Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 180

Tema: Privatno rodilište 7. dio

  1. #101
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Pitanje - trebamo li za drugo dijete ponovo ići na trudnički tečaj? Da li je to uvijet za prisustvovanje MM porodu?

  2. #102
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    U PR ne...nas nitko nije pitao za tečaj (za prvo)

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    nama su rekli (prije 19mjeseci) da trudnicki tecaj nije potreban jer da ce nas oboje doktori i sestre voditi kroz sve.

  4. #104
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Sigurno ne treba tecaj. Ni mm ni ja nismo isli na tecaj ...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    iirraarraa, javi nam se. Znaš da nas zanimaju pojedinosti, pogotovo nas koji planiramo tamo roditi.
    evo, mene zanima konkretno koliko si platila carski i cijeli boravak tamo?!
    Pa, evo kad nađeš malo vremena uz bebicu, javi se!

  6. #106
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    toćno 27500 kako i stoji u cjeniku.........
    Cure moje, ja nisam požalila jedne lipe što sam dala, ma nijedne....
    i ako ikad budem imala djece još, opet idem tamo.....sve znamo, ničija pomoć nam ne treba, patronažna uopće nije morala dolaziti, sve živo su me naučili, kupanje, prematanje, pupak, ma sve sve....
    Doktori odlićni, sestre predivne, sve do jedne, barem prema nama su bile, toliko su se brinuli za nas, ma savršeno....
    Dr.Gebauer je svaki dan navraćala da vidi kako smo, ona mi je sad u utorak i konce skinula....
    Vito nije imao žuticu, doma smo išli dakle 6-i dan, carsi je nulti dan....
    rez su mi savršeno napravili, ustala drugo jutro i tražila da me skopćaju sa tekućine protiv bolova...
    ako Vas što zanima, slobodno pitajte...
    e da i važna stvar još-sad kad sam prošla oba poroda....ne bi prirodno rodila više nikad....carski je zbilja carski

  7. #107
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citala ranije da su svake prve subote u mjesecu dani otvorenih vrata. Zna li netko vrijedi li to i danas? Da li je u neko odredjeno vrijeme? I da li sam se trebala najaviti ranije, ili mogu jednostavno doci i banuti tamo?

    Unaprijed hvala!

  8. #108
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    da, vrijedi
    svaka prva subota u mjesecu.......mislim da se ne moraš najaviti...ali nisam ziher, nazovi i pitaj

  9. #109
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Gledam na njihovim stranicama piše da se u rodilištu prvenstveno porađaju žene koje vode kod njih trudnoću. Jel to definitivno znači da nemreš rodit kod njih ak ti je trudnoća vođena negdje drugdje? Možda ste već pisale o tome al ja nemrem pronać .

  10. #110
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Ideja, dovoljno je da dodjes na 1-2 pregleda pred kraj trudnoce....

  11. #111
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ne moraš nužno....
    mi smo došli s idejom obaviit jedan na početku i jedan-dva na kraju i tamo roditi....
    ali smo na kraju ipak cijelu trudnoću tamo vodili

  12. #112
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Fala, cure

  13. #113
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ima li netko da upravo prati trudnoću i plaira porod u PR? Da razmjenjujem iskustva

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Ja sam donedavno pratila trudnoću tamo od samog početka, ali eto imala sam missed ab. i kiretažu u 13.tjednu.
    Inače, super sam zadovoljna dr. Podobnikom (njegova sam pacijentica već 5 godina) i opet krećem u 1. ili 2. mjesecu, pa se pišemo tada (kada urodi plodom).

  15. #115
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    sretno
    mi danas bili na kontroli s štrumfom...
    zatvoreni su za sve posjete, bolesne pacijente i sl.do daljnjega

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Bok,
    da li netko zna da li bi se uskoro mogla ukinuti zabrana posjeta za članove uže obitelji zbog gripe - jasno je da muž može biti na porodu i doći svaki dan u posjete, ali ne znam kako ću preživjeti bez mog milenog 3-godišnjaka 3 dana? Vidim da je broj oboljelih od nove gripe u opadanju, možda malo popuste u skoro vrijeme?

    5 weeks to go before Neva comes...

  17. #117
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ja ne znam, mi smo bili nedavno na ultrazvuku kukova, još uvijek stoji zabrana, ali nisam pitala do kada

  18. #118
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Htjela bi upozoriti one koje idu radjati kod Podobnika da ga zamole ( u slucaju da vas on poradja) da vas lijepo zasije u slucaju da ste popucali ili ste rezani. Mene je katastrofa zasio, ginekologica je rekla da bolje moze i specijalizant. Nakon puno mjeseci od poroda i dalje mi je rana bolna, a da ne govorim o svom seksualnom zivotu.
    Ako vec placate tolike novce, nemojte dozvoliti da vam se to desi kao sto se meni desilo.

  19. #119
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni je stvarno nezamislivo da se doktora (i to još ovog kojeg se trebaju platiti masne pare) treba zamoliti da lijepo zašije Pa zašto reže (ili žena puca) uopće?

    Kad se rodilište otvorilo, nadala sam se da će to biti miljama udaljeno od naših bolnica, al koliko vidim nije baš Šteta...

  20. #120
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Htjela bi upozoriti one koje idu radjati kod Podobnika da ga zamole ( u slucaju da vas on poradja) da vas lijepo zasije u slucaju da ste popucali ili ste rezani. Mene je katastrofa zasio, ginekologica je rekla da bolje moze i specijalizant. Nakon puno mjeseci od poroda i dalje mi je rana bolna, a da ne govorim o svom seksualnom zivotu.
    Ako vec placate tolike novce, nemojte dozvoliti da vam se to desi kao sto se meni desilo.
    Potpis na ovo do neba. Ista je situacija i sa mnom, a meni će sada biti dvije godina od poroda.

  21. #121
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam krenula kod dr. Zmijanec - ima li netko kakvih info o njoj? Ili da se prebacim kod prof. Podobnika?

  22. #122
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Hmm da, sad čitam ovo gore...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    pa zar je to stvarno moguce?
    das toliko navca i jos moras moliti da te 'lijepo' zasije, prestrasno

  24. #124
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Meni je stvarno nezamislivo da se doktora (i to još ovog kojeg se trebaju platiti masne pare) treba zamoliti da lijepo zašije Pa zašto reže (ili žena puca) uopće?

    Kad se rodilište otvorilo, nadala sam se da će to biti miljama udaljeno od naših bolnica, al koliko vidim nije baš Šteta...
    X
    potpisujem

  25. #125
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Moguce je ... nazalost. Iako sam imala potpuno prirodni porod bez ijedne intervencije, sto sam i potpisala prije poroda, i nisam radjala lezeci, ipak sam malo popucala. I onda se dogodi nesto sto cu sigurno uvijek pamtiti - sivanje na zivo (iako sam ga placuci molila da priceka da anestetik pocne djelovati, on se nije na to obazirao), i sada saznanje da sam sasivena kao neka zivotinja. A da vam ne govorim kako mi je uvalio ruku pri samom izgonu totalno nepotrebno - e tu bol cu isto zauvijek pamtiti...
    Budite svjesni da je on vrlo grub doktor.

  26. #126
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    prema meni pažljiviji nije mogao biti....
    čak mi je i na živce malo išao koliko je pažljiv bio, pet puta dnevno mi je dolazio u sobu da vidi da li mi šta treba, i on i njegova žena...
    meni su bili on i dr.Zmijanac na porodu

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    I prema meni je bio i prepažljiv. I on i žena mu. Istina, nije mi on bio na porodu, i ja sam išla na carski. Operirao me dr. Balenović, uz dr. Podobnik (kćer od Podobnika) i rez mi je savršen. Sad je 5 mjeseci prošlo i ni ne znam da ga imam, a svega me prvih mjesec dana malo zatezalo, i to kod nekih pokreta. Stvarno ništa - nit se puno vidi (tanka crvena crta, kao ogrebotina), nit ga osjetim.

  28. #128
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    iirraarraa, ti si imala carski koliko se sjecam? to je vjerujem druga prica, ovdje je rijec o vaginalnom porodu.
    Uostalom carski je operacija i naravno da ce vas vise puta obilaziti i dati vam vise paznje ...

  29. #129
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam imala vaginalni porod i također moram reći da su bili pažljivi. I meni je bilo strašno to šivanje. Šivala me kćer od Podobnika i moj ginić kaže da je lijepo zaraslo. Jednostavno anestetik u nekim slučajevima ne koristi puno, a unutra anestetik nesmiju ni dati. Zato to nekima izgleda strašno, ali tako će vam biti u bilo kojoj bolnici.

  30. #130
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Ja sam o svom porodu već dosta pisala na ovom pdf-u. Dok su me šivali, govorila sam im da me užasno boli, na što mi je sestra (koja mi je napravila epiziotomiju bez mog pristanka) odbrusila da me toliko boli jer nisam željela epiziotomiju. Šivao me Podobnik. Dakle, grozno je boljelo. Rana i dan danas izgleda ružno i još uvijek boli, ponekad iz čistog mira. Krivo je sašivena, jednostavno, da se tako izrazim, spojeni su krivi dijelovi i sve je prezategnuto u jednu stranu i ne ''dihta'' dobro. I svako malo imam upale.
    Ono što se može primijetiti kad upoznate prof. Podobnika, to je da ima naočigled bolesne prste. Pretpostavljam da to i te kako utječe na šivanje i rezultate šivanja.

  31. #131
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    pinguice, mogu i zaboraviti na bol pri sivanju, ali ne mogu zaboraviti kako mi dole izgleda sav (Petra Podobnik je jedna divna i njezna doktorica, da mi je bar ona sivala, mislim da joj je smjena zavrsila), tj. ne toliko koliko izgleda nego sto me boli iz cista mira i radi mi probleme u mom seksualnom zivotu.

    s_i_r , potpisujem ! prezategnuto je prava rijec, a i sve ostalo sto si napisala

  32. #132
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    toćno 27500 kako i stoji u cjeniku.........
    Cure moje, ja nisam požalila jedne lipe što sam dala, ma nijedne....
    i ako ikad budem imala djece još, opet idem tamo.....sve znamo, ničija pomoć nam ne treba, patronažna uopće nije morala dolaziti, sve živo su me naučili, kupanje, prematanje, pupak, ma sve sve....
    Doktori odlićni, sestre predivne, sve do jedne, barem prema nama su bile, toliko su se brinuli za nas, ma savršeno....
    Dr.Gebauer je svaki dan navraćala da vidi kako smo, ona mi je sad u utorak i konce skinula....
    Vito nije imao žuticu, doma smo išli dakle 6-i dan, carsi je nulti dan....
    rez su mi savršeno napravili, ustala drugo jutro i tražila da me skopćaju sa tekućine protiv bolova...
    ako Vas što zanima, slobodno pitajte...





    Nije mi jasno zašto si išla vaditi konce, pa zar ne šivaju sa samorazgradivim?!
    e da i važna stvar još-sad kad sam prošla oba poroda....ne bi prirodno rodila više nikad....carski je zbilja carski

  33. #133
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Sad ću uletiti s glupim pitanjem - no vi koji kažete da je šivanje bolilo, pretpostavljam da niste dobile epid?
    Jer ja prvi put nisam osjetila ama baš ništa (uz epi).

    I ima li netko iskustvo s dr Zmijanac - da joj je vodila trudnoću i bila na porodu?

  34. #134
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa

    I ima li netko iskustvo s dr Zmijanac - da joj je vodila trudnoću i bila na porodu?
    Bila je meni na porodu, jer je bila dežurna (skupa s Podobnikom)...jako simpatična, nježna pri pregledu (ili samo ja nisam osjetila zbog epiduralne) uglavnom poškakljala mi je trbuh, potaknula trud, dva stiska, beba vani (

  35. #135
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    icyoh, da, ja nisam dobila epiduralnu ...

    Meni je dr. Zmijanac cesto dolazila u vizite. Cini se jako draga i njezna

  36. #136
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Ja ću malo offT.
    Icy, kako si ti? Nema te. Koliko još brojiš?

  37. #137
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Ja ću malo offT.
    Icy, kako si ti? Nema te. Koliko još brojiš?
    molim na pp, zaista nema potrebe ovdje skretati s teme. hvala.

  38. #138
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Ja ću malo offT.
    Icy, kako si ti? Nema te. Koliko još brojiš?
    molim na pp, zaista nema potrebe ovdje skretati s teme. hvala.

  39. #139
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    nisu mi sa razgradivim, morala sam iči vadiit nakon tri dana

  40. #140

  41. #141
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    @icyoh - meni je na porodu bila dr. zmijanac. recimo da je bila korektna, a šav od epiziotomije je bio odradjen dosta dobro (jako malo savova). ipak, kako sam insistirala na prirodnom porodu zapravo je sve odradila primalja Jadranka Šekoranja kojoj bih dala odlicnu ocjenu zbog strpljenja i podrske. porod je trajao ukupno 16 h, a u podobnika sam dosla zadnjih 10 h. nisam odusevljena daljnjim tretmanom, jer su laktaciju trebali odraditi korektnije, bilo je neprestano potrebno moliti da pomognu, bilo je ocito da imaju guzvu.

  42. #142
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    Onda su zaredale temperatura, groznica, i dospjela sam u Petrovu. Tamo su me prvo napali što sam uopće došla, jer spadam kod Podobnika, ali su me ipak primili. Rekli su da ima malo gnoja, da će to laparoskopski počistiti, i da ću kući za koji dan – priča Liona.

    ovo je nonsens....pa ne može ona spadati kod Podobnika...on je privatnik...

  43. #143
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mozda je greska u izrazavanju, pa je na pitanje tko joj je napravio carski ona odgovorila Podobnik, a oni su komentirali 'Pa sto onda niste isli kod njega.' Moguce zar ne?
    Mene vise muci zasto ovakvim stvarima (ne mislim iskljucivo na privatno rodiliste, nego stanje opcenito) treba toliko vremena da izadu u javnost?

  44. #144
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Bez da se itko uvrijedi, no ovakve priče uvijek uzimam sa skepsom.
    no ajde da i ja dočekam porod pa da iznesem svoju stranu priče o PR.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene vise muci zasto ovakvim stvarima (ne mislim iskljucivo na privatno rodiliste, nego stanje opcenito) treba toliko vremena da izadu u javnost?
    Mene smeta (bez obzira o kojoj se zdr. ustanovi radilo) zasto se u takvim situacijama lijecnici prepucavaju preko pacijenata. Bez obzira kakvo misljenje imala o prof Podobniku, sigurno je da nije namjerno ostavio 3 metra gaze u jadnoj zeni. Radi se o nemaru, ali koji se treba priznati i barem se ispricati zbog istog, iako je isprika u takvom slucaju tako malo, no kad se niti to malo ljudskosti ne moze dobiti onda je covjek s pravom ogorcen.
    Dozivjela sam i ja da se jedan dr. izderavao na mene da sto sam dosla kod njega ocekujuci da napravi cudo kad mi je podobnik unistio reproduktivno zdravlje, pa nek ga tuzim, mos' mislit! A eto ih neki dan zajedno veselih na domjenku, veseli i razdragani ko najbolji frendovi . Smatram da se, izmedju ostalog, i u takvim primjerima moze naci odgovor zasto treba toliko vremena da neke, tako strasne stvari, izadju na vidjelo. Osim toga sefica je, recimo, zena kojoj sve ide od ruke. Ispastala sam i ja zbog 'necijeg' nemara, i to jako. Oprostila jesam, no ostaje trag gorcine. Zelim svako dobro napacenoj zeni, njezinoj curici i obitelji. a tastima da im proradi savjest koju su, cini se, negdje putem izgubili...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Pa ovo je grozno! Nažalost, i ja sam imala iskustvo da mi je dr. rekao da mi rana od carskog neće zarast jer sam debela, da se samo pogledam kakva sam. A ja sam pokupila bakteriju u sali i zbog toga mi rana nije zarasla dva mjeseca od poroda. Moguće je da rana od carskog zarasta teže kod debljih žena, ali nije u redu za sve probleme kriviti nečiju debljinu i to na tako grub način.
    Mogu vjerovat da je bila takva dr. reakcija jer sam je i sama doživjela!

  47. #147
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Molila bih konkretan odgovor, a ne raspravu što mislimo o ovome.

    Dobila sam na potpis obrazac da prihvaćam / odbijam med. intervencije i to moram predati do poroda. Da li je to uobičajena praksa?


    (vidim da samo ja imam bedasta pitanja vezana uz PR, no kada mi tamo ništa ne padne na pamet za pitati)

  48. #148
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Taj obrazac mislim dobijes u svakom rodilistu. Ovdje ga vjerovatno dobijes ranije jer se zna da ces doci kod njih, a u ostalim rodilistima dobijes kad dodes na porod.
    Obrazac mora postojati u slucaju da ti izgubis svijest ili nesto pa oni moraju donositi odluke umjesto tebe, mislim da ti na samom obrascu pise sto znaci potpis na jednu ili drugu opciju. (Bar je tako bilo na SD)

  49. #149
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Taj obrazac mislim dobijes u svakom rodilistu. Ovdje ga vjerovatno dobijes ranije jer se zna da ces doci kod njih, a u ostalim rodilistima dobijes kad dodes na porod.
    Obrazac mora postojati u slucaju da ti izgubis svijest ili nesto pa oni moraju donositi odluke umjesto tebe, mislim da ti na samom obrascu pise sto znaci potpis na jednu ili drugu opciju. (Bar je tako bilo na SD)
    Ja ga nisam dobila u Merkuru 2008 kad sam rađala E. , niti prije 8 godina u Petrovoj. Tako da nisam sigurna koliko je obavezan.

  50. #150
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Hvala.
    Meni su na SD prije dvije godine nešto dali da potpišem, no u cijeloj strci uopće nisam gledala što je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •