Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: bolji tretman

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno bolji tretman

    Trudna sam 2 mjeseca i suprug i ja dogovaramo se oko poroda. Oboje bismo htjeli porod pun intimnosti (jer ipak je to naša stvar), bez uplitanja doktora, sa humanim pristupom meni i bebi (jer ne želim se osjećati kao komad mesa i da se na meni netko iživljava deranjem), želim da mi taj događaj ostane u prekrasnom sjećanju, a ne kao trauma koju želim zaboraviti. Da li u Hrvatskoj postoji neka privatna klinika za poroda, ako da, gdje? Što je sa rađanjem kod kuće u prisutnosti samo babice? Kako stvari stoje kod nas?

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koliko daleko mozes ici?
    slovenija, austrija?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    koliko daleko mozes ici?
    slovenija, austrija?
    Slovenija. Kakav je postupak, kada bi se tamo trebalo krenuti (koliko prije poroda), kolike su cijene, kakav je postupak prema trudnicama...?
    Hvala

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mailat cu VedraniV da ti se javi, ona ima najbolji pregled nad onim sto gdje mozes dobiti. Razmisli i o Rijeci.
    privatnih klinika za porod kod nas jos nema, ali ima nekih naznaka da bi moglo biti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mailat cu VedraniV da ti se javi, ona ima najbolji pregled nad onim sto gdje mozes dobiti. Razmisli i o Rijeci.
    privatnih klinika za porod kod nas jos nema, ali ima nekih naznaka da bi moglo biti.
    Hvala ti puno,mislim da će nam puno pomoći. Pozdrav

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Lisca prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mailat cu VedraniV da ti se javi, ona ima najbolji pregled nad onim sto gdje mozes dobiti. Razmisli i o Rijeci.
    privatnih klinika za porod kod nas jos nema, ali ima nekih naznaka da bi moglo biti.
    Hvala ti puno,mislim da će nam puno pomoći. Pozdrav
    I o kakvim je naznakama riječ? Jel bi se to moglo očekivati u skorije vrijeme? (mislim da je krajnji čas)

  7. #7
    tijana

    Početno

    Je, ja sam ful u tom proučavanju i očekivanju nečeg kod nas, al ništa.
    Zašto nitko od tih privatnih doktora ne započne tako nešto, zaposli par dobrih babica ili tak nekaj?
    Netko nešto zna?

  8. #8
    tijana

    Početno

    A porod pun intimnosti kod nas... utopija. Pogotovo ak rađaš ujutro, ni ne slutiš da toliko ljudi stane u boks! I kakva ružna riječ, box. Čak je pisalo sa "x"! Box 3, kaže

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    privatnih klinika za porod kod nas jos nema, ali ima nekih naznaka da bi moglo biti.[/quote]

    KADA??? KADA???

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma do nas nisu dosle nego glasine novinara, nista konkretnije. :/

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Ma stvarno mi nije jasno zašto se tako nešto veličanstveno i posebno uzima zdravo za gotovo, a žena koja rađa kao samo još jedan pacijent za odraditi. Nikada mi nisu bile jasne med.sestre koje mrze svoj posao. Zašto uopće ulaze u tako osjetljivo područje ako nisu za to? A pogotovo kada se radi sa ženama koje su ili rodile ili koje tek trebaju. Dobro se zna da su u posebno osjetljivoj fazi kada im treba sva moguća pažnja i pomoć, i umjesto toga, one im pružaju dodatne frustracije.
    A što se privatnih klinika tiče, žalosno je da se o tome ništa ne priča i da nitko ne smatra dovoljno važnim započeti pregovore o ovoj temi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    u Hrvatskoj postoji neka privatna klinika za poroda, ako da, gdje? Što je sa rađanjem kod kuće u prisutnosti samo babice? Kako stvari stoje kod nas?
    Bojim se da privatne klinike kod nas nece rijesiti problem neintimnosti pri porodu...
    Moj savijet je, ako zelis ocuvati intimnosti, informiraj se dobro o tijeku i fazama poroda, kako prepoznati probleme te ostani sto dulje kod kuce.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni se čini da je kod nas situacija takva da bi privatna klinika više pružala usluge poroda po narudžbi tipa indukcija, carskih (kod kojeg plastičar čeka da popravi trbuščić odmah poslije) i sličnih visoko medikalizirnih zahvata.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    mozda i tv prije, tijekom i poslije...

    privatna skrb se uglavnom poistovjecuje s dobrim materijalnim uvijetima, sto vise tehnike, sto modernije, to bolje.

    Kada se o trudnoci i porodu brinu primalje, onda je to drugacije (ima jedan jako lijepi holisticki udzbenik iz primaljstva koji se znakovito zove Hands and Hearts koji puno govori sto je najvaznije za vecinu poroda ); zato je ono za sto ja glasam eventualno privatna primaljska skrb, u porodjajnim centrima ili kod kuce (jer ne vjerujem da bi je tako skoro bilo moguce sprovesti u okviru bolnica).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Pokušajte se koristiti pravima iz Zakona o zaštiti prava pacijenata NN 169/2004. Tamo ima dio o Pravu na privatnost, a u svakoj županiji postoji Povjerenstvo za zaštitu i promicanje prava pacijenata itd.
    Ima nešto i o pravu na promjenu dr. medicine i u Zakonu o zdravstvenoj zaštiti, može se pogledati na http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...4edf65696f65b6,

    Kod drugog poroda više namam namjeru trpjeti neljubazne sestre, mislim da ću istjerati iz sobe one koje mi budu dizale adrenalin (one bi trebale znati da adrenalin ometa dojenje). A o zakonima ionako nemaju pojma, pa ako možeš tražiti promjenu doc-a, neću si onda valjda dozvoliti da mi neka sestra koja se digla na lijevu nogu zagorčava tih par dana život. Bez obzira koliko stvari iz tih zakona je upotrebljivo u praksi, mislim da je osnovna stvar da pacijent zna svoja prava (nema ih tako puno, mogu se naučiti i napamet).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •