Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: epiziotomija kod drugorotki

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno epiziotomija kod drugorotki

    na porodu su me posteno recnuli (15 savova koje i nakon godinu dana osjecam), a najvise me zanima kako se ti savovi ponasaju pri slijedecem porodu? da li puknu? cula sam tako neke price. a opet cula sam i da se drugorotke rijetko rezu. zanimaju me vasa iskustva? drugorotke koje ste pri prvom porodu imale epiziotomiju

  2. #2
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Prvi porod bio mi je očajan, vakuum i preko 30 šavova (uključujući i grlić), rez je bio ogroman.
    Na drugom porodu rađala sam ogromno dijete (4 300g ), ali je išlo prirodno i dobro sam se otvarala, recnuli su me po istom šavu ali daleko manje, imala sam neka 3 -4 vanjska šavića. To je mjesto malo tvrđe i može se napipati ožiljak, ali u principu, ne smeta ništa i brže je zacijelilo u odnosu na prvi porod.

    Znam dosta mojih kolegica koje su drugorotke i trećerotke i masa njih nije uopće rezana, samo kod prvog poroda. Uglavnom, ako sve ide prirodno i normalno, imaš velike šanse da prođeš bez rezanja ili manje nego prvi put.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pri prvom porodu imala sam klasicnu epi, nekih 6-7 savova (valjda, ne sjecam se bas...), ne sjecam se masaze medjice a tiskala sam nekoliko puta - beba je bila 4.000gr

    pri drugom me nisu rezali, babica je rastezala medjicu i pukla sam mozda 2-3 sava po oziljku od epi, isto sam tiskala nekoliko puta - beba je bila 4.700gr

    pri trecem porodu sam jako brzo istisnula bebu (jedan i pol tisak ) i pukla opet na istom mjestu, isto neka 2-3 sava - beba je bila 4.150gr

    kako ni u jednoj trudnoci nisam dobila ni jednu jedinu strijicu, kako mi je koza inace vrlo rastezljiva i povratljiva u prijasnje stanje, duboko sam uvjerena da mi ona prva epi nije bila uopce potrebna, da sam vodjenim tiskanjem i sirenjem medjice mogla roditi bez ikakvog pucanja i da mi tada ni u drugom i trecem porodu medjica ne bi pukla.

    al eto. sto je - tu je.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Evo, ja sam rodila Samija bez epi i bez pucanja, a rodio se sa 4 300 i 56 cm.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Mojih oboje su bili srednje bebice ( 3140 i 49 , 3480 i 52 )
    i rezali su me oba puta
    Prvi put sam šivana u x slojeva , ruptura cerviksa i još sto čuda -
    sjedila sam odmah sutra.
    Drugi put je dr rekao sestri - samo mali rez , koliko je to bio mali nemam pojma - uglavnom oporavak za sjesti bar 20 dana.

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    A zašto dođe do puknuća cerviksa? Jeli zato što niste bile dovoljno otvorene,a tiskale ili.. Pogotovo ti dalmatinka si rodila prosječnu djecu, jesu li ti rekli zašto se to događa?

  7. #7
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ja mogu iz vlastitog iskustva reci da je kod mene do puknuca cerviksa doslo iz 2 razloga. prvi je taj sto su me tjerali da tiskam kad sam bila otvorena 8 cm jer je vec bilo 22h navecer i nije im se dalo cekati da se otvorim do kraja i da radjam negdje usred noci, a drugi razlog je bilo nalijeganje specijalizanta laktovima na moj trbuh prilikom tiskanja da ubrzaju proces jer im se opet nije dalo cekati i moj djecak je izletio u trecem tiskanju vani, a moj oporavak je trajao dosta dugo (no bez komplikacija na svu srecu)

  8. #8
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    i zaboravih reci, djecak je bio 3850gr i 51cm, znaci nista posebno veliko, a komentar specijalizantna dok me kasnije sivao je bio da on nije vidio tako tezak porod do tada, na sto je moj odgovor bio da je meni svejedno jer mi je to prvo takvo iskustvo i nisam ga imala s cim usporedit.
    drugi put se nadam boljoj sreci

  9. #9
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    dva poroda
    dva poštena reckanja
    drugi put po šavu s prvog poroda
    sjela odmah sutradan
    htjela ja i prvi dan ali mi se toliko nesvijestilo da se iz kreveta nisam mogla dignut

    oba oporavka su tekla jaaaaaaaaaaaako bzo
    ne doživljavam epi kao nešto stravično...

  10. #10
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj trinity prvotno napisa
    tjerali da tiskam kad sam bila otvorena 8 cm jer je vec bilo 22h navecer i nije im se dalo cekati da se otvorim do kraja i da radjam negdje usred noci
    E pa to sam i pretpostavila jer je moj porod trajao 12 sati i užasno sam se sporo otvarala i ginekolog je komentiro s babicama kao pa što mislite, ovo ono. Pošto sam bila na ctg-u i s bebom je bilo sve u redu rekla sam da ću čekat kad sam mogla ovoliko mogu još malo, tako da je sve prošlo dobro.

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    posteno su me recnuli i nisam mogla sjesti slijedecih 20 dana i bilo je uzasno, a i savovi su se pri kraju reza malo olabavili i popustili....

    rane na laktovima od lezanja i podupiranja na laktove...

    zavidila svima koje su mogle sjesti i dojiti sjedeci

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Beba prosječna, slabo sam se otvarala, doktori ležali po meni, tiskala vjerojatno dok još nisam bila skroz otvorena, rezali me, ali i pukla na sto mjesta, sto šavova, ali oporavak strašno brz (tuširala se malo nakon poroda, hodala, sjedila malo nagnuta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Na drugom porodu su me mrvicu recnuli, ali sam zato popucala po guzi
    brrr
    to je bilo šivanje, da ga pamtiš
    no, oni šavovi od prije nisu ni popucali niti ništa
    sjedila sam već za par dana bez problema, hm, izbjegavajući guzu (znači na stranu).
    Poslije prvog poroda jako dugo nisam sjela kak treba

  14. #14
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj trinity prvotno napisa
    tjerali da tiskam kad sam bila otvorena 8 cm jer je vec bilo 22h navecer i nije im se dalo cekati da se otvorim do kraja i da radjam negdje usred noci
    E pa to sam i pretpostavila jer je moj porod trajao 12 sati i užasno sam se sporo otvarala i ginekolog je komentiro s babicama kao pa što mislite, ovo ono. Pošto sam bila na ctg-u i s bebom je bilo sve u redu rekla sam da ću čekat kad sam mogla ovoliko mogu još malo, tako da je sve prošlo dobro.
    Arijana, super sto su te pustili da cekas. Ja sam im tamo zauzimala krevet cijeli dan, od prokinuca vodenjaka do poroda proslo je vise od 13 sati i kad su dosli u 22h kod mene u boks (nakon sto me 2 sata nitko nije povirio) nitko me nije pitao bi li ja cekala ili ne (prema ctg-u bebica nije patila) nego su samo rekli "sad cemo mi rodit!" (kao to ce oni rodit, a ne ja)....a ja sam samo trpila i sutila (tko mi je kriv, sad sam pametnija i iskusnija)

  15. #15
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj trinity prvotno napisa
    nego su samo rekli "sad cemo mi rodit!" (kao to ce oni rodit, a ne ja).
    Bože sačuvaj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •