Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 498

Tema: SD - najnovije - (2. dio)

  1. #101
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Je, zbog roominga, zbog blizine...Još mi samo treba da se u nekoj drugoj bolnici natežem oko toga kak ne spadam k njima. Ovima bar spadam pa mi nemreju niš.

  2. #102
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    evo nešto friških info iz iskustva sa Sv. Duha.
    Dakle, možda nisam potpuno mjerodavna i objektivna, jer mi je porod trajao cijelih 10-ak minuta.
    Sve je prošlo super i sa svime zadovoljna. Dok i babica bili super i hvala im na svemu.
    Tu očito nemam puno što pisati, jer je sve prošlo ok, jedino mi žao svih okolo što su im bubnjići stradali, ali sreća eto da je kratko trajalo.
    Poslije bila smještena na odjelu Patologije, što je opet bilo ok jer posjete nisu tako stroge i nismo se morali gužvati na onom malom hodniku, gdje su inače posjete za babinjače.
    I još sam imala super cimerice, pa smo se dogovorile da nam posjete na kratko mogu doći i u sobu, da vide bebice (tateki i starija braća i sestre), što je bilo tako nestvarno, skoro kao da nismo u RH .
    I rooming je bio ok, za mene, ako uzememo u obzir to da sam mama sa iskustvom (dojilački staž sa prvim 31 mjesec) i koja je imala odmah mlijeka (porod je bio turbo brz, pa je tako i mlijeko ostalo).
    Ono što me jako zasmetalo je to kako se ponašaju prema mamama koje odmah nemaju mlijeko i kojima odmah mlijeko ne dođe.
    Dakle, grozno, koji pristup.
    OK. Dojenje se podržava i sve to razumijem. Ali da bebe plaču gladne i da im se ne da jesti, a plus toga i mame plaču, pogotovo prvorotkinje.
    Hellou!!!!!!!!!!!!
    Pa di je tu humanost?
    Hvala Bogu da ima sestara na pedijatriji koje su normalne i ok i ne mogu to slušati i gledati, i znaju da nemaju sve mame odmah mlijeka.
    A stanoviti dr. S!!!!!!!!!
    Mislim, hoda od mame do mame i izderava se na njih, govoreći nešto u stilu, sve je to stanje, i morate to izdržati.
    Treba li novopečenoj mami veći stres od toga da joj gladno dijete plače kraj nje a ona nema mlijeka, još.?
    I što će onda mama prvo napraviti kad dođe kući nego uvaliti djetetu bočicu kako bi prestalo plakati i jer joj je dosta plakanja iz bolnice.......
    I uopće im ne zamjeram, jer bilo je to grozno vidjeti, beba plače, a mama izbezumljeno hoda po hodniku i nosa je dok joj se suze slijevaju niz lice.
    Dakle, mame koje se odlučujete na Sv. Duh, a da nemate baš neka iskustva sa dojenjem i niste dovoljno samopouzdane i niste spremne izdržati 3 dana i noći plakanja svog djeteta, radije još jednom razmislite o izboru rodilišta.
    to vam je moj najiskreniji savjet.

    i da ne bi bilo zabune, ja podržavam dojenje i apsolutni sam pobornik dojenja, ali to ne znači da treba maltretirati žene i pustiti da se muče, a još manje pustiti tek rođene bebe da se deru i gladuju.........

  3. #103
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A meni je recimo dr Stanojević zakon!
    Pa mlijeko nikome ne dođe prvi dan, prvo ide kolostrum i to je ono što bi bebi trebalo biti dosta.

  4. #104
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    ana.m ne kažem ja da on nije ok i vjerujem da ima najbolje namjere, ali onako malo ljudskosti i nježnosti u tome pristupu bilo bi ok, jer on ipak nije nikada dojio i vjerojatno i neće.
    dođe mlijeko prvi dan, ali ne svima i većina nas ima mlijeko i prije poroda, ali uslijed težine poroda laktacija se smanji ili potpuno obustavi, obično kod kratkih i "lakših" poroda laktacija se nastavi.
    tako se B najeo odmah nakon poroda, da se podrignuo, a sestra s pedijatrije se čudom čudila od kuda mu već mlijeko, jer je nakon kupanja 3 puta bljucnuo pa ga je tri puta morala presvlačiti.
    pa je to eto dokaz da može biti mljeka i odmah

  5. #105
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Može, ali najčešće nije tako.
    Nego, što se Stanojevića tiče...Ok, čovjek nije nikada doji, logično jer je muško
    Ali nakon mog prošlog poroda on je meni bio slamka spasa. Kad su sestre nekaj kenjale da ne može ovo ili ono, obratila sam se njemu i sve je odmah bilo za 5.
    Tako sam te 2007. umjesto na samo 5 minuta, bebu dobila na cijelu večer. Smjela sam prematati dijete i držati je golu.
    Sve ih je da tako kažem sredio!! I da mi nije bilo njega...

  6. #106
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    ...sad ću možda zvučati nemajka, ali da moje dijete tako plače pa zamolila bi cimericu ukoliko ima mlijeka da ga/ju nahrani jednom ili dvaput, dok meni miljeko ne dođe...ok, postoji mogućnost da će onda to odbiti, ali ja osobno nebi imala ništa protiv pomoći nekome na taj način, da je obrnuta situacija....

  7. #107
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Moja se rodila velika i bio je težak porod..bar meni..i mlijeko mi je došlo tek drugi dan navečer i malena je plakala ali čim bi stavila u usta cicu šutila bi, iako nije bilo niš ni za istisnuti, je dobila sam ragade i podljeve od lošeg položaja na dojci ali dr. S mi je pomogao i da nije njega ne znam jel bi dojila 2,5 godine do ove trudnoće..
    Odgovorio je točno na milion mojih pitanja s strpljenjem, stavio mi malu više puta pravilno na prsa i stavrno pomogao..puno više od nekih žena koje su "dojile" i imale totalno krive savjete koje vode samo k bočici.
    Žao mi je da si imala takvo iskustvo ali prema meni i mojim cimericama bio je med i mlijeko prije cca 3 god..

  8. #108
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    meni je i sad bio super, ali i sestre s pedijatrije su bile ok.

  9. #109
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Znaci, barem po ovome sto sam procitala, ako ne spadam na sv. Duh otpilit ce me? Mislim, nisam trudnica, al imala sam spontani kod njih prije 10 dana i dobila sam prodiku zbog toga sto sam dosla k njima a ne u Vinogradsku gdje spadam. Al mislim, dosla sam na hitnu....nije da me boljela glava pa sam svratila...No dobro. Mene zanima da li ja, koja sam gore imala 2 pobacaja i jedan porod ipak mogu, jednom kad opet budem trudna, ici roditi? Dakle, posto vec imam "povijest" s njima....

  10. #110
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, barem po ovome sto sam procitala, ako ne spadam na sv. Duh otpilit ce me? Mislim, nisam trudnica, al imala sam spontani kod njih prije 10 dana i dobila sam prodiku zbog toga sto sam dosla k njima a ne u Vinogradsku gdje spadam. Al mislim, dosla sam na hitnu....nije da me boljela glava pa sam svratila...No dobro. Mene zanima da li ja, koja sam gore imala 2 pobacaja i jedan porod ipak mogu, jednom kad opet budem trudna, ici roditi? Dakle, posto vec imam "povijest" s njima....

    Mislim da možeš sve do trenutka kad će uvesti (ako ikad budu tako rigorozni) provjeru npr. osobne iskaznice ili pak potvrde o boravištu ... kako sad stvari stoje kad te pitaju gdje stanuješ ako imaš veliku želju baš u toj bolnici roditi uvijek možeš reći adresu koja se nalazi na njihovom području i nitko ti neće reći ne spadaš pod npr. S. Duh

  11. #111
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Na uputnici ako se ne varam....Ne varam se, evo provjerila sam, piše adresa! Kaj da se tak sramotim?

  12. #112
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Fae to sam im i ja bila predlagala, da nahranim njihove klince, ali bilo je pa ne treba, tako da se nisam htjela previše gurati. Ni meni to nije bad.
    ribice nije on prema meni i cimericama bio takav, nego sam ga ja čula i vidjela na hodniku što govori drugim ženama, pa me to malo razočaralo.
    znam ja da je on super i bio je oduševljen kad sam mu rekla da sam prvog dojila 31 mjesec.
    žao mi je da si ti imala tako loše iskustvo sa cimericama i u vezi krivih savjeta za dojenje.
    ja sam mojima pomagala ovaj put i namještala im bebu na cicu i tako to, ali to nije bitno.

    Ono što sam ja htjela reći 1. postom, je da mi je žao žena i bebača koji plaču i da je to veliki stres za mamu, itd......... Da se ne ponavljam opet.

  13. #113
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, barem po ovome sto sam procitala, ako ne spadam na sv. Duh otpilit ce me? Mislim, nisam trudnica, al imala sam spontani kod njih prije 10 dana i dobila sam prodiku zbog toga sto sam dosla k njima a ne u Vinogradsku gdje spadam. Al mislim, dosla sam na hitnu....nije da me boljela glava pa sam svratila...No dobro. Mene zanima da li ja, koja sam gore imala 2 pobacaja i jedan porod ipak mogu, jednom kad opet budem trudna, ici roditi? Dakle, posto vec imam "povijest" s njima....
    koksy ja sam ti u susjedstvu pa sam išla gore i 1. i 2. put.
    I bilo je puno žena koje tamo "ne spadaju". jednostavno se naručiš kad budeš trebala i to je to.

  14. #114
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ne znam dali sam pitanje smjestila na pravu temu ali zanima me jeste li imale problema sa naručivanjem na uzv? Naime sada sam u 35.tt i trebala sam obaviti gore uzv koji inače obavljam kod svog gina,zvala sam prije 2 tjedna,rekla koliko sam trudna i naručili su me 21.7.znači sa 38 tt.Kao nema mjesta,gužva i trudnice odsvud pa me zanima kakva situacija je bila kod vas.

  15. #115
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam dali sam pitanje smjestila na pravu temu ali zanima me jeste li imale problema sa naručivanjem na uzv? Naime sada sam u 35.tt i trebala sam obaviti gore uzv koji inače obavljam kod svog gina,zvala sam prije 2 tjedna,rekla koliko sam trudna i naručili su me 21.7.znači sa 38 tt.Kao nema mjesta,gužva i trudnice odsvud pa me zanima kakva situacija je bila kod vas.
    bila sam jučer na redovnoj kontroli jer sam u 40-om tjednu i vidjela sam da je gužva ispred vrata za ultrazvuk, još je sestra izašla i rekla da im se jedan pokvario pa da će trudnice u čekaoni još više čekati...

  16. #116
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam dali sam pitanje smjestila na pravu temu ali zanima me jeste li imale problema sa naručivanjem na uzv? Naime sada sam u 35.tt i trebala sam obaviti gore uzv koji inače obavljam kod svog gina,zvala sam prije 2 tjedna,rekla koliko sam trudna i naručili su me 21.7.znači sa 38 tt.Kao nema mjesta,gužva i trudnice odsvud pa me zanima kakva situacija je bila kod vas.
    A kaj da ti velim, mene su naručili tamo negdje krajem 5. za 01.07.Dakle jučer sam bila. I ok, došla sam na red u roku valjda 5 minuta, to je bilo oko podne i nije više bilo skoro nikoga, ali...Da ova je nešto komenitrala kak im se uzv pokvario, kak će to sve biti nabrzaka,bila sam cijelih možda 5 minuta na uzv!!!!

    I sada slijedi opet nebuloza..
    Doktorica mi kaže za 4 tjedna kontrola, dakle sa 36 tjedana, sestra me tamo odmah upisala za 03.08. i kaže mi neka odem preko u trudničku da se isto naručim odmah isti taj dan i za pregled da obavim sve.
    I dođem u trudničku, kažek joj sve i veli ona meni!!! "Kaj ste vi sigurni da će vam vaš doktor dati uputnicu tako rano???" Pitam ju kak tak rano, pa to je 36 tjedana, taman prvi pregled u bolnici prije poroda, ionako je rekao da će me zbog dogovora oko carskog poslati malo ranije...Kaže ona meni "Ne, ne mogu ja vas naručiti bez uputnice (ovaj put nisam mogla miljati jer sma bila pred njom), odite vi kod svog doktora pa nek vam on prvo da uputnocu pa se vi naručite, evo vam broj" ....??????????? Tko tu koga? I sad će mi ko bog reći kad nazovem da nemre 03.08. baš će se ona sjećati mene i zakaj ja hoću baš 03.08.

  17. #117
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Znači nisam jedina u toj situaciji..sve ja kontroliram kod svog gina al kad sam u prošloj trudnoći došla prvi put sa 36 tjedana dobila sam špotanciju da kaj sam do sad čekala..tak da me živo zanima kaj će mi sad reći.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ne znam, ja fakat nemam problema s narucivanjem, ni za preglede ni za uzv, kazem koji termin trebam i dobijem ga ...
    trudnocu kontroliram na SD i imam malo kompliciraniju trudnocu, ali ne moram to potezati kao 'argument', valjda imam srece sa sestrama
    probajte biti najfinije sto znate, ne znam sto drugo da vam kazem ... i sretno

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    evo ja se upravo vratila od zgora!
    Zadnji put na Uzv ( koji nije bio naručen jer je prvi tslobodni termin bio tek za 15 dana, a ja imala papir od doktora da se traži taj dan prije pregleda, i čekala taman toliko da kad sam bila gotova s kontrolom, došla na red za uzv, pa direktno s tim papirima na 2. kat u rodilište.
    kaj se tiče rominga to je ok, ali za carice koje se tek koja može nekaj pomaknuti i nije baš dobro bar kaj ja mogu reći najmanje 48 sati iza poroda, ali sam proživjela, istina bilo je i nekaj sitno mlijeka i prioje poroda, pali je i moje dete prvu celu noć plakalo. Danas mi cimerica plakala, i za svoje cice i za dete, a treba sutra ići doma.

    Inače su jake gužve neki dan su slali doma sve koji su donekle ok i to vaginalne već 2. dan, a carice 4, pa čak i neke treći dan, mene naravno pošteli jedvite ( zbog tlaka), ali baš su mene htjeli onmah na treći ( bar kaj se tiče pedijatra). Inače smo doma došli s porođajnom težinom, što će reč da sad možemo dalje!

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače neki dan bilo na popisu samo 60 žena, a imaju kapacitet samo 32 postelje, samo su carske prebacivali kak je trebalo, neke čak i iz sale.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.07.2010. at 18:43

  21. #121
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    jelena.O jesi ti to rodila?? Nisam baš služila moram priznati...

    Inače, mene počele mučiti neke mučnine. Ne znam od kuda sad to u trećem tromjesečju???
    i pritisak dole, leđa nekad rasturaju...Bila sam na kontroli i sve je za 5 kaže doktor, ali eto, baš me sve nešto napinje. Bebza se baš gužva unutra, točnoi osjetim svaki njen pokret...

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kaj si ti mislila od kud meni tak dobre informacije??????

  23. #123
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pe čestitam!!!! Pa niš se nisi konkretno pohvalila. Daj napiši nekaj o bebaču, kak je sve prošlo i tak!
    Ili sam ja neki post propustila????

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nisam ništ ni stigla jer sam tek jučer došla doma.

    Inače dobili smo klinca najstarijem poklon za ročkas. Klinjo samo jede i spava.
    U bolnici smo komentirali zakaj deca plaču navečer prvi dan kad su kod mama, i došli do zaključka da je to možda zato kaj djecu ujutro hrane s Nanom ( znači ak si rodil danas carski, onda sutra ujutro detetu daju oko 15 ml nana u 7 sati) i čekaju kad budu dete uvalili mami, često i kad su na infuziji, ali tek kad ih prebace na odjel babinjača, ja dobila malca nakon 28 sati.
    Normalnu decu navodno ne hrane s nanom, ako baš nema nema mlijeka. Baš naročito ako se želi da se dete nahrani reče se sestri i onda ona daje *** i glukozu.

    Inače navodno rade pošteđeni carski rez, kao manji rez i onda dijagonalno vade dete, dobila samo 2 prava šava, koja su mi jučer skinuli, za razliku od prethodna dva kad su svi bili pravi šavovi i vadili se nakon tjedan dana. Ako može i pohvala operant je bio hafner, jedino mi je bilo žal kaj i zadnji pregled nisam bila kod njega, jer je slučajno radio u susjednoj ambulanti., ali sam i to preživjela.

    Inače su baš jake gužve i svega čega se mogu rješiti odmah rješavaju tak da se ide doma puno ranije,opet ima i puno žutice ( pa skoro 25% dece je na lampama).

    Znači normalne idu doma čak i drugi dan , a carice od 3 dana nadalje. Uvijek se gleda kaj je važno tak da neka deca čekaju mame, i obrnuto mame decu.

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače zadnja procjena je bila oko 3600 a bio je težak samo 3480 g. ( znači skoro i dobro pogođeno)

  26. #126
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Čestitam ti draga na dečkiću....
    Nije mi baš neka utjeha ovo da bebe hrane dohranom i da se tako dugo čeka da se dobije bebu. To mi je koma. Ja sam na Ivu dugo čekala, nadala sam se da bar toga neće biti ovaj put. Ma čekala bih ja nju i duže da nisam molila da mi ju donesu.

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam pričala priču za carske rezove, kod normalnih poroda navodno nije tako, jer odmah nakon par sati bebu daju mami. Ali carice su carice , i kod njih je malo teže, em što moraju ležati, em su na infuzijama ( pa nije lako držati i mislit na bebu i na ruku , a tak moraš biti nepomićan dok ti to sve ne scuri) najmanje 25 sati itd........

  28. #128
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa i ja sam Ivu rodial na carski, a 50% je da ću i ovaj put na carski. Ja se nadam i većem postotku, tj. nadam se carskom....Tak da, zato to kažem.
    Meni nije bilo teško, zato sam i tražila da mi ju daju.

  29. #129
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Samo da se javim sa svježim vjestima iz čekaone na SD

    Moram pohvaliti glasnu ali dobroćudnu sestru Miru... pravo je i doktoricu Ivkošić definitivno mi olakšavaju ovu moju fazu 40+

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i ja sam Ivu rodial na carski, a 50% je da ću i ovaj put na carski. Ja se nadam i većem postotku, tj. nadam se carskom....Tak da, zato to kažem.
    Meni nije bilo teško, zato sam i tražila da mi ju daju.
    sve zavisi kad su ti dali Ivušku, sigurno ne na intenzivnoj!

  31. #131
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam rodila u jedan u noći. Cijelu noć sam ležala u predrađaoni jer nigdje nije bilo mjesta. I ne samo noć nego do 15 h taj dan. Tada su bebe ioanko odnosili i donjeli ih tek u 18h kad i ostale bebe ali samo na 5 minuta da ih vidimo. I onda kad je Stanojević došao u vizitu, tražila sam ga ako je moguće da mi je vrate jer bih je ja rado dojila. Tak da sam ju onda dobila. Da ju nisam tražila ne bih je vidjela do drugog jutra što bi bilo sve skupa nekih 29 sati. Tak je bilo s cimericom koja nije tražila bebu....

  32. #132
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Evo samo da vam javim da ne rade nikakvih problema oko naručivanja, čak dapače....mene naručili kad mi je moja gin rekla, tj za 3 tjedna i činio mi se onaj njihov rokovnik poprilično prazan...

  33. #133
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Fae, možda se i vidimo gore, 5 dana je razliak u terminu!

  34. #134
    chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    61

    Početno

    kakvo je stanje s epiduralnom? ima li tko kakve informacije.....treba li veza ili samo pitati ako baš zagusti.
    Termin mi je sutra....pa da znam......

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo pitaj daju . Moju cimericu cca 95 kg, i 175 cm, pipali i pregledavali, ona celo vreme jaukala, i doktor je reko to je odmah za epi.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    znači, jelo, ako jaučeš, daju?
    ako pristojno pitaš dok još nije 'zagustilo', kak ide, znaš li možda?

  37. #137
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja ne razumijem kak sam ja onda naručena tak kasno a rekla sam koliko sam trudna i kad mi je termin.Možda ne rade probleme kod naručivanja za ctg.

  38. #138
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem kak sam ja onda naručena tak kasno a rekla sam koliko sam trudna i kad mi je termin.Možda ne rade probleme kod naručivanja za ctg.
    A spadaš na SD ili ideš tam jer ti se baš sviđa?

  39. #139
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem kak sam ja onda naručena tak kasno a rekla sam koliko sam trudna i kad mi je termin.Možda ne rade probleme kod naručivanja za ctg.
    Ne znam....ja sam se naručila baš za kontrolu, ali sam došla osobno tamo pa me sestra pitala da kaj nisam zvala nego se tak debela koturam po gradu
    I ja ne spadam kod njih, nego eto idem jer naše rodilište još nije završeno (Sisak), a i želim mm-a sa sobom na porodu...

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    znači, jelo, ako jaučeš, daju?
    ako pristojno pitaš dok još nije 'zagustilo', kak ide, znaš li možda?
    ne znam , ali ako hoćeš pitaj. ja sam bila na carskom ( kojeg baš i nisam htjela) , ali morala sam jer jsu prva dva bila isto carska+ tlak.

  41. #141
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo pitaj daju . Moju cimericu cca 95 kg, i 175 cm, pipali i pregledavali, ona celo vreme jaukala, i doktor je reko to je odmah za epi.
    Kako bi dobili mir i tisinu umjesto da su njoj dali malo mira ... tuzno mi je to zaista ...

    Inace na SD daju epiduralnu, cak i prije tri godine nisam primjetila da su ikoga odbili tko je pitao, bilo jaucuci ili pristojno.
    Moj savjet je da svakako odvagnete sve za i sve protiv prije nego odlucite hocete je uzeti.
    Posljednje uređivanje od srecica : 10.07.2010. at 14:45 Razlog: prerano stisnula posaljir

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    A mene zanima jedna druga stvar ako netko zna.....
    Ja se npr. kontroliram kod doktora Baumana privatno, a ne spadam pod sv.Duh. Da li se može ipak ići onda roditi na sv. Duh? Odnosno čak me više interesira vaše iskustvo, da li se može dogovoriti s određenim doktorom da vas porodi ako vam on kontrolira trudnoču ili ko vas zapadne zapadne?! Kak liječnici gledaju na to???

  43. #143
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Anele prvotno napisa Vidi poruku
    A mene zanima jedna druga stvar ako netko zna.....
    Ja se npr. kontroliram kod doktora Baumana privatno, a ne spadam pod sv.Duh. Da li se može ipak ići onda roditi na sv. Duh? Odnosno čak me više interesira vaše iskustvo, da li se može dogovoriti s određenim doktorom da vas porodi ako vam on kontrolira trudnoču ili ko vas zapadne zapadne?! Kak liječnici gledaju na to???
    Možeš ići roditi na sv.duh, a ovisi kako se dogovoriš s dr. Baumanom u vezi poroda!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi dobili mir i tisinu umjesto da su njoj dali malo mira ... tuzno mi je to zaista ...

    Inace na SD daju epiduralnu, cak i prije tri godine nisam primjetila da su ikoga odbili tko je pitao, bilo jaucuci ili pristojno.
    Moj savjet je da svakako odvagnete sve za i sve protiv prije nego odlucite hocete je uzeti.
    nisu svi porodi jednaki niti su sve žene jednake. neke procijene da im treba jer se dobro poznaju. vjerujem da i liječnici jako dobro mogu procijeniti kako će se tko nositi s porodom/u porodu.
    istina, da imamo neometani porod u, ne znam, kući za porode ili doma, bez dripova, žurbe i šušura, možda bi sve drukčije izgledalo, ali kad te, na primjer, dovode u box pa te vraćaju jer je došla neka još hitnija/brža (bila, vidjela) e onda štošta možeš mačku o rep.
    a da izbor treba biti odgovoran i informiran, pa naravno.

  45. #145
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Pozdrav curke..da vam odgovorim..ja baš spadam na Sv.duh i kćerkicu sam tamo rodila.Ne živciram se više,bila sam kod svog gina na uzv,sve je ok,on je sve napisao
    u trudničku tak da za tjedan dana idem gore na uzv.

  46. #146
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    ej cure koje ste nedavno rodile na Sv. Duhu - kakvo je stanje s prisustvom oca na porodu?
    i traže li potvrdu o završenom trudničkom tečaju na uvid?
    Posljednje uređivanje od Willow : 15.07.2010. at 14:48

  47. #147
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ej cure koje ste nedavno rodile na Sv. Duhu - kakvo je stanje s prisustvom oca na porodu?
    i traže li potvrdu o završenom trudničkom tečaju na uvid?
    Sad sam pitala muža, opće sam zaboravila na to, ugl....nije ga nitko ništa pitao....kad sam došla u box nazvala sam ga, on je obukel uniformicu, baš mi je ko doktorčić zgledal u zelenom ( lepo!!!!) i to je to..mi smo bili na tečaju, ali nitko ništa nije pitao!!!

  48. #148
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke..da vam odgovorim..ja baš spadam na Sv.duh i kćerkicu sam tamo rodila.Ne živciram se više,bila sam kod svog gina na uzv,sve je ok,on je sve napisao
    u trudničku tak da za tjedan dana idem gore na uzv.

    ne traže potvrdu, rodila sam 8.7.2010. i supruga nisu tražili iako smo imali (Čak duplu, išli prvo za sina 2007. pa sad i za kćer )

  49. #149
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Moram pohvaliti mladu babicu Anu (crna duga kosa u rep) stvarno super babica, porod mi je bio ekstra brz (20 minuta) a ona je pomogla da ne puknem... Bebe ne hrane dohranom, i to rade samo iznimno na velike i stalne zahtjeve majke te uz upute o važnosti dojenja za bebu.
    Gužve prošli tjedan i nisu bile, bilo je čak i praznih kreveta. Dan kad sam došla bilo je 17 otpusta, a kad sam odlazila 5. Dakle ovisi o danu...
    Hrana je ok, ali tko izbjegava npr. mahunarke teško da će jesti jer su tamo od 3 dana 2 dana bile mahune, jedan dan za ručak a drugi za večeru...
    Otpusti su 3 dan s tim da se dan poroda računa kao nulti dan za vaginalne porode...

    WC papira i sapuna ima, čisto je... jedino što nema tople vode cijeli dan već samo ujutro... bebe se odvode oko 8 ujutro i vraćaju ih oko 9:30 h
    Dojenje se potiče, za mame koje su odlučile dojiti idealno okruženje, u suprotnom djeluje frustrirajuće (vidjela cimericu iz prve ruke, odlučila je ne dojiti blizanke, te se svaki dan ubjeđivala s osobljem i molila da bebe nose na dohranu...)... Sestre dolaze kad ih se pozove, i naprave što se od njih traži... slobodno zvonite pitajte, tražite pomoć/savjet ako vam treba...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    a kak je sa spavačicama? Imaju gore ili nosi svoje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •