Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Petrova i forsiranje dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno Petrova i forsiranje dojenja

    ovak stoje stvari: moja frendica je u Petrovoj rodila na Badnjak (termin je bio 31.12.) djetesce od 2330 g koje se usput napilo plodne vode. trudnoca je bila ok osim kaj je na pusila ko cifut. malac je bio u inkubatoru 2 dana i sad je 'samo' na infuziji. i dalje bljucka. frendica pretpostavlja da ga necim hrane (pa kaj bi inace bljuckal). na moje pitanje zakaj se ne izdaja odgovara da bi joj doktori rekli da se treba izdajati. buduci da je otisla roditi ko polupismena kumica (kutija pljugi dnevno za vrijeme trudnoce govori dovoljno), ja se nebi prevec mjesala. al me zdere slijedece: da li je normalno da malca hrane formulom (ako ga uistinu hrane) odnosno, da li bi ona sama trebala forsirati da mu daju izdojeno mlijeko?

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    po mojim saznanjima se preporuca DOJITI dijete sa manjom porodjajnom tezinom. a zasto daju formulu?!?! :shock:
    stvarno sam sokirana! a ona bi definitivno trebala pitati lijecnike za to izdajanje ako joj vec ne daju da ga doji.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    malac dobiva na tezini jer je na infuziji. ja joj nis necu predlagati dok ne budem sto posto ziher da je tocno to kaj velim. ona je bila totalno nezainteresirana cijelu trudnocu (nis nije citala, pitala, trazila itd) tak da se necu mjesat ak nisam ziher da trebam.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Martha da trebala bi ona sama kad vec oni ne pokazuju volju bar pitati zasto bebi ne daju njeno izdojeno mlijeko. Ovo je stvarno zali boze da ona pumpa a beba dobiva adaptirano

  5. #5
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Ja pretpostavljam da bebu hrane izdojenim mlijekom skupljenim od drugih majki, tako je u Petrovoj.
    Najbolje bi bilo da forsira da ga doji.
    Sami sumnjam da će joj reći, jer sam ja na Sv. Duhu tri dana vukla doktore za rukav da me puste dojiti Lukasa na nenatologiju.
    I hvala dr. Stanojeviću, napokon sam uspjela, pa je Lukas bio dojen 8 puta dnevno.
    Pitanje je koliko ona ima volje za navlačenje za rukav.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    pa kaj ne postoji mogucnost da se AIDS prenese putem majcina mlijeka? a kolko znam, nitko ne testira trudnice... kolko god bila zadrta dojilja, radije bih da mi dijete tih par dana hrane formulom nego tudjim mlijekom...
    a za ovo navlacenje za rukav... nije da ona ne bi pitala, nego se vjerovatno boji da bu ispala bedasta pa čkomi..
    tolko o trudnicama pripremljenim za porod...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Stvarno ne znam koji je postupak u Petrovoj, pasterizacija bi trebala biti dovoljna da ubije i viruse HIVa i hepatitisa.
    U nekim zemljama se ipak uz pasterizaciju testiraju donatori na hiv a u nekim zemljama se radi i pregled svake doze mlijeka


    http://www.lalecheleague.org/llleade...rMay00p19.html

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    obzirom da smo Vedrana i ja prošli ponedjeljak prošle sve odijele u Petrovoj evo informacija iz prve ruke...bebe koje su u inkubatorima hrane se izdojenim mlijekom svoje majke, ako se mama ne izdaja (jer svaka se izdaja u svoju bočicu) jer je npr. na nekoj terapiji, onda se ta djeca hrane mlijekom babinjača koje se sakuplja i prokuhava.

  9. #9
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    irena, a ovaj slucaj bas to pobija

    jesu li oni vama rekli to zato sto ste to htjeli cuti i zato sto to oni povremeno rade?
    jer ne rade stalno ili bar ne u svakoj smjeni :?

  10. #10
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    martha, reci joj da se svakao izdaja makar bacala mlijeko, to je jedini nacin da potakne proizvodnju kad joj vec bebu ne daju na dojenje

    naravno,
    bolje od toga je da to mlijeko daju njenoj bebi
    a bolje od toga je da beba doji

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    rekla sam joj. i dali su joj malca dvaput na kontrolu kolko jede - jednom 10 drugi puta 15 ml (ustanovljeno vaganjem). i od 2 popodne do sutra ujutro pol 9 - nista od dojenja. i kaj bu to dete jelo?
    katafakingstrofa...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •