Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Steriliziranje izdajalice, bocica i duda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno Steriliziranje izdajalice, bocica i duda

    U velikoj sam nedoumici, da li da steriliziram silikonsku dudu sa bocice ili ne?!

    Nailme, pri prvom posjetu patronazne sestre, rekla mi je da ne steriliziram (mislim ne kuhanje) bocice a pogotovo ne silikonske dude, jer se nakon duzeg iskustva u njezinoj domeni doslo do spoznaje da se vrucom sterilizacijom skida zastitni sloj na silikonskim dudama koji pogoduje razvoju gljivica.
    Da li ima neko informacija o tome, neko cuo, vidio? Malo mi je bedasto da nikak ne steriliziram dudu, a nisam sigurna niti koliko bi cesto bilo preporucljivo sterilizirati bocice i izdajalicu?
    Koristim bočice gdje se u upustvima spominje sterilizacija i upute vezane za to, dakle po preporuci proizvodjaca se smije i nigdje se ne spominje da se silikonske dude ne kuhaju...
    Jel jos neko cuo za ovo kaj je mani rekla patronazna?

    apricot editirala ime proizvođača

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    pozdrav
    nikad čula za tako nešto
    ja sam na početku sve uredno sterilizirala i nisam imala nikavih problema (istina meni je to nij dugo trajalo jer sam se samo kratko morala izdajati, ali dudu, nažalost, koristimo već mjesecima)
    mislim da uz redovito pranje i iskuhavanje ne bi trebalo biti problema s gljivicama
    isto tako uzmi u obzir da ti i silikonska duda s bočice ionako traje samo par mjeseci a onda moraš kupiti druge s većim brojem otvora pa se silikon ne bi trebao uništiti

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mimolina, zašto je ova tema na dojenju?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Sorry, al cinilo mi se najispravnije to stavit ovdje posto je izdajanje moj sastavni ritual dojenja, pa tako uz njegu i brigu o cistoci dojki i bradavica, cistoca izdajalice i bocie jednako mi je vazna...
    No, ocito mi je logika malo zastekala, ha!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Postoje i tekućine za tzv. hladnu sterilizaciju: u vodu dodaš čep te tekućine i ubaciš unutra sve što želiš sterilizirati. Nema nakupljanja kamenca ni onoga ružnog bijelog sloja.

    možda po ljekarnama?

    apricot editirala ime proizvođača

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mimolina prvotno napisa
    Sorry, al cinilo mi se najispravnije to stavit ovdje posto je izdajanje moj sastavni ritual dojenja, pa tako uz njegu i brigu o cistoci dojki i bradavica, cistoca izdajalice i bocie jednako mi je vazna...
    No, ocito mi je logika malo zastekala, ha!
    ma ne, sve ok
    nadam se da će ti cure znati pomoći.

    i da više neće spominjati imena proizvođača

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Nisam nikad čula za ovo što priča patronažna.
    Dudice se i ovako svako toliko mjenjaju.
    Osobno ne volim i nikad nisam koristila sterilizaciju sa tabletama.Poslije njih se ne ispire,a meni nikako ne sjeda da nekakva kemija djetetu ulazi u usta.
    Bočice i dudice sam prala većinom u perilici suđa(prije toga sam dudice natrljala kuhinjskom soli),sterilizirala svaki drugi -treči dan možda do trećeg mjeseca života.Nakon toga rijeđe.
    Sterilizirala sam tako da sam u veliku posudu sa vodom dodala malo alkoholnog octa(da se ne skuplja kamenac) i pustila da kuha par minuta,te ostavila da se ohladi u vodi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja isto ne preporucujem hladni sterilizator, ja sam ga kupila, sterilizirala tako 2-3 puta i presla na prokuhavanje jer se stvarno jako osjetio miris..
    onda sam presla na prokuhavanje u vodi iz brite pa nije ostajao sloj kamenca iako ti filteri nisu bas jeftini, prestala sam taman prije 2 tjedna s 8 mjeseci, sad stavljam u suđericu..sterilizirala sam sve, i bocice i dude i cepove..super mi je i bpa free sterilizator za mikrovalku pa ako kog zanima mogu poslati marku na pp..pretpostavljam da ne smijem spomenuti naziv..

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    zaboravih napisati..izdajalicu također, sve dijelove u posudu i prokuhavala..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    hvala cure
    Eto, neznam od kud patronaznoj za to da se nesmije kuhat, nije mi jasno, mislim, kad ni niko od vas nije za to cuo, niti sam igdje na inticu nasla da se o tome kaj spominje. Sad sam bar mirna, kuhamo i bok u mikrovalki...
    Iore, ja isto tako nisam za tu kemijui hladnu sterilizaciju, draza mi je cista voda i visoka temperatura

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Isprike zbog spominjanja brendova.

    Na uputama za hladnu sterilizaciju koje ja imam doma piše "poslije svakako isprati".

    Ovo s octom mi dobro zvuči.

    Budući da imam friške blizance koje dojim, a još se i izdajam (da optimiziram količinu mlijeka, ali i uspijem izaći iz kuće - dojenje šefice sve posvud nije bio problem, ali dojenje blizanaca vani trenutačno mi je pravi podvig), mislim da bi mi prokuhavanje bočica i izdajalica bilo vremenski teško izvedivo. Napominjem da nemam nikakvu pomoć, osim poslijepodne, kad čovjek dođe s posla, no tada je tu i šefica.

    Pretpostavljam da se ljudi snalaze u skladu s osobnom situacijom, pa se prema tome i ravna.

  12. #12
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Upomoć!

    Prijateljica je rodila prije 20-tak dana. Beba je trenutno u bolnici i ona odlazi 2 puta dnevno podojiti ga, a ostalo vrijeme nosi izdojeno.

    Je li potrebno svaki put prije izdajanja sterilizirati izdajalicu?
    Ili je recimo dovoljno jednom dnevno sterilizirati, a ostatak dana prati u vrucoj vodi?

  13. #13
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Dosta je nakon svakog izdajanja temeljito oprati a jednom dnevno prokuhati (najbolje u destiliranoj vodi ili u običnoj s malo octa). Meni je za to savršeno služila posuda za kuhanje tjestenine (sa cjedilom) pa sam samo izvadila cjedilo sa prokuhanim stvarima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •