Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Posjeti mamama i bebama

  1. #1

    Početno Posjeti mamama i bebama

    Dajte mi recite da li je i u kojim rodilištima kod nas dozvoljeno doći rodilji u sobu u rodilištu i tko točno smije unutra...

    Upravo sam pročitala članak u jednom časopisu, jedna poznata gospođa je rodila svoje treće dijete i izašle su slikice. Ništa neobično, rekli bi, osim činjenice da se na kilometar kuži da su snimljene u sobi u rodilištu, ponosna mama je nafrizirana i basprijekorno našminkana, tatica blista u odijelu, a naravno da su unutra morali po nekoj logici biti i fotograf i novinar koji su to sve zabilježili...Hebiga, kad ne smijem javno napisati imena...

    Ako bi se netko htio pozabaviti time, javim ime na PP, ali mislim da je blago rečeno totalno ne fer prema svim drugim roditeljima koji NISU poznate medijske face pa na primjer moj suprug meni ni SAM, obučen po propisima, dakle obukao bi medicinsku kutu da treba, nije smio meni u sobu zbog higijene i bakterija. A kamoli s pratećom ekipom novinara s fotografskom opremom.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Možda je poznata gospođa bila u apartmanu?

    A inače ne znam za sobe, samo znam da u intenzivnoj na SD možeš primati posjete do mile volje.

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja cu ti samo malo vadit mast pa reci da u rodilistu u kojem sam ja rodila (naravno, ne u Hr) je vrijeme za posjete bilo od 8 do 8 i mogao je doc bilo tko, bez ikakve dodatne opreme.

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moguce da je bio apartman.
    mi smo ovog ljeta bili nevjesti (kako se to jos zove?) u posjeti u apartmanu i bilo nas je hrpa, ko na manjoj svadbi.

    kad sam ja rodila, pred 6 godina, mogle su posjete u sobu, ali nikako u vrijeme dok su bebe bile s nama.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prije dvije godine, u petrovoj, MM mi je par puta došao u sobu (bilo nas je 8 žena), a nije bio jedini - jednoj je došla cijela svojta, drugoj muž i djeca... istina, sestre ih dođu opomenuti, pa svi još malo ostanu, pa onda one opet opomenu, pa svi izađu van...
    ali uglavnom, posjetioci su nam dolazili u sobe

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, i ako je apartman u pitanju, možeš imati "goste" 24 sata dnevno... zato i planiram apartman kod budućeg poroda - da MM može biti što više sa mnom i bebicom...

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Meni je prijateljica bila u apartmanu u Petrovoj, bila sam joj u posjeti i ja i MM, i nisam morala paziti na vrijeme posjeta. A inače, grozno je da tata ne može biti sa mamom i bebom koliko god žele .. ali u uvjetima kakvi su kod nas, sa nekoliko žena u sobi, pa bebe; meni se prvoj ne bi sviđalo da je soba prometna.

  8. #8

    Početno

    Moguće je da je bio apartman, ali po mojoj slobodnoj procjeni onog što se vidi na slici mi baš i ne djeluje tako - utičnice na zidu su malo predaleko od kreveta za jednokrevetnu sobu...

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    haha
    nazalost, nase bolnice su stare, kao ni sobe, tako ni apartmani nisu u nikakvim standardima, bar ne ovaj u kojem sam ja ovog ljeta bila u posjeti. sirok dva metra, dug valjda osam.

  10. #10
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Prema opisu, čini mi se da je navedena poznata gospođa iz okolice Rijeke i rodila je u Rijeci. Koliko ja znam tamo se skoro pa u bilo koje doba može doći u posjetu rodilji i nitko nikoga ne legitimira pa tako može doći tko hoće. Izuzetak je jedino za vrijeme epidemije gripe i sl.

  11. #11
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Sestra mi je rodila 29.09. na SD i nije smjela primati posjete u sobu jer su preko dana bebice s njima u sobi bez obzira što ih za vrijeme posjeta odnesu. NJM isto nije smio unutra već je ona morala izaći, a ni bebicu mu nisu dali da ju primi, samo gleda, i to isto u određeno vrijeme koje je prije posjeta rodiljama. Nije prisustvovao porodu, ali mislim da mu ni onda nebi dali bebicu, već samo neposredno nakon poroda. Apartmani su druga stvar. Možeš sve kaj hoćeš, premda ja nebi dala da mi dolazi bilo tko osim MM kad je beba samnom u sobi.

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ah, ovo me podsjetilo da će se MM i ovaj put morat šuljat po odjelu kao prije 4 godine, iako mislim da sad tate mogu biti po pola sata u sobi s bebicom (još kad bi to njemu bilo dovoljno.. )
    Kad sam prvi put rodila dolazio je svako malo i ostajao sve dok ga sestre ne bi otkrile i istjerale i tako po 10 puta na dan. Kad bi odjel bio zaključan, onda bi se on spustio kat niže na kirurgiju, ušao na odjel i internim liftom došao na moj odjel i onda kao kakav kriminalac mic po mic do moje sobe. Nakon 2-3 dana sestre nisu mogle vjerovati kako je uporan pa se više na njega nisu ni obazirale, samo su ga zamolile da pazi da ga doktori ne vide

  13. #13

    Početno

    Koliko se sjecam, 2001. su u Petrovoj posjete bile ogranicene na dva sata dnevno i meni je to bilo OK. Bilo nas je 5 u sobi i islo mi je strasno na zivce kad bi se familija jedne od njih redovito pojavljivala u bilo koje doba dana im je odgovaralo (njen suprug je bio lijecnik pa su ju svi sa strahopostovanjem gledali i imala je razne beneficije).

    U NL su posjete dozvoljene cijeli dan, s iznimkom u periodu od 12 do 14h, jer je oko 12 "rucak" pa se racuna da bi se zenama ipak trebalo dati malo mira. Toga se uglavnom nitko ne drzi, kao ni molbe jasno istaknute na svakom zidu da su posjete dozvoljene samo za troje ljudi po rodilji. Turci i Marokanci redovito dolaze u posjete u najmanje sedmeroclanim delegacijama, no sa mnom je u (dvokrevetnoj, inace su cetverokrevetne) sobi bila Holandjanka i nama je bilo super. Prednost je sto se cijeli krevet i jedan velci dio okolnog prostora moze ogrnuti (ograditi?) zavjesom, no ona, dakako, ne pruza zvucnu izolaciju.

    Nase bebe nisu bile s nama u sobi, nego na 13. (mi smo bili na 12.) katu u "sobi s inkubatorima" ili kako mi to zovemo na "intenzivnoj". E sad, NL pojam "intenzivne" se jaaaaako razlikuje od naseg. U velikoj prostoriji bilo je 10-tak bebica, neke u inkubatorima, neke u onim plasticnim koritima i k njima su majke mogle kad god su htjele i mogle su ostati koliko zele, smjele smo ih vaditi iz inkubatora (same!), pokusavati dojiti, davati im izdojeno mlijeko na flasicu... jedino ih nismo smjele hraniti na sondu 9to su ipak oni radili), kao niti davati im lijekove. Dvaput mi je bilo tako lose, da nisam mogla iz kreveta, pa su krevet (zajedno sa mnom i svim infuzijama) dovezli gore u "intenzivnu". A i par puta su me vracali u kolicima na kat ispod... Jednom (prije nego sto su se sjetili da bi mogli krevet odvesti gore) dofurali su mi Ivana u ISKLJUCENOM inkubatoru, na par minuta, samo da ga vidim.

    Ostale posjete smjele su se dogadjati iskljucivo u sluzbeno vrijeme hranjenja (2-5-8-11-14-17-20-23h) i morale su biti obavezno u pratnji bar jednog roditelja.

    Meni je to bilo strasno, jer se znalo dogoditi da vec spomenute turske/marokanske obitelji coporativno dolaze i nitko ih ne upozorava da to ipak nije u redu. O nekoj zastitnoj odjeci/maskama/cipelama nema niti govora! Onako kako dodjes s ceste mozes unutra, pozeljno je ipak skinuti kaput i ruke oprati nekom tekucinom za dezinfekciju. Znaci, uredno u cipeletinama u kojima si salabajzao po vani (holandske ulice su krcate psecim kakicama) smijes uci u "intenzivnu". Naravno da su i sva mala djeca (braca, sestre, bratici, sestricne, prijatelji) dobrodosli, bez obzira na smrkave nosove, kasljanje i slicno. Napr. meni su u posjetu dosli susjedi, koji imaju dvije curice iste dobi kao i M&m, i mi smo svi zajedno isli gledati Ivana, iako sam ih ipak uspjela nagovoriti da ja ipak ne bih da ga oni svi diraju i glade i maze itd.

    Ono sto je fantasticno je da se pokraj svakog inkubatora/korita nalazi stolaci mama se, ako zeli dojiti ili se tamo izdajati moze zaogrnuti zavjesom. Istina, malo ti fali zraka, pa brzo odustanes, ali - mozes.

  14. #14
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ah, ovo me podsjetilo da će se MM i ovaj put morat šuljat po odjelu kao prije 4 godine, iako mislim da sad tate mogu biti po pola sata u sobi s bebicom (još kad bi to njemu bilo dovoljno.. )
    Kad sam prvi put rodila dolazio je svako malo i ostajao sve dok ga sestre ne bi otkrile i istjerale i tako po 10 puta na dan. Kad bi odjel bio zaključan, onda bi se on spustio kat niže na kirurgiju, ušao na odjel i internim liftom došao na moj odjel i onda kao kakav kriminalac mic po mic do moje sobe. Nakon 2-3 dana sestre nisu mogle vjerovati kako je uporan pa se više na njega nisu ni obazirale, samo su ga zamolile da pazi da ga doktori ne vide
    Mislim da će se TM ipak šuljat i ovaj put. Rodilja može doći do ulaznih vrata i dogurat krevetić s bebom do iza staklenih vrata ali se ne smije preći ona magična zamišljena crta. Ni beba van ni oni unutra!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    u rijeci moze doci muz u svako doba dana i ostati koliko god smatra pristojnim. ostali dolaze u vrijeme posjeta, ali na kratko i, ako sestre nisu lose volje, mogu i oni u bilo koje doba dana. djeca do 12 godina smiju do vrata rodilista, beba se iznosi do vrata i pokazuje bratu ili sestri. naravno i nazalost, moze vam se dogoditi da vase dijete stoji nosa zalijepljenog za staklo s vanjske strane, a klinac od 2 godine trckara hodnikom rodilista. on ima vezu, valjda.

  16. #16
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    sad kad se sjetim nacina na koji je napravljen odjel u splitu, vidim da nista od ovoga nije moguce. posjete na odjelu su strogo zabranjene! sve su sobe sa staklenim zidovima i uvijek se neka rodilja izdaja ili je gola do struka, tako da ne vidim kako bi muzevi dolazili u posjete a da zena do mene lufta bradavice.
    a rodilje da bi dosle do mjesta za posjete moraju proc jedan hodnik duzine cca 200m sto mi je sa savovima od carskog prva 3 dana bilo nemoguce

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Meni je najgore bilo moliti sestru da odnese bebu do vrata kada bi imali posjete... Pitam se što me spriječilo da ne uzmem Jana i odnesem ga sama bar do vrata. Ionako sam ga stalno morala ići nositi na vaganje u dječju sobu - pa kada sam mogla toliko hodati mogla sam još malo produžiti...

  18. #18
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Meni je isto bilo najgore kad su nosili bebače na pokazivanje, i to na vrata hodnika, a ono propuh struji, mračno, nit ga vidiš, svi se guraju.

    Ja sam lijepo snimila M video kamerom i dala kasetu pa nek si je doma gledaju koliko god hoće. I nisam dala da je nose na vrata.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Kad je Lea izašla iz inkubatora mi smo stalno vodili borbu sa sestrama koje su tjerale MM-a da je ide gledati na taj prozorčić; svaki dan smo se morali raspravljati i govoriti im da je šefica koja je otišla na godišnji rekla da i dalje može gledati Leu na odjelu (i je, rekla je tako) ali su ga svejedno dva tri puta uspjele natjerati na prozorčić, meni je to bilo užasno, i nismo nikome niti rekli da ju sad može ići vidjeti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Dille, ovo u NL je za nas SF.
    Ja sam Lea DOTAKLA dva puta u prvih 12 dana, a smjela sam ga vidjeti 2 x 5 min dnevno.
    Nisu mi dozvolili niti da ga slikam mobitelom. ........

    Inače, vidjela sam na SD da puštaju rodbinu za vrijeme posjeta i u "obične" sobe rodiljama drugi ili treći dan nakon carskog.

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u zajčevoj nema posjeta na odjelu nego se mame i posjetitelji u predviđeno vrijeme naguraju na komadić stubišta ispred. bebe pokazuju preko stakla, na pola minute jer svi čekaju u redu. s jedne strane mi je ok da nema španciranja po sobama u kojima su 2-3 rodilje, ali trebala bi postojati soba za posjete sa stolcima, automatima za pića i sl... tako da možeš provesti malo vremena sa svojima, a ne stajati na stepenicama dok ti se ne zamanta pa trk u sobu. i tati bi trebalo dozvoliti da drži bebu, ostali se mogu strpiti ta tri dana.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    U zadru u posjetu može doći samo tata i to od 4-6.Osim njega ne smije nitko ući u rodilište.Međutim samnom je rodila žena iz bolničke kuhinje pa su njoj mogli u posjetu doći svi kuhari i kuharice.Mislim da je to malo bezobrazno u odnosu na nas "obične mame" koje nemaju nigdi nikoga.Znači u posjetu ti može doći ko oće ovisno tko si ti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    meni je u apartman mogao doći netko samo u vrijeme posjeta :?

  24. #24
    mary

    Početno

    Mogu vam reci da je to stvarno bez veze što ne dopuštaju posjete, kao smo naj prljavija nacija na zemaljskoj kugli. Sestra se porodila u Njemačkoj. U posjeti sam joj bila od jutra do mraka, i beba s njom u sobi i cvjeće i mede i ko zna još kakvih igračaka. Išle skupa u posebnu prostoriju da presvuce bebu itd. A ja se porodila u BiH, nema posjeta zbog bakcila, sreca je bila sto nam je prozor u sobi bio na balkonu tako da je mm i ostali dolazili pod prozor. A mi iz sobe nismo smjeli na balkon opet zbog bakcila. Sreca je jedino sto su bebe non stop sa nama, odnesu da presvuku bebe i opet ih donesu nama. Bez cvijeca u sobi ili kakvih igracaka jer i to ima bakcila, za popiz....

  25. #25
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj JaMajka prvotno napisa
    Koliko ja znam tamo se skoro pa u bilo koje doba može doći u posjetu rodilji i nitko nikoga ne legitimira pa tako može doći tko hoće. Izuzetak je jedino za vrijeme epidemije gripe i sl.
    Istina, mene je zakačila zabrana zbog gripe pa smo se gledali kroz staklo.
    Prijateljice sam poslije stalno ispitivala kako je to kad su posjete, navale svi a neka mama doji ili se izdaja ili spava ili što god pa mi je ova zabrana u jednu ruku i bila ok.

  26. #26
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Kada sam ja u Osijeku rodila svi su za vrijeme posjeta mogli ući u sobu. Ja bi to zabranila i puštala samo najbliže jer mi je došlo 20-ak ljudi u svakoj popodnevnoj posjeti i puhali su po meni i djetetu (ja ga nisam dala ni pipnit, inače bi ga navlačili), a kada je bilo vrijeme prvim posjetama ja sam ih primila široko raskrečenih nogu, sa ledom i nekim oblozima na onoj stvari jer sam imala sr.... od epiziotomije, gola ispod struka i prekrivena tankom plahtom... Bilo mi je drago što imam tolike posjete, ali sad bi bila zadovoljna i da im mahnem kroz staklo.

  27. #27
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    u splitu ti nitko ne moze doci u posjetu, a mama u vrijeme posjeta moze izaci dolje u hall i vidjeti svoje.....tata bebu ne vidi dok ne izadje iz rodilista

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A jel bi vama cure bilo OK da imate bebu u roomingu 24-satnom, znači da su bebe stalno u sobi, da su u sobi 2-3 žene i da se mogu primati posjete?

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne bi.

  30. #30
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Meni bi.
    Ms.Ivy, a zašto ne??

  31. #31
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jer mi ne bi odgovaralo da mi kroz sobu prolaze hrpe strina, ujni i susjedinih bratića i pljuckaju mi u bebu, bude je, ometaju nas u dojenju... možda bi se u to vrijeme i meni spavalo, a svakako bih bila polugola u onoj seksi spavaćici. :belj: općenito, smetali bi mi strani ljudi u sobi - i zbog bebe i zbog mene. idealno bi bilo da svaka rodilja ima svoju sobu, pa neka prima posjete kakve i kada hoće (ja ni tada ne bih voljela da mi se okupi šira familija i pola susjedstva, ali možda bi netko to želio). a najbolje bi bilo što bi tada tata mogao doći i biti s mamom i bebom koliko želi i brinuti se za njih - na koncu, oni su obitelj od prvog dana a sad u rodilištima tatu doživljavaju kao lijevo smetalo.

  32. #32
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ah, ti si sad malo odlutala u svijet mašte
    Meni ne bi smetalo s tim da samo tate imaju dozvoljene posjete. Ja sam bila u sobi jedan dana sama, a ostale dane sam imala cimericu. Tako bi se ja i ona uvijek dogovorile može li doć MM ili NJM i dali nam to smeta. Ona recimo nije dojila, tu i tamo bi izdajala, onda MM ne bi ulazio nego bi ja izašla, a kad bi njen muž došao, a ja dojila, meni to uopće nije smetalo, niti je on zagledao. E, i pošto nisu bile dozvoljene baš posjete, onda smo još razmjenivale savjete kako ih prokrijumčarit unutra.
    Netko je napisao da tata treba ostati onoliko koliko bi to bilo pristojno, pa me to podsjetilo kako je muž od moje cimerice zazirao od toga da ga sestre nađu i izbace, to mu je bilo strašno. S druge strane MM-a nije bilo najmanje briga, a bogami ni mene, jer ako oni ne mogu biti toliko pristojni da mu omoguće da vidi i bude nekoliko trenutaka na miru sa svojom bebom koju je jednako željno očekivao kao i ja, e pa što bi meni ili njemu onda trebalo bit neugodno!

  33. #33

    Početno

    Ivy, ni meni ne bi odgovaralo da svatko upada kad im se sprdne, ali uopće ne vidim problem u tome da tata i starije dijete dođu ako su oba zdravi, bez prehlade itd...

    Kad sam ležala na SD na čuvanju trudnoće, bile smo 4 u sobi i skoro da smo tulum imale, dvije cure nisu htjele pozvat muževe ali su jedva dočekale kad je došao MM i od četvrte...

    Like I said, ne bi ni ja da mi se nasere rodbina do trećeg koljena, ali otac i braća moje djece bi morali, apsolutno morali imati pravo na to.

    Jer ako nije problem da otac bude na porodu - moj je morao oprat ruke, normalno, ali je bio u svojoj obleki pa preko toga od bolnice kuta, u tenisicama bez pokrivala - onda ne vidim zašto ne bi mogao i u sobu, pa najmanji bi mu se bio problem opet obući.

  34. #34
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja se slažem s Ivy, kad bi svaka rodilja imala svoju sobu bilo bi super da joj dolazi tko hoće i kad hoće. U varijanti od tri žene s tri bebe u sobi meni je bezveze promenada svoje i tuđe rodbine.
    Mnogima ne paše da im itko dolazi doma vidjeti bebu prvih tjedana, pa kud bi morali već u rodilištu?

    Moja je frendica rodila u Njemačkoj i bila u sobi s jednom Turkinjom koju su od jutra do mraka posjećivali, uvijek ih je bilo barem troje rodbine u sobi. Moja frendica i inače stidljiva muku je mučila kako da podoji bebu i ima svoj kakav takav mir, nije mogla dočekati da dođe doma. Meni je to bezveze.

    Inače, prije tri godine na Svetom duhu ozloglašena odjelna sestra koje su se svi bojali pustila je Mm-a i moju mamu u sobu da vide mene i bebu, nitko nije mogao vjerovati (ja prva).

  35. #35
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ma kakva rodbina, njima bih mahala iza stakla i to mi je o.k. , oni se mogu strpit, ali tate bi se ipak trebalo pustiti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    koka nije napisala da su bebe bile s nama za vrijeme tih posjeta, i meni je naročito bilo drago što je MM mogao malo držati Ria, gledati ga, a da nije staklo između njih, gledati me kako ga dojim...Budući da smo bile 4 u sobi, bilo mi je drago što nije mogla dolaziti ostala rodbina, ali mislim da je jako glupo što ne može doći starije dijete vidjeti seku ili bracu barem na kratko, osim ako nema vezu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Ma nemam ja ništa protiv da tata vidi i drži svoje dijete,nego hoću reći da ne važe ista pravila za sve.Slažem se da se rodbina može strpiti ta tri dana dok mama i beba ne dođu kući jer kad bi i oni bili u sobi sa četiri kreveta to bi samo bio krkljanac i ništa drugo.

  38. #38
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Meni bi bilo super da je mogao doći mm u sobu vidjeti mene i bebu. Prvih nekoliko dana sam jedva stajala, nisam se mogla sjesti vani na klupicu u hodniku, a svako malo je netko dolazio u posjet. I svako malo je trebalo bebicu pokazivati kroz ono staklo. Točno se kužilo gdje je mm keljio nos na staklo nekoliko puta na dan Još sam pitala jel mogu ja sama odnijeti bebicu na "pokazivanje" pa mi nisu dali. Valjda da se ne zrušimo na njihovom teritoriju, ili da ne zbrišemo van na zrak.
    Ja sam za posjete 2 sata na dan i to najbliža rodbina. Ne bi da stalno netko ulazi u sobu dok sve tamo drepamo cice, krvarimo i hoćemo malo mira s bebačima.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj koka prvotno napisa
    Ma nemam ja ništa protiv da tata vidi i drži svoje dijete,nego hoću reći da ne važe ista pravila za sve.Slažem se da se rodbina može strpiti ta tri dana dok mama i beba ne dođu kući jer kad bi i oni bili u sobi sa četiri kreveta to bi samo bio krkljanac i ništa drugo.
    nažalost, uvijek će biti ljudi koji imaju veze, ili donesu sestri bombonjeru i kavu, pa ih ipak pusti. Nama, srećom, nije bilo gužve u sobi, ali kroz hodnik je bila cijela promenada mama, sestara i ostalih koji tu definitivno ne spadaju.

  40. #40
    annabella

    Početno

    A zamislite ovo!
    U rodilištu u su nam bile zabranjene posjete u sobe zbog higijene, bakterija, itd., a svih sedam dana (koliko sam proboravila tamo) se preuređivalo rodilište. Prešine je bilo na tone, a buka nepodnošljiva. Zamislite da vam svaki dan od 8-17 sati ronda hiltika, čekić i ostalo pored ušiju. A o tome da su nam radnici upadali u sobu onako bez veze, jer je moja soba bila preuređena, da i ne govorim! Nikada neću zaboraviti izraz lica gospođe koja je bila samnom u sobi kada je prvi puta upao jedan radnik, tek onako "da vidi kako smo", a ona raskrečenih nogu zbog hematoma dolje.
    I onda se govori o nekakvoj higijeni!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Ja sam ovdje nova pa jedva da i drndam po ovom siteu jer mi svaki put sve odleti gdje ne treba ili ne odleti uopće. anyway....
    ja sam u lipnju rodila u petrovoj, ali carskim rezom tako da sam ležala na posebnom odjelu (intenzivna). posjete su bile od pol 5 do 5 i to samo dvoje do maksimalno troje ljudi. kasnije sam prešla u apartman pa mi je mogao dolaziti tko i kad je htio i ostati do kad e htio, što je bilo super kada je tata u pitanju
    btw, fakat me zanima gdje će ovo završiti...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    75

    Početno

    Kako sam rodila u zimi, posjete su bile strogo zabranjene zbog gripe. Ali su zato bez pardona uletjeli fotoreporteri da slikaju bebe za novine... imali su zaštitne maske i one kape na glavi... ja popiz... na glavnu sestru, da zašto bar moj muž ne bi tako mogao doci na minutu vidjeti bebu s maskom. ONa je rekla: " pa znaš da je zbog gripe"
    Ja: -"A novinari mogu doci?"
    Ona: "....."
    Kokoš.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Meni je prije godinu dana u Rijeci bilo ko na kolodvoru - ja dojim (ranjenu bradavicu pokušavam ugurati u mala ustašca) a neke strine od žene pored zaviruju i komentiraju: kako je sladak! Doduše, nije me bilo puno briga za njih. Ali, s druge strane, kad je mm došao i doveo EM (5 god) ona je jadna ostala SAMA na onom hodničiću ispred stakla, a on došao u sobu! Onda sam ja otšepesala i bila s njom tih pol sata, a muž s bebom u sobi. Apsurd!

  44. #44
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nju nisu pustili?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Da, nju nisu pustili!!! Ne puštaju seku od pet godina da pogleda bracu i mamu, a soba mi puna tuđih strina!!!

  46. #46
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    A jooj, stavrno svašta. Baš apsurd.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Kad je moja mama prije 7 godina rodila na carski u Rijec mog malog brata, bila je u sobi s još 2 žene. Jedna od njih je bila romkinja i to joj je bilo (čini mi se) 9.dijete. Bila je iz Rijeke i cijeli je dan kod nje bila hrpa ljudi. Neki su dolazili doslovce prljavi, nisu prali ruke a čak su i pušili. Mene nisu htjeli pustiti jer kao, samo muž smije ući. Pustili bi me na kratko, ali tek kada je moj tata izašo iz sobe. Tako je bilo dok se mama nije pobunila jer nije u redu da ovoj iz Rijeke stalno bude netko, i to po 2-3 odjednom, a njo što joj obitelj dolazi iz drugog mijesta, samo po jedan. Onda se sestra smilovala i puštala me unutra s tatom.
    Ja sam rodila dvije godine kasnije i pustili su samo MM-a. Mamu sam išla vidjeti na hodnik. Jedino je moja teta došla (jaaaaaaaaako smo povezane) jer im je rekla da drugi dan putuje za NL. Pomažu i trikovi.

  48. #48
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Evo svježih info iz osječkog rodilišta: posjete su dva puta dnevno po sat vremena. Prvi dan poroda (nulti), mogli su mi doći u posjetu u sobu, dok se nisam prvi put ustala iz kreveta na tuširanje, onda sam morala izlaziti na hodnik, kao i ostale. Bebu nema šanse da pokažeš sam, moraš tražiti od sestre, a ima posebno vrijeme posjeta kad "pokazuju bebe". Tata ne može u sobu (ja bila sama u sobi - ne u apartmanu, muž mi došao donijeti samo neke stvari unutra, a ona se izderala na njega ko da je došao nešto ukrasti).
    Cvijeće se ne smije imati, odnosno može, samo jedan buket po sobi i to ako imaš svoju vazu.To mi je bilo logično jer se stvarno jako osjeti a oni griju ko nespašeni, a bebica je ipak u sobi cijelo vrijeme (u nekim i više njih).

  49. #49
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Evo citiram iz časopisa Beba u kući, prosinac 2004.
    Klinika za ženske bolesti i porode, Petrova posjete od 16.30 do 17.30
    KB Merkur posjete svaki dan od 16 do 17 sati preko staklenog prozora zbog sprečavanja bolničkih infekcija
    KB Sestre milosrdnice posjete od 15 do 16 sati. Zabranjeni su ulasci u sobe na odjelu babinjača iz higijenskih razloga
    OB Sveti Duh posjete od 16 do 17 sati. Posjete na intenzivnoj njezi od 12 do 14 sati. Žene čija su djeca na intenzivnoj mogu ih dojiti svaka tri sata, odnosno izdajati se ako dijete ne može sisati. Iako se majke izdajaju u posebnoj sobu, imaju pravo doći vidjeti svoju djecu.
    KBC Rijeka posjete od 16 do 17 sati radnim danom, od 14 do 16 nedjeljom. U posjete mogu doći svi osim male djece.
    KB Osijek posjete svaki dan od 11 do 12 i od 16 do 17 sati, nedjeljom od 10 do 12 i od 16 do 18. Pokretne rodilje mogu izaći u predvorje.
    KB Split posjete od 16 do 18 sati
    OB Dubrovnik posjete su dozvoljene tri puta dnevno. Rodilje mogu izaći u dnevni boravak, a posjeta na odjelu nema.

    Vjerojatno u nekim rodilištima dolazi do odstupanja, a i novine su stare skoro pa godinu dana?!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    Ja sam rodila prije tri godine ( a i sad ću) u Virovitici, a tamo je nekak kao u Lepoglavi. Posjeti su od 15 do 17 sati. Odjel je potpuno zatvren, imaš zvonce i pozvoniš. Onda netko dođe i ti veliš tko si, što si i šta hoćeš . Nakon par minuta izlazi žena-logorašica, u šik spavaćici i nekakvom šlafroku i to je to. Dijete posjetitelj može vidjeti jedino ako je tu otac, a često samo jednom u tih nekoliko dana. Onda se obično taj dan skupi sva rodbina, iznesu, odnosno kroz odškrinuta vrata sestra pokaže dijete, di svi onda skoče i slikaju,... to traje par sekundi i nemaš majci, gotovo.
    Ako nema oca, ne može se vidjeti dijete.

    kad sam ja bila u rodilištu, bila je sezona godišnjih odmora, i tamo je pola osoblja bilo sa drugih odjela, tako da je svaki dan bilo dozvoljeno vidjeti dijete, jednom su mi čak bile dvije frendice solo, bez mm, i vidjele su mog Karla.

    nakon svega par tjedana, jedna od tih frendica je bila isto roditi, i , mada smo bili u pratnji njenog muža, nismo mogli vidjeti dijete jer je to bio "drugi dan posjeta" dijete je dan prije bilo pokazano.

    bajdvej, i to što vele da su posjeti od 15 do 17 nije uvijek slučaj, jer neki doktori krenu sa vizitom oko 16,30 zbog nekih svojih razloga (

    toliko od mene

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •