Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: kontracepcija

  1. #1
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno kontracepcija

    ja sam dojilja na zahtjev,li evo sa točno 6 mj starosti mog sina dobila sam mengu..ne bi bilo baš najzgdnije da ostanem trudna u idućih godinu dana pa me zanima kako se najbolje zaštitii...inače sam bila dugo na piluli i to mi je bilo najbolje budući da ssam imala jako neredovite cikluse ali to sad zbog dojenja ne dolazi u obzir.. pročitala sam nešto o kontracepcijskim injekcijama koje dojilje mogu uzimati pa me zanima da li je itko to probao?

  2. #2
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Meni je nakon prve trudnoce jedna ginicka dala pilulu koju mogu piti dojilje jer ima samo progesteron. I to odmah nakon 40 dana. Ja sam to pila mjesec dva a onda uvidjela da mi sav od epizotomije djeluje kao vrhunska kontracepcija. I taj produljeni kolateralni ucinak je bome jos dugo zadrzao. Pa ako ti je pilula zgodna ima i ta pilula koja se moze u dojenju (ubi me ime se ne sjecam, al dobila sam je na recept u italiji)

  3. #3
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    idem na pregled u ponedjeljak pa ću baš sve ispitati...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mirena (hormonska spirala) se također može staviti dok dojiš. Sastav je isto samo progesteron, kao i injekcija (koje ne znam uopće ima li kod nas) ili te pilule "za dojilje" Cerazette, ali djeluje lokalno u maternici. Osim toga značajno smanjuje krvarenja.

    http://forum.roda.hr/threads/2463-Mirena/page7

    Dalje, u obzir za dojilje dolazi i bakrena spirala. I naravno kondomi.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 11.04.2013. at 09:21

  5. #5
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    E tako je! Upravo Cerazette! Te sam pila i dojila

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja sam pitala ginica isto za teblete,isto dojim! Rekao da ne prepruca,da bi djetetu mogle porast dlakice ili cikice! Mirenu isto rekao ne jer je hormonska! Jedino moze klasicna spirala!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sanja, ginić ti nije u pravu. Djetetu bi teoretski mogao naškoditi hormon estrogen, kojeg imaju klasične pilule. Cerazette, Mirena i
    implantat sadrže samo hormon progesteron koji ne škodi dojenčetu. Ne mogu vjerovati da liječnik može davati tako pogrešne informacije. Strašno.

    Dakle:

    http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...9-09-01-21.pdf

    ...Cerazette tablete se mogu uzimati tijekom dojenja. One ne utječu na stvaranje i kvalitet majčinog mlijeka. Međutim, male količine djelatne tvari izlučuju se u majčinom mlijeku.
    Zdravlje djece koja su dojena 7 mjeseci, a čije su majke uzimale Cerazette, praćeno je do njihove 2,5
    godine starosti. Nisu primijećeni nikakvi učinci na rast i razvoj te djece.


    Posljednje uređivanje od martinaP : 11.04.2013. at 11:08

  8. #8
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Svasta! Pa pol Italije doji na toj kontracepciji a kako ja njima pol tog ne vjerujem jer su slampavi pa sam otisla pitati mog najboljeg prim.dr.gin.na svijetu (ne pretjerujem) koji radi privatno u jednom hrvatskom gradu pa mi i on to potvrdio i rekao da je to ok

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Eto sta da vam kazem! Rekao mi to privat ginic i socij.isto!

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    i ja sam bila na Cerazzetama, malac nije dobio ni dlake ni cice

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni ginekolog isto nije dao te tablete dok sam dojila, rekao je da ne dolazi u obzir i da se ne smije.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S ove strane bare se daje progesteronski mini pill, no ne znam mu ime. Pocinje se odmah nakon sestotjednog pregleda. Djeca uglavnom nemaju sise, bradu, brkove itakoto.

    (Ja nisam probala.)

  13. #13
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    zar nije najbolji kondom?

  14. #14
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    joj samo ne kondomi...to smo koristili zadnji put dok smo hodali još, prije 10 god! ali ova različita stjališta oko te pilule me opet zbunjuju i malo me je trta...baš me zanima što će meni moj reći u ponedjeljak

  15. #15
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja ne razumijem zasto pak ima doktora koji ovako kao padobranci ne odbravaju te pilule i bez veze plase zene. Na cerazettama lijepo pise da se smiju koristiti kod dojilja. A takav lijek je neko odobrio,pustio u promet itd. Nije ga zamjesila pekarica za pultom

  16. #16
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem zasto pak ima doktora koji ovako kao padobranci ne odbravaju te pilule i bez veze plase zene. Na cerazettama lijepo pise da se smiju koristiti kod dojilja. A takav lijek je neko odobrio,pustio u promet itd. Nije ga zamjesila pekarica za pultom
    mislim da ti ovo ti ovo poboldano i nije nekakvo opravdanje za korištenje tableta jer i Yasmin je netko pustio u promet pa je neznam koliko žena umrlo od embolije pluča, i cjepiva je netko pustio u promet pa hrpa djece gadno izreagira...tako da....

    eto svatki doktor ima svoje mišljenje...

  17. #17
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Stvar je u tome da svaki lijek ima svoje nuspojave, moguće komplikacije i štojaznam što ne. pa se onda gleda korist naspram rizika i svaki doktor se ravna prema svom mišljenju. Meni je moj rekao da dok dojim dijete (bila ona godinu ili pet) ja ništa hormonsko ne smijem uzimati

  18. #18
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da ti ovo ti ovo poboldano i nije nekakvo opravdanje za korištenje tableta jer i Yasmin je netko pustio u promet pa je neznam koliko žena umrlo od embolije pluča, i cjepiva je netko pustio u promet pa hrpa djece gadno izreagira...tako da....

    eto svatki doktor ima svoje mišljenje...
    Ma ne trazim ja opravdanje nikome, izmedju ostalog na Yasminu pise kakve sve problememoko zgrusavanja krvi moze izazvati pa ga ni ja bas nisam pila onako ful cool i brzo odustala od njega bas zbog straha, dok ova progesteronska pilula nema tako hororican papiric unutra po pitanju dojilja

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moj rekao da dok dojim dijete (bila ona godinu ili pet) ja ništa hormonsko ne smijem uzimati
    Sa stajališta struke, ovo je jednostavno netočno.

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Onje star i konzervativan čovjek koji je u međuvremenu otišao u penziju. Puno njegovih stavova meni nisu bili jasni ali ipak se nisam usudila kad mi je ovo rekao.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,538

    Početno

    Cure moje,moja najbolja kontracepcija su moje dvoje djecice od umora na kraju dana, ne pada mi napamet ništa osim utonut u san

  22. #22
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Lili ja imam kombinaciju 4 g stariji 10 mj mladja i potvrdjujem da i ta kontracepcija radi savrseno! A tek kad se zaredaju okolnosti tipa vodene kozice pa to obave jedan za drugim uuuuuu milina!

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,538

    Početno

    Ha ha nas jos cekaju kozice ju huuu

  24. #24
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Podizem. Ima li koja mama da je pocela koristiti cerrazzete u skorije vrijeme? Ja sam ih uzela jer mi je to i mirena jedini izbor, obicne ne smijem, na kondome imam alergiju. Uzela sam ih zapravo dok ne dode nalaz pape i dok se ne dogovorim za mirenu. Ocekivala sam gore nuspojave, od nuspojava imam povremeni umor(sto nije niti cudo jer mala ima 4mj) ali ipak vise nego sto sam navikla, setajuci libido...i zacudo mrsavljenje jer su mi otvorile apetit i jedem konacno redovito, tu i tamo krene mucnina/glavobolja. Ono sto me zanima: imam ih jos 4 kom...jel to to od nuspojava ili se mogu neke druge pojaviti nakon recimo 3 mj uzimanja?
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 12.03.2015. at 09:59

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Meni je moja gin rekla da nakon 6 mj starosti mogu bilo koje tablete. Mala ima 20 mj pijem vec 5 kutiju Logesta - sve je bilo super no zadnjih 2 mj dlake.. pristici.. neobjasnjive masnice .. 13 kila vise i uzasno puno celulita.. uskoro bas idem na pregled. Pocela sam ih piti zbog uzasnog pmsa. Stvarno sam iskreno patila. Simptomi pmsa - po vracanje , vrtoglavica, glavobolje , nesanica, tjeskoba, depresija itd...

  26. #26
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    znam da nije klasicna kontracepcija, ali ja sam od kad mi se vratio ciklus uz dojenje na LH trakicama i nakon sto ocitam ovulaciju odbrojim 72 sata i to je to. Naravno i svi drugi simptomi ovulacije se podudaraju unutar 24h sata od pozitivnog sticka.
    Predviđanje ovulacije niti ne pokusavam jer je Buba jos mala i dosta doji, ali nakon ima desetak slobodnih dana.
    Sad smo se vec uhodali na taj raspored u pocetku je trebalo malo organizacije.
    svakako mi je to manje briga od nuspojava bilo cega pogotovo za bebu.
    kad prestanem dojiti planiram opet investirati u neki monitor tako da i tih dana bude minimalno.

  27. #27
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ima na netu dosta iskustava s LH trakicama i dojenjem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •