Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 123

Tema: Nemoguća curica - ne spava nikada po noći?

  1. #51
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ima li poboljšanja?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    13

    Početno

    jesus maryja, ovo o trešnji djeteta je stvarno ispalo prebrutalno :D :D :D

    ne mogu ni ja sam sebi povjerovati da sam to napisao, naravno da nisam tako mislio i NE, NISMO to radili i ne bi nam bilo na kraju pameti takvo što napraviti (ako bi baš nešto tako morali biti onda bi je stavila na eBay.com :D šalim se Isprike mamama koje su to tako shvatile :\

    Prije nego pročitamo sve postove i odgovorim na njih - DALI TREBA BUDITI BEBICU DOK SPAVA I DATI JOJ JESTI MADA ONA NE TRAŽI, TJ. NE PLAČE? ili da je ostavimo samo da spava do kraja, dok se ne probudi sama od sebe? i znači - na brzinu zaključujem, - svaki puta kada se ona rasplače, bilo to sat, dva, tri ili pola sata da joj damo (kršitelj koda) ili nešto tome slično? znači NE TREBA poštivati to pravilo od 4 sata između obroka? može se ona prenajesti pa time i rigati i tako joj naškoditi? šta može biti sa bebom, tj. koliko je NEZDRAVO kad dugo, jako dugo plače, kao jučer, od devet navečer, do cca. 3 ujutro, ako se dobro sjećamo?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    zasto ne biste nazvali rodin sos telefon?

    091 22 77 220
    ili
    01 6177 520

    radnim danom od 15 do 21
    vikendom i blagdanima od 9 do 21

  4. #54
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ne znam kako je s adaptiranim mlijekom

    što se dojenja tiče, novorođenče je potrebno dojiti barem svaka 2-3 sata (treba imati 10-12 podoja u 24 sata) pa, ako je potrebno, i buditi za hranjenje
    dojeno dijete do 6. tjedna starosti trebalo bi imati 5-6 popišanih i 3-4 pokakane pelene u 24 sata - to su pokazatelji da dovoljno jede

    nazovite svakako Rodin telefon, nije kasno da profunkcionira isključivo dojenje

  5. #55
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    još nešto - ako beba toliko dugo plače i ako je ne možete umiriti, odvedite je pedijatru
    nije neuobičajeno da mala beba dugo plače, ali treba provjeriti je li sve u redu

  6. #56
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Aleen, ako beba spava NEMOJTE je buditi. Ako mama doji, neka joj ponudi dojku svaki put kada se beba probudi. Ako ne doji, dajite AD prema rasporedu - svaka 3 sata ili kako je vec savjetovao pedijatar. U medjuvremenu provjerite pelene, mazite bebu, neka je mama pokusa legnuti na svoju golu kozu - grudi i trbuh.
    Slijedece sto mozete probati:
    -odvedite dijete pedijatru da iskljuci zdravstvene probleme tipa upala uha
    -pokusajte upaliti fen, usisivac ili napu, ugl.neki sumovit zvuk
    -povijte (zamotajte bebu)
    - i na kraju, kada ste iskljucili glad, zedj, pune pelene i zdravstvene probleme, a nikakvi zvukovi, mazenja i povijanja ne pomazu, pokusajte sa nosanjem i ljuljanjem

    Samo se morate smiriti i vjerovati u sebe, jer beba osjeca vasu nesigurnost i nervozu i onda bude jos gore!

  7. #57
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako je s adaptiranim mlijekom

    što se dojenja tiče, novorođenče je potrebno dojiti barem svaka 2-3 sata (treba imati 10-12 podoja u 24 sata) pa, ako je potrebno, i buditi za hranjenje
    dojeno dijete do 6. tjedna starosti trebalo bi imati 5-6 popišanih i 3-4 pokakane pelene u 24 sata - to su pokazatelji da dovoljno jede

    nazovite svakako Rodin telefon, nije kasno da profunkcionira isključivo dojenje
    Laumi, pisale smo u isto vrijeme. Nisam nacisto sa ovim savjetom da se dijete budi po noci, ja svoju nisam budila, budila je se sama ali samo dvaput (oko ponoci i pred zoru) i sve je bilo ok, lijepo je napredovala i imala uredne pelene...

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako je na dojci, ne morate poštivati nikakvo pravilo, neka jede kad god plače.

    A ni sa prehranom mlijekom iz kutije ne treba čekati 4 sata. To je jako predugo za tako malu bebu. Gledajte vrijeme od početka predhodnog hranjenja, do početka idućeg hranjenja. Tri sata najduže možete čekati. Mama može dati bebi cicu kad poželi, ako su bradavice osjetljive ili ozlijeđene, možete kupiti silikonske šeširiće za dojke i da kroz njih beba doji, ili može mama izdajati svoje mlijeko i davati na bočicu.

    Pokušajte ne davati nikakve kapi bebi, možda joj to više smeta.

    Kad kažete da je plakala od 9 do 3 ujutro, da li je to bilo s prekidima? Da li ju je nešto umirilo? Da li je lamatala ručicama?

    Prvo dajte jesti. Ako neće, probajte druge načine.

    Probajte ju lagano zamotati u dekicu, već je netko stavio link, ali evo još jedan
    http://www.babycenter.com/2_how-to-s...by_10347122.bc

    Dovoljno da pogledate prvu minutu, ne treba svih pet

    Ako ju nešto umiri, ponavljajte dok djeluje. Možda muzika.

    Brzo hodanje, ali stvarno brzo od zida do zida, pritom ljuljajući bebu, stisnutu u naručju. Možda pomogne ššššš, ili neki drugi zvuk.

    Po podu poslažite knjige i vozite kolica s bebom po tome, da se drmusa.

    Danju neka bude svjetlo i buka i dok spava i dok je budna. Navečer odredite ritual, kupanje, mirno pričanje, piđamica...ili kako već odlučite, neka od prvog dana shvati da je noć nešto drugo, tada je mir, mrak, presvlačenje na brzinu, ako je pokakana, ako nije, ne treba.

    Mama se još nije ni oporavila od poroda, treba i nju maziti i paziti.

    Mislim da nijednom mladom roditelju nisu bili laki prvi dani, niste nikakav izuzetak. Imamo svi brda priča kako smo rješavali plač. Ali, nemojte se svađati. Što budete vi mirniji, bit će i beba.

    Samo nemojte strašiti s onim tresenjem, srce mi je stalo kad sam pročitala...

  9. #59
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    mamica, ovo je naša opća preporuka za novorođenčad
    jednom kad se dojenje ustali i kad broj mokrih i pokakanih pelena pokazuje da dijete dobro napreduje, može ga se ostaviti da noću odspava nekih 4 sata
    ali u prvim tjednima treba paziti da broj podoja u 24 sata nikako ne bude manji od ovoga što sam napisala

    neka djeca sisaju vrlo učinkovito i posišu puno u jednom podoju. neka sisaju malo, ali češće. kako ćeš to znati ovako preko ekrana?
    zato se daju ove opće preporuke.

    dijete se ne mora nužno razbuđivati za podoje. neka djeca posišu u snu. neku baš treba razbuditi kako bi sisala.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja imam bebu tjedan dana stariju od vaše , dakle mogu se potpuno poistovjetiti s vama. Tim više što je po dolasku iz bolnice moj dječak imao zamijenjen dan i noć-dan bi prespavao budeći se samo za jelo, zadovoljno podrignuo i zaspao u roku keks, a po noći bi široko gledao, plakao i nakon što bi bio sit i čist...

    Znam da je to s prvim djetetom teško postići, no pokušajte biti mirni i što opušteniji, budite sigurni da beba osjeća vašu nervozu. Osjećam je ja preko vaših postova, a gdje ne bi bebica koja je do prije par dana bila na sigurnom i zaštićenom mjestu.

    Prva pomoć prvih par noći bila bi stavljanje uza sebe na krevet-dakle spavanje u krevetiću ostavite za dan, a po noći neka beba osjeti blizinu.
    Dalje, beba ne zna što od nje očekujete- kad je dan , a kad noć, i kada od nje očekujete da spava.Ja sam u nekoliko dana uspjela malome preokrenuti ritam tako da konačno spavam po noći, na sljedeći način:

    -po danu soba bude nezamračena, čak mi je zadnjih dana osunčana

    -tako maloj bebi potreban je i dnevni i noćni san, razdoblja budnosti su joj kratka, no ja sam nastojala da bude budan poslije 19 sati.Tada se kupamo, nosimo, pjevamo, plešemo, braća se maze s njim, puštamo mu Mozarta za bebe, ma svašta nešto. Oko 22 pojede i zaspi snom pravednika, evo i sada spava i zato mogu pisati, a bome i spavati.

    - mama nek slobodno ubije oko i preko dana, pogotovo ako nema druge djece da je bude (kao mene, ja ne spavam po danu- zato sam ga odmah valjda i naučila da spava po noći)

  11. #61
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Brzo hodanje, ali stvarno brzo od zida do zida, pritom ljuljajući bebu, stisnutu u naručju.
    Ovo je nama palilo kad ništa nije palilo. Jako bih stisnula bebu uz sebe, jako brzo bih hodala po stanu i mantrala nešto umirujuće.

    Beti i Ronin (čestitke, Ronin!) su vam dali super savjete. Sretno!

  12. #62
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Nemojte misliti ako beba bude spavala iskljucivo pokraj vas ili na vama, da cete ju razmaziti ili da ju od toga necete moci odviknuti. Mi smo prva 3 mjeseca cesce imali bebu na sebu, i muz i ja nego sto je bila u kreveticu. I onda smo ju malo po malo ucili da spava blizu nas pa je eto sada curka od 3.godine u svojoj sobi i spava cijelu noc.

    I mi smo bili ocajni prvih mjeseci i totalno nespremni na sve sto nas je snaslo. Puno je plakala a mi smo bili sludjeni...Ali sve to prodje, vjerujte, beba malo po malo uci kako zivjeti izvan maminog trbuha, sama disati, sama jesti i sve ono sto slijedi... Sretno!

  13. #63
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ronin cestitam od

  14. #64
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nemojte se ljutiti ali ja se moram nasmijati na 12 dana

    ja cu uskoro 7 godina da nisam noc prespavala

    zelim vam srecu, da se uskoro bar koliko-toliko naspavate!

  15. #65
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ako ovo nije trolanje, i od mene podrška.

    Smijat ćete se jednog dana kad skužite kako je sve brzo, prebrzo prošlo.

    Dotad, neizmjerno maženje, grljenje, ljubljenje, pjevanje, njegovanje, voljenje...

    Za prvo vrijeme potrebno je sebe ostaviti malo po strani.

    Sretno!

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aleeen, pitanja koja postavljaš su doista normalna, ali kao da malo i kasne

    nazovite SOS telefon i sve sa savjetnicom raspravite...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Aleen, ako beba spava NEMOJTE je buditi
    *mamica*, sorry ali za novorođenče je ovo moguće i opasan savjet. Tako malena dječica se često neće probuditi kad su gladna. Znam za više slučajeva (što dojenih, što ne), gdje su djeca "lijepo" spavala, nisu ih budili, prerijetko su jela i gubila na težini a da roditelji ništa nisu shvatili dok dijete nije bilo u stanju za bolnicu (ne znam kako patronažna nije reagirala na vrijeme, ali nije).

    Za podoje su ti cure rekle, za formulu vrijedi slično - po danu barem svaka 3 sata, po noći barem 1 obrok (bolje 2 ako niste sigurni da dobiva na težini) do prve pedijatrijske kontrole.

    Ako mama doji, nazovite SOS čim prije, još je dovoljno rano da se dojenje poboljša/spasi.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 28.03.2013. at 08:07

  18. #68
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    ronin, čestitke!

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Aleen, ako beba spava NEMOJTE je buditi.
    ovo nikako ne smijemo savjetovati bez znanja svih parametara:
    koliko podoja/obroka dnevno
    koliko mokrih i prljavih pelena
    koja je bila porođajna, a koja otpusna težina
    je li dijete imalo žuticu...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Naša beba je isto prvih par tjedana više vrištala nego bila mirna ali kad smo skontali da ona u biti ne voli da je se nosi u ležećem položaju već uspravnu naslonjenu nama na rame omotanu u dekicu to je prestalo, možda je stvar u tome?

  21. #71
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nikako ne smijemo savjetovati bez znanja svih parametara:
    uz dužno poštovanje svima, ja čitam samo odgovore savjetnica i učim...
    nadam se da će nam se javit pokretačica teme s vijestima kako je prošla noć

  22. #72
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša beba je isto prvih par tjedana više vrištala nego bila mirna ali kad smo skontali da ona u biti ne voli da je se nosi u ležećem položaju već uspravnu naslonjenu nama na rame omotanu u dekicu to je prestalo, možda je stvar u tome?
    I kod nas je vodoravan položaj bio zabranjen, zato nije ni htjela kolica.
    Jedino kad je zaspala, onda bi je uspjeli poleći, ali često iz x-tog pokušaja jer bi se na samu naznaku vodoravnog položaja budila. I urlala, malo je reć.
    I tako mjesecima, možda i godinu (srećom, sve više zaboravljam tu prvu godinu )

  23. #73
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas je vodoravan položaj bio zabranjen, zato nije ni htjela kolica.
    Jedino kad je zaspala, onda bi je uspjeli poleći, ali često iz x-tog pokušaja jer bi se na samu naznaku vodoravnog položaja budila. I urlala, malo je reć.
    I tako mjesecima, možda i godinu (srećom, sve više zaboravljam tu prvu godinu )
    Mi smo za našu stariju ( a evo sad se ponavlja i s mlađom), uvijek govorili da ima bodlje na leđima. Morala je biti u dubokom snu da bi leđa smjela dotaknuti bilo kakvu podlogu.

  24. #74
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ispricavam se na dezinformaciji. Nikada nisam cula da je beba zbog toga zavrsila u bolnici i, kao sto rekoh, ni svoje nisam sama budila. Nekakva mi je pretpostavka da bi se na izgladnjelom djetetu vidio problem, tj.dijete bi na bilo koji nacin pokazalo nezadovoljstvo i ne bi spavalo. Ocito sam u krivu!

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ispricavam se na dezinformaciji. Nikada nisam cula da je beba zbog toga zavrsila u bolnici i, kao sto rekoh, ni svoje nisam sama budila. Nekakva mi je pretpostavka da bi se na izgladnjelom djetetu vidio problem, tj.dijete bi na bilo koji nacin pokazalo nezadovoljstvo i ne bi spavalo. Ocito sam u krivu!
    Ima nas koji znamo o tome - kad je dijete ranije rodjeno, ono ti je jako uspavano i ne jede koliko bi trebalo, pa ga treba buditi za dojenje i ako predugo spava, a ponekad i za vrijeme hranjenja. Takva djeca ne pokazuju nezadovoljstvo, ali ne dobivaju dovoljno na tezini ako ih se pusti da premalo jedu jer previse spavaju. MOj sin je zbog dojenacke zutice bio 2 tjedna na Sv.duhu na kvarcanju i dobila sam preporuku da ga budim jer je imao malo ispod 2 kg kad sam uspjela namoliti da nas puste doma. Morala sam ga buditi.

    S druge strane - takva djeca ne placu ili placu izrazito malo, pa mislim da bebica o kojoj je topic nije iz te grupe uspavanih ljepotica.

  26. #76
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Da, ne mora uopce biti da je dijete koje puno spava sito i zadovoljno. Bas obrnuto, moze puno spavati jer je gladno i preslabo. Pogotovo ako je i zutica u pitanju

  27. #77
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nije li preporuka ako dijete place duze od tri sata da se ide pedijatru? Ne mogu vjerovati da je dijete plakalo od 21:00 do 3 ujutro, pa to je jako puno.

  28. #78
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ronin, kakao to tajno!? Baš si nam lopovski otvorila onu temu o prihvartljivom broju djece

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A bila mi je aktualna.

  30. #80
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne mora uopce biti da je dijete koje puno sp
    ava sito i zadovoljno. Bas obrnuto, moze puno spavati jer je gladno i preslabo. Pogotovo ako je i zutica u pitanju
    Da, ali moja je pretpostavka da vidis da je dijete bezvoljno i umrtvljeno, da ne piski i ne kaka redovito, pogotovo ako ima zuticu - tada i treba sto vise dojiti. Ali kad bolje razmislim, netko moze znati, netko ne, tako da je i dalje bolje da odustanem od svojih savjeta..

  31. #81
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Moje komsinice beba je plakala 5 mjeseci...neprekidno...Toliko je bila iscrpljena da bi vikendom isla u bolnicu da se naspava a sestre bi pazile bebu...U nasoj zgradi se tih 5 mjeseci nista drugo nije moglo cuti od tog djeteta...Inace je bilo zdravo bebce,sem sto se rodila u 34 nedelji...Ja sam u to vrijeme bila prvi put trudna i mislim da bih padala u depresiju kada bih dosla kuci s posla i cula je....To djete mi je bilo nocna mora...

    Moja je imala grceve 40 dana...i bukvalno preboravila na meni jedan mjesec...ali kako smo otkrili kupanje prije spavanja...ono pravo razdvajanje noci od dana,priguseno svetlo...mir,tisina,sve se okrenula milion posto na bolje...I mi smo oni sretnici koji od toga doba ne znaju za neprospavanu noc uz malu bebu ili djete...Jako je bitno pokusati se smiriti...znam da nije lako...ali je najbitnije...Bebe imaju antene za strah i nervozu koju registruju i tek u najvai...I polako
    Bukvalno sat po sat...sve se to sredi...
    I nas tata je u to vrijeme puno radio,a ja sama....ali prodje....sve nam to ide u radni staz

  32. #82
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja srednja je cijelu svoju prvu godinu preplakala. ako ne bi sisala, onda bi se derala. kasnije kad je vec bila veca onda bi se i po podu bacala. neka djeca su jednostavno takva. nije utjeha ali jbg.

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne, ne podsjećaj me na ksjušu!
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    čini mi se najpametnijim da odete do pedijatra ili nazovete patronaznu da dode do vas i pitate sve sto vas zanima. ja svoje nisam budila po noci..ali bili su svi preko 4 kg..i nisu plakali.

    drzite se...i nece proci tako brzo. prva godina od prvog djeteta traje kao pet godina ja bih dijete na sisu i k sebi u krevet, a tatu u drugu sobu da se naspava za posao i ne unosi nervozu. spavat s djetetom po danu...

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne, ne podsjećaj me na ksjušu!
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


    a zato danas kakva je..

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    roditelji kako vam ide,jel pomaže šta

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    ako se gubite u tome kad hranite djete, vodite dnevnik hranjenja, znači svaki puta pišite kad je žena dojila i koliko dugo, koliko ste ad-a dali, koliko puta je beba imala stolicu i kakvu, koliko je imala mokrih pelena, kad i koliko dugo je spavala. meni to pomaže, osobito kod dojenja jer praktički nemaš uvid u to koliko je beba podudala.
    ako baš morate davati ad, onda ga dajte na žličicu ili špricu, jer se bebe brzo naviknu na bocu i možete imati problema s dojenjem.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    217

    Početno

    nemam baš šta pametno za reći. mi imamo sreće zasad, malecka je 3 mjeseca, odpočetka spava cijelu noć sa dva-tri buđenja na sisanje. Al po danu nije nikako spavala, cijeli dan bi bila budna i često plakala, jer ju je bolio stomačić, a i predugo bi bila budna. tek sa 2 mjeseca je počela lijepo spavat i po danu.
    Mislim da je smirenost oca i pomoć sa strane jako bitna. Meni je mama pomagala-kuhala, peglala, kućanske poslove. A muž mi je jako smiren, prava flegma. Mi smo bili 10 dana u bolnici i od tamo sam došla kronično neispavana. 10 dana uz vrištanje beba, ima ih puno i uvijek ih nekoliko vrišti u tandemu, a i stalno su upaljena svjetla. ja sam poslije poroda bila smrdana, ko i svatko, bolila me rana, hemići, nisam mogla na wc kako spada, uglavnom sam plakala na wc-u, zbog katetera koji su mi stavili na porodu, nisam mogla pošteno ni piškit, hormoni smrdani, često sam bila živčana. u tim trenutcima me muž jako smirivao. Moje je bilo samo da ju dojim i presvučem.
    uglavnom, nama je pomagalo nošenje, nunanje, vožnja u kolicima, stavit ju potrbuške na ruke, pa masirat stomačić, usisavač, fen, bilo koji kućanski aparat što proizvodi buku, upalit neku dobru glazbu i plesat sa bebom, tata bi ju stavio na gola prsa i lagano lupkao po leđima, iznijeli je van na hodnik.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    217

    Početno

    i da, potpisujem cure, živčana mama-živčana beba, smirena mama-smirena beba. Mama neka se koncentrira na dojenje, a muž neka nju smiruje i ugađa njoj. Dojenje je većini u početku teško, mene su jako bolile bradavice i plakala sam dok sam ju dojila, ali nakon 2 mjeseca sve je prošlo i sad mi je dojenje super i puno lakše nego se patit i pravit bočicu, pogotovo po noći, kad se beba još više razbudi od gladi i plače, ovako joj samo odmah uvališ ciku i mir.
    svima je teško na početku, držite se, bit ćw bolje i lakše s vremenom.

  40. #90
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ovo dijete je novo. Ne znas place li jer treba utjehu ili je takvo po temperamentu ili je bolesno. Nadala bih se da je nesto bezveze ali otisla bih dokotru da vidi urin i uha plus da ga pregleda. Sest sati placa nove bebe nije isto ko i "moj je preplakao cijelu prvu godinu".

  41. #91
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    sve mi se čini kako su pokretači teme zbrisali od prvih komentara,ko zna kako je mala plačljivica!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    13

    Početno

    bili kod pedijatra s njom, kaže da je sve u redu, još uvijek lumpuje po noći, oko tri se smiri ili prije pa odspava 4 h u komadu, nošenje maženje i sl. ne pomaže, pomaže fen i cica!

  43. #93
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Super da je zdrava! Fen je zakon, mi smo si ga snimili, imam si ga i u telefonu, pustim cak i sad bebi od 11 mj kad je nemirnija. Za prvo dijete fen je bio otkrice! Drzte se, proci ce! Kako napredak na tezini?

  44. #94
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Fen je super, puno praktičnije nego kod nas (usisavač).

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Puno je jeftinije puštati snimku fena s jubito-a

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleeen prvotno napisa Vidi poruku
    bili kod pedijatra s njom, kaže da je sve u redu, još uvijek lumpuje po noći, oko tri se smiri ili prije pa odspava 4 h u komadu, nošenje maženje i sl. ne pomaže, pomaže fen i cica!

    Čini se da ipak pomalo napredujete . Samo strpljivo i ne gubite živce. Uvijek imajte na umu da to malo stvorenje ima jedino vas, i da sigurno ništa ne radi namjerno. Sve to ide u rok roditeljske službe. Kad vam je teško, javite se tu ili na SOS.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    13

    Početno

    HVALA SVIMA LJUDI! ispričavam se šta ovako na kratko na brzinu odgovaram jer nikako ne stignem uhvatiti ni dvije - tri minute :D

  48. #98
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ma bravo, glavno da ste vi dobro, za koji mjesec ces vec uspjeti tipkati vise ako budes imala volje.

  49. #99
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sve će to biti baš kako treba. A za koji dan ili tjedan čeka vas ono najljepše.
    Beba će vas pogledati u oči i njene će se usnice rastegnuti u smješak prepoznavanja, ljubavi, zahvalnosti... za sve što joj jeste. Ti prvi smješci daju roditeljima silnu snagu za dalje.
    Još malo strpljenja i bit će lakše umiriti to malo biće. Uživajte u roditeljstvu

  50. #100
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Tu smo za podrsku. Meni su prva tri
    mjeseca zivota prve bebe bila najteza u zivotu, plakala sam danima i nocima s njom i
    pitala se u cemu je stvar - kako se ljudi ikad odluce za drugo dijete? Jer i
    meni su govorili da je normalno i da ce proc. Dugo mi je trebalo da se odlucimo za drugo i dugo sam strepila i proslo je bajkovito - druga beba je drugi svijet i ona je ta prva tri prespavala s osmijehom na licu. Sad mogu odgovoriti na ona dva pitanja: nije normalno imati takav horor ali da, prodje. Ne, ne zaboravi se. Ali prodje. To je bitno. Samo hrabro i polako!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •