Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: MINUS za splitsko rodilište

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno MINUS za splitsko rodilište

    Žena mog brata iliti moja nevista ( po dalmatinski) je rodila u tom rodilištu
    prije nekoliko dana.
    Kad je izlazila dobila je samo otpusni list za sebe.
    Za bebu je dobila samo potvrdu da je primila BCG.
    Jedino su joj babice odmah po porodu rekle težinu i dužinu.
    Sda uopće ne zna s kojom je težinom curica izašla iz bolnice , koji joj je
    bio APGAR , opseg glavice , koje su dijagnostičke postupke radili na bebi -
    ma stvarno ništa.
    Glavno da su joj izdali račun poroda koji plaća HZZO

    Pošto je ta dokumentacija uobičajena u zadarskom rodilištu , ja sam
    mislila da tu svugdje tako rade.
    I još nešto - nikad joj nisu izmjerili podoj , iako bi ona ,kao još neiskusna mama, voljela znati.

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno Re: MINUS za splitsko rodilište

    draga dalmatinka, zao mi je sto se tvojoj nevisti dogodio takav propust bolnickog osoblja. ono sto meni nije bas jasno je ova tvoj zadnja recenica?

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    I još nešto - nikad joj nisu izmjerili podoj , iako bi ona ,kao još neiskusna mama, voljela znati.
    sto to znaci - izmjeriti podoj? koliko ja znam podoji se ne mjere? i sto bi to ona, kao jos neiskusna mama trebala, odnosno voljela znati? da ima dovoljno mlijeka? nazalost, mjerenje jednog podoja (ma ni mjerenje deset uzastopnih podoja) nece nista reci o kolicini mlijeka koje mama moze proizvesti. mlijeko se proizvodi po sistemu ponude i potraznje i jedino je u toj prici bitno bebu stavljati cesto na dojku, svaki put kad to trazi, minimalno 10-12 puta u 24 sata prvih nekoliko tjedana. i ne pustit bebu mladju od mjesec dana vise od 4 sata uzastopno bez hrane. tada ce mlijeka bit dovoljno. a svaka ce majka, bila ona neiskusna ili iskusna, znat odredit da joj dijete u odredjenom periodu dobro jede na osnovu mokrih pelena, kojih mora biti 5-6 u 24 sata i pokakanih kojih bi trebalo isto biti minimalno 1 dnevno...

    medju velike greske koje se u nasim rodilistima rade po pitanju dojenja jesu:
    - pogled s vratiju i konstatacija: "nema mlijeka u vasim cicama"
    - uzimanje mlijeka na analizu
    - mjerenje podoja
    - dohrana djece adaptiranim mlijekom ili glukozom kad ucestalo placu umjesto da se majku podrzi u dojenju
    - uzimanje djece preko noci da se majka odmori a notorna je cinjenica da upravo nocni podoji puno pridonose hormonalnoj ravnotezi koja je bitna za dobru produkciju mlijeka...

    i tako... na zalost, toga ima u izobilju...

    tvojoj nevisti imam samo jedan savjet - obratiti se ovamo za pomoc ako je ustrajna u tome da svoju bebu doji :D:D:D a ako nema pristup internetu, vjerujem da tebi nece bit problem da saznas od nas sve sto ju zanima :D:D:D

    i pusa maloj bebolini :D:D:D

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ...a može nazvati ako zatreba i Rodin SOS telefon za dojenje
    0800 22 77 22 .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Eto ,cini se da se u ST nista nije promijenilo u zadnjih 5 god. Ni ja niti itko koga poznajem nije dobio nikakvu otpusnicu za bebu (osim ako nije beba bila extra hospitalizirana ), samo na maminoj otpusnici pise Partus mili f i porodjajne mjere djeteta . Meni nisu cak ni rekli u radjaoni koliko mi je dijete , a ja se tad nisam ni sjetila pitat (samo :"Je li sve u redu?"), samo sam ga gledala. Pa sam kasnije molila i gnjavila...

    Ali , bit ce bolje, samo same rodilje trebaju prestat prihvacat ulogu pasivnog objekta pri porodu , moramo glasnije trazit svoja prava pa da se rutina u St pocne mijenjat na bolje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun, Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Cekaj, nije dobila otpusno pismo od bebice?

    Mora ga traziti, jer ce ju traziti i pedijatar na kontroli sa mjesec dana

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    e oni ti uopće ne daju taj dokument
    a svi nešto pitaju i patronažna, i pedijatar , i dežurna na SOS telefonu
    a ona pojma nema

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Ni ja nisam dobila otpusno pismo bebe, ali nemam toliko traumatično iskustvo iz rodilišta kao što su me svi pripremali prije odlaska. Ništa od onoga što su mi govorili nije bilo istina!!! Ne znam što žene očekuju kad idu u rodilište, pa ni u nekim hotelima mi nije bilo baš najbolje iako sam platila i iz žurnala očekivala puno više!!! Naravno da nije kao u Zagrebu niti u Osijeku ili nekim boljim rodilištima, ali Bože moj to znamo pa ne treba ni očekivati hotel de lux kategorije!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •