Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Sv.Duh rodilište i doktor Jakovčić?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno Sv.Duh rodilište i doktor Jakovčić?

    Prvog sina sam rodila na Merkuru, pa me zanima, ima li netko iskustvo sa dr. Jakovčićem? Tata bi prisustvovao porodu, pa ćemo ići na tečaj, mada smo to već bili odradili prije 4 gopdine, ali kažu da to ne vrijedi.
    Postoji li način da prisustvuje isti doktor koji mi vodi trudnoću?

  2. #2

    Početno

    Teško, jedino ako se baš dogovorite za indukciju ili carski, tako su meni rekli (i naravno, ako imate jako dobru vezu kao pali )

    Iskreno, moje mišljenje o SD je takvo da ti uopće nije bitno da li je isti doktor na porodu, jer su svi s kojima sam imala posla bili i više nego predivni...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Potpisujem Anči.
    Za vrijeme trudnoće sam bila 2-3 puta po 2-3 dana na odjelu i čula razna iskustva, ali ne mogu izdvojiti ni jednog doktora po nečemu lošem.
    S dr Jakovčićem sam bila jako zadovoljna.
    Za porod se možeš pokušati dogovoriti s doktorom.

  4. #4
    lidac2004

    Početno

    ja sam isla zadnji mjesec, dakle 4 puta na kontrolu kod dr. Jakovcica i bila sam zadovoljna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    dotični doc je zaključio da bumo vidjeli za par dana jel posteljica zaostala ili ne (babice su ga upozoravle da je), pa se eto moj boravak produzio na 11 dana...temp, antibiotici i na kraju kiretaza

  6. #6
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    meni se recimo jedino dr Jakovčić nije svidio na Sv. Duhu, jedva bi izvukla odgovore na svoja pitanja i samo što nije prevrtao očima na moja pitanja, recimo zanimalo me koje su mi antibiotike dali poslije carskog (i smatram da to imam pravo znati). samo nešto mrmlja sestrama i ljuti se na pitanja pacijentica (ok, možda su neka pitanja njemu glupa, ali smatram da ih imamo pravo postaviti i na njih dobiti normalni odgovor, a ne tipa, pa valjda mi znamo šta trebate dobiti ) uh uvijek se naljutim kad ga se sjetim...

    vjerujem da je on dobar stručnjak, samo meni ne odgovaraju takvi doktori, puno bolji mi je bio dr. Matijević koji je uvijek našao vremena za odgovoriti na sva pitanja i uvijek bi od njega otišla sva smirena.

  7. #7

    Početno

    Ja sam isto kod njega na kontrolama,meni sve odgovara i cini mi se bas ok 8)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Ah, kako mi bude...više ne znam...
    (felix editirala)[/i]

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Par zadnjih pregleda na Sv. Duhu obavila sam kod Jakovčića. To su mi bili najbrži ginekološki pregledi u životu. Baš i nema nekog razgovora. No, bio je korektan i sasvim u redu.
    Igrom slučaja bio je dežuran kad sam ja rađala. Obavio je pregled tako da je došao do mene, nije mi uputio ni jednu riječ ili pogled. Pregledao me i probušio mi vodenjak a da nije ništa niti pitao niti me barem upozorio. Ja sam se osjećala užasno i obespravljeno.
    Eto, to je ukratko bilo moje druženje s Jakovčićem.

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je bio dobar, ja sam hodala cijelu skoro trudnoću kod njega na preglede. (felix editirala) Ili naručeni porod kad je njegova smjena ali valjda nitko nije lud da ide na inducirani porod ako ne mora zbog zdravlja bebe ili sebe.
    I znam još par ljudi koji su njime jako zadovoljni. Meni nije bio na porodu jer nisam bila kad je bio dežuran.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Eto!

    Sto ljudi, sto iskustava ( i ćudi )

    Ali i za ovu mlađu generaciju sam čula sve najbolje - Hafner, Matijević, Ujević - tako da mislim da se na SD baš ne može puno fulati.
    Ali to je opet moje mišljenje

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da Branka slažem se s tobom i jš bih dodala jedno "mlado" ime Prka. Ljudi moji ja sam s tim doktorom oduševljena.

  13. #13
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Prka je i meni super. On je asistirao na porodu i kasnije mi je radio kiretažu posteljice. Kada sam se probudila iz narkoze baš je super spikao sa mnom. Al meni se čini da su uglavnom svi doktori na SD ok. (i Matijević i Gouda i Klobučar...)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Sad mi je lakše..svugdje ima svakakvih iskustava...valjda ću ja biti bolje sreće..

  15. #15

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Da Branka slažem se s tobom i jš bih dodala jedno "mlado" ime Prka. Ljudi moji ja sam s tim doktorom oduševljena.
    Mene je primio kad sam došla mjesec i pol pred porod s laganim trudovima i sumnjali su na placentu previu, isto sam bila oduševljena...Dolazio nas je obići barem jednom u dva-tri sata da vidi kako smo, na kraju sam mu uvalila sve svoje kekse i novine, jadnik je bio totalno premoren...

    Bilo mi je žao ko malom djetetu što mi na kraju nije bio na porodu, li su dvije doktorice koje jesu bile bile apsolutno fenomenalne

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Dr. Prka je stvarno super simpatičan ali ne znam ima li on ambulantu ??
    Ima još jedan jako simpatičan a rekla bih i dobar doktor na SD a zove se Šerman, ali niti za njega ne znam da li vodi trudnoće.

    (a zapravo mi nikako nije jasno zašto SVI ne idu kod dr. Matijevića )

  17. #17
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ima još jedan jako simpatičan a rekla bih i dobar doktor na SD a zove se Šerman
    E ja se uvijek na ovo ime (prezime) odvalim od smijeha. Podsjeća me na onaj glupi film sa Tom Hanksom i Melanie Griffith

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je dr. Prka obavio sve uzv. od prvog do zadnjeg.
    Na kraju, kad sam bila dan i pol u predrađaoni/rađaoni on je dva puta promjenio smjenu, ali nažalost porodila sam se kad ga nije bilo. Osim što je stvarno stvarno super, oduševilo me to što je dok sam ležala još u predrađaoni, dok još nisam ušla u rađaoun a dr.Prka je već otišao kući i došla mi je jedna sestra s porukom da je on nazvao da pita kako sam ja, da li sam rodila, da je imao posla i da nije stigao do mene da vidi kako napredujem, ali da će me posjetiti na odjelu kad rodim. I došao me posjetiti. I što me još više oduševilo išao je vidjeti mog bebača. Stvarno mi je bilo jako jako drago. Kome ne bi. A nisam imala nikakvu vezu ili slično.

  19. #19
    Ribi

    Početno

    Podižem topic.... Cure koje ste posljednjih nekoliko mjeseci rodile na sv. Duhu, kakva su vaša iskustva? Ima nas dosta koje se spremamo uskoro roditi tamo, pa ne bi bilo loše čuti što vi imate reći.

  20. #20
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Eto vidite, a meni se Prka nije bas dojmio! Pregledavao me koliko sam otvorena u trudovima i nije mi bio simpatican a i primio me pet dana nakon poroda s temperaturom 40 u ambulanti i grubo mi odbrusio "kako ste si to mogli dopustiti"? :shock: Svasta...vaginalno me pregledao, jos takvu ranjivu od poroda i usput pricao sestri kak ga bole ruke jer je upravo dosao s kiretaze...ma uzas mi je bilo...a da ne pricam da sam imala tri razlicite dijagnoze zasto temperatura, te komadic posteljice, pa onda mastitis pa infekcija maternice...ni danas ne znam sta se dogodilo...Ali sve je ok zavrsilo. Ne znam, meni je porod, barem mislim, bio relativno lak pa mi je, razumljivo, sv. duh ok bolnica jer nikada nisam niti bila u drugoj Ali nakon poroda mi je super sto ste tri u sobi i svaka soba ima svoj toalet a i bebe su s vama preko dana, samo ih odnose previti i po noci na pajkenje. Ne svidja mi se sto svi promoviraju dojenje a nitko ti ne pokaze kako se to pravilno radi i jos ti donesu bebu koja je upravo jela (vidim da je musav oko usta) i spava snom pravednika i sada bi mu trebala dati cicu...nemoguce! Epiduralne imaju tri dnevno..Trazila sam ju ali ju nisam dobila (došla sam u ponoć u rađaonu) i jos mi doktor kaze (valjda misli da sam bedasta) da moram biti otvorena šest prstiju za epiduralnu a ja bila idealno otvorena-4 prsta. No dobro...i da, nitko mi nije rekao niti me upozorio da mi radi epiziotomiju...uf, sjetit cu se jos toga...Sve u svemu, kako bilo, sta ja znam opet bih isla tamo roditi!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Ja sam svoje obavila prije dva i pol mjeseca na sv. duhu i zadovoljna sam. Porod je bio relativno lak, s tim da ime doktorice koja je vodila porod ne znam da me ubijes. Plava, mlada, nasmijana, skroz OK, prezime nekako se A... Za nju apsolutno sve pohvale, kao i za sestre koje su sve redom bez prigovora vukle moju kofercinu svuda za mnom od predradaone do sobe...

    I sestre na odjelu su bile relativno OK. Bila je jedna smijesna mlada visoka, strkljava, koja bi dva puta dnevno upala u sobu s posudicom s toplomjerima i onak s vrata rekla "je l da da nitko nema temperaturu" i kako usla tako i izasla. Uglavnom, moje iskustvo s osobljem je poprilicno pozitivno. Ali ono sto me je naljutilo je ovo sto je netko vec spomenuo za dojenje. Fakat se ne trude. Moras molit, vuc za rukav, kumit da ti posvete deset minuta i pokazu sto trebas radit i kako to treba izgledat. I to s hranjenjem. Premda sam sestru pitala hrane li ih oni to kad dodu tako smireni i blazeni i spavaju po tri sata u komadu, a ona mi rekla "ni slucajno, samo dojenje!" A lazu, garant!!!

    I za krepat mi je bila hrana. Dobro, ja inace imam dodatne prohtjeve s obzirom da sam veganka, ali nije to bio bad. Nego, kao, dojilje ne bi trebale jesti kiselo, zacinjeno... a dobijes uz rucak kisele paprike, kisele do besvijesti i jos k tome ljute... i tako svaki dan nesto cemu smo se mi u sobi iscudavale redovno.

    I one "skidaj gace" vizite koje traju djelic sekunde. !!!

    Uglavnom i sve u svemu, nije bilo lose. Bilo je smijesnih situacija, al sam osoblje uglavnom dozivjela kao uljudno, toplo...

    Uglavnom, savjet, gnjavite sestre za dojenje! Trazite od njih da vam se posvete, to je najvaznije... i relax

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam više nego zadovoljna sa Prkom i naravno sa Kernerom koji me porodio.Gouda mu je antipatičan baš kao i Matijević,a Zudenigo mije jako simpa.Jakovčić mi je onak fini gospon koji više manje priča sebi u brk . Ja pamtim jednu vješticu koja nosi bebe...starija ženska sa kratkom i tamnom kosom, i ledenim pogledom

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Ja sam s Jakovčićem imala vrlo loše iskustvo, što se tiče pregleda... na žalost, ali eto tako je. Već sam pred samim krajem trudnoće, a tip me totalno "rasturio"!
    I samo se nadam da mi on neće biti dežuran na porodu! Jer ako meni bude netko probušio vodenjak ili radio bilo što da mi ne kaže unaprijed što će mi raditi...
    I uopće ne izgleda simpatično. Dapače, ako ću još morati gore na preglede (nadam se da ću prije dobiti trudove i izbjeći to mrcvarenje čekanja po 4 sata na pregled i CTG...), trudit ću se da ne dođem ponovno u njegove ruke.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Ja sam ležala dva tjedna na ginekologiji III prije poroda. Nema riječi kojima se može nahvaliti dr. Matijevića. Inače, dr. Kerner je ok, a ni dr. Hafner nije loš. Što se tiče tog odjela stvarno sve pohvale, a mislim da se tamo svuda osjeća Matijevićev pristup.

    Ali zato, odjel rodilja - totalno razočaranje nakon GIII. Doktori u viziti ti se niti ne obrate, pedijatri skoro isto tako, a kad nešto pitaš totalno te otkantaju po principu "Dakle, gospođo što vi pitate?!" (osim dr. Stanojević - on je fakat ok).

    Sestre nisu baš koma, ali nakon onih fenomenalnih s GIII, nisu niti za neke pohvale. Postavljanje bebe na prsa pokažu ako baš tražiš i namjeriš se na neku koja ima volju pokazati ti.

    U svakom slučaju, čak mi je drago zbog mog boravka na GIII jer sam imala prilike vidjeti da ni u bolnici ne mora nužno biti koma, ako si okružen ljudima koji dobro obavljaju svoj posao.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    hrčkić i ja sam ležala tam kod apartmana,pa gore na trojki tak da ih više manje dosta znam.Najbolja sestra mi je Olivera i sa babinjača jedna starija plava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •