Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Varaždin ili Rijeka

  1. #1
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno Varaždin ili Rijeka

    S obzirom da priželjkujem prirodan porod na stolčiću BEZ epiziotomije i da za te svoje želje planiram potegnuti na put od cca 3-4 sata , zanima me gdje su mi veće šanse da mi se te želje ostvare? Gdje ima više dream teamova, otvorenih (za moj prijedlog) babica i doktora? VŽ ili RI?

    Koliko sam uspjela pročitati na temama u kojima se spominju ta dva rodilišta - piše da zavisi na koga naletiš - ako je to sve stvar sreće ne znam baš da bih se upuštala u vožnju do VŽ ili RI, ako neću dobiti ništa drugčije nego kod kuće.

  2. #2
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    A gdje živiš?
    Ja iz Varaždina nosim prekrasno iskustvo, ali ima ovdje i cura koje će ti reći suprotno. Uvijek svoju zlogu odigra i sreća.
    Sad je na tebi da što manje toga prepustiš sreći, da se dobro informiraš i po mogućnosti stupiš u kontakt s nekim od liječnika ili primalja koje priželjkuješ na porodu.

    Ne znam dal planiraš imati pratnju na porodu? I to može imati veliku ulogu u tijeku poroda, da uz sebe imaš nekog tko će se moći izboriti za ono što želiš.

  3. #3
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Planiramo da suprug ide samnom na porod, a putovali bismo iz Sl. Broda pa mi se baš ne putuje toliko tamo i nazad ako neću moći utjecati i odabrati vrstu poroda kakav priželjkujem.

  4. #4
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj Provincijalkaa prvotno napisa Vidi poruku
    ... priželjkujem prirodan porod na stolčiću BEZ epiziotomije
    i ja i jaa
    Budući da sam u Rijeci, nemam nedoumica oko rodilišta i nadam se da će biti ok ekipa... Kada ti je termin?

  5. #5
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Provincijalkaa prvotno napisa Vidi poruku
    Planiramo da suprug ide samnom na porod, a putovali bismo iz Sl. Broda pa mi se baš ne putuje toliko tamo i nazad ako neću moći utjecati i odabrati vrstu poroda kakav priželjkujem.

    Ti planiraš krenut za VŽ/RI kad te ulove trudovi ili kako...?

  6. #6
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Termin mi je 25.10., a taj dio kad bismo išli još razrađujemo (ili oko par dana oko termina ili ovisno o ctg-u). Zato me i zanima mogu li imati porod kakav želim u Vž ili Ri pa da razradim plan odlaska ili da uopće ne planiram.

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa mislim da se isplati planirati i ja imam dobro iskustvo poroda na stolčiću iz VŽ rodilišta. Rijeka je isto super jer nudi i porod u vodi, što VŽ nažalost nema. Odvagni što ti je zgodnije za putovanje, jer ipak za RI idete kroz Gorski kotar, pa treba uzeti u obzir i moguće lošije vrijeme i zastoje na cesti. U VŽ opet moraš završiti tečaj koji traje mjesec dana jednom tjedno po 2 sata od 19-21h obzirom da želiš da ti muž bude s tobom na porodu.

    A što se dream tima na porodu tiče... to je čista sreća. Ako porod ide super, onda ti je i tako nebitno tko ti je na porodu, jer je pored tebe samo babica, a doktori samo dođu svakih sat vremena vidjeti da li je sve ok.
    Posljednje uređivanje od Nia_Zg : 17.08.2010. at 10:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •