Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: petrova

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno petrova

    nama je termin pocetkom veljace i rodit cu u petrovoj pa bi samo malo friskih informacija...
    one mame koje su tam rodile u skorije vrijeme - odnos osoblja, doktori na porodu, muzevi u boxu, posjete, dolazak na porod...
    onak ukratko ak moze.
    thanx!!

  2. #2
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja bih ti rado pomogla oko poroda u Petrovoj, ali ja sam rodila carskim pa ne znam to sto tebe zanima

    stoga ti ovim putem zelim srecu, brz porod, ljubazno osoblje i najvaznije zdravu bebu :D

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    ja bih ti rado pomogla oko poroda u Petrovoj, ali ja sam rodila carskim pa ne znam to sto tebe zanima

    stoga ti ovim putem zelim srecu, brz porod, ljubazno osoblje i najvaznije zdravu bebu :D
    potpisujem u potpunosti

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Rodila prije 3,5 godine nisam baš friška.Petrova je tvornica djece,osoblje je vrlo stručno, ali nekakvu intimnu atmosferu nemoj očekivati.Sobe za babinjače su lošem stanju,u sobama je po 6-7 žena(osim ako ideš na carski onda si u novim apartmanima),a na 10 soba(tj.oko 60 rodilja je 4 WC-a i 3 tuš kabine).Muževi su u moje doba na porod mogli samo ako su imali potvrdu o završenom tečaju koji je koštao 400 kn i na njega se moralo predbilježiti nekoliko mjeseci ranije! Ako bude sezona gripe nema posjeta, nema tata na porodu i nemože nitko vidjeti dijete dok vas ne otpuste. Bebe dolaze na podoj po rasporedu,ali sestre koje se brinu za njih su dobre i žele majkama pomoći sa dojenjem. Dakle : smještaj +1(bar sam imala svoj krevet),stručnost :4 ,intima 1 ,sestre koje se brinu o babinjačama 2,sestre koje se brinu o bebama 4 ,snovi o prirodnom porodu(bez dripa i uz obavijesti što će ti raditi,te poticaj da sudjeluješ)1.To je moje mišljenje i baš me zanima kako su drugi doživjeli Petrovu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    fala curke... nadam se da cu roditi vaginalno (iako je mali gabaritima veci od prosjeka )
    sirius, imamo potvrdu-bili na tecaju i valjda nas nece strefiti sezona gripe da ga nece pustiti sa mnom na porod. :shock:
    dakle, sve u svemu da ne ocekujem pretjerani luksuz...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Luksuz što je to... 8) . Ja sam rodila u Petrovoj samo zato jer sam morala strogo mirovati od 30 tj.Preporućam ti da pripremiš plan poroda i da to daš osoblju kad stigneš inače nemaš više nikakve kontrole.Što se tiće smještaja moj krevet nije imao kočnica,pa ti zamisli ženu koja nakon epizotomije lovi krevet po sobi nebi li legla na njega. :shock: Nakon tog iskustva rekla sam mužu da slijedeće rađam kod kuće,a da će on asistirati.

  7. #7
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    I ja sam friška, potpisujem cure, odjel babinjača je katastrofa, pogotovo ako kao ja imaš sreće i uletiš u sobu sa 6 žena koje se stalno svađaju... Meni je na porodu bio dok koji je pratio trudnoću, bio je super, osoblje u rađaoni isto tako, ja sam odbila klistir i brijanje,sestra se nije previše bunila, nešto je gunđala sebi u bradu ali nije me pokušavala dugo uvjeravati da je to "neophodno jer bebina glavica ne može proći, pa ako mi nekaj pobegne, pa kako kad me budu rezali" (ja sam se obrijala doma). Sestre na odjelu babinjača su bile ok, malo mi je smetalo što nisu baš poticale dojenje, sestre koje su sa bebama su dobre. Pripremi se na loše uvjete koji se tiču wc-a i tuševa, ja sam pratila kada ih čiste i tuširala se kada bi čistačice završile, kasnije je bilo strašno. Pedijatri ti nisu baš razgovorljivi ali ako ih pitaš objasniti će ti sve što te zanima (barem dr. Peter i dr. Belamarić). TM može s tobom ako je prošao tečaj, moj nažalost nije bio samnom (mi smo zakasnili na tečaj), boxovi su ok, novouređeni nadam se da će ti se javiti koja od cura sa kojom je m bio na porodu da ti kaže detalje (kada ga puštaju u box, npr.). Posjete rodiljama u principu nisu dozvoljene ali između pola pet i pet ti može doći bilo tko, izađeš na hodnik i družite se :D. Bebe nose na dojenje svaka tri sata, pokazuju ih kada su posjete. Ako ti dijete ne daj bože bude na intenzivnoj sestre dolje su super, ti možeš vidjeti bebu, a tata kroz staklo.
    Ne mogu se više ničega sjetiti, ako mi još nešto padne napamet pišem.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    30

    Početno Re: petrova

    Rodila sam u petrovoj na carski rez,ali prije toga sam bila u rađaoni u trudovima ali počele su komplikacije s bebine strane i morala sam na carski.Bilo je sve ok što se tiče osoblja u rađaoni,a dr koji mi je radio carski i anesteziologica su u sali bili fenomenalni.Odjel za carski rez je san snova prema odjelu babinjača,intimna atmosfera,sve čisto,sestre jako dobre.Mislim da sav boravak ovisi o tebi i tvom stanju,jer ja sam bila u "komi" saznavši da idem na carski i sva ta briga oko bebe me mučila al kad je sve prošlo i kad sam shvatila da je sve ok,shvatiš koliko si sretan jer imaš najljepše biće kraj sebe i sve zaboraviš.Držim fige da bude sve ok,a i biti će. :D :D :D :D :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    TM može s tobom ako je prošao tečaj, moj nažalost nije bio samnom (mi smo zakasnili na tečaj), boxovi su ok, novouređeni nadam se da će ti se javiti koja od cura sa kojom je m bio na porodu da ti kaže detalje (kada ga puštaju u box, npr.).
    MM je bio na porodu, ali je morao ići na tečaj koji je koštao 400 kn. Sada će ( nadam se ) ponovno biti na porodu i nije trebao ponovno ići na tečaj, nego smo tražili da nam vrate potvrdu s tečaja.
    U box su ga pustili odmah nakon što sam ja obavila klistir i brijanje i nakon što me dr. pregledala...
    Cijelo vrijeme je bio s menom u boxu, ali je morao van kad su me šivali...

  10. #10
    mamamiha

    Početno

    ja sam rodila u petrovoj prije 3,5 mj. Bila sam na induciranom porodu sa epiduralnom, sve prošlo i više nego OK, dva doktora koji su non-stop bili u boksu (dr Tomić i još jedan kojem neznam prezime ali je stariji) i provjeravali, sestre i više nego ljubazne, posebno glavna sestra (naglašavam da nisam pratila trudnoću u petrovoj osim par pregleda zadnjih tjedana a da i ne govorim da osim bombonjere i kave sestrama u rađaoni kad su nas otpuštali nikome nisam baš ništa platila!). Čak su me poslije poroda izveli u hodnik pa sam jedno pola sata pričala sa mužem!!! Sestre na odjelu tak-tak, kako koja, dječje sestre više manje ok, stanje WC i tuševa kriminalno (OBAVEZNO ponesi domestos maramice ta WC ili one iz DMa baš za brisanje WC daske!!!). Tuširaj se ful rano ujutro ili kad čistačice operu i ponesi japanke ili nešto u čemu možeš ući u tuš kabinu. Sobe su ti ok, kreveti koma ali meni je društvo bilo nezaboravno (tri dana zezancije i smijeha - stvarno, mislila sam da će mi svi šavovi popucat!). A slično je bilo i sa prvim...
    Ukratko, ne očekuj luksuz, higijena je loša ali kad dobiješ svoj mali paketić ionako to sve i nije važno, zar ne?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    puno dobrih informacija... HVALA!!!
    još me zanima jel moram prije dr reć da bih htjela epiduralnu ili to mogu na porodu?
    mislim da me psihički više zabrinjavalo stanje osoblja tijekom samog poroda, jer kad dođem na odjel sve će bit iza mene pa mi neće bit problem proživit loše krevete i wc-e... ha?
    samo da bude sve okej...
    mm će bit sa mnom.
    a još jedno "tehničko" pitanje.
    gdje su vam se m sparkirali kad su vas doveli u bolnicu?
    inače sve vrvi od parkinga pa ne znam jel idem solo gore pa on dođe ili se skupa sparkiramo...?

  12. #12
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    prije dvije i pol godine, kad sam išla roditi Ivu MM se parkirao pred ulazom, dolje na ulici, na prvom mjestu, bilo je tri u noći i nije bilo problema s zauzetošću, ali može te dovesti pred vrata, pa otići iza zgrade na parking, a ti ga pričekaš kod porte (tako sam prvi put ja jer je bilo 15 sati, gužva za poludit).

  13. #13
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Možda bi bilo dobro da epiduralnu najaviš ranije, ako će dok koji ti prati trudnoću biti na porodu. Ako neće onda mislim da ti sve ovisi o tome na koga naletiš i dali je moguće dobiti anesteziologa (po noći je to gotovo nemoguća misija).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Ja sam rodila u Petrovoj oba puta (prije 2 godine i prije 11 mjeseci ), prvi put u vodi, drugi put sam planirala u vodi, ali sam navodno imala prevleiki trbuh i ocekivala preveliku bebu pa su me pustiti samo da se namacem tamo, a rodila na suhom. Prvi porod mi je prosao odlicno, i bila sam jako zadovoljna, drugi je bio nesto tezi, ali isto sam zadovoljna. Oba puta sam bila u apartmanu, i ako si mozes to priustiti, preporucujem.

    Tu su ti linkovi na moje price ako te zanima kako je to izgledalo:
    http://roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic....052&highlight=
    http://roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic....084&highlight=

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Ako ti dijete ne daj bože bude na intenzivnoj sestre dolje su super
    Ako se mene pita, ja sam u drugoj trudnoći molila Boga da Lucija ne završi na intenzivnoj, jer su me te sestre tamo tjerale u plač. Užas je preblaga riječ. Njihov odnos prema dojiljama je katastrofalan. Pogotovo ako dojenje baš i ne ide kako bi trebalo, a ionako je baš onda i važno da ti netko dobre volje priđe i pomogne. A i ono njihovo vaganje beba prije i poslije podoja, ne znam kome to može pomoći. Lucija nije bila na intenzivnoj i ja sam sa sestrama za bebe gore bila super zadovoljna.
    Što se poroda tiče, prvi puta (s blizancima) su oko mene bila dva dr za 5 i babica za 5+, a drugi put je oduševljenje bilo znatno manje. Također mislim da bi šivanje puno manje bolilo da to rade malo brže nakon poroda.

  16. #16
    i.

    Početno petrova

    Postoji mogućnost apartmana u Petrovoj?? Nisam znala... kako izgleda, koja je cijena i kako ga dobiti?
    Pa i ako ga ne priuštim, bar da sam informirana

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    850kn dan, dodjes tamo i velis da bi apartman, ako nije zauzet (a postoje dva ista) dobijes ga. Na http://roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic....046&highlight= sam pisala nesto vise o tome. Ako te osim ovog zanima jos nesto, vici

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb,Dubrava
    Postovi
    32

    Početno

    Evo, ja sam "svježa rodilja" iz Petrove:moj drugi porod (vaginalno) bio je prije 6 tjedana, prvi (carski rez) prije 3g, također u Petrovoj.I suprotno mnogim stavovima i komentarima, moje iskustvo s tom bolnicom je dobro, kao i svugdje, i tamo ima vrlo dragog i ljubaznog osoblja.Prednosti odjela "carskog reza" su dobar smještaj(2-3 kreveta u renoviranim sobama) i to što je beba skoro cijeli dan s tobom u sobi pa je lakše hvatati ritam sa dojenjem.Kako su me mnogi upozoravali na strahote koje me čekaju na njihovom standardnom odjelu babinjača, planirala sam uzeti apartman, no kad sam se smjestila u običnu sobu i vidjela kako to ozgleda, odustala sam iako je jedan ap. bio slobodan, dakle, podnošljivo je sve to, takve su sobe u većini hrvatskih bolnica.Ni tuševi nisu toliki problem, nikada tuš-kabina nije bila prljava, mene je puno više fascinirao pogled u plafon prilikom tuširanja, prizor koji je rezultat dugogodišnjeg nefarbanja,isparavanja i djelovanja plijesni neopisiv je i nezaboravljiv.
    I na kraju, isprobala sam ja i njihov apartman, jer sam morala na jedan zahvat poslije poroda:ap. je super, ima sve što treba, muž može biti s tobom cijeli dan ako to želiš.Problem je jedino što ga moraš puno prije rezervirati, a po mom ta odluka ovisi i o tome u kakvom si psih. i fiz. stanju poslije poroda i koliko ti treba baš izolacija.
    Dakle, isprobala sam sve sobe i sve su one dobre kad ti je beba dobro!

  19. #19
    i.

    Početno

    maajka, Baš mi je drago da sam pročitala tvoj post. Jasno mi je da od bolnice (bilo koje) ne može čovjek puuno očekivati. Čak se nadam da se neću sjetiti pogledat plafon prilikom tuširanja..
    I ja sam već jednom rodila, doduše u Vinogradskoj, i znam da nije "kao kod kuće", ali da se preživjet! Nadam se da će i u Petrovoj biti izdržljivo, u apartmanu ili u običnoj sobi. A najvažnije je, vjerujem svima, da beba bude dobro!

  20. #20
    i.

    Početno spavačica

    Eh, da.. Imam još jedno pitanje. Naime čula sam da se u Petrovu nose svoje spavačice, pa me zanima koliko komada mi ih treba? I da li se na porod isto obuče svoja?

  21. #21
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam išla na carski pa nisam ni imala spavaćicu na porodu a trebaju ti recimo tri. Pazi da se sve otkapčaju do ispod grudi radi dojenja.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno Re: spavačica

    Citiraj i. prvotno napisa
    Eh, da.. Imam još jedno pitanje. Naime čula sam da se u Petrovu nose svoje spavačice, pa me zanima koliko komada mi ih treba? I da li se na porod isto obuče svoja?
    Evo, ja sam jučer došla doma iz Petrove i da, imala sam svoju spavačicu na porodu, a za poslije sam si uzela jo 3 - za svaki dan po jednu.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    spookice, pa ti si turbo žena - jučer došla iz rodilišta i forumiraš naveliko! daj nam reci kako je bilo, kakva nam je dorica... :D

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    citiram
    Čak se nadam da se neću sjetiti pogledat plafon prilikom tuširanja..

    o hoćeš vjeruj mi i mislit ćeš- o bože samo da se ne sruši na mene

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    Moje iskustvo iz Petrove - DIVNO
    1. porod - 4030 grama, 52cm
    2.porod- 4700grama, 54cm

    Oba puta rodila prirodno. Osoblje u rađaoni beskrajno strpljivo, odjel babinjača izgleda jadno ali je meni u sobama bilo super, mada smo razmišljali o apartmanu i mogli smo si ga priuštiti ali meni nije bilo ljepšega od vesele ekipe iz sobe.
    Da tuševi ne izgledaju ko u hotelu s 5 zvjezdica ali kad god sam se išla tuširati (nekoliko puta dnevno) bili su čisti. I one čistačice se doista jako trude i doista su rijetke žene koje ne ostave čiste tuševe. U krajnjoj liniji ispereš tuš prije tuširanja i poneseš si japanke za tuširanje.
    Ma sve ovisi o tome što očekuješ.
    Ja sam išla s pretpostavkom da me tamo nitko neće nositi ko kap vode na dlanu ali doista sam imala veeeeliku podršku sestri na odjelu i pomogle su mi oko dojenja.
    Ako ti ne kompliciraš, neće ni one.

    I da, drugi porod mi je bio u jeeeeeku gripe i pustili su muža na porod jer imamo potvrdu!!!

    Sretno!

  26. #26
    i.

    Početno

    spooky, hvala na friškim informacijama o spavačicama. Baš sam ih nabavila 3, pa se nadam da će valjda biti dosta. (pazila sam da bude duboko kopčanje, hvala MBee) 8)

    Ma. samo da porod beba i ja odradimo i da sve bude dobro, onda mi se čini da ću strop, jadni odjel i sve ostale "muke" lako preživjeti.

    Kako je sa tatom na porodu? Moj muž je već jednom prisustvovao, ali u drugoj bolnici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •