Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kakve su vam ovulacije?

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Kakve su vam ovulacije?

    Tj. da li ih uopce osjetite?

    Ja do prije trudnoce nisam (osim sluzavog iscjetka).
    Nakon sto sam dobila mengu nakon poroda isto nisam (ili nisam obracala paznju), ali unazad 4-5 mjeseci to je nevjerojatno:
    bole me jajnici (dosta), pojacani sluzav iscjedak za vrijeme ovulacije ima primjese krvi (nije krvav, ali kao da se malo krvi zakaci za njega), i napuhnem se ko da imam mengu.

    Trebam li se javiti ginicu?

    Cula sam da nekim curama zna iscjedak biti malo krvav za vrijeme ovulacije, ali se meni to nikada prije nije dogodilo, pa bolni jajnici - a rodila na carski.

    Kakvo je vase iskustvo?

  2. #2
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    prvu mengu dobila 6 tj.iza poroda
    ovulacije: užasno bolne, prvi put sam htjela na hitnu ali se nisam mogla ustati iz kreveta, sreća traje samo par sati

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam mengu dobila tri dana nakon što je Janko navršio 4 mjeseca, uz dojenje na zahtjev ! Još uvijek dojimo i ciklus mi nije baš redovit kao što mi je bio prije trudnoće (28), sada je između 26-32. Vjerojatno će tako biti sve dok dojimo. Ovulacije su mi dosta bolne ali bile su i prije, a iscjedak mi nikada nije imao sukrvicu za vrijeme ovulacije...Ali su mi zato, već sam negdje o tome i pisala, nakon poroda menge potpuno neosjetne. Nikakvih naznaka da ću dobiti, ništa, ništa. Prije je znalo biti dosta bolno. Od glave, nogu i trbuha. A sada ništa...Samo procurim...Tako da mi se redovno iz mjeseca u mjesec događa da dobim mengu baš kad sam negdje i nemam uloške...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Tako da mi se redovno iz mjeseca u mjesec događa da dobim mengu baš kad sam negdje i nemam uloške...
    Tjedan dana nakon ovulacije stavi jedan uložak u torbicu i nosaj ga. Nije baš tako težak. Tako ćeš izbjeći neugodnosti.

    Inače ja za vrijeme ovulacije moram popiti analgin. Tak me jako boli. Ovulacije su me počele boliti na faksu. Poslije poroda su postale bolnije. Ja inače znam da ću 2 tjedna nakon ovulacije dobit menstruaciju (ako se to uopće može tako zvat jer se svelo na nekoliko kapi dnevno).

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Bole al ne neizdrzivo. Svakako vise nego prije kada sam primjecivala sluz, ali osjecala nisam nista.
    Ono sto je deinitivno drukcije je da su mi menge "spore" - u smislu da danima (i to pod danima mislim i na 7- 9 dana u jednom slucaju, a minimalno 3-4) imam sukrvavi iscjedak prije nego krene prava krv. I to mi strava ide na zivce jer izadje da nosim bar dva tjedna uloske. Jel jos netko ima ovakav problem?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm, ovulaciju sam vrlo rijetko osjećala kao bol u jajnicima prije trudnoće, a nakon poroda ista stvar.
    menge su prije bile užasno bolne, živjela sam na voltarenima i ketonalima po tjedan dana, nakon poroda uopće ih ne osjetim.
    jedino mi je iscjedak jači i primjetniji otkad sam rodila (ili prije trudnoće nisam obraćala pažnju na iscjedak :/ )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mislim da ne trebas doktoru Mony...meni su takve bile i prije poroda, a zbog zavaljene materice, znalo me toliko pritiskati po jajniku (svaki mjesec drugom) da mi je gin. savjetovala voltaren cepice.
    Znala sam i temperaturu dobit.


    E sad nakon poroda nije tako.
    Gore je.
    (Jedina lijepa manifestacija doticne ovulacije je to sto sam sebi nevjerovatno sexy tih dana)

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    (Jedina lijepa manifestacija doticne ovulacije je to sto sam sebi nevjerovatno sexy tih dana)

    I ne samo to, vec imam i neodoljivu zelju za seksom

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ono sto je deinitivno drukcije je da su mi menge "spore" - u smislu da danima (i to pod danima mislim i na 7- 9 dana u jednom slucaju, a minimalno 3-4) imam sukrvavi iscjedak prije nego krene prava krv. I to mi strava ide na zivce jer izadje da nosim bar dva tjedna uloske. Jel jos netko ima ovakav problem?
    To što ti se događa meni je bilo prvih par mjeseci nakon stavljanja hormonske spirale. Kad mi se tjelo naviknulo na hormone i to se smirilo. Tak da ja mislim da to ima neke veze s hormonima. Zakaj ne odeš ginekologu. Mislim da to baš nije uobičajeno.

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj ninet prvotno napisa
    (Jedina lijepa manifestacija doticne ovulacije je to sto sam sebi nevjerovatno sexy tih dana)

    I ne samo to, vec imam i neodoljivu zelju za seksom
    eh da

  11. #11
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ono sto je deinitivno drukcije je da su mi menge "spore" - u smislu da danima (i to pod danima mislim i na 7- 9 dana u jednom slucaju, a minimalno 3-4) imam sukrvavi iscjedak prije nego krene prava krv. I to mi strava ide na zivce jer izadje da nosim bar dva tjedna uloske. Jel jos netko ima ovakav problem?
    To što ti se događa meni je bilo prvih par mjeseci nakon stavljanja hormonske spirale. Kad mi se tjelo naviknulo na hormone i to se smirilo. Tak da ja mislim da to ima neke veze s hormonima. Zakaj ne odeš ginekologu. Mislim da to baš nije uobičajeno.
    Cekam da prestanem dojit pa da hormoni budu ono sto jesu stogod to bilo.

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Bole al ne neizdrzivo. Svakako vise nego prije kada sam primjecivala sluz, ali osjecala nisam nista.
    Ono sto je deinitivno drukcije je da su mi menge "spore" - u smislu da danima (i to pod danima mislim i na 7- 9 dana u jednom slucaju, a minimalno 3-4) imam sukrvavi iscjedak prije nego krene prava krv. I to mi strava ide na zivce jer izadje da nosim bar dva tjedna uloske. Jel jos netko ima ovakav problem?
    Identičan problem. Imam nekad osjećaj da pola mjeseca imam mengu i pms, za poluditi. :/

    Moja ginekologinja mi je rekla da je to sve normalno i da se ne zabrinjavam.

  13. #13
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    I kod mene bolno do bola

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •