Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Renoviranje Petrove bolnice

  1. #1
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno Renoviranje Petrove bolnice

    Cure je li tko čuo? Ja sam iz nekih izvora (ne 100% pouzdanih ali poprilično pouzdanih) čula da počinje renovacija babinjača. Navodno već sele žene koje su na tom odjelu, te će se ubuduće dok ne renoviraju stari odjel žene nakon poroda smještati na CEF-u.

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja ti skoro pa mogu potvrditi te inf. ja sam jesenas kada sam bila na CEFu od prof. Šmunića čula da je tu stalno gužva jer im šalju ženske sa odjela gdje renoviraju ireko mi je ono Mala ti si došla godinu prerano mogla si biti na navom odjelu kad rodiš... Tako da mislim da se intenzivno radi na tome, jer je patologija sad prekrasna, ja sam bila tamo u najgotoj fazi kada su rušili zidive ajme kada se sjetim te buke cijeli dan, ali neka sad je famozno.

  3. #3
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    ja sam prije mjesec dana dobila info da bi renoviranje trebalo krenuti u 6. mjesecu.
    smanjuju sobe, svaka bi trebal imati svoju kupaonicu i tako...
    obzirom da trebam roditi u 7.mjesecu, nadam se da ovi radovi neće izazvati (pre)velik kaos

  4. #4
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno

    Ma da i ja se nadam. I meni je termin u srpnju. Ja vjerujem da će se oni organizirati jedino sam čula da neće primati nikoga tko u biti ne spada po mjestu stanovanja u Petrovu. E sada opet ako im netko dođe u uznapredovalim trudovima bojim se da neće imati izbora.

  5. #5
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj dee dee prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da i ja se nadam. I meni je termin u srpnju. Ja vjerujem da će se oni organizirati jedino sam čula da neće primati nikoga tko u biti ne spada po mjestu stanovanja u Petrovu. E sada opet ako im netko dođe u uznapredovalim trudovima bojim se da neće imati izbora.
    da, čula i ja isto. jedino, ne kužim u praksi što to točno znači obzirom da je petrova referentni centar za npr. dijabetes za cijelu hrvatsku...
    ali, neki red će morati uvesti jer ako smanje kapacitete soba (a hoće) stvarno će nastati kaos ako neće raditi neku selekciju....

  6. #6
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    ima tko kakvu frišku informaciju - kakvo je stanje u Petrovoj?
    Ja sam dobila samo neku polu-info da radovi idu punom parom, da je gužva, ali zasad bez (pre)velike panike - ma što to značilo...

  7. #7
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ležim u Petrovoj na Ginekologiji III, to je 2.kat, al ne iz lifta lijevo gdje su bile babinjače, nego desno.Uglavnom Ginekologija II i III su stisnute kako bi babinjače stale na dio odjela.I bebe su tu.Dali postoji još koji odjel gdje su smještene ne znam.Ali ono kaj najgore je kaj je zbog baby booma previše žena u odnosu na broj kreveta, tako da dio žena leži u sobama Ginekologije II i III, ali to znači da bebe ne nose tim ženama.Nego žene idu kad postanu sposobne za hodanje, na pol minute vidjeti bebu i tek nakon 2 dana idu tamo na stolac dojiti koji je u blizu beba.Malo glupo, al to govorim iz pouzdanih izvora jer je s nama jedna babinjača u sobi.
    Što se tiče starog odjela babinjača, tek je u fazi da se ruše zidovi i izbijaju pločice, tako da nebu to tak skoro gotovo..

  8. #8
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    maya, hvala na info!
    malo sam čitala na forum.hr i pišu da rodilje smještaju posvuda, čak i na PT1/PT2, ali i pišu da im normalno donose bebe, dapače, da su bebe baš puno uz mame

    ja sam od pon na PT1, za cca 2 tjedna me čeka CR i nadam se samo da me tih 6 dana, poslije CR neće micati s prvog kata...

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj maya1982 prvotno napisa Vidi poruku
    bebe ne nose tim ženama.Nego žene idu kad postanu sposobne za hodanje, na pol minute vidjeti bebu i tek nakon 2 dana idu tamo na stolac dojiti koji je u blizu beba.
    Ovo je tako tuzno
    kao da trebaju neka sredstva i tehnologija da bi bebe bile sa mamama u krevetu.

  10. #10
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ne znam kako je na drugim odjelima, ali evo tu gore kod nas na ginekološkoj kirurgiji gdje sam ja sad, rodiljama koje su s nama u sobi NE DONOSE djecu, niti jednom, iz razloga jer ipak to nije "klima" za bebe. Ali u drugom dijelu hodnika, dolje dublje su smještene babinjače, novorođenčad tu blizu nas koje smo na početku hodnika i zbog silne gužve da babinjače leže i po hodniku?! I oni se trude babinjače iz naših soba prebacti u sobe s babinjačama kad se koji krevet oslobodi, no svaki dan im kažu da išta od toga jer nema mjesta...da mogu eventualno ležati na hodniku.
    Ja čula na svoje uši...

  11. #11
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    E i info od doktora o preuređenju odjela babinjača je sljedeći...nadaju se da će biti gotovo u 10 mj, iako im je rok do Božića, u sobama će biti kupaone i wc-i i neće biti rooming in jer smatraju da se majke trebaju odmoriti.

  12. #12
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    To mi je bezveze a i nije to uvijek točno što doktori trabunjaju,oni bi možda tako htjeli.
    Na žalost dio babinjača će sada ove nejnježnje dane imati u lošem sječanju zbog gužve na hodnicima i odjeli,ali barem se radi i neka se radi, to je velika bolnica sa puno rodilja i vjerujem da ni osoblju nije lako raditi u ovakvim situacijama,bila sam tamo kada se preuređivala pt2 i bio je kaos pogotoo na CEF-u...
    A o rooming imu mislim da bi svaka majka trebala moći odlučiti bez prijekih pogleda i komentara ma što god ona odlučila,....

  13. #13
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Da se ne bi otegli radovi ko i na Merkuru....pogotovo kad sam promjenila mjesto stanovanja i sad spadam pod Petrovu :/ Samo još nisam sigurna hoću li i ovaj put u Merkur ili da idem sad u Petrovu :/ Možda o tome ipak odlučim kad čujem jesu li u jednoj ili drugoj bolnici gotovi radovi. Ne budu li gotovi u ni jednoj, rađam kod kuće :D

  14. #14
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno

    Ja sam u Petrovoj rodila 14.06. i ležala sam na CEF-u do 21.06. kada su me otpustili. U djelu gdje sam ja bila smjestili su žene koje su rodile manje bebe (valjda do 3kg) i u istom hodniku u jednoj sobi bile su i bebe, te su bebe donosili na dojenje i maženje svaka 3 sata. Teže bebe i njihove mame bile su negdje drugdje. Moja soba imala je 4 kreveta i jedan pomoćni. Najčešće nije bilo nikoga na tom pomoćnom, a jedno dva dana bile smo u sobi samo nas tri. Toliko o gužvi u to vrijeme kada sam ja rodila. Za druge odjele ne znam.

  15. #15
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Tek sad sam otkrila ovu temu. Budući da mi se bliži termin zanima me zna li tko kakvo je stanje? Je li renoviranje gotovo, gdje leže majke, ako je Odjel za babinjače gotov, na što to sad sliči i bilo kakvi komentari?!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    kolko znam, nažalost, još nije gotovo...ja sam se nadala da će bit do mog poroda, ali eto....tak je kak je...nikad to ne ide po planu...

  17. #17
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    A jel znaš onda jesmo mi nakon poroda na starom odjelu ili raštrkane okolo i dalje? principesa kad ti je termin uopće?

    Zar nema nikoga s friškim iskustvom???
    Posljednje uređivanje od Ripcord : 07.01.2011. at 10:03

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    koliko znam...raštrkane i dalje...pitat cu doc u ponedeljak pa javim....meni je termin za 7 dana, tako da ako do sad nije gotovo, sumnjam da ću biti na novom odjelu

  19. #19
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    koliko znam...raštrkane i dalje...pitat cu doc u ponedeljak pa javim....meni je termin za 7 dana, tako da ako do sad nije gotovo, sumnjam da ću biti na novom odjelu
    Hajde iščekujem tvoj odgovor i sretno na porodu ako beba požuri

    Meni je termin za malo manje od 5 tjedana, ali s obzirom na ažurnost naših bolnica, isto ako nije gotovo sumnjam da će se išta promijeniti u tako kratkom roku

  20. #20
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Malo sam se raspitivala, info su više općenite, ali nekome tko se sprema možda pomogne:
    Izgleda da će biti rooming in (kakva će biti organizacija, ne znam)
    Trenutno su žene raspoređene na cefu i pt, ovisno o kilaži bebice. Donose ih svaka tri sata.
    Radovi će traaajati...

  21. #21
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ali ako bude pic pic poslije onada kad tad koja generacija mora podnjeti žrtvu, ali neka napokon srede, biti će prekrasno onda ja vjerujem.

  22. #22
    anjat35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    3

    Početno

    Evo friških informacije o renoviranju Petrove. Prošli tjedan sam bila tamo na pregledu, moj termin je za mjesec dana, i planiram tamo roditi. Uglavnom, odjel babinjača je još u renoviranju. Pitala sam medicinsku sestru da li se zna kada će biti gotovo, i rekla mi je da bi trebalo biti gotovo do Uskrsa, ali... tko zna hoće li i stvarno biti.. Odjel rodilja izgleda skroz ok, koliko sam uspjela vidjeti, po troje ih je u sobama, i sve je fino opremljeno i izrenovirano ). Eto, barem nešto..

  23. #23
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Evo isto friško, budući da sam ležala tamo prije dva tjedna pa kome zatreba.

    Sređuje se odjel za babinjače i ne zna se kad će biti gotovo. Žene s bebama ispod 3 kg su u prizemlju, a s bebama iznad 3kg na drugom katu - ja sam bila na ginekološkom odjelu. Nas je bilo 5 u sobi i imale smo svoju kupaonu i tuš i ja sam bila prezadovoljna, pogotovo uspoređujući s 10 žena u sobi i wc-om i tuš kabinama koje dijeli pola kata, kako je bilo prije 11 godina

  24. #24
    drazena_7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima, moram reći da sam ugodno iznenađena, moj termin je u 9.mjesecu, i mislila sam da se ništa nije promijenilo po pitanju odjela babinjača a sada se mogu čak i nadati da će do 9.mjeseca biti sve uređeno!!!! Baš vam hvala razeveselile ste me neopisivo jer ono prije nije bilo ljudski.....par tuševa i wc-a na cijeli kat. Molim vas da sve nove informacije javite!!!!

  25. #25
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Današnja informacija, kaže teta spremačica da je obnova pri kraju, da se očekuje useljenje na odjel babinjača krajem mjeseca i da će biti ko u hotelu! Da je prekrasno! Dvokrevetne i trokrevetne sobe, svaka sa svojim tušem i wc-om! Bravo!

  26. #26
    drazena_7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Tko je nedavno ležao na odjelu babinjača nek se javi jer me jako interesiraju svi detalji kako je sada na samom odjelu........da li moramo i WC papir nositi u torbi.......da li su bebe sa mamama stalno .......sve me zanima!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •