Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: što dajete djeci za doručak?

  1. #1
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno Dorucak

    Zanima me sto dajete djeci za dorucak!?
    Niko ima 13 i pol mjeseci, stalno imam osjecaj da mu je dorucak jednolican tj. sigurna sam da je pa me zanima sto vi dajete svojim klincima.
    Nama je na meniju za dorucak uglavnom sljedece: bioaktiv, kruti jogurt, milupinih 7 zitarica, milupine rizine pahuljice, kruh, sirni namaz, palenta, jaja, svjezi sir....da ne nabrajam dalje dakle uglavnom se radi o mlijecnim proizvodima jer sam protivnik pasteta, salami, hrenovki, kojekakvih lina pa eto dajte ideju sto bi jos bio zdrav dorucak!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Mleko i voce. 8)

  3. #3
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Mi se isto vrtimo oko istog; zobene ili 5 vrsta zit. na rizinom mlijeku s vocem. Ili griz na rizinom sa il bez voca. Samo sto svaki dan drugo voce, pa ispada i drukciji obrok!
    Nekad (kad zurimo van ) dobije i ****-ovu guten morgen kasicu.

  4. #4
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Bioaktiv, jogurt i svj. sir + voce mu je uglavnom popodnevna uzina, jaje mu ubacim u rucak kad nema mesa, a vecera su milupine 7 korn, griz, corn flakes...
    U biti, meni je vecera nekako jednolicna..

  5. #5
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno Re: Dorucak

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    bioaktiv, kruti jogurt, milupinih 7 zitarica, milupine rizine pahuljice, kruh, sirni namaz, palenta, jaja, svjezi sir....
    Zbilja, tebi je to jednolicno?
    :?

  6. #6
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno Re: Dorucak

    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    bioaktiv, kruti jogurt, milupinih 7 zitarica, milupine rizine pahuljice, kruh, sirni namaz, palenta, jaja, svjezi sir....
    Zbilja, tebi je to jednolicno?
    :?
    Pa ako uzmes u obzir da skoro pa svaki dan doruckuje mlijecne (kisele) proizvode u kombinaciji s kruhom, palentom, zitaricama odgovor je DA, JEDNOLICNO JE!

  7. #7
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja ću se isto čuditi tvojem poimanju jednoličnosti. Tin doručkuje prvo oko 7 kruh i sirni namaz ili kruh i marmeladu od šljiva, a onda još oko 10 neke pahuljice (zobene, prosene) s voćem ili svježi sir s voćem. Jaja i palenta nam idu pod ručak, jogurt za međuobrok, a griz za večeru. Ako nećeš mesno, a daješ žitarice, jaja i mliječno, još možeš samo ubaciti malo voća ili povrća... teško je sad izmisliti nove skupine namirnica

    Možda bi vam se svidjelo umjesto pahuljica s mlijekom ili jogurtom napraviti ih s kompotom.

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Re: Dorucak

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    bioaktiv, kruti jogurt, milupinih 7 zitarica, milupine rizine pahuljice, kruh, sirni namaz, palenta, jaja, svjezi sir....
    Zbilja, tebi je to jednolicno?
    :?
    Pa ako uzmes u obzir da skoro pa svaki dan doruckuje mlijecne (kisele) proizvode u kombinaciji s kruhom, palentom, zitaricama odgovor je DA, JEDNOLICNO JE!
    joj blago tebi ! kad bi moja barem nešto od toga ujutro pojela-nitko sretniji od mene- doručak joj je stvarno slaba strana. a možda zato što sisa 3 put tokom noći...

  9. #9
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno 1+ - sto za dorucak?

    Trebam neke ideje za dorucak - N. ima 14,5 mj. i vec mjesecima ujutro jede zobenu kasu s vocem, koja joj je bila fina (uz to sto je zdrava) i zasitna. No, cini mi se da joj je dojadila - htjela bih da bude nekakva zitarica koja se dobro kombinira s vocem, ali nemam pojma koja :?

    Ne znam jel' bi mogla jesti dvopek s pekmezom od sljiva?

    Sto vi dajete za dorucak?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    15 mj. jede sve...sirne namaze, hrenovkice, salame , bjeljnjke na kajganu, mussli s voćnim jogutom ili običnim...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    N ima 2.5 godine i još uvek je glavni doručak žitarice sa voćem. Naravno, sad ubacimo tu i tamo još nešto, ali ovo pojede najradije i lepo je zasiti a i ja volim da jede voće za doručak.
    Od žitarica ja još dajem proso, ovsene pahuljice namočene u jogurt + banana, ražene pahuljice, palentu, heljdu, pšenicu (ona se namače i duže kuva, pa to kad se setim uveče da pripremim).
    Osim toga nekad jede jaja (barena, retko pržena) sa jogurtom.
    Hladan doručak, neki namaz ili tako nešto joj nije drag, a ni ja baš ne nudim. Pekmez nemam domaći pa ne dajem.

  12. #12
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Tinu je u to doba drugi najdraži doručak (iza zobenih s voćem ) bio svježi sir s malo prokuhanih prosenih pahuljica izmiksan u kremu s bananom ili nekim bobičastim voćem. I jedno i drugo i danas jako voli.

  13. #13
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Gdje ima prosenih pahuljica za kupiti i koliko se dugo kuhaju?

  14. #14
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Kupujem ih u DM-u i zapravo samo prelijem s kipućom vodom i pustim da kratko odstoji, da postane lagano kremasto.

    Sad me vissnja podsjetila, palentu je isto u to doba jeo, ponekad s pekmezom od šljiva.

    Vissnja, kako to jaja s jogurtom?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Vissnja, kako to jaja s jogurtom?
    Pa jede jaja i pije jogurt
    Sad vidim kako sam glupavo gore napisala, sori.

  16. #16
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno


    Mislila sam da je nešto revolucionarno

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno

    i mi (17 mjeseci) svako jutro žitarice (tj. pahuljice, 5 vrsta žitarica iz DM) sa voćem..i sve dok bude htio ja ću mo to davati za doručak, jer mislim da je najzdravija varijanta.. (bilo koje voće + bilo koje žitarice).

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sunčica vk prvotno napisa
    15 mj. jede sve...sirne namaze, hrenovkice, salame , bjeljnjke na kajganu, mussli s voćnim jogutom ili običnim...
    mislim da smo se već jednom "kačile" na ovakvoj temi, ali ja mislim kako je nabrojano potpuno neprimjereno djetetu od 15 mjeseci.

    ja sam dosljedna...

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, da ne ispadne kako samo kritiziram, evo i prijedloga:
    kombinacije bilo kojih žitarica s jogurtom ili mlijekom. već sam negdje napisala kako nam je otkriće kombinacija palente, zobenih i kuskusa.
    (ja kupujem zobene u Intersparu, 5 kuna za 1/2 kg)

    prosena kaša
    ječmena kaša
    ponekad unutra stavim suho voće, ponekad neku povrćku
    kruh sa namazom od kravljeg sira s nekim začinom (majčina dušica, mažuran, slatka mljevena paprika)
    jaja na sve moguće načine

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    hrenovkice i salame su namirnice koje nemaju ni malo veze sa korisnom i zdravom prehranom niti za odrasle, a kamoli za djecu.
    Moje dijete ih neće tako skoro dobiti u tanjur.
    Voćni jogurt je prepun šećera i voća uništenog kuhanjem. Običan jogurt pomiješan sa sirovim voćem (usitnjenim ili pasiranim) daje hranjivu i poželjnu namirnicu za dijete.
    Nisam počela dohranjivati svoje dijete dok se nisam doooobro informirala i svejedno mi promakne nešto zbog čega kasnije požalim.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Naš doručak nakon godine dana je izgledao otprilike ovako:
    -kukuruzni, pšenični, ječmeni griz, proso, kuskus, zobene pahuljice i onda neku od tih žitarica pomiješam sa nekom voćkom (jabuka, banana,kruška, suhe marelice, suhe grožđice, suhe smokve, sada dodajem i mljeveni rogač,...)

    Onda kukuruzni griz sa jogurtom, zobene sa jogurtom... ima puno kombinacija svih tih namirnica

    Kompoti

    Ponekad kruh (većinom domaći iz pekača) sa sirnim namazom ili adaptiranim mlijekom (još nismo prešli na obično) i maslacem

    Ponekad meko kuhano jaje sa izdrobljenom sredinom kruha... itd

    Što NE JEDEMO? paštete, salame, hrenovke, čoko-kekso-rižo-medo-lino,
    bombone kiki/gumene/..., lizalice, smokije. Zato što su nepoželjni za zdravlje dječjeg organizma.

    Od slatkiša samo pokoju kockicu čokolade.

  22. #22
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ima gotovo tri godine i najradije jede maneštru sa doručak
    Ili proso sa jabukom, medom & cimetom - to je energy boost samo takav.
    Ili juhu od pomidora sa kamutom i prosom, bulgur sa brokulama, gotovo sve sa maslinovim uljem. Palenta i jogurt su uvijek rado prihvaćen izbor ali meni nije drago da na tome živi.

    Sve to, osim kamuta je jela i sa godinu dana.

    Štogod joj dam drugo ne najede se.

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    što je kamut(a)?

  24. #24
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Svidjaju mi se vasi jelovnici! Znaci, mogla bih joj dati grozdjice, cimet, suhe smokve? A med?

  25. #25
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nešto slično bulguru i kuskusu, superiorno pšenici vulgaris, a opet pšenica. Tolko ja znam, javit će se pametniji.
    Pitanje, zašto ne kamut od 8-9mj, kao i ostala pšenica (ja tada uvodim bulgur, kuskus, integralni pšenični griz..)

  26. #26
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    med ne, zbog botulizma, med s 3godine.

  27. #27
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mah, jedino i isključivo radi toga što ga ranije nisam našla

    Da, Krumpi, med kasnije, ne sa godinu dana, mislim da je sa oko 2 počela dobivati mrvu u čaj i tako to.

    Gugl kaže: http://www.pacificbakery.com/kamut.htm

    stara sorta pšenice, nešto superiornija od današnje, meni svakako ukusnija.

  28. #28
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Svidjaju mi se vasi jelovnici! Znaci, mogla bih joj dati grozdjice, cimet, suhe smokve?
    Mi smo suho voće uveli s nekih 8 mjeseci, a najdraže su mu bile suhe marelice, kuhane sa zobenim pahuljicama.

    Med jede od 2. godine, a evo i jedan zgodan članak o medu i botulizmu.

  29. #29
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    koliko često dajete jaje na sve moguće načine?? moj ih obožava i svaki put kad ga pitam šta bi jeo on viče: jaja...trudim se ne davati češće od jednom tjedno ali tu ne brojim sve namirnice i ručkove u koje su umučena jaja na kojekakve načine...dakle pitam za jaje na oko, kuhano, kajgano i sl....

  30. #30
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj sunčica vk prvotno napisa
    15 mj. jede sve...sirne namaze, hrenovkice, salame , bjeljnjke na kajganu, mussli s voćnim jogutom ili običnim...
    mislim da smo se već jednom "kačile" na ovakvoj temi, ali ja mislim kako je nabrojano potpuno neprimjereno djetetu od 15 mjeseci.

    ja sam dosljedna...
    neprimjereno je i za odraslu osobu kojoj je stalo do toga što unosi u sebe. Imalo. Bolje jesti domaću pancetu i kobase.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Tinu je u to doba drugi najdraži doručak (iza zobenih s voćem ) bio svježi sir s malo prokuhanih prosenih pahuljica izmiksan u kremu s bananom ili nekim bobičastim voćem. I jedno i drugo i danas jako voli.
    Ovo zvuči super, molim te objasni postupak (miksaš pahuljice i bananu ili i sir?...). Hvala!

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    koliko često dajete jaje na sve moguće načine?? moj ih obožava i svaki put kad ga pitam šta bi jeo on viče: jaja...trudim se ne davati češće od jednom tjedno ali tu ne brojim sve namirnice i ručkove u koje su umučena jaja na kojekakve načine...dakle pitam za jaje na oko, kuhano, kajgano i sl....
    moj pojede, u prosjeku, svaki dan po jedno.
    nema on 40 godina da mora paziti na kolesterol.
    meni je još uvijek u glavi "svako jutro jedno jaje, organizmu snagu daje" :D

  33. #33
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Stavim u posudu prosene, prelijem kipućom vodom i pustim kratko da omekša. Dodam u to svježi sir i bananu, malo izradim štapnim mikserom i gotovo. Nekad dodam bobičasto voće, htjelo dijete tubbie kremu

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Ja ne miješam proso sa mliječnim proizvodima, jer proso ima puno željeza, a mlijeko ga poništi. Naravno, ne držimse toga ko pijan plota, ali kad imam nešto drugo, radije izbjegnem tu kombinaciju.

  35. #35
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja isto proso radije ubacujem u varivo, M ima nisko željezo.
    T još uvijek ubacujem proso digod (jer je probala samo njega, palentu i kvinoju zasad)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Stavim u posudu prosene, prelijem kipućom vodom i pustim kratko da omekša. Dodam u to svježi sir i bananu, malo izradim štapnim mikserom i gotovo. Nekad dodam bobičasto voće, htjelo dijete tubbie kremu
    ovo ću isprobati, zvuči jako fino hvala

  37. #37
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    koliko često dajete jaje na sve moguće načine?? moj ih obožava i svaki put kad ga pitam šta bi jeo on viče: jaja...trudim se ne davati češće od jednom tjedno ali tu ne brojim sve namirnice i ručkove u koje su umučena jaja na kojekakve načine...dakle pitam za jaje na oko, kuhano, kajgano i sl....
    moj pojede, u prosjeku, svaki dan po jedno.
    nema on 40 godina da mora paziti na kolesterol.
    meni je još uvijek u glavi "svako jutro jedno jaje, organizmu snagu daje" :D
    jel imaš jaja neka domaća ili kupuješ u dućanu???

    nekak mi se jednom dnevno malo ćini too much...jaje je poprilićno jaka namirnica ali ako me razuvjeriš, usrećit ćeš mi dijete

  38. #38
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Nama je sa 14,5 mjeseci namaz puter (a što se njega tiće, totalno nepotreban), palenta ide sa jogurtom, voće ide sa grizom i prosom. Jaja ponekad na prženicama (na teflon tavi, bez ulja, preporodila sam se kad sam to izmudrila)

  39. #39
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    razne pahuljice (one obicne, bez dodataka), grizovi razni s vocem, svjezim, kuhanim ili susenim. to nam je dugo bio dorucak svakodnevni.

    sad najcesce jede voce, s jogurtom, a u vrticu onda malo kasnije kruh i namaz

  40. #40
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Kupila ječmeni griz od Severa - jel' ga treba kuhati ili samo ostaviti u vodi da odstoji? Jako je 'prasinast', bojim se kaj ce mu se dogoditi ako ga skuham...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Mora se kuhati, kao i svaki griz.
    Ja ga zalijem vodom i promiješam, pa ljuskice izađu na površinu, tada odlijem vodu zajedno sa ljuskicama i tako ponovim par puta dok večina ljuskica ne ode s vodom. Nakon toga kuham nekih 10-15 min nakon što zakipi. Ako nestane vode, dolijevam po potrebi.

  42. #42
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Kupila ječmeni griz od Severa - jel' ga treba kuhati ili samo ostaviti u vodi da odstoji? Jako je 'prasinast', bojim se kaj ce mu se dogoditi ako ga skuham...
    Ne znam odgovor, ali ovo me podsjetilo - nama je i danas često na jelovniku griz od pira (DM-ova robna marka), kuhan u vodi skupa sa suhim voćem.

  43. #43
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    kod nas je dorucak uvijek kombinacija zitarica, voca (svjezeg i suhog) i orasastih plodova.

    najcesce kombinacije su npr.

    kuhano proso, kruska i zlicica mljevenih badema
    palenta, jabuka i malo mljevenh oraha
    amaranth, banana i zlicica mljevenih ljesnjaka
    psenicni griz na rizinom mlijeku s jabukom svjezom ili kuhanom na pari
    kuhana quinoa, banana, isjeckane grozdjice
    zobene pahuljice namocene u vreloj vodi, isjeckana suha marelica, jabuka..

    od naranci ili mandarina mu iscjedim sok
    kiwi mu dajem u malim kolicinama jer mu se od njega zacrveni guza
    za ostalo voce cekamo da bude sezona..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno što dajete djeci za doručak?

    mi imamo 15 mjeseci i po noći sikimo a po danu njupamo.
    jedemo sve i svašta i to kad se na nešto navučemo volimo istu namirnicu furati duže vremena. nikad nije voljela raskvašene pahuljice, kašasti čokolino pa smo jeli ili čokolino+pahuljice ili same pahuljice, ili neke kekse!

    tako smo do sada jele zdjelicu pahuljica - rukom (pincetni hvat - hihih) i onda se damica napije mlijeka (obično kravlje iz tetrapaka) - nama je to bio fora doručak! ali vidim da već par dana nekako gubi interes.

    jutros sam joj ponudila plazma kekse ali vidim da ne prolaze pa sam sjela kraj nje sa čašom mlijeka i namakala kekse u mlijeko i davala joj takav keks - ODUŠEVILA SE!
    a i ja sam se najela onih vrhova (da ne močim prste u čašu! hihihih

  45. #45
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    19 mjeseci:
    -palenta sa kiselim mlijekom
    -griz na mlijeku (+kašićica meda, ili neko voće)
    -kriška hljeba namazana puterom ili nekim sirom tipa ABC (ili domaćim mladim sirom kad imamo)
    -popara od jaja (kriška hljeba izrezana na kockice i pomješana sa izlupanim jajetom, pa ispržena)
    -prženice (ja pržim na teflonu bez masnoće)
    ...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    super ideje - probaću ovu poparu jer inače volimo jaja na kajganu!

    njoj je važno da su veći komadi hrane da ona to može svojim prstićima grabiti i sama jesti
    - trebam li opisati na šta liči nakon jaja na kajganu? ili možete zamisliti -

  47. #47
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Onda vam je popara idealno rješenje, to ispadnu kao mali zalogaji prženica, i mogu se fino grabiti rukama, no nije da ćete baš biti čisti i nakon toga

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    - friški sir s palentom/zobenom kašom/prosom
    - jogurt u istim kombinacijama
    - ABC sir, kruh, mlijeko s malo krašekspresa
    - kruh, maslac, mlijeko
    - palenta s mlijekom
    - zobena kaša s mlijekom
    - jaje, krastavci, kruh, mlijeko
    - jaje, paradajz, kruh, mlijeko
    ...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ajme krašekspres ..... ....... skroz sam zaboravila na njega!

    mene treba prijaviti soc. službi - moje dijete još nije probalo piće moje mladosti - krašekspres! idem se upucati!

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme krašekspres ..... ....... skroz sam zaboravila na njega!

    mene treba prijaviti soc. službi - moje dijete još nije probalo piće moje mladosti - krašekspres! idem se upucati!
    Bemu miša, od svega kaj sam napisala, zapamtila si samo najnezdraviju varijantu, nemoj mi stvarati lošu reputaciju.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •