Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: VJEŽBE

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno VJEŽBE

    evo prošao je i drugi tjedan od poroda.... zanima me da li netko zna neke vježbe koje se sada mogu vježbati? (naravno da još ne mogu na fitness) ;.)

    Ili možda neki link gdje su opisane vježbice koje se mogu raditi kod kuće?

  2. #2
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Vidi ti Pietre, vec o vjezbama prica :D . Pa cestitam Pietra !
    Ja bih ti preporucila bar jos 2/3 tjd. da sacekas.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da, jer mostarka se u to doba bavila posve drugacijim dvojbama

  4. #4
    lidac2004

    Početno

    pricekaj barem do prvog pregleda kod ginekologa da se vidi jeli sve u redu.

  5. #5
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    da, jer mostarka se u to doba bavila posve drugacijim dvojbama

    Joj samo kad se sjetim al i to je vrsta sporta .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Bilo bi stvarno super da netko tko zna napiše kako slijede vježbe nakon poroda, kada i s kojima početi, kada početi "teže vježbe" i sl... Npr: što se može kod kuće, pa kad pilates, teretana, aerobic... ili čime se već tko želi baviti... ili ako postoje negdje vježbe nakon poroda kao što postoje vježbe u trudnoći... Mislim da bi to puno značilo mamama nakon poroda... barem onima koje se žele aktivirati...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    mina, nakon poroda prvo vrijeme u obzir dolaze samo laganije vježbe, nikakva teretana i sl.
    s trbušnjacima bi također trebalo malo pričekati, jer u trudnoći dođe do razdvajanja trbušnih mišića i treba neko vrijeme da se vrate na svoje mjesto /ili bar na pola puta.. :D/, pa trbušnjaci mogu biti čak i kontraproduktivni ako ih prerano počneš raditi.
    ja sam počela ići na vježbanje /nešto tipa pilates/ tek odnedavno, rodila sam prije 9 mjeseci - do tada šetnja, šetnja, istezanje doma.
    i mene je kao i tebe to zanimalo jer sam prije trudnoće bila totalna vježbačica - ovo ti pišem prema informacijama koje sam pročitala po knjigama i na internetu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Kad je već Pietra postavila pitanje, da iskoristim...
    Anek, znam da nije odmah za ići u teretanu, ali me zanima što se može i kad
    Zasad vježbam samo u mislima... (osim što šetamo, naravno, i malo Kegelovih)
    Bila sam jedno vrijeme dosta aktivna, pa se onda malo zapustila zbog previše posla i faksa, pa ostala trudna i morala mirovati i sad se mislim primiti malo nečega da opet dođem u formu, ali ne znam što... Prošlo je malo više od 6 mj kako sam rodila... i jedno dvije, dvije i pol godine od zadnjeg ozbiljnijeg vježbanja... Potražit ću malo što bi se smjelo, ali ako vam nije teško preporučite nešto, neki link...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Nije da se hvalim, ali ja sam super smrsala nakon poroda. Medjutim, iako je stomak spao, nekako je mekan. Dakle trbusnjaci mi ne ginu, ali nakon 40 dana...
    A zasad jedino vjezbam dok dojim. Malo Kegelovih vjezbi i dizanje nogu ; lezim sa strane i dizem noge u zrak od bola ; narocito kod prvih par "usisaja"

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Meni se isto kao i Ninet sve vratilo u normalu za dva tjedna, samo... ....

    Trbušćić i kile su mi odmah "sjeli na mjesto".

    Nego, Pošto je još rano za neke veće vježbice, čula sam da je pored Kegelovih, jedina super vježba koja nema štetnih nuspojava, truditi se uvlačiti pupak "prema kralježnici" ... i truditi se držati uspravno kad god se nešto radi (to vrijedi osobito za dizanje i saginjanje) .... onda tek slijede "prave vježbe" ... ... jedva čekam da sjednem na svoj biciklić koji je već skupio prašinu koliko ga nisam vozila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Ja sam na trudničkom tečaju dobila list sa postpartalnim vježbama, i to su uglavnom trbušnjaci raznih tipova, uvlačenje pupka, podizanje guze... Jedina opaska je: krenuti lagano, prvo jednostavnije vježbe, svaki dan dodati još jednu, povećavati trajanje vježbe i broj ponavljanja... Tako sam radila aon prve trudnoće i postigla bolji izgled nego prije, pa namjeravam ponoviti postupak i biti fit mama.
    Mislite da je prerano za pilates mjesec i pol nakon poroda? :?
    Ako znate nešto što ja ne znam... pliiiz javite...

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    mislim da je najbitnije kako se ti osjećaš....ja nisam izdržala pa već sada počinjem sa laganim pilates vježbicama kod kuće na lopti (uglavnom za leđa)...lagane vježbice istezanja isl.)
    Ali ja ti baš nisam mjerodavna ... ja sam prehodala po dva kruga oko Jaruna dan prije poroda (cca 10km)

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj pietra prvotno napisa
    Ali ja ti baš nisam mjerodavna ... ja sam prehodala po dva kruga oko Jaruna dan prije poroda (cca 10km)
    To ti nema veze: i ja sam dan prije poroda napravila 12km (bez ikakvih problema), a poslije... skoro 6 mjeseci sam hodala na nivou djeteta koje je napravilo prvi korak.
    Vježbanje mi ni dan-danas ne pada na pamet - sva sam iskrivljena.
    A nekad sam bila sportaš!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    ma daj ? :shock: Ja sam totalni "ovisnik" o sportu i jedva čekam da sjednem na svoj bicikl s mužićem i da se provozamo malo ...ili maštam o rolanju sa kolicima ...ali moram ti priznati da se i ja sada (mjesec dana nakon poroda) osjećam totalno "iskrivljeno", ali ponajviše zbog leđa ....bole me za poludit, a nosanje babača to samo pogoršava. :/ Da li možda postoje neke terapijske vježbice za to? Ili čak sam čula da bi trebalo otići kod fizioterapeuta???

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ja sam bila.
    I kod fizioterapeuta i kod ortopeda.
    I očekivala da će sâm pregled donijeti poboljšanje. E nije! I dalje sjedim 15 sati dnevno, i dalje ne mrdam dupetom... Čekam proljeće, bicikl i role.
    Vježbati neću - to mi je dosadno.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za leđa - defnitivno joga! ja ne vježbam već skoro dva mjeseca i doslovce se raspadam, moram opet početi pa makar i po noći. :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Ja ću ko Apricot..... čekam proljeće bicikl i role .... u tome uživam! Još rolanje sa malim Markom..... tome se najviše veselim

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Gledala popodne na RTL, mislim da exkluziv, neke striptiz vježbe... S-fitnes... Izgleda mi zanimljivo. Zna tko što o tome? Ili je možda netko i probao? Idu neke naše glumice na to i kažu kako im je super, kako cijelo tijelo radi... Ali nisam vidjela gdje to ima, tko vodi, cijena...

  20. #20
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ima ih u fitness studiu TT u Zgb..imaju 2 takva,u Okićkoj i ukraj Doma sportova,,,,mislim 200tinjak kn

  21. #21
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    imate u crnatkovoj 14 (tel 4843002)kod vise fizioterapeutkinje ive kolic vjezbe za mame&bebe(mame pocinju sa njima cca 2mj nakon poroda),a iva vas moze staviti i u neku drugu grupu za vjezbanje koja je za vas nakon poroda najprikladnija!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •