Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Razmaci između obroka

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Razmaci između obroka

    Moja beba sisa i na preporuku pedijatra još pije i AD nakon sisanja. Dr. je zbog toga savjetovala razmak od 3 sata između obroka, a ja nisam sigurna kak se to računa - od početka obroka ili od kraja? Npr. ako je beba počela obrok u 9 sati a završila u 9.30, sljedeći bi trebao biti u 12 ili 12.30 h?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    a zašto AD nakon sisanja?
    ako budeš dojila svaka 3 sata a ne na zahtjev, bojim se da ti dojenje neće slavno završiti...

  3. #3
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Dohrana zato što nije dobivao dovoljno na težini. Nisam sretna zbog toga, ali kad vam pedijatar nakon što vidi kilažu kaže "nećemo dijete izgladnjivat" nije vam svejedno. Uopće, mislim da je noćna mora svakog roditelja da mu je dijete gladno..i da svatko želi da je sito i da napreduje pa makar uz malu pomoć AD mlijeka.

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Naravno. Pretpostavljam da je polonia postavila pitanje jer zna da se u velikoj većini slučajeva AD može izbjeći- pravim informacijama i potporom. Možda da nazoveš Rodin SOS telefon? Na pdf- u 'Problemi i poteškoće kod dojenja' ima slična tema, probaj i tamo baciti oko.

    Uglavnom, dojenje na sat ne prolazi ni u kojem scenariju, bebi treba dati jesti kad je gladna ne kad mi mislimo da bi trebala biti gladna.

    Inače, mislim da se računa od kad dijete počne jesti, ne od kad je završilo s hranjenjem.


  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    da, naravno da nije ugodno čuti da ti je dijete gladno. Baš zato bi trebalo dojiti na prve znakove gladi.Što se tiče gubitaka na kilaži, i ja ti savjetujem da nazoveš sos telefon za dojenje.
    Koliko ti je stara beba? Mog malog smo vagali tek mjesec dana nakon rođenja, kod pedijatrice, iako ga je patronažna vagala kod kuće, i gubio je tkđ na kilaži, 60 grama u tri dana, znam da je malo, ali eto, ona mi je tkđ htjela uvesti AD, što sam odbila.
    Ne znam konkretno kakva je situacija kod tebe, ali cilj bi trebao biti postupno izbacivanje AD uz povećanje dojenja.
    I još jednom, nazovi sos telefon.

  6. #6
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Moja beba je svaku večer gladna (ima 7 tjedana) i muku sam mučila jer bi bio na sisi i po 9 sati u komadu da bi se najeo i zaspao. Sada jednostavno tokom dana nakon dojenja još i izdajam pa spremam za navečer i riješen problem. Kada pojede obje sise i još je gladan ja mu jednostavno dam bočicu, ali svog mlijeka ne AD (za što su me već svi počeli forsirat da ću morati davati ali ja se nedam )

    možda ti moj primjer u čemu pomogne

  7. #7
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ja se nažalost teško izdajam, mlijeko mi ide kap po kap, osim kad mi se jako napune grudi al to je jako rijetko, i tad mu dajem izdojeno. Zvala sam već više puta savjetnice za dojenje, puno su mi puta pomogle savjetima, najviše još u rodilištu kad mi je jedna savjetnica posebno puno pomogla savjetima kako da spriječim upalu, i hvala joj ovim putem :D ! Al sad je druga situacija, i ja se iskreno nadam da će na sljedećem pregledu kod ped. bit drugačije, da će bebina težina bit ok i da ćemo moći izbacit flašicu! Vjerujte mi da mi je to najveća želja, i već sam htjela to i samoinicijativno napravit ali se bojim, pričekat ću pregled. Meni je isto muka kad moram čekati 2,5 - 3 sata da mu dam jesti a on plače . A čaj ne voli i samo se zagrcava s njim.

  8. #8
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ne mozes mu dati da doji prije nego prodju ta 3 sata? Mozda razmak izmedju AD mora tolika biti, a tvoje moze izmedju. Nemam pojma, lupam :? . Kakogod, da dijete place od gladi po meni nije nikako dobro...

  9. #9
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Tako male bebice cicaju u prvih 2-3 mjeseca života skoro pa stalno. Nemoj se ograničavati na dojenje po satima, svaka 3 sata je definitivno prevelik razmak između podoja, neki realniji razmak mi je sat i pol.
    Kad god beba traži ili plače, podoji je. Jednostavno probaj više slijediti vlastiti instinkt

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Moje starije djete je hranjeno na flasicu izdojenim mlijekom i AD.Nikada nisam gledala na sat kad da ga hranim,kad bi plakao ponudila sam flasicu isto kao sto maloj sad nudim siku.To sa vremenskim razmacima po satu su gluposti,bar za mene.Da ne bacas mlijeko pravi mali kolicine pa dok podrigne ponovo napravis flasicu ako je jos gladan.Ipak mislim da je bolje da sto duze pokusas drzati ga na dojci pa ako bas place da je gladan onda daj AD.Prije uvodjenja AD jesi dojila na zahtjev ili sa nekim ogranienim razmacima izmedju podoja?

  11. #11
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Dojila sam na zahtjev, on je tražio tako, otprilike svakih sat vremena, nekad je bio sit i sat i pol. Al onda je došlo to s težinom, i morali smo uvest AD. Sad je težina super i velim nadam se da ćemo uskoro izbacit AD. Hvala na savjetima, probat ću mu dat sisu svaki put kad bude htio, i između obroka.

  12. #12
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Drzim fige i nadam se sretnim vijestima! Svakako javi kad se vratite od pedijatra!

    E, usput, koliko ti je mali dobio da je pedijatar preporucio AD, cisto informativno.

  13. #13
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ako ti mlijeko ide kap po kap onda imaš isti problem koji sam ja imala još prije koji tjedan. Samo ja sam njega držala na sisi satima u komadu tako da je bio nešto i dobio, ali jako malo nekih 50 grama.

    Uglavnom meni ti je mlijeko jako teško išlo i zato se on nikako nije mogao najesti. Srećom sam imala dobru patronažnu sestru koja me je tako dobro izmasirala da je meni nakon njene intezivne masaže od 30min počelo mlijeko špricati iz sise,ali kad bi ona otišla ja nisam znala tako dobro masirati, a i bila sam preumorna od stalnog nacicavanja tako da bi mi opet mlijeko samo kapalo iz sise. Probala sam se izdojiti, trebalo mi je nekoliko sati za 60 ml (s tim da prvi put nisam uspjela izdojiti apsolutno ništa). Patronažna me opet masirala ali ja nikako da skužim da je to najbitnija stvar u svemu tome nakon što bi ona otišla ja bi se opet zapustila i mali bi opet nacicavao satima a ne bi se najeo. Zatim je patronažna prestala dolazit jer mi je malo bolje krenulo mlijeko, a ja i dalje nisam masirala i dobila sam mastitis, i opet nisam masirala i onda opet mastitis.

    Sad mi je došlo iz guzice u glavu i sad masiram i masiram i izdajam i napokon imam nešto od života, počela sam i raditi, više nisam nervozna, u jednom danu sve se preokrenulo. Sad kad se najede navečer spava i do pet sati u komadu i onda ga nahranim i onda odspava još jednu turu od 4 sata. Meni super

  14. #14
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    a da ne govorim da je u roku od par tjedana dobio preko 1 kilograma nakon što je napokon mlijeko od silne masaže krenulo

    zato masiraj i masiraj, pronađi bolne točke, kvrge i slično i udri po njima

  15. #15
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    THNX pinguica, baš si me i nasmijala .. Vidim da su naši dečki tu negdje po "starosti" .. Meni ti na početku mlijeko uvijek jako krene, al onda kad kasnije treba malo jače vući, moj bebi se ljuti i neće .. Inače, on je u mjesec dana dobio 535 g, ja mislim da nije to baš tako malo, al eto, konzultirala sam 3 pedijatra i 1 dr. opće prakse i svi su se složili da je premalo i da trebamo uz sisanje i AD.

  16. #16
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Jesi li možda probala povećati koliinu mlijeka koju beba posiše sa kompresijama? Dr Newman ih preporuča baš u slučaju kad bebe loše dobivaju na težini. Evo link.

  17. #17
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    pinguica jel bi mogla malo da opišeš tu masažu? Moj mališa ima 3 mjeseca i ja odavno nemam nikakvih bolnih ili bilo kakvih drugih kvrga al možda mi svejedno pomogne. I mi smo u dugotrajnim dojenjima a sa malim prirastom težine od oko 500gr na mjesec :/

    A za ovo
    Citiraj pinguica prvotno napisa
    a da ne govorim da je u roku od par tjedana dobio preko 1 kilograma nakon što je napokon mlijeko od silne masaže krenulo
    skidam kapu, svaka čast, voljela bih i ja tako

  18. #18
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    pinguica jel bi mogla malo da opišeš tu masažu? Moj mališa ima 3 mjeseca i ja odavno nemam nikakvih bolnih ili bilo kakvih drugih kvrga al možda mi svejedno pomogne. I mi smo u dugotrajnim dojenjima a sa malim prirastom težine od oko 500gr na mjesec :/

    A za ovo
    Citiraj pinguica prvotno napisa
    a da ne govorim da je u roku od par tjedana dobio preko 1 kilograma nakon što je napokon mlijeko od silne masaže krenulo
    skidam kapu, svaka čast, voljela bih i ja tako
    Evo našla sam ilustraciju masaže na internetu http://i3.photobucket.com/albums/y97...asazadojke.jpg

  19. #19
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    puno hvala za link i pp
    nadam se da će pomoći makar malo

  20. #20
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Pozdrav svima! Samo da se javimo i pohvalimo da mi sada hvala Bogu samo sisamo i izbacili smo flašicu :D ! I tome je tako od četvrtka navečer-nije dugo ali nama puuuno znači . Zasad nije bilo veće tuge za flašicom, samo malo plakanja pred spavanje, ali i to je prošlo, i nadamo se da će i dalje biti sve ok i da ćemo dugo još sisati..

  21. #21
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Bravo! Super vijesti! :D

  22. #22
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    bravo! :D

  23. #23
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •