Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: smirivanje formulom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno smirivanje formulom

    juce su dve moje prjateljice kada su videle da ja "jos uvek" (ovo necu ni komentarisati) dojim pocele sa pricom kako one nisu imale dovoljno mleka...

    ja sam im pokazala rodine clanke, objasnila kako funkcionise proizvodnja mleka...i na kraju se razgovor zavrsio konstatacijom (njihovom) da sve to nije tacno jer su one dojile na zahtev, nisu davale vodu i caj a deca su im plakala neutesno po 24h i smirila se tek kada su dobila bocicu sa formulom.

    ja stvarno ne verujem da je glad bila problem, ali mi nije jasno zasto (ovo je vec 6 ovakav slucaj u mojoj okolini) se bebe smire nakon formule :? ?

  2. #2
    ivarica

    Početno

    kazu zato jer trose energiju na probavljanje.

  3. #3
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    neke formule su teze probavljive, a pod dva sigurno beba ima jaci cug na bocu nego na cicu pa napuni trbuscic do vrha

  4. #4
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja vjerujem da sve mame najvise od svega zele da im bebe nisu gladne.

    dojenje ponekad zna biti malo komplicirano, ima raznih caka. kad mama uspije prebroditi te problemcice, na kraju moze reci da dojenje smiruje bebu. kad NE uspije, nego zavrsi na bocici, jer nije uspjela rijesiti te problemcice, nedoumice i strahove u vezi dojenja ... a sto ce drugo na kraju reci nego da je bocica smirila bebu.
    mame iznose svoj dozivljaj, a to ne mora biti tocna ocjena stanja, iznose sliku koju su si stvorile u glavi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    to da se puno energije trosi na probavljanje sam i ja pomislila.
    hvala vam puno!

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ne treba zaboravit da često zbog lošeg položaja bebe ne doje učinkovito, pa mogu fakat ostat gladne . ako to mama na vrijeme ne uoči, eto bočice...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •