Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Stolcic - Rijeka

  1. #1
    Divji Cvit

    Početno Stolcic - Rijeka

    Pozdrav!

    Blizi mi se termin, a roditi cu u Rijeci. Zanima me da li je neka od vas rodila na stolcicu? Treba li se za to posebno naruciti i napraviti kakve dodatne pretrage ili je dovoljno samo pri dolasku u rodiliste reci da zelite roditi uz pomoc stolcica. I jos nesto, citala sam da je pozeljno imati partnera sa sobom jer rodilju netko mora pridrzavati... Ja nemam partnera pa me je strah da ce me u bolnici odbiti, a tako bi zeljela probati stolcic

  2. #2
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ne treba ništa posebno,kada dođeš tamo samo im kažeš,mene su pitali kako hoću ali ja nisam htjela na stolčić,a ako nemaš partnera iza tebe će sjesti med.sestra

  3. #3
    Divji Cvit

    Početno

    O super.

    Ako ima netko tko je rodio uz pomoc stolcica neka baci koji komentar kako je bilo.
    Cula sam da su zene koje su tako rodile bile odusevljene ali htjela bi cuti iz prve ruke.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja sam htjela stolcic, ali sam se zbog nekih stvari ipak odlucila za onu stolicu za radjanje i bila sam prezadovoljna. ona se narihtava kako tebi pase, mozes i roditi sjedecki, mozes se nasloniti natrag ili cak naprijed preko stange. za stolcic, koliko sam ja shvatila, moras biti u dobroj fizickoj kondiciji, ona je dosta niska i kad sam se ja raspitivala, partner je bio obavezan.

  5. #5
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    samnom u sobi je bila cura koja je rodila na stolčiću i rekla je da više nebi nikada,bezveze je jer se nemaš o šta oduprijeti,jedino od nogu onoga tko sjedi iza tebe,njoj je sjedila med.sestra i rekla je da su sigurno sestri sve noge plave koliko ju je stiskala :/

  6. #6
    Divji Cvit

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ja sam htjela stolcic, ali sam se zbog nekih stvari ipak odlucila za onu stolicu za radjanje i bila sam prezadovoljna. ona se narihtava kako tebi pase, mozes i roditi sjedecki, mozes se nasloniti natrag ili cak naprijed preko stange. za stolcic, koliko sam ja shvatila, moras biti u dobroj fizickoj kondiciji, ona je dosta niska i kad sam se ja raspitivala, partner je bio obavezan.
    Meni je prilicno vazno da pokusam izbjeci epiziotomiju, a cula sam da je na stolcicu prilicno velika sansa da se to izbjegne pa me zanima da li je isto i sa stolicom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj S. prvotno napisa
    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ja sam htjela stolcic, ali sam se zbog nekih stvari ipak odlucila za onu stolicu za radjanje i bila sam prezadovoljna. ona se narihtava kako tebi pase, mozes i roditi sjedecki, mozes se nasloniti natrag ili cak naprijed preko stange. za stolcic, koliko sam ja shvatila, moras biti u dobroj fizickoj kondiciji, ona je dosta niska i kad sam se ja raspitivala, partner je bio obavezan.
    Meni je prilicno vazno da pokusam izbjeci epiziotomiju, a cula sam da je na stolcicu prilicno velika sansa da se to izbjegne pa me zanima da li je isto i sa stolicom.
    ja sam je izbjegla, ali mislim, ne toliko zahvaljujuci stolcu, nego odlicnoj primalji i svojoj koncentraciji pri izgonu. stolac mi je bio super jer se kroz trudove nisam jako umorila, mogla sam se namjestati, micati, sjesti kako mi najbolje pase... najpametnije ti se rasptati na licu mjesta kad dodjes na pregled. sretno!

  8. #8
    Divji Cvit

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    samnom u sobi je bila cura koja je rodila na stolčiću i rekla je da više nebi nikada,bezveze je jer se nemaš o šta oduprijeti,jedino od nogu onoga tko sjedi iza tebe,njoj je sjedila med.sestra i rekla je da su sigurno sestri sve noge plave koliko ju je stiskala :/
    A jel znas mozda da li je ta cura prosla bez epi?

  9. #9
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    je :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Od moga kuma žena je rodila na stolčiću. Isto kao što su cure napisale, nezgodno je jer se ne možeš nasloniti, dobila je upalu mišića nogu jer se samo na njih oslanjaš. Ali nije rezana, pukla je malo, dva šava. Kada si na stolčiću nema dripa.

  11. #11
    Divji Cvit

    Početno

    Ja ipak mislim probat stolcic pa cak i ako je tako nezgodno. Najvaznije mi je da izbjegnem epi, a vidim da cu za to imat dobru sansu.

    Cure drzite fige da kad ja idem rodit stolcic bude slobodan. Pa se javim sa pricom sa poroda cim mi upala noznih misica prode

  12. #12
    Divji Cvit

    Početno

    A mozda se odlucim za stolicu. Vidjet cemo sta mi preporuce kad dodem u rodiliste. A to je uskoro. Joj jedva cekam zagrlit moju bebu!!! :D

  13. #13
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako ti je osnovni uvjet izbjegavanje epiziotomije, svakako odaberi stolcic! stolica je nesto izmedju kreveta i stolcica i stopa epiziotomije je niza nego kod kreveta, ali visa nego kod stolcica. kad radjas na stolcicu, tijelo ti je gotovo okomito, nema pritiska na straznji dio medjice, otvor zdjelice i rodnice je osjetno siri (do 30% u odnosu na lezanje) i kraci, gravitacija moze vise pomoci, sto su sve idealni uvjeti za izgon.

    a muskofiber u nogama... osobno mislim da to nije nista strasno, posebno u odnosu na mogucu ranu od rezanja ili pucanja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    a muskofiber u nogama... osobno mislim da to nije nista strasno, posebno u odnosu na mogucu ranu od rezanja ili pucanja.
    slažem se s ovim

    Kumovoj ženi su rekli da ako dođe do komplikacija ide ipak na krevet.A beba je bila oko 4 kile, prva, rodila je za 4 sata. Mislim da je okomit položaj ipak prirodniji i da je zato tako lako rodila.

  15. #15
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Cure evo statistika iz današnjeg Novog Lista, kopiram:

    Međutim, već sam podatak da je na riječkoj Klinici za ginekologiju i porodništvo u protekloj godini rođeno 49 beba više nego godinu ranije, dok je u odnosu na broj umrlih u 2005. godini brojka novorođenčadi, barem što se riječkog rodilišta tiče, od broja preminulih u Rijeci veća za 558 beba, ako već i ne govori u prilog prirodnog prirasta na riječkom području, onda sigurno govori u prilog popularnosti ovog rodilišta među rodiljama iz cijele Hrvatske. Najveći broj rodilja iz drugih županija već uobičajeno dolazi iz Istarske županije, a rodilje u riječko rodilište privlače i alternativne metode poroda koje su ovdje poprilično popularne, pa je tako u protekloj godini od ukupnog broja poroda, poroda u vodi bilo 100, dok je na stolčiću od 14. kolovoza kad je uvedena ova metoda, obavljeno čak 68 poroda.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    krk
    Postovi
    92

    Početno

    meni poznanica rodila na stolčiću,to joj je drugi porod i tvrdi da joj nije žao jer joj je puno lakše bilo ovako.treba biti otvoren prema novijim metodama i vjerovati doktoru i sestrama koje vode porod.samo naprijed i sretno :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •