Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: koja sve hr rodilišta imaju 24-satni rooming in?

  1. #51
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko je baš opravdano iznijeti tek rođenu bebicu među masu ljudi koja se gura na hodnicima SD, k tome, kašlju, šmrču,zaudaraju na duhan, ma ne znam, osobno ne bih to prakticirala, za dva tri dana neće se ništa dogoditi,a deadi preporučam da joj muž dolazi van vremena posjeta, kada nema gužvi, predveče najbolje, poslije večere.
    da, to ovisi o vašim stavovima.
    mi s bebom starom 3 dana idemo van, u centar grada i među hrpu ljudi. dan prije ili poslije nije mi neka razlika.

  2. #52
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    čakovec mi za sada zvuči ok.
    nisam znala da imaju stolčić niti da prihvaćaju plan poroda, jako dobro. što je s tatom i/ili doulom na porodu?
    prošvrljat ću malo forumom da vidim ima li još kakvih priča



    Evo ja sam rodila u subotu u Čakovcu..
    Mm je bio samnom (a s rodiljom možee biti bilo tko na porodu, plaća se 369,00kn). Nisam imala nikakav plan poroda.....

    Imala sam namjeru roditi na stolčiću al sam se predomislila u zadnji čas...
    Sad imaju neki novi električni krevet koji se može staviti u više od desetak položaja, jedan od njih je i položaj stolčića....
    Meni je porod trajo sat vremena pa mi se nije dalo ni silaziti s kreveta već su mi tik pred izgon samo pritiskom gumba krevet stavili u taj položaj stolčića,
    babice su mi masirale međicu toplim baby uljem, i stvarno si dale truda da se izbjegne epiziotomija...
    Bebu su mi odmah stavili na trbuh, mm nakon nekog vremena prerezao pupčanu vrpcu, dr me pregledao i svi su nas ostavili same još dva sata...

    Nakon toga bebu stavljaju u jastuk i voze nas u sobu... Već dulje vrijeme bebe ne kupaju poslije poroda već tek nakon nekoliko sati (ja sam rodila u 12, a bebu su okupali tek naveče..)...
    Sobe su dvokrevetne, bebe se kupaju u sobi, važu ih u sobi, mjenjaju pelene, pedijatrica ih u sobi pregledava....
    Sestre stalno obilaze sobe i pomažu kod dojenja savjetom ili pronalaženjem odgovarajućeg položaja za dojenje...

    Ako imate još kakvih pitanja pitajte slobodno,
    a slikice mogu poslati na pp ako nekog zanima.....

  3. #53
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pcelica, Sis, nije da ste možda imale sreću, nego ste je imale.
    Možda pogoditi jednu od 8 nije sreća, a možda i jest - to je već filozofsko pitanje
    Jasno mi je, vi se "svojski" trudite prikazati naše rodilište u najboljem svjetlu, no treba biti realan i priznati da postoji i dio nas koje nismo zadovoljne tretmanom koje smo dobile, tj. njegovim dijelom.

    Drago mi je radi vašega iskustva, doista, voljela bih da sam ja na vašem mjestu bila, ali to ne isključuje moje. Doista ste imale sreću jer dovoljna je jedna babica koja vas ciljanim komentarima u najosjetljivijem i najintimnijem trenutku vašega života može izbaciti iz takta, tada džaba one druge dvije koje su vam od pomoći ili drugih osam.

    Na druge nemam zamjerku, dapače, jednoj od njih bi digla spomenik jer me majčinski držala u naručju tijekom šivanja i mazila i tješila.

    Valjda je to jednostavno kod mene trebalo biti tako - loša karma, što god. Istu babicu je potrefila i moja najbolja prijateljica, i imala isti, ali isti tretman s istim rečenicam jer je kao i ja odbila drip.

    A vezano za da te nitko ne može prisiliti da odeš leći...
    Eh, kad bi to bilo tako jednostavno kao što zvuči.

    Ja sam pošla leći nakon odbijanja i odbijanja, ali kako sam se već opirala da ne dobijem drip, a poznavajući proces fiziološkoga poroda i utjecaja adrenalina, nisam htjela sebe dovoditi u daljnje konfliktne situacije u kojima mi se taj adrenalin podiže jer su mi trudovi u jednom trenu počeli padati...
    Rodila sam bez dripa s toliko jakim trudovima da se i babica koja me htjela staviti na drip, kasnije čudila


    Naše rodilište je odlično s mnogih stajališta i zahvalna sam da je takvo jer uvijek može biti gore, no kao na svakom poslu uvijek postoje oni koji ga izvrsno obavljaju i oni koji misle da ga treba obavljati na određen način

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    U Zaboku imaju 24-satni roaming in; s time da pružaju mogućnost da se majka prvu noć odmori ako to želi. Ja sam se predobro osjećala nakon poroda tako da sam uživala sa mojim malim mišem. Što se tiče kupanja, pregleda i cijepljenja odvija se u drugoj sobi, no ili uzmu majku s bebom ili nedugo nakon pregleda obilazi pedijatrica sobe i daje sve potrebne informacije o malenima. Ja sam doista bila prezadovoljna.

  5. #55
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    ah, počinjem razmišljati o Čakovcu kao opciji B. opcija A je još uvijek Varaždin, ali ni čk nije nešto dalje pa dolazi u obzir.
    i MM je u Varaždin dolazio izvan vremena posjeta i donosio mi svašta i malu bi malo pomazio na hodniku. cimerica bi me zamolila da malo pripazim na bebu(koja spava) kad su bile posjete jer je bilo praktički nemoguće zadržat njenih troje starijih da ne uđu u našu sobu dok su posjete. ako je beba bila budna ona ne bi nikud izlazila samo malo na vrata i to je to.

  6. #56
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je od rodilišta trenutno prva i glavna opcija postojna :/

  7. #57
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Kako tamo stoje stvari po pitanju osiguranja? Ako što krene po zlu...?

  8. #58
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    postojna mi je glavni izbor ako idem u rodilište. što ne znači da ću i otići LOL

    ako odem, a krene po zlu, platit ću što će se trebati platiti, neću sad oko toga filozofirati

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pula - pred 3 godine: rooming in postoji i ok je što se tiče opreme, uz krevete su one košarice za bebe. Ali u praksi ima nedostataka.
    Ja sam dijete držala u svom krevetu pa sam dobila bukvicu od jedne sestre, da iz higijenskih razloga dijete mora biti u svom krevetiću dok ne doji - što mi je bilo - ali nisam je poslušala jer sam bila previše slaba i jednostavno nisam mogla izvesti tu radnju spuštanja i podizanja djeteta samo tako, a ona je ionako plakala čim nije bila uz mene.

    Djecu odnose tri puta na dan na presvlačenje, kupanje i ostale pretrage, cijepljenja i slično. Ništa se ne obavlja u sobi, premda postoje presvlačilice.
    Osim toga, najgore mi je bilo što su mi prvu noć odnijeli dijete na cca 5 sati, i to bez da su mi rekli da je neće vratiti do ujutro, a kamoli pitali slažem li se s time. Mislila sam da je nose na previjanje i tek nakon ponoći sam shvatila da je ne misle vratiti. Koliko čujem, to se može i odbiti ali ja tada ništa o tome nisam znala. Kasnije sam čula od sestre da je cijelu noć plakala, a iz njene priče sam shvatila da su je i pokušali dohranjivati, ali čini se bezuspješno.

    Podržavaju dojenje, ali su sestre često previše nervozne i grube, teško ih je dobiti da uopće dođu.

    Dijete sam ostavljala cimerici na čuvanje kad bih se išla tuširati, ali mi na kraj pameti nije bilo izlaziti za posjete jer sam ja jedva hodala, a mala je (možda sam već spomenula ) stalno plakala, i to jako glasno. Nije mi uopće padalo na pamet tražiti ikoga da dolazi čuvati dijete dok ja nešto obavljam, niti je nositi u tu zajedničku sobu - nisam to mogla fizički, bilo mi je predaleko, a bilo je prilično jasno da sestre nisu raspoložene za dodatne usluge. Tako da sam tuširanje tempirala kad bi dijete zaspalo.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    111

    Početno

    U Karlovačkoj bolnici (nedavno ful preuređenoj) bebe su non stop sa mamama. Kadice za kupanje, podloge za presvlačenje su u svakoj sobi. Ja sam nedavno rodila i bilo mi je predobro tamo. TV - lcd je u svakoj sobi, kreveti (uzglavlja) se dižu na daljinski. Ful je ugodno. Imaju u smjeni babicu zaduženu za babinjače i babicu zaduženu za bebe. Meni su sestre ful puno pomogle kad sam imala problema sa zastojem mlijeka, nosile mi termofore sa vrućom vodom, stalno me dolazile kontrolirati da vide jesu li se kvrge razbile, imala sam stalno visoku temperaturu, ful su bile brižne i nosile toplomjere, baš brinule o tome. Ja sam prezadovoljna....

  11. #61
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    U Puli se od prije tri godine promijenilo to da bebu umjesto tri puta na dan odnose samo ujutro na 15 min (kupanje i pregled). I uveli su tzv. vizitu pedijatra nakon pregleda...

    Kod sestara i dalje raspašoj. Trude se više oko dojenja nego 2007. kada su samo šutile i stiskale cice 'da vide jel ima', ali najveći problem je u tome što su one same potpuno neinformirane, pa na kraju ispada da je bolje da samo šute i stišću (ja sam ih držala na dva metra, kolutale su očima, ali mi se nisu približavale).

    Bez pitanja i objašnjenja odvode djecu na grijanje nakon poroda (na par sati), al nakon što sam izbrojala pola sata da mi je nema, otišla sam je tražit natrag, i opet uz kolutanje očiju, ali su je vratile (mislim da je moja temperatura 37,7 bila bolja od bilo kakvog grijača na odjelu..)

    Po pravilima, starija djeca mogu samo preko stakla do bebe, a mama može van na hodnik. Da na hodniku nije bila smrzavica, mislim da me ništa ne bi spriječilo da je odnesem bratu na poljubac.

    Dakle ako vam ne smeta kolutanje očiju i titula razmažene rodilje tjedna, vičite, tražite, zahtijevajte i u Puli će vam vjerojatno sve dozvoliti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •