Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Što mi je potrebno za porod u Rijeci?

  1. #1
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno Što mi je potrebno za porod u Rijeci?

    Moj doktor je otkazao poslušnost i trebam drugoga.

    E, sada me zanima jel mi trebaju uputnice za sam porod i pretpostavljam da mi treba uputnica za pregled. No mogu li bez toga?


    Što bi mi još trebalo od soc. ginekologa?

    Mislila sam otići u polikliniku Harni da mi do kraja vodi trudnoću, imate li možda koju preporuku za nekog doktora koji mi neće stvarati probleme jer ja želim roditi u vodi k tome u Rijeci.

    Svaka info mi je dobrodošla jer sam trenutno totalo izgubljena, i pod velikim stresom jer ne vjerujem da mi se to događa nekoliko tjedana do poroda.



  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kako to mislis doktor ti je otkazao poslusnost?
    :shock:
    uputnica za rodiliste ti vrijedi za bilo koje rodiliste u Hr. uputnica za pregled takodjer.
    jel mozes otici od njega i traziti uputnicu? jel tvoj karton jos kod njega? ako je mora ti dati uputnicu za rodiliste, a onda te vise nije briga nizasto.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja bih u takvoj situaciji poslala muza i ako doktor odbije dati uputnicu, lijepo ga tuzila HZZO-u. nevjerojatno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno Re: Što mi je potrebno za porod u Rijeci?

    u rijeci ti je za porod, odnosno za rodiliste potrebna uputnica, ali pregled mozes obaviti i bez nje - placas ga (mislim) oko 130 kn.

  5. #5
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ja kod njega na kontroli i tako mi čakulamo kao i svaki puta te se pripremam da mi napravi neke briseve, te mu spomenem koji su mi nalazi i uputnice još potreni za porod u vodi i tu nastaje krah...

    Da nismo normalni kakav porod u vodi, da mi nismo Švicarska ni Amerika, tamo su lučki radnici, štakori, bla, bla...
    MM-u: jeste vi normalni, ja to svojoj ženi ne bih nikada dopustio!

    Totalni raspad sistema. A mislila sam da imam normalnog doktora, koje razočaranje.

    Uz odgovor da je to naša odluka i grčem u želucu samo sam otišla.

    Sada znam da ne želim više kod njega jer mi je ovo bilo prestresno, i nemam snage natezati se s njim hoće li mi dati uputnicu ili neće.

    Ne znam, ja sigurno više neću ići kod njega.

    Uputnica za rodilište mi treba tek za dva mjeseca, a mislim da će mi trebati još par uputnica do kraja trudnoće.

    Hm, hoćeš reći da dok mi je karton kod njega on mi mora dati te uputnice. Pa da, imaš pravo, ne može mi ne dati, jel tak?

    Ja definitivno nemam snage za borbu s njim ali MM će s guštom otići po uputnicu i sve još što će mi trebati.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    :shock:
    posalji muza kod njega po uputnice.
    ako ne mozes naci nekog socijalca da ti samo uputnice pise, a mislim da su se neki takvi spominjali po forumu, onda lijepo uputnicu pa na pregled kod nekog u bolnici.
    za porod ti nije tolika frka, netko ce ti vec dati uputnicu, al pusti muza neka to obavlja umjesto tebe. da se ne zivciras.

    jel imas briseve iz ove trudnoce? ne trebaju to biti najnoviji nalazi. samo da se odnose na ovu trudnocu. ako imas, onda si manje vise spremna. ako nemas, trazi nekog socijalnog ginekologa da ti napise te uputnice.

    mene sokira sta si ti ljudi sve dozvoljavaju, al sam nekako usput naucila da kod doktora kazem najmanje sto mogu a da ostanem jasna. u smislu da sve sto mogu, ja zadrzim za sebe. mene je moj jednom pitao, ok shvatio sam da ne zelite uvz, a recite mi zasto, necu vas nista nagovarati, samo sam znatizeljan. pa sam mu ja odgovorila najkrace sto sam mogla, jer ne zelim se upustati u rasprave bilo koje vrste.

  7. #7
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Imam sve briseve, nisam znala da mogu njih iskoristiti jer sam ih radila na početku trudnoće.
    Treba mi još onda samo HIV.


    I onda kažu da nismo zainteresirani za porod u vodi, normalno kada doktori natrkeljaju svašta ženama i odgovore ih od toga.

  8. #8
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Zvala sam rodilište i potvrdili su mi što je marta rekla u vezi briseva, nije bitno iz kojeg su tjedna trudnoće.

    Kako sam se odmah bolje osjećala nakon razgovora sa njima. :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Jedno pitanje.

    A što je s porodom u vodi u Petrovoj?

    jel Rijeka toliko bolja?

    Mislim, stvarno ne znam puno o tome pa mi treba info

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    nema u petrovoj

  11. #11
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    A i da ima, da, Rijeka JE toliko bolja...

    Nika, uputnice ti može dati i doktor opće medicine, bar je meni tako rekla moja doktorica. A i možeš naći odmah novog ginekologa i potpisti kod njega onu izjavu o promjeni ginekologa i odmah postaješ njegov pacijent i može ti davati uputnice bez obzira što karton nije još stigao (to riješava HZZO bez da ti moraš po kartone)
    Ja sam to sve napravila prije manje od mjesec dana i sve odlično funkcionira.

    A što se tiče tog kretena od ginekologa definitivno bi trebalo malo porazgovarati s njim...

    Drš¨se glavu gore i samo naprijed po svome :D

  12. #12
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Da, u Petrovoj nema.
    No da i ima, Petrova ne bi bila moj izbor.
    Jednostavno jer je to jedna velika klinika gdje svi rade po traci i nemaju sluha za ništa prirodno. Mislim da ne bih tamo uspjela u svojim željama vezanih uz porod i kasnije uz bebu.

    A u Rijeci, mislim da ima nade, ekipa poroda u vodi se trudi, tu prvenstveno mislim na primalje, kontakti koje sam imlaa sa njima do sada su jako pozitivni.
    Imam osjećaj kao da razumiju moje zahtjeve i da će mi tamo puno lakše imati porod kakav želim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Nika, super vijesti!

    Znači ostaje ti još samo problem uputnice za porod, a to može riješiti TM tako da sam ode kod ginića koji mu to mora dati. Ovih par zadnjih pregleda možeš napraviti i privatno. Baš se veselim što je ipak sve ok!

    Osvrnula bih se na Petrovu, uopće me ne čudi što u Petrovoj više nema kade - nema je zato što im tamo nitko nije htio rađati u kadi, što ne čudi s obzirom da se žene koje su se odlučivale na prirodan porod nisu odlučivale i za Petrovu kojoj je ta sintagma vrlo strana. Štoviše, čudi me da su uopće nabavljali kadu s obzirom na njihovo gledanje na porod - čini mi se da je to bio sponzorski dar, a i da su to napravili "šminke" radi - kao, i to imamo, dođite nam u Petrovu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nika,mjesec dana prije termina trebala bi doći na pregled u Rijeku.Što se nalaza tiče bitno je da su od ove trudnoće.Uputnicu ti može dati liječnik opće prakse.
    Nedaj se isprovocirati!!!Držim fige!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ma da? Više nema? A znači, dobro se sjećam da je bilo, jel tak?

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Jednostavno jer je to jedna velika klinika gdje svi rade po traci i nemaju sluha za ništa prirodno. Mislim da ne bih tamo uspjela u svojim željama vezanih uz porod i kasnije uz bebu.
    Tako ih nekako i ja doživljavam


    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    nema je zato što im tamo nitko nije htio rađati u kadi, što ne čudi s obzirom da se žene koje su se odlučivale na prirodan porod nisu odlučivale i za Petrovu kojoj je ta sintagma vrlo strana. Štoviše, čudi me da su uopće nabavljali kadu s obzirom na njihovo gledanje na porod - čini mi se da je to bio sponzorski dar, a i da su to napravili "šminke" radi - kao, i to imamo, dođite nam u Petrovu.
    A i tako

  16. #16
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    lali, thx :D

    Sva sam u nekom borbeom duhu, ne mogu nam ništa

  17. #17
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Misliš da ti treba uputnica za porod? Porod je hitno stanje, ne mogu te ne primiti u rodilištu. Ev. te mogu poslati negdje drugdje ako su puni, ali onda ti valjda ni uputnica ne pomaže.

    Za testiranje na HIV će ti vjerojatno više informacija moći dati u HZJZ-u:

    Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Rockefellerova 7, Služba za epidemiologiju zaraznih bolesti - Savjetovalište za HIV/AIDS na adresi Rockefellerova 12
    Radno vrijeme: utorkom i četvrtkom od 16.00 do 19.00 sati i svaka druga (parna) subota od 10.00 do 12.00 sati

    Telefon: 01/ 48 63 237
    Info telefon (od ponedjeljka do petka): 01/ 46 83 004 ili 01/ 46 83 005.

  18. #18
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Imaš pravo, ali čini mi se da ima i slučajeva gdje su naknadno tražli uputnicu?!
    No, nekako mi je taj dio sad puno manji problem nego jučer :D

    Budem nazvala Rockefellerovu pa da i to riješim, hvala

  19. #19
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Nika, bolje da imaš uputnicu za rodilište, mada će te primit i bez nje.
    Branka, ako pogledaš kako se na tečajevima u Petrovoj radi antipropaganda porodu u vodi, onda je jasno zašto se tako malo trudnica u Petrovoj odlučilo za njega .
    kažem "odlučilo", jer sad i da že3le više ne mogu, jer kažu u bolnici da su im aparati u kvaru (kao da se ne može kada kombinirati sa običnim ctg-om izvan nje).
    Tamo jednostavno generalno nema sluha za ništa što vuče na neku "alternativu".
    Primalja Silvana Tomić iz Rijeke je u jednoj HRT emisiji na pitanje zašto je takva razlika, odgovorila da su se primalje u RI same zalagale da se educiraju u Postojni i dobiju kadu, dok ju je Petrova dobila kao donaciju od Radenske, izgleda samo za šminku.
    Dok po novinama pišu da Zagrepčanke nisu zainteresirane za porod u vodi, istina je sasvim drugačija: čak 17 zagrepčanki svake godine ode rodit u Rijeku u vodi.
    Petrova je najveće rodilište, s najviše patologija. Ako u nekom rodilištu vide u svakoj normalnoj trudnoći potencijalnu patologiju-onda je to tamo.
    Za nekoga tko želi što prirodniji porod, u Rijeci ga je ipak lakše ostvariti (makar ne očekujte čuda bez vlastitog angažmana!), nadalje RI ima24satni rooming in, VRLO bitna razlika od Petrove, etc.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Jel Rijeka onda "best buy" u Hrvatskoj?

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ne znam, uvjetno rečeno.
    Teško je reći, zavisi što su ti prioriteti, pa i koliko ti se posreći.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    OT, mamma Juanita i marta, imate super potpise. Ovaj martin mi stoji isprintan i zalijepljen na poslu, a mislim da će i Juanitin

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    :D

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ako ne bude imala uputnicu sa sobom, svejedno ce ju morati dostaviti. inace mislim da bi joj u tom slucaju morali naplatiti porodjaj. zato je bolje to rijesiti unaprijed.

    branka1, fala, fala, doduse malo me sram to sam maznula s jednog drugog foruma, al kad je taaako dobar...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Rodila sam u ri prije dva tjedna. Ne treba nikakve uputnice, nisam imala ni kada sam tamo dosla u 37tj na redovan pregled-primili me kao hitan slucaj. Dolazila sam na preglede u njihovu kliniku svaka dva dana ( prenjela sam ) i nisam imala nikad uputnicu vec zapisu te kao hitan slucaj. Za porod sam imala uputnicu ali me skoro ni to nisu trazili vec sam i sama dala.Sve zapisu kao hitan slucaj.

  26. #26
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Dobro je to znati. :D

    Napravila sam i test na HIV i sad imam sve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •