Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 128 od 128

Tema: Iz današnje Slobodne: Plaćanje prisustvo porodu

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sad moram ukljuciti mozak, ali definitivno ima smisla, po meni.

    ukoliko otac recimo ima neke gljivice na nogama, moze ih prenjeti. mogu sad debatiratai koliko god zelis i braniti tzv. dress code, ali on postoji s pravim smislom, ma kako nama izledalo besmisleno.

    i sama sam puno puta se pokajala jerr sam samo morala nesto napraviti, bezopasno, pa sam unistila lijepe hlace, jer je na stolu bilo malo kiseline, nakon pranja dobila sam lijepe unistene hlace. a zbilja je izgledalo besmiselno za to staviti kutu.
    nakon svega toga sto mi se i samoj dogodilo, naoko bezveznim stvarima, vjerujem da zastitna odjece ima smisla.

    edit: sjetih se jos jedne ukoliko ima ogrebotinu i dodje u kontakt sa zarazenom krvlju, moze se i njemu ta ogrebotina inficirati, a u bolnici znamo da hara MRSA i sl. ma ima jos sigurno puno toga.
    To naravno vrijedi samo za nase bolnice.
    Stranci ne prcjenjuju rizike na isti nacin. Bas me zanima hoce li Kaea javiti da nam kaze kako je bio obucen njen muz, sto je imao na nogama i jel njena sveki imala hulahopke.
    Neke stvari mogu skuzit al sto se drugih tice mogu samo potpisat leonisu i mimu.

  2. #102
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    to odijelo ide do cca koljena onda duge hlace i zatvorene cipele itekako imaju smisla.
    Nije mi jasno zašto onda nisu napravili odijelo dugih nogavica

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    jel njena sveki imala hulahopke.
    ja se nadam da je s obzirom da doba godine ili bar hlace


    sto se tice selektivnosti ja je ne podrzavam, ili svi ili niko.
    americki zdravstveni sustav mozemo promatrati u svim aspektima, ali meni se on nikako ne svidja. ne sad zbog sterilnosti unutar radjaone, vec sveukupno, pa povlacenjem paralela s njim me uvijek strah.

    ja nisam osoba koja smatra da trebamo zivjetu u sterilnim uvijetima, ali volim postivati pravila, pa ako je odjevanje propisano nekim pravilnikom onda ga treba postivati. i to mislim na sve.
    a o uvijetima o radjaoni, da li oni trebaju biti sterilini ili ne, ne znam. morala bi se udubiti ajko u problematiku. vjerujem da i ovjde vrijedi kao i za vecinu stvari u porodu, ukoliko je trudnoca bila skroz OK, mozda onda nije ni neophodna zasitita ili tako nesto.

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja povlacim s njim paralale samo zbog toga sto je kod njih moguce tuziti bolnicu za recimo sve ono sto si ti navela, od ogrebotine na nozi preko koje bi se covjek mogao zaraziti nekom smrtonosnom bolešću (koliko je takva pretpostavka uopce realna???), pa do banalnih gljivica, a ipak svi mogu uci i nitko te nece sterilizirati u sterilizatoru samo zato sto si usao u bolnicu.

    I ja sam zato da u bolnicama odrede protokole koji su utemeljeni na znanstvenim dokazima, a ne ovo kom obojci kom opanci.

  5. #105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku

    I ja sam zato da u bolnicama odrede protokole koji su utemeljeni na znanstvenim dokazima, a ne ovo kom obojci kom opanci.
    dakle ovo obje zelimo i mislimo.

    a americki sustav mi se jednostavno gadi. o zarazama sam navela kao potencijalni razlog jer bi zbilja morala ukljuciti jako mozak zasto tocno.
    o tuzenju nasih bolnica ne bi previse, jer te su zasticene debelo jer imaju valjda protokole deblje nego je rucno prepisana bibilja :LOL:

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da to svi zelimo.

    mislim, reci da nije sulud da otac djeteta mora kod kineza po hlace, a na intenzivnu ti se ulazi u onm zelenom papirnatom mantilu, ima ih 10 komada, vrte se ko zna koliko mjeseci. ako ne i godina. ili da vidis da cistacica istom krpom pere wc, pod, stol na kojem jedes, ormaric na kojem drzis higijenske i prehrambene proizvode ili da se ne dopusta sjedenje oca na krevetu, ali zato ce sestra u istim rukavicama (ako ce ih uopce imati) pokupiti tudju posteljinu i staviti cistu bez da se ista dezinficira ili ocisti ili mozda promjene rukavice kada skida posteljinu otpustene rodilje i stavlja cistu za novu.
    ili da se ulosci na intenzivnoj na CR mijenjaju pincetom i rukavicom. rukavica se ne skida. nisam sigurna da se pinceta mijenja.

    pa kad to sve vidis onda ti fakin hlace zaista tjeraju suze na oci. od smijeha.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 09.05.2013. at 12:08

  7. #107
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ili da sestra ima rukavicu i tom rukavicom stiska trbuh na babinjacama cijelom odjelu na viziti.

    moras se zapitati ko tu koga...u mozak.

  8. #108
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    kad sam bila u srednjoj radila sam u jednoj cvječarni u sklopu supermarketa. prvi dan su nam rekli, duge hlaće i zatvorene cipele sa čarapama svaki dan, tu se radi sa svakakvim tekućinama, stvari se proljevaju i bude svega, to su osnovna pravila zaštite na radu. dakle, supermarket, ne bolnica.

    kad sam imala (u hrvatskoj) carski rez, gledala sam ispod stola i med sestra / primjalja koja me je dofurala u salu i pomagala u operaciji je imala BOSE NOGE I ŠLAPE. čak dan danas se sjećam kakve je imala narukvice oko gležnja. malo nakon što sam to skužila čujem pljus plodne vode ili neke druge (meni) nedefinirane tekućine. bose noge i klompe (otvorene, zatvorene, vidjeh svašta) te suknje su obična pojava u našim rodilištima i meni to nikako ne ide u glavu iz stajališta zaštite na radu.

    i onda kad ti tata kaže u kolovozu da je dva tjedna prije na porodu svog djeteta morao izači iz rodilišta kupiti duge hlače da bi bio na porodu (a u glavi ZNAŠ da je barem jedna primalja bila taj dan bez čarapa u klompama) onda stvarno se pitaš ko koga tu je**.

    uostalom, nije (taj, konkretan) čovjek lud, to je bilo 3. dijete, da mu je rečeno (na obaveznom tečaju, opaska) bio bi se obukao kako treba.

    ja jesam za osnovnu obuču/odjeću, ali za svih.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 09.05.2013. at 13:31

  9. #109
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ili da sestra ima rukavicu i tom rukavicom stiska trbuh na babinjacama cijelom odjelu na viziti.

    moras se zapitati ko tu koga...u mozak.
    jednom je dr oz govorio o tome kako se puno boleština širi putem kravata liječnika, naime kravate se rijetko kad peru, vise kad se čovjek naginje nešto pregledati, i da je to opasnost po pitanju higijene o kojem rijetko ko razmišlja

  10. #110
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa e.
    od tud i moje prvo opazanje o kuti koja, ok, pere se, ali sigurno se ne mijenja nakon svakog pacijenta. pitanje je da li nakon svakog dana, ako nema vidljivih fleka na njima.
    a doticu od vrata wca, ili sami wc, stolica po bolnici, pa i dijelova tijela pacijenata, cak i onih najintimnijih.

  11. #111
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    pa da. mislim, ne treba pretjerivati i reči da trebaju se svi dizinfecirati nakon što nekog taknu, ali kad otac sjedne na krevet, ne treba ga za to špotati samo zbog toga što je "nesterilan" nego treba imat na umu da fakat - to nije važno.

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, upravo tako.

    ja i dalje gledam to i iz kuta da ce taj isti otac uzeti to isto dijete za koji sat ili dan i odvesti ga u nesterilan auto, staviti u nesterilnu AS, pa da ce ga, i dok je jos uvijek u bolnici u kojoj ne smije sjesti na rub kreveta, takav nesterilan drzati to dijete.

    pa i spavacica koju imam na sebi, ko mi garantira da nije pala na pod, bilo prilikom transporta bilo prilikom oblacenja. ili da njome nisam dotakla wc dasku dok sam cucala.

  13. #113
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja rekla md-u fa bi iduci put mogla ic u Knin rodit, a on meni da ne moze, da tamo nemaju opreme koliko u Splitu, i da to nije sigurno... Skoro smo se i posvadjali. (naravno da nisam ni trudna )
    Ja sam svom pustila dio sa konferencije o promjenama u Kninskom rodilistu na Youtubeu. Kad je odslusao, rekao je "moze, vozim te u Knin" (cca 100 km). Prije toga smo prosli tecaj za Zd rodiliste, tako da je odmah uvidio razliku.
    Off topic: Zvala sam Kninsko rodiliste da pitam sto trebam uciniti kako bih mogla roditi kod njih. Odgovor sestre je bio "dodete kod nas kad pocnu trudovi sa uputnicom za bolnicko lijecenje i rodite, hocete na stolcicu, klececi, lezeci..." Umalo sam se rasplakala od olaksanja i miline.
    On topic: U Kninu naplacuju 120 kn za odjelce za supruga. Tamo ocito koriste Varteks a ne Armani

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jel za tu lovu dobiju pamcno ili ono papirnato odijelo?
    jer 100kn kosta npr ovo http://www.nevenoprema.com/shop/prod...21c662322f9bd9

  15. #115
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Kad sam prije sedam mjeseci išla u posjet prijateljici koja je rodila CR u Petrovoj bilo je na kolicima ispred sobe desetak odijela koja se navuku preko odjeće, pro forma rekla bih jer su ta ista odijela oblačili ljudi koji su dolazili drugim rodiljama pa ispred sobe čekali da tko izađe i da sa sebe odijelo.
    Kad sam u ranoj trudnoći hospitalizirana na Sv.Duhu ispod mog kreveta je bilo špangi i kose i prljavštine. Istom se krpom briše i pod i umivaonik na svoje sam oči vidjela.

    Nedavno bijaše naslov koliko HZZO milijuna godišnje troši na lijekove za beštije koje se pokupe u bolnicama?!

    I onda se od oca traži sterilnost! O, ironijo.

  16. #116
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    lijepo je čitati da naše malo događanje i YT snimka utječe pozitivno

  17. #117
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Istom krpom i pod i umivaonik, pa to je jos dobro! Ja sam radila (kratko, nasreću) u jednom školi u kojoj je čistačica prala umivaonik i džezvu istom krpom. A mozda je i wc prala s njom, tko bi znao, ovom pranju ukmivaonika i džezve sam osobno svjedočila.

  18. #118
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajme, opet mi je muka. a mislila sam da sam se nagledala svega dok sam tamo lezala. uf

  19. #119
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Od čega su na kraju ta famozna odijela? Pamuka ili papira?

    Točnije, odijelo s capri hlačama?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 09.05.2013. at 21:35

  20. #120
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    i onda sam ja otkrila zašto je prek crte rodilište čisto fotodokumentirala sam jer nisam mogla vjerovat isto kao što nisam mogla vjerovat kad sam hospitalizirana čega ima ispod kreveta od žena od prije valjda 5 godina.

    Rodila sam i dojim drugi dan kad ulazi spremačica i nosi ljestve i već sam mislila kuda će ova pa neće valjda prozor prati. Kad žena se popne i briše sat! Hej sat! pa siđe po novu krpu pa briše viseću policu!
    A kad je otpuštena cimerica, kad su ušle sestra i spremačice, doslovno su svaku letvicu od kinderbeta dezinficirale! A krevet od žene sam mislila da će razšerafit.

    Rješenje je jednostavno: svatko treba dobro odraditi svoj posao! I onda ne bi odijelo koštalo ko da je s potpisom.

  21. #121
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Morat ću pitati muža- on ga u silnom uzbuđenju nije ni skinuo sa sebe već se lijepo pojavio mojima na vrata u zelenom odjelcu ..A što ćeš, prvi put je ušao u Armani- pa nije lud da ga odmah skine

  22. #122
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ako ga još ima, pofarbajte ga u crno, Armani je Armani

  23. #123
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Razmišljam i razmišljam…dok ne saznam od kojeg je materijala odijelo…ako je papirnato, onda jedino oca može zaštititi od prašine.

    Ostale ne može ni od čega (i dalje mu je glava nepokrivena, usta otvorena, ruke bez rukavica…)
    Posljednje uređivanje od Optimist : 09.05.2013. at 22:39

  24. #124
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i dira onim rukama rodilju i dijete.
    je, opere ih prije, al sta ako place, kise, znoji pa se brise

  25. #125
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Opere ruke, eeee, da, daaa, ali nokti i ono ispod njih…ccc… A ako provuče ruku kroz kosu, ccc...

  26. #126
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Ma, o čemu vi to?!

  27. #127
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj optimist prvotno napisa Vidi poruku
    opere ruke, eeee, da, daaa, ali nokti i ono ispod njih…ccc… A ako provuče ruku kroz kosu, ccc...
    lol

  28. #128
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, o čemu vi to?!
    kako je papirnato odjelo samo mazanje oči i ničem zapravo ne služi

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •