Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: inkontinencija :o(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno inkontinencija :o(

    Da li ste imale problema sa "bježanjem" mokraće nakon poroda i, ako da, kada i kako je to prestalo? Ja od poroda imam problem da ne mogu više osjetiti kad trebam ići na WC tj. mogu po cijeli dan ne otići, a kad uđem u WC naglo osjetim poriv da se popiškim (kao da se tijelo "sjeti") i često mi tada malo i pobjegne, a nema nikakve šanse da to zaustavim . Zbunjuje me to što sam godinama radila Kegelove vježbe i osjećala sam da su mi ti mišići snažni, ali sad nakon poroda nemam skoro nikakvu kontrolu nad njima. Čak mi ne uspijeva ni ona klasična vježba zaustavljanja mlaza tokom mokrenja. Primijetila sam par puta kad kihnem da su zdjelični mišići opušteni i da bi moglo izaći malo mokraće (iako se to još nije dogodilo tokom kihanja). Ima li nade za mene ili da se u AbriSanu predbilježim za pelene?

  2. #2

    Početno

    Nakon prvog poroda (uz epiziotomiju) - nikakvih problema.
    Nakon drugog (bez epi) - lagana inkontinencija na podrazaj (kasljanje, kihanje), trajalo je nekih 6 mjeseci.
    Nakon treceg (bez epi) - nikakvih problema.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Kod mene slična situacija.Prva tri puta bez ikakvih problema,a četvrti put ista stvar kao i kod tebe mommy.Kod mene se sredilo nakon 4-5 mjeseci.
    Rezali su me samo na prva dva poroda,i baš sam se trudila vježbati mišiće s obzirom na tolike trudnoće.
    Sada nakon četvrtog poroda mi je bio totalni šok kad sam skužila da unatoč stiskanju mišića ništa ne osijećam i strašno mi je bilo to što nisam imala nikakav poriv na mokrenje.
    Nakon dva mjeseca(od poroda) sam otišla na akupunkturu i stvarno sam primijetila razliku.Nastavila sam vježbati i evo sve je super.
    Ne brini,srediti će se.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mommy, kihanje mi je bilo ko smrtna kazna... i trajalo je skoro 9 mjeseci...sad je već sve super, ali čim mi je mjehur malo više pun i kihnem... (uz sve moguće vježbe...)...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Cure kod' mene to traj evo vec dvije godine!! mislim da se nece ni poptaviti

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da te malo utješim ... ja sam imala problema kad mi je bio pun mjehur pa bi kihnula ili prekasno otišla na wc - ali prošlo je za par mjeseci, a vježbala nisam skoro uopće (sram me bilo).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Negdje sam cula/procitala da ako kod poroda izgon traje dugo, posebno ako je glavica dugo na izlazu da zbog pritiska i tezine oslabe okolni misici pa dolazi do (privremene) inkontinencije i nosi veci rizik za pojavljivanje problema u starijoj dobi.
    Ja sam oba puta brzo rodila, drugi put prebrzo za moj ukus, i nisam imala nikakvih problema s 'bjezanjem', osim sto sam se drugi put (iako su mi napravili epiziotomiju, bez mog znanja, grrr ) neko vrijeme nakon poroda morala bas skoncenitrirati da se uspijem popisati, no i to je ubrzo proslo. Zanima me koliko vama koje ste imale/imate problema s 'bjezanjem' gornja teorija ima smisla?

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni se uklapa - mališa se rodio u dva truda, problemi su bili relativno slabi i kratkotrajni.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Kod mene se nikako ne uklapa!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Niti kod mene se ne uklapa!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj violet prvotno napisa
    Negdje sam cula/procitala da ako kod poroda izgon traje dugo, posebno ako je glavica dugo na izlazu da zbog pritiska i tezine oslabe okolni misici pa dolazi do (privremene) inkontinencije i nosi veci rizik za pojavljivanje problema u starijoj dobi.
    Da, meni je izgon bio težak i glavica je nekoliko puta izlazila s trudom i zatim se vraćala čim bi trud prestao pa je na kraju sestra bebača izvukla rukom

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Da, meni je izgon bio težak i glavica je nekoliko puta izlazila s trudom i zatim se vraćala čim bi trud prestao pa je na kraju sestra bebača izvukla rukom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Meni čim osjetim poriv mokraća krene i ne mogu je zaustaviti.Uopće ne mogu kontrolirati mokrenje,uvijek mi pobjegne.Dok dođem do WC-a gotovo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    a ja se sve mislim što je to meni....iako radim k.vježbe od poroda na dane sam ok i mogu zaistaviti urin bez problema, kihati i kašljati do mile volje, a da se ne upiškim u gaće, a onda opet ima dana kad jednostavno pomao po cijeli dan curim u gaće. malo jači pokreti ili npr.skok i ja se skroz pomokrim u gaće. recimo da mi se to dogodi 3-4 puta mjesečno. i tad osjećam neku slatkastu bol, ne znam kako bih to opisala. užasan osjećaj i jako frustrira. ne znam kako se riješiti toga. pomozite mi jer se mrzim ovakva. pa tko normalan od 30 godina voli piškiti u gaće????

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    ja se skroz pomokrim u gaće i tad osjećam neku slatkastu bol, ne znam kako bih to opisala. užasan osjećaj i jako frustrira. ne znam kako se riješiti toga. pomozite mi jer se mrzim ovakva. pa tko normalan od 30 godina voli piškiti u gaće????
    Joj oprosti, ali baš si me nasmijala :pusa supatnici:
    Slatkasta bol može biti čisto fizička reakcija opuštanja - znaš kad ti se jako, jako piški pa kad konačno sjedneš na WC - aaaahhhhhh... U ovom slučaju nisi ni svjesna da ti se piški (barem je meni tako bilo), ali kod pražnjenja osjetiš zadovoljstvo. A možda sve to ima veze i s tvojim djetinjstvom i privikavanjem na kahlicu zbiljni bradati smajlić psihoterapeut:

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    E, Puros... Malo off topic... Jesi ti vidjela topic "Mi idemo na more, a vama ostavljamo..." na podforumu Kamo s ovim? Hoćemo li mi ikada saznati odgovor na 38. pitanje?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Nakon prvog poroda (uz epiziotomiju) - nikakvih problema.
    Nakon drugog (bez epi) - lagana inkontinencija na podrazaj (kasljanje, kihanje), trajalo je nekih 6 mjeseci.
    Nakon treceg (bez epi) - nikakvih problema.

    Što bi značilo - barem troje dice i sve te prođe ! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •