Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 203

Tema: doktori i sestre u vinogradskoj

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    jel zna netko sta o specijalizantici doktorici Tomić? Jel kome sudjelovala na porodu od vas?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Ja sam rodila 21.9. u Vinogradskoj. Općenito sam zadovoljna osobljem tamo, ima iznimaka loših, ali mislim da je to do svakog pojedinca. Ja sam jako bila za dojenje i rastužila sam se kad bi mi donijeli bebu, a ona bljucka adaptirano ili spava. Ali mi je onda došla babica i rekla da se beba nagutala plodne vode pa da se ne brinem da će ona kad dođem doma počet sisat i onda će se to uspostavit. U bolnici je malo sisala kad je htjela, a kad smo došli doma bez problema je počela sisat i još sisa. tako da hoću reći, bilo bi idealno kad bi bebu dobili odmah u bolnici da sisa, ali ako ne ide, samo polako, doći će na svoje. samo treba biti uporan.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Čudim se negativnim iskustvima iz Vinogradske. Ja sam tamo rodila 2 puta, 2002. i krajem 2004. godine. Početkom ožujka stiže treći sin. Prvi put mi je bio dr. Herman na porodu, a drugi put jedan visoki crni strašno simpa doktor i sestra Irina. Kod mene je obadva puta porod prošao ekspresno i nisam stigla pamtiti imena doktora.

    Na odjelu babinjača sam isto bila prezadovoljna odnosom sestara. Pohvala za sestru Zilu koja me je utješila kad mi je prvi napravio ragadu i koja nas je naučila dojenju. Čak me je za utjehu (kad me je vidjela na rubu suza) odvela da vidim kako će okupati mog prvog sina. Ta scena prvog kupanja i prematanja se ne zaboravlja. Uglavnom ne bi Vinogradsku za ništa mijenjala. Kad iz nekog razloga ne bi mogla tamo išla bi u Merkur. Šogorica je u Sv. Duhu rodila i s velikom količinom gorčine ona priča o porodu i o bolnici kao takvoj, (a imala je sto veza) tako da ja ne bi nikad tamo.

    Uglavnom sve pohvale za Vinogradsku.

    Čula sam da tamo upravo rade na rooming inu. Zanima me jel ima netko pobliže informacije o tome. Iskreno ja nisam za to. Ako su tri babinjače u sobi + tri bebe po noći to mora biti ludilo. Pa trebaju mi ta tri dana da dođem k sebi, da skupim snagu, da se bar malkice naspavam.

    Ima li netko tko je nedavno tamo rodio. E da i nose li se svoje pidžame ili bolničke. Tnx
    [b] :D :D

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    meni su super svi tamo samo me zanimalo je li nekom na porodu sudjelovala spomenuta doktorica.. ostale sve znam jer sam tamo neko vrijeme lezala i ne bi se dala u neko drugo rodiliste. Imam samo pokude na racun sestara koje brinu o bebama - s izuzetkom sestre Zile - a nazalost nikad nigdje nije idealno.. jos smo mi i pod utjecajem postporodajne i predporodajne depre pa nam sve teze i pada..

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    jel netko zna dr. Košec? prisustvuje li ona porodu?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    da naravno da prisustvuje oni su svi tamo ako su dezurni ili u sluzbi.. divna je to zena... ma oni su svi super osim doktora Ivicevica.. on je malo trknut ako se smijem tako izraziti, zene ga bas niti ne dozivljavaju, a i sestre uvijek upozore kad nesto izvodi da se ne obazires na njegove navode...

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Nadam se da cu tu naci odgovore na sljedeca pitanja. Rodila sam u Vinogradskoj prije dvije godine i bila sam jako zadovoljna ako ne i odusevljena porodom i osobljem. Naravno uvijek zelimo da nam sljedeci put bude bolje pa me zanima;
    - stavljaju li poslije poroda, u roku od pol sata, bebice na mamina prsa
    - i za one iskusnije, buduci me prvi put nisu rezali, mogu li se nadati da me nece ni drugi put?

  8. #108
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    -stavljaju li poslije poroda, u roku od pol sata, bebice na mamina prsa
    kad sam ja bila ne

    - i za one iskusnije, buduci me prvi put nisu rezali, mogu li se nadati da me nece ni drugi put
    isto ne (ali ako je ona plava babica,vjerojatno da).svaki zahvat možeš odbiti pa tako i rezanje,nemaju oni šta odlučivati tu.no,onda je i na tebi odgovornost ako se raspucaš ili sl.

    piđame možeš svoje.

    ako rade na rooming in-u mogla bih im oprostiti sva zlodjela koja sam od njih doživjela.(mislim na sestre za bebe i pedijatrice) i zato za rooming in u vinogradskoj.

    nego,košec ti obično radi carske ili neke kompliciranije porode,no zna uletiti i na "običan" pogotovo ako si se kontrolirala kod nje,sigurno će te posjetiti.ali da će baš visiti s tobom ne bi se nadala...no ko zna.ko što vidim,situacija se u SM mijenja svakodnevno. 8)

  9. #109
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pardon,sad sam tek skužila da te prvi put NISU rezali.99% da te neće ni sada.

  10. #110
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pardon,sad sam tek skužila da te prvi put NISU rezali.99% da te neće ni sada.

  11. #111
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Na SM se ne radi na rooming inu. Doktori i sestre tamo su principijelno protiv uvođenja rooming ina sve dok se za to ne ostvare i ne provedu svi potrebni uvjeti za to, a to znači od banalne stvari kao što je veličina kreveta u koji ljudski mogu stati i mama i dijete, do najvažnije stvari a to je broj osoblja koji može stajati na raspolaganju rodiljama.
    Iskreno, meni je to fenomenalno, i skidam im kapu. Tri moje frendice su rodile u zadnja 3 mjeseca na SD i sve su užasnute ali doslovce užasnute što se tamo naziva rooming inom! To je maltretiranje rodilja i beba!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Na SM se ne radi na rooming inu. Doktori i sestre tamo su principijelno protiv uvođenja rooming ina sve dok se za to ne ostvare i ne provedu svi potrebni uvjeti za to, a to znači od banalne stvari kao što je veličina kreveta u koji ljudski mogu stati i mama i dijete, do najvažnije stvari a to je broj osoblja koji može stajati na raspolaganju rodiljama.
    Iskreno, meni je to fenomenalno, i skidam im kapu.


    Svaka čast, slažem se.

    Tri moje frendice su rodile u zadnja 3 mjeseca na SD i sve su užasnute ali doslovce užasnute što se tamo naziva rooming inom! To je maltretiranje rodilja i beba!

    Čula istu stvar.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    čitajući i slušajući iskustva drugih cura,i uzimajući u obzir vlastita,mislim da je Vinogradska trenutno najbolje rodilište u Zagrebu.

  14. #114
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pa ne znam...ja sam bila unutra na svetom duhu u sobama gdje su cure i rađaoni,sada krajem 10 mjeseca.sobe su super,nekako humanije izgledaju nego u SM (nema one odurne ljubičasto-rozo-žute kombinacije,čak ima i slikica po zidu,a super mi je što i u rađaoni ima velikih slika beba a ne samo suhi goli zid).u rađaoni su oni novi stolci za rađanje na kojima ne moraš samo ležati na leđima nego se okreću skoro pa 360,možeš i čučati u njemu.mame imaju super krevete,prave bolničke madrace a ne 3cm tanka spužva u tri dijela(što nekako preživiš kada si 2-3 dana ali koliko sam ja bila tamo ) na kojima sam ja spavala u SM.bebice imaju svoj kinderbet koji mi potpuno normalno izgleda (bolnička metalna kolijevka).sobe imaju i ormare što u SM nema a meni je recimo bilo bitno da se nakon carskog ili sa trbuhom do zuba ne saginjem ispod kreveta (nema ormara u SM,samo po 2-3 noćna ormarića na 4 osobe) po gaće isl.imaju sanitarni čvor na 3 cure ( u SM ima 2 kupaone na sve babinjače,što je oko 60-70ak koliko im je kapacitet) i jako je uredno i čisto.i imaju vješalicu za ručnike da ti se stignu posušiti (što je bitno ako duže boraviš u bolnici da ti se stalno ne nanašaju novi) noćni stolić što je isto super za sokiće i sl.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    nisam imala na umu slike na zidu i ormariće,meni je osobno najbitniji kriterij da se prema meni,pacijentici,odnose kao prema osobi,da poštuju moje zahtjeve i da budu ljubazni....čini mi se da je upravo to rodilište otišlo u Zagrebu korak dalje od ostalih.
    Jedino tu odskaču jedan ginekolog i jedna pedijatrica,dosta neugosnih naravi,no svi ostali su za svaku pohvalu.

    Dosta je mojih prijateljica u posljednje vrijeme rodilo tamo i sve su bile jako jako zadovoljne ljudskim pristupom u toj bolnici.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    17

    Početno

    Oba puta sam rodila u Vinogradskoj 06/2003 i 05/2007 oba puta na carski rez.
    Svaki put sam bila više nego oduševljena sestrama i doktorima na prijemu te u predrađaoni i u tzv buđenju (nakon carskog).
    Sestre na odjelu te posebno neonatologice su katastrofa, sa iznimkom Zile koju neću zaboraviti dok sam živa po njezinoj profesionalnosti i dobroti, te jedna mala pediatrica ili neonatologica, niska ženica sa toliko nježnim riječima i podrškom koju za razliku od one druge crne (najpametnije na svijetu, drske i bezobrazne, bože sačuvaj da nešto pitaš) želim zapamtiti.
    Zna li tko ime toj doktorici, stvarno je bila divna.

    Vinogradska se u ovih 4 godine dosta promjenila, sjećam se 2003 nisu imali ni ljekova ni posteljine ni ničega, ja sam donela sa sobom 2 kutije voltarena, čak me jedne noći došla sestra žicati jer je jednj ženi bilo zlo. Također od prvog poroda ne mogu nikako zaboraviti jednu dječju sestru koju sam molila da mi malo pomogne oko dojenja jer sam rodila na carski pa mi je rekla da neka pročitam rozu knjigu te da to njoj nije posao.
    2007 je već bolje, idu i pitaju da li koga što boli, posebno su mi bile simpatične one male sestre koje su u školi koje su išle od sobe do sobe sa svojom profesoricama, razgovarale o dojenju, pomagale tko je imao problema sa dizanjem...

    Ja svakako i prvi i drugi put pamtim ( a bila sam po 8dana) grozne krevete koje pogotovo kad ste rezani (carski) ubijaju, te ono nehumano mjerenje temp u 5 ujutro, meni nisu trebali čepići za uši jer sam ja u 1 zaspala o već u pet mi je sestra luđački lupajući vratima i paljenjem svjetla gurala u 5 toplomjer.
    Kad dođeš doma sa svojim zlatekom sve mi je ovo sad ni malo teško.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Oba puta rodila u Vinogradskoj, svi su bili ljubazni. Na prvom porodu sam bila totalno neinformirana tako da sam sve njihove postupke prihvatila pod normalno (drip, rezanje), no za drugi puta sam napravila domaću zadaću pa sam se odmah na početku dogovorila sa babicom što želim, a što ne. Sve je bilo super i moje želje su u potpunosti ispoštovane. Kada su me nakon drugog poroda prebacili na odjel zaključili su da ću se odmarati pa mi nisu donjeli Buhtlicu na dojenje (kao prošlo je tek 2,5 sata od poroda), no ja put pod noge i donjela svoje zlato na klopu. Sestre na odjelu ok, ali svakako moram pohvaliti sestru Zilu, žena je stvarno naj naj.

  18. #118
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    čini mi se po opisu da misliš na pedijatricu starčević.ona je meni bila na porodu i stvarno je

  19. #119
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    citam postove i jos jednom mogu samo poslat jedan sestri zili, predivna osoba

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    kak izgleda sestra Zila?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    tamno smedu kosu ima, izrazito kovrcavu i velike smede okice.. ko srnica e kako je to divna zena.. ne znam cure jeste li primjetile kako bebe dok je ona u smjeni (pogotovo nocnoj) uopce ne placu.. za razliku od toga kada su u smjeni one sve ostale zle sestre koje nemaju niti trunke osjecaja za babinjace, a kamoli za bebe..

  22. #122
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    -stavljaju li poslije poroda, u roku od pol sata, bebice na mamina prsa
    kad sam ja bila ne

    piđame možeš svoje.

    nego,košec ti obično radi carske ili neke kompliciranije porode,no zna uletiti i na "običan" pogotovo ako si se kontrolirala kod nje,sigurno će te posjetiti.ali da će baš visiti s tobom ne bi se nadala...no ko zna.ko što vidim,situacija se u SM mijenja svakodnevno. 8)
    kad sam ja rodila, patrika su mi stavili na prsa, na par sekundi - ono mama dajte pusu, nikakvo dojenje nije dolazilo u obzir, a niti sam ga ja poluošamućena (od dripa i protudripa) tražila.
    možeš svoju spvaćicu jer njihovih je uvijek premalo (obično ih imaju za friške, dok još krvare), ali ne pidžame, naravno.
    ja sam se kontrolirala kod košec, doduše zadnjih mjesec dana, i nije mi bila ni na porodu, nit me je došla vidjet, na porodu je uostalom bila samo babica i sestra, a dežurni doktor me došao sašit.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    jel netko zna kakve su spavačice u vionogradskoj i može li se hodati u svojima ako ove ne liče na ništa?
    koliko je cura u sobama i koliko je wc-a?
    jel bio ko u apartmanu?
    kak to sve izgleda u globalu ako usporedimo s nekim drugim rodilištem?veselije, tmurinije?
    nadam se da će se netko na ovo oglasiti..thx cure unaprijed

  24. #124
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    marka99, spavačice ti nisu baš neke, ali ja ti iz osobnog iskustva ne bih preporučila da imaš svoje jer ćeš ih uništiti zaflekati krvlju). Uzmi si grudnjak za dojenje i hrpu onih jednokratnih jastučića za dojenje.

    U sobi su 4 kreveta, ali sobe su vrlo male.

    O wc - ima ne bih. 2 su ali nevjerojatno je čega sve u njima ima. Ne bih kritizirala čistačice jer su one radile svoj posao. Same žene su iza sebe ostavljale kaos i pod tuševima i na školjkama. O kantama za smeće ne želim ni pričati jer je redovito bio i koli uložak izvan kante.

    Nisam bila u ostalim rodilištima pa ne znam kakva je tamo atmosfera, ali sigurna sam da ću i za drugo dijete doći u Vinogradsku.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    sigurna sam da ću i za drugo dijete doći u Vinogradsku.
    I ja! Vinogradskoj!

  26. #126
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    dal su dr Jandrić i dr .Herman jos gore?

  27. #127
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    dr. herman je gore još uvijek a za ovog drugog dr. ne znam....

  28. #128
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    jep.tamo su.s tim da jandrić mislim da dolazi vikendom,tako nešto...

  29. #129
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj rupertina prvotno napisa
    Sestre na odjelu ok, ali svakako moram pohvaliti sestru Zilu, žena je stvarno naj naj.
    Sestra Zila
    Odlična je, spremna pomoći...

  30. #130
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj rupertina prvotno napisa
    Sestre na odjelu ok, ali svakako moram pohvaliti sestru Zilu, žena je stvarno naj naj.
    Sestra Zila
    Odlična je, spremna pomoći...

  31. #131
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    S obzirom koliko je sestra Zila super nije mi žao što je post otišao dvaput.

  32. #132
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    jep.tamo su.s tim da jandrić mislim da dolazi vikendom,tako nešto...
    o pa to mi je drago za cuti,predivan doktor ,jos kad bih potrefila njega na porodu to bi mi bilo odlicno...

  33. #133
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ja, na zalost, imam jako ruzno iskustvo iz vinogradske
    fulali mi dijete za "samo" kilu, izgurali ga van, njega ozljedili-mjesec dana nakon toga lezao na rebru, mene ozljedili, ali to je najmanje bitno.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj noklica prvotno napisa
    meni su super svi tamo samo me zanimalo je li nekom na porodu sudjelovala spomenuta doktorica.. ostale sve znam jer sam tamo neko vrijeme lezala i ne bi se dala u neko drugo rodiliste. Imam samo pokude na racun sestara koje brinu o bebama - s izuzetkom sestre Zile - a nazalost nikad nigdje nije idealno.. jos smo mi i pod utjecajem postporodajne i predporodajne depre pa nam sve teze i pada..
    nije na porodu al mi je bila i u viziti i zaprimila me
    zena je super i nijezna :D

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    jel netko zna dr. Košec? prisustvuje li ona porodu?
    prema meni je bila jako arogantna

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    zila je legenda
    uzela bi i nju doma
    jedi sto mi je jako tuzno to sto nemoze imat svoju djecu

    higijena:
    spremacica dolazi u rukavicama u sobu prima smece ..... i onda opet primi tu kvaku tako da svaki put raznosi bakterije po bolnici..
    ja se tusiram u tuskabini do vrata, zamahnem rucnikom okrznem prozor a ono krpe prasine padaju pod tus
    pogledam dolj a ono hrpa pljesni po silikonu.....
    osim toga bolnica, doktori,babice,sestre sve 5

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Vidim da je sestra Zila još u Vinogradskoj i da je ostala jednako divna.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    4

    Početno

    dal su dr Jandrić i dr .Herman jos gore?

    Dvjema mojim frendicama je taj dr. Jandrić bio na porodu i sad je jedna ponovo trudna i baš je nedavno pitala sestre za njega. Saznala da je on bio specijalizant iz Slavonskog Broda i da se tamo vratio. Obadvije kažu da je baš brižan, vrlo sposoban i pametan doktor i da su se osjećale tako sigurno uz njega.
    Blago Brođankama...

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Ja isto planiram u Vinogradsku jer sam s puno strana čula samo pohvale. Nadam se da ću ih i ja poslije poroda hvaliti

  40. #140
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    toliko je puno doktora i babica, da ne govorim sestara tamo da je nezahvalno generalizirati, a isto tako svako od njih ima dobar i loš dan.

    ono što ja mogu reći kao netko tko je mjesece proveo tamo,je da se većina stvarno trudi. čak i onaj užasni dr. Ivičević koji vrijeđa na vizitama, kada je u rađaoni dati će sve od sebe. baš sam ga imala prilike slušati dok sam ležala u intenzivnoj - morao je zvati prijevoz za jednu rizičnu trudnicu da ju se odvede u Petrovu. sestre su ju otkrivenu poslale prema hitnoj, a on se počeo derati da jel su normalne, da kako mogu biti nehumane, neka bolnica da i tri svoje deke samo da ženi bude toplo

    ok, možda nije u redu da ga hvalim, jer mi je ostavio komad posteljice, al...

    ili recimo na prvom porodu mi je bila , inače, predivna mlada doktorica, kojoj je netom prije poroda muž imao saobraćajku. bila mi je totalno luda i derala se na sve...

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj Calimero prvotno napisa
    dal su dr Jandrić i dr .Herman jos gore?

    Dvjema mojim frendicama je taj dr. Jandrić bio na porodu i sad je jedna ponovo trudna i baš je nedavno pitala sestre za njega. Saznala da je on bio specijalizant iz Slavonskog Broda i da se tamo vratio. Obadvije kažu da je baš brižan, vrlo sposoban i pametan doktor i da su se osjećale tako sigurno uz njega.
    Blago Brođankama...
    i ja sam fan doktora Jandrića.
    da, vratio se u SB

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    a ja herman
    frajer je super

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    evo i mene, meni je vinogradska ostala u super sjecanju. rodilla 3.2.2008. mjesec dana prije poroda lezala sam tamo tri dana samo zbog temperature 37,3 i jednog ctg-a 170/min. u prvi tren sam bila nezadovoljna jer je za sat vremena temp bila ok i svi ostali nalazi i ctg, ali dr. kuna se brinuo da nije neki infekt i da se ne ugrozi beba. al kad sam bolje razmislila bila sam sretna sto su tolko oprezni, jer ipak se svasta moze desit a beba je najbitnija. porod prekrasan, primalja KARMELA , nadala se da ce mi bit i na drugom porodu, ali ne, kraj moje price nije sretan jer je nema vise sa nama ... al svejedno opet cu ici tamo, bila sam kod njih dva puta ( na stazu kratko i sad nedavno na vjezbama) i zbilja su svi ok. meni je npr. i dr. jukic super koju nitko ne spominje. e, a djecja soba malo drukcija prica, iskreno nisam bila prezadovoljna jednom sestrom, al recimo na vjezbama sam namjerno pricala s njom i gledala ju kak postupa sa bebicama i stvarno je bila ok, ne znam, ipak to je samo tri dana. jedino sto mi se ne svidja to dohranjivanje, al iskreno mislim i vjerujem da sam u pravu, ako netko zeli dojiti, ta tri dana , odnosno noci nece mu to uspjet poremetit. ja sam imala puno problema, nije dolazilo danima, pa malo, al sam forsirala, bio je stalno na cici, a kad je spavao ja sa izdajalicom u ruci, zvala i rodin sos i uspjeli smo. mislim da je vinogradska na prvom mjestu u zg-u. sretno svima.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Rodila sam prije 10 dana, na porodu mi je bila doktorica Mirjana, zna li netko prezime?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja mislim da je to dr.jukic. kak izgleda? dr, jukic je mlada,tamno smeđa simpa al na prvi pogled izgleda malo strogo, meni je super bila.

  46. #146
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    jedino sto mi se ne svidja to dohranjivanje, al iskreno mislim i vjerujem da sam u pravu, ako netko zeli dojiti, ta tri dana , odnosno noci nece mu to uspjet poremetit.
    nazalost, to je daleko od istine. samo majcina volja cesto nije dovoljna. utjecaj okoline (da li je prodojeca i da li daje prave savjete) i nadohrana bebe bocicom moze toliko poremetiti dojenje da je vrlo tesko natrag.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    djelomicno se slazem, ali ja nisam pisala o okolini i ostalim cimbenicima nego o 3 noci ( po danu je beba vecinom s mamom, a na zahtjev tokom dana nose bebu na dojenje ), misim da je mama i njena volja ipak najbitnija.

  48. #148
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    slazem se da je volja jako bitna, ali nazalost nije uvijek dovoljna.
    neposredno nakon poroda, kad si puna hormona, a mozda se i oporavljas od teskog poroda, nisi uvijek spremna i sposobna izboriti se (ako treba) da bude po tvom. takodjer, ima beba kojima je nekoliko hranjenja bocicom dovoljno da pocnu ozbiljno strajkati s dojenjem (znam osobno par primjera, mama je bila jako jako za dojenje, ali nije uspjelo).

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    sad da pitam sve mame koje su to puno duze od mene
    ja trebam rodit 01.08
    i od kad su operirali cistu ispred lijevog jajnika odlucila sam da je dr.Lepušić moj čovjek i zahvaljujuci njemu između ostalog cu za par mjeseci biti mamek
    nesto sto me istodobno uveseljava i brine,ali to je valjda normalno....
    zanima me dal ja mogu trazit da me porodi doktor koji mi vodi trudnocu,buduci da moj doktor radi u vinogradskoj
    i dal se ikako moze utjecat na to da suprug bude u rađaonici samnom?
    znam da su mi pricali da za to trebaju posebne dozvole nesto......
    eto
    hvala svim mama

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    u vinogradskoj suprug moza biti s tobom pri porodu. naravno, pod uvjetom da se porod ne zakomplicira i da suprug nije bolestan. koliko ja znam, nisu potrebne nikakve posebne dozvole, ni potvrde. sto se tice prisustva lijecnika, mislim da se na to ne moze utjecati. tko je dezuran, taj je i pri porodu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •