Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 107

Tema: Rižine pahuljice - voće- kako-kada?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    a ako misliš općenito... zašto kupovati pahuljice, ako se može skuhati riža?
    Mislim da je odgovor vrlo jednostavan- brze je.
    Kupila sam pahuljice kada smo isli na odmor(bili smo u hotelu, nisam mogla kuvati) i moram priznati da je dosta zgodno imati veceru za 2 minuta.

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih rekla kako je sve stvar izbora
    ja sam sebi obećala da moj novac i moja ruka neće platiti ništa što se zove "dječja hrana"
    pa sam na put nosila zobene, prosene ili ječmene pahuljice, stavila u šalicu i zamolila konobara da mi zapari vrelom vodom iz kafe aparata
    poklopiš i ostaviš minuticu i gotovo
    unutra bih naribala voćku ili povrćku (koja može sirova)

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    To sam isto i ja radila samo sa rizinim pahuljicama. Istina, ove moje spadaju pod deciju hranu ali su bez ikakvih dodataka i organske.

  4. #54
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    znam da sam u par postova nabasala da ti i Lutonjica kazete da vam nema smisla to kupovati,kao ne vidite koja je svrha....a ti si sastavljala tablicu i navela ih pa mi je zato bila zbunjoza...

    ja sam za start kupila proso poppies i rizine pahuljice u bio&bio,nisu od nekog proizvodjaca djecje hrane....dakle,ti bi te kupila,ides samo na princip da ne podrzavas tu industriju ili i po sastavu ima razlike? a nutritivno?

    moj motiv nije bila usteda vremena,npr. jutros sam kuhala blitvu,u to vrijeme sam na spaheru mogla imat i drugu tecicu i kuhat rizu,ne gubim extra vrijeme...
    nego sam za start htjela krenuti sa meksom verzijom zitarica,kad potrosim ovo prebacivam se na vulgaris zitarice....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 09.03.2012. at 18:15

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    apricot, pa postoje i rizine pahuljice koje su kao zobene, zgnjecena zrna rize.

  6. #56
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Zašto prosene pahuljice kad možeš kuhati proso? Zašto ječmene pahuljice kad možeš kuhati ječam? Zašto kukuruzne pahuljice a ne palenta? Iz istog razloga kao i rižine pahuljice. Tu mislim na "obične" pahuljice bez dodataka šećera, adaptiranog mlijeka i sl. Ako se ne varam postoje i babylove prosene pahuljice koje su vjerojatno deklarirane kao dječja hrana pa nisu zato lošije od nekih drugih prosenih pahuljica. Ja sam radila ovako kao zasadskulirana, uvijek kuhala i nikad mi to nije bio problem, ali nekako su mi za početak bolje, "mekše" bile pahuljice od zrna. Ma kako ko voli, stvar izbora. Samo ne vidim ništa loše ni u jednom ni u drugom izboru.

  7. #57
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja recimo nisam koristila rižine pahuljice prvenstveno zato što ih ni mi ostali ne jedemo. klincima spravljam jela od onoga što koristim za cijelu obitelj. osobno mi je skroz nelogično samo zbog bebine dohrane kupovati namornice koje inače nikad ne bih kupila i koje nitko od nas ostalih ne jede...
    pa tako moje bebe od pahuljica jedu samo zobene, jer zobene jedemo svi. ostale žitarice ne jedemo u obliku pahuljica, nego kao griz, palentu, kašu...

  8. #58
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto prosene pahuljice kad možeš kuhati proso? Zašto ječmene pahuljice kad možeš kuhati ječam?
    zato što u hotelima nemam te uvjete
    i zato što pahuljice o kojima ja govorim nisu ni blizu onima iz kutija na kojima piše dječja hrana

    marta, znam da ima, ali većina ih ovdje govori o tim kutijastim.


    skulirana, nisam ja radila tablicu samo za sebe, nego i za druge
    i naravno da napišeš ono što je ok da djeca jedu
    nastranu što sam ja čudakinja koja to svojima niti kupuje niti daje

  9. #59
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Pa u hotelima nemaš uvjete ni za rižu skuhat pa onda uzmeš pahuljice. Mislim da se pahuljice nisu spominjale u tom kontekstu, nego općenito njihova upotreba za dohranu, zašto da i zašto ne. Mislim na one bez dodataka, bez okusa čokolade, voća i sl., obične rižine pahuljice.
    Jasno mi je ovo što Lutonjica kaže, oni to doma ne jedu i ne vidi potrebu kupovat posebne pahuljice za najmlađe. Nisu rižine pahuljice nešto što moraš dati djetetu, ali ne kužim u čemu je toliko razlike između rižinih i nekih drugih. Nije mi namjera nekog uvjeravat da mora jest pahuljice, nego me stvarno zanima, ako netko zna. Znam da su pahuljice općenito nutritivno "slabije" od cijelog zrna, ali zašto su vam baš rižine loše?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i zato što pahuljice o kojima ja govorim nisu ni blizu onima iz kutija na kojima piše dječja hrana
    ovo je meni bitno
    kupujem eko pahuljice ječmene, zobene, ražene, od pira
    i uvijek će mi to biti bolji doručak od komada kruha i sirnog namaza
    a cjelovite žitarice koristim za ručak
    Posljednje uređivanje od ZO : 10.03.2012. at 14:12

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    ali zašto su vam baš rižine loše?
    to stalno ponavljaš isto, onda sam ja valjda nerazumljiva.
    nisu mi loše rižine pahuljice, nego rižine pahuljice iz kutije na kojoj piše dječja hrana.
    jer ne vidim nikakvu vrijednost u tome, osim možda neke energetske.
    sigurna sam da u njima, nutricionistički gledamo, nema ništa, a bome i crijevna peristaltika uz njih miruje.

    znači, nisu štetne, niti to itko kaže, ali su nepotrebne.
    što se mene tiče, napuhavači obraza bez koristi.

  12. #62
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    OK,znaci dosli smo do zakljucka da nisu sve pahuljice iste,dakle one od proizvodjaca ˝djecje hrane˝ su pune dodataka,a one vulgaris kupljene u ducanima zdrave hrane su OK....

    Ivanna kaze da su sve pahuljice generalno nutritivno slabije od cijelog zrna,eto to ja nisam znala.... u biti nemam pojma kojim se procesima prerade dobivaju pahuljice,moze li itko precizirati? Meni se cini da bi one trebale biti lakse probavljive,zar ne? Bas oko rize su se vodile polemike,neki kazu ne smedja u startu,neki da.....pa onda ne zvuci lose pocet sa lakse probavljivom verzijom te zitarice- u obliku pahuljice?

    Mislim da bi generalno bilo dobro ispod tablice (mozda u iducem izdanju prirucnika?) pojasniti i precizirati zasto i kada se pojedina namirnica uvodi jer se vidim stalno povlace ista pitanja,tipa:zasto mrkva tako kasno,zasto krastavac prije neceg itd....da je razlika ako imas svoje iz vrta pa je svjeze ubrano itd....
    Vjerujem da bi bilo puno manje nedoumica...

    E,sad Blekonja je dobro pitala,npr. kuglice quinoe izadju maltene u istom obliku kao sto su usle pa se pita koliko toga uopce ostane u organizmu,koja je iskoristivost?....
    Bome,meni je tako kod N, sa svakom hranom....jutros tocno vidim u stolici komade blive i mrkve u obliku u kojem su joj usli u usta...
    Probava se tek navikava na krutu hranu i bas me zanima koliko oni toga u startu uopce iskoriste?

  13. #63
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ivanna kaze da su sve pahuljice generalno nutritivno slabije od cijelog zrna,eto to ja nisam znala.... u biti nemam pojma kojim se procesima prerade dobivaju pahuljice,moze li itko precizirati? Meni se cini da bi one trebale biti lakse probavljive,zar ne? Bas oko rize su se vodile polemike,neki kazu ne smedja u startu,neki da.....pa onda ne zvuci lose pocet sa lakse probavljivom verzijom te zitarice- u obliku pahuljice?
    Ja isto mislim ovako A što se tiče nutritivne vrijednosti pahuljica, mislim da općenito vrijedi što više tehnoloških koraka u procesu prerade hrane, to je veći gubitak "izvorne" vrijednosti. Istina da se one kasnije obogaćuju, ali zato treba čitati deklaracije, čime su obogaćene, koliko ima šećera, soli, jesu li i koji dodani vitamini itd...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    naravno da čim je žitarica više obrađena da gubi više od svoje nutritivne vrijednosti
    ja zato dajem i cjelovite žitarice
    ali dajem i pahuljice jer su još uvijek bolje po svojoj vrijednosti od komada kruha i nečega gore za doručak naprimjer

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    a što se tiče da neke stvari samo prođu kroz klince
    ah, pa prođu i kod nas, kod onih koji brzo jedu i ne sažvaću dobro
    ne bi se oko toga nešto brinula, siguna sam da nešto i ostane

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Pahuljice koje su "decije" ne moraju imati dodataka. Jedina razlika je sto su "cistije" od obicnih. Na deklaraciji svih pahuljica koje sam videla uvek pise kako mogu sadrzati ostatke drugih zitarica, sezama i sl. a kod ovih decijih toga nema. Dakle, decije se prodaje kao sigurnije...i skuplje...

  17. #67
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    skulirana, čitala sam da se blitva ne daje do godine dana (osim ako je friško ubrana i konzumirana unutar 2 sata od branja) zbog visokog sadržaja nitrata.
    http://forum.roda.hr/threads/43194-z...litva-i-spinat

  18. #68
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    skulirana, čitala sam da se blitva ne daje do godine dana (osim ako je friško ubrana i konzumirana unutar 2 sata od branja) zbog visokog sadržaja nitrata.
    http://forum.roda.hr/threads/43194-z...litva-i-spinat
    Ja sam to čitala i za ciklu, kao i za špinat i ostalo tamnozeleno povrće npr.brokula, zbog velikog sadržaja nitrata snizuju hemoglobin, ali nije baš pisalo da se ne daju do godine dana nego da se uvode poslije 8. mjeseca. A ko će ga znat više!

  19. #69
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Znam to za blitvu i spinat zato sam u postu gore i pisala:

    Mislim da bi generalno bilo dobro ispod tablice (mozda u iducem izdanju prirucnika?) pojasniti i precizirati zasto i kada se pojedina namirnica uvodi jer se vidim stalno povlace ista pitanja,tipa:zasto mrkva tako kasno,zasto krastavac prije neceg itd....da je razlika ako imas svoje iz vrta pa je svjeze ubrano itd....
    Vjerujem da bi bilo puno manje nedoumica...


    Ja uzavrem vodu,spustim se u djardin,uberem 10ak listova,properem i buc u loncic!
    Svejedno nisam bas s njom krenula nego evo tek prije 2dn,dosad je jela ˝nekontroverzno˝ povrce...

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa moramo ostaviti mamama da i same nešto saznaju
    naš priručnik nije enciklopedija niti su u njemu prikupljena sva znanja
    mi dajemo neke informacije, ne možemo ići u dubinu

    ni u jednoj knjizi ne možemo pronaći sve

    mi smo svjesne da se o ovim temama može pisati unedogled, ali morale smo negdje povući grabicu

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    ja se držim saznanja da se pahuljice rade postupkom drobljenja pod visokim pritiskom (ekstrudiranje) prilikom čega pucaju veze između aminokiselina, kao takve su štetne za prehranu. To su one u kutijama koje se mrve u prah kad ih dirnete
    Zobene (obične, samo stisnute, gdje se točno može prepoznati zrno) su mi ok. Samo ne one kojima je dodan šećer, pa voće ili čokolada, kokos, grožđice... to ne kupujemo.
    Koristim samo gole žitarice, pa onda ja dodajem unutra što hoću.
    Posljednje uređivanje od apricot : 12.07.2012. at 01:36

  22. #72
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    Sad ste me spetljale nije mi jasno sad, jesu li ok ili nisu? Koristim alnaturine rizine pahuljice, izgledaju normalno, smeckasto, zrnasto upotrebljavam ih da bas ne koristim.stalno palentu za zgusnjavanje, ako su stvarno "prazne kalorije" vicite!

  23. #73
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    cure molim malu pomoć....kako dati jabuku bebi?kuhanu ili bolje sitno naribanu?ja dajem svojem već nekih 10tak dana kuhanu jabuku i podnosi dobro..voli pojest blizu 100 g...miješanu sa ad mlijekom?pedrica veli samo friško davat..mrkva se može npr kuhat(nju još ne dajem)...namjeravam sa jabukicom nastavit malo po malo....ne bih još mrkvicu...čak razmišljam jabukicu smanjit i dati bebi da pojede više mlijeka..
    e sad.. nekuhanu jabukicu?...to me malo plaši...da li imam krivo i koja je zapravo razlika?ali bih uvela za koji dan i rižine pahuljice i tako bih bar mjesec dana zajedno sa mlijekom...niš drugo ne bih uvodila novog za sada.....hvala puno na dobrovoljnoj pomoći unaprijed!(starost bebe piše u potpisu)

  24. #74
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    mješanu sa ad mlijekom(bez upitnika)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    cure, znam da je puno puta postavljeno i puno puta odgovoreno ali meni se sve smiksalo i sad sam zbunjena ) ovako, moj dječak ima malo više od 5,5mj i počeli smo sa kašicama od jabuke par dana i sad sa kruškom par dana, inače do sada je isključivo dojen i jako dobro napreduje ima 10 kg i 68cm, rođen je sa 4460kg i 54cm. voljela bi mu davati samo najbolje ali me strah da ne griješim ne znam dali smije ali on pojede cijelu kašicu. sad me zanima kako mu uvoditi novu namirnicu?? znam da smije samo koju žličicu za početak ali smijem li mu onda nastaviti sa jabukom??? sad se već navikao na tu količinu pa mislim da bi ga sa te tri žličice samo zezala ) imate li možda kakvu ideju (tablicu) za redoslijed uvođenja namirnica??? j voljela bi ja njemu spremati svaki dan domače kašice ali me strah tih prskanih jabuka...



    apricot editirala ime proizvođača
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.09.2012. at 06:15

  26. #76
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Pa i te u kasici su ti sigurno prskane. Imas tu temu tablica dohrane i receptici ili tako nesto - na prvoj stranici imas link na dohranu. Mozes mijesati novu namirnicu sa starom.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 27.09.2012. at 07:47

  27. #77
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    cure...dajem svojem rižinih pahuljica evo vec drugi dan u ad mlijeku...pa čovječe...da mu hoću dat..on bi pojeo cijeli tanjur za odrasle..ali ja ne dam..koliko rižinih bi smio pojesti?ono u gramima ako računamo cijelu kašicu..ili ml..?sada sam mu dala oko 100ml i pojeo je još 30ml mlijeka...i to je to..valjda ce bit miran nekih bar 2 sata..vidit cemo

  28. #78
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mirna, zašto si tako rano uvela dohranu?
    Ostavi bebača na mlijeku, tvome ako cica ili AD. Rano je za dohranu, mlecki nema ni 5 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.09.2012. at 17:56

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mirna, nemoj ovdje postavljati takva pitanja.
    Ako i dobiješ odgovor ja ću ga obrisati

    Ne želimo da odavde ide informacija da je u redu davati dohranu djetetu mlađem od pet mjeseci...

  30. #80
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Mirna, zašto si tako rano uvela dohranu?
    Ostavi bebača na mlijeku, tvome ako cica ili AD. Rano je za dohranu, mlecki nema ni 5 mjeseci.
    jer jako puno traži...ali nastojim ne davati...zapravo čak mislim i skroz ne davati do 6mj...vidit cemo

  31. #81
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Upute o broju obroka i mililitrima po obroku na kutiji ad-a su okvirne. Bitno je da se držiš odnosa prah-voda, a ako dijete hoće više popiti, slobodno daj. I kod dojenja dijete samo odlučuje koliko će pojesti po obroku.
    Nema nikakve potrebe "pojačavati" ad rižinim pahuljicama i sl. sve šta mu treba, dobit će kroz mlijeko do 6 mj.

  32. #82
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    dajem sve manje ...drži neku konstantu sada pa se nadam da ce tako i ostati te da ce biti dovoljno samo mlijeko..pozz

  33. #83
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    pa još jedan razlog je kaj je prije spavao cijelu noć..a sada se budi sve češće...pratim tablicu, no on popije toliko mililitara koliko piše samo plus 2 obroka više..dajem koliko želi mlijeka..voli jako papati mlijeko...mislim da mu je ono još uvijek nekako draže..ne forsiram ništa...mrsko mi ga je šopati sa krutim hranom...do sada bih mu dala tek nekoliko žličica koje nisu ni trećinu napunjene..tek malo da mljacka..jako voli jabuku kuhanu..ali svejedno nekako ne bih....nastojat cu NE davati nikakvu dohranu...
    Posljednje uređivanje od mirna26 : 30.09.2012. at 23:54

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Malo da podignem temu.
    Zanima me naime koje rižine pahuljice dajete svojoj dječici a da nemaju glutena u sebi (ni u tragovima).
    Naime u bilo kojoj trgovini na policama zdrave hrane nema rižinih pahuljica a da iza ne piše da ne sadrže gluten!

    To mi je bitno jer bi ih počela davati L. koji ima 7 mj za 4 dana. Ima problema sa ž. refluksom (nismo išli pedijatru-nije još tako strašno) a čitala sam da rižine pahuljice dobro "kupe kiselinu". Inače isključivo dojeno djete do 6 mj. Dohrana i nije tako ozbiljna, odnosno on ne pojede količinski mnogo- max. 50-60ml. (probali jabuku, krušku, bananu, mrkvu, tikvicu, korabicu, kukuruznu palentu).

    I naposljetku, kako mu dati taj "suhi stiropor" kad on jede samo ribanu hranu? Pripremila bi ih sa vodom, jer mi izdajanje ne ide, a nebi koristila nikakvo drugo zamjensko mlijeko.

    Oprostite na dužini teksta. Hvala

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    ja sam svom mališanu počela davati rižolino, sadrži 99% rižine krupice i nema glutena. prvo sam pokušala sa rižom no to nije baš funkcioniralo. pravim mu s vodom ili u kombinaciji s izdojenim mlijekom. ako je samo voda nije previše oduševljen no malo po malo, nakon 10 pokušaja krene s papanjem. kad smo uključili petit keks (negdje sa 7,5mj) onda bih otopila petit keks u vodi i dodala rižolino, to mu se puno više sviđa, ali to je već gluten.
    vidi i s frutolinom, on znam da se pravi isključivo s vodom, no vidi sastav, nisam sigurna jel možda sadržava mlijeko u prahu (ne znam jel ti to problem ili ne).

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala!
    Ma ne znam više što da mu dajem, star je 7 mj, a tako malo jede dohranu! Glupo mi je kupovati sve te silne "pahuljice" kad tako malo pojede, a datum ističe pa onda bacat svu tu hranu mi je grijeh! A opet od voća i povrća što mu dajem malo kalorija dobiva. Prošli mj dobio samo 310gr.
    A možda sam i ja previše na to orjentirana, mali ok, udvostručio porođajnu tt sa 6mj, aktiva 100 na sat...
    Dok mu priredim obrok (dajem ujutro i uvečer) on već umoran i nije raspoložen za jesti, stisne usta i neće jest

  37. #87
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj MaryK prvotno napisa Vidi poruku
    Dok mu priredim obrok (dajem ujutro i uvečer) on već umoran i nije raspoložen za jesti, stisne usta i neće jest
    ja svojoj dajem dohranu oko 10 ujutro. ona pocica oko pola 8 i ja već najkasnije oko 9 idem pripremati njoj obrok za 10h da mi se stigne skuhati i ohladiti (ako je voće u igri).
    probaj si tako nekako unaprijed organizirati pripremu obroka da kad mu želiš dati dohranu imaš već sve spremno.

  38. #88
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Prošli mj dobio samo 310gr.
    Ovo je jako puno za sedmi mjesec i odlično!
    Nemoj se više zamarati koliko dobiva i da mora puno dobiti na kilaži, navažnija su prva 6 mjeseca za one koji imaju problem sa kilažom.
    Oni sad idu sve aktivniji i sve manje dobivaju.

    Nemoj se sekirati, neka jede koliko želi pa bila to i jedna žličica, mi smo počeli dohranu sa 7 mj, a
    sa 11 mj. možda savldali 1,5 obrok.
    Dok ima cicu nema razloga za brigu, daj mu vremena da se prilagodi.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Post

    "probaj si tako nekako unaprijed organizirati pripremu obroka da kad mu želiš dati dohranu imaš već sve spremno. "

    "Dok ima cicu nema razloga za brigu, daj mu vremena da se prilagodi."

    Nažalost zbog naših obaveza u životu i brige za bolesne ukućane, kao što rekoh ne stignem mu navrijeme napravit obrok, pa sam danas kupila gotovu kašicu sa rižinim pahuljicama i voćem da mu dam dok "letimo" okolo s obaveze na obavezu...

    I šta reć, moje ju djete smazalo pola u po daha!!! Mislim da nije problem u njemu, već u mojem kuhanju!
    Djete potvrdilo ono što mati već zna, da nema pojma kuhati

    Neće više dobivati tu gotovu hranu! Nek se odma nauči na "lošu" spizu

  40. #90
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ok, sta to kupujete da istice rok tako da se baci?
    drugim rijecima, zitaricama ne istice rok za 10 dana ili 2 mjeseca, vecini ce isteci kad dijete prestane s dohranom.

  41. #91
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    možda je mislila na onaj natpis na kutiji da se treba potrošiti u roku od XY dana / tjedana od kad se otvore?

  42. #92
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad kupujete te u kutiji (na njima to i onako pise jer tada prestaje vakuum pa se mogu pojaviti moljci, sto ako pravilno drzis, nece.

    na svim pahuljicama koje nisu s polica baby hrane, rok je (bas sam gledala na svojim, nekoliko mjeseci do pola godine).

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kad kupujete te u kutiji (na njima to i onako pise jer tada prestaje vakuum pa se mogu pojaviti moljci, sto ako pravilno drzis, nece.

    na svim pahuljicama koje nisu s polica baby hrane, rok je (bas sam gledala na svojim, nekoliko mjeseci do pola godine).
    Ma u tome je bila moja dilema s rižinim pahuljicama! Kupila sam ih s polica baby hrane samo iz razloga jer one normalne koje sam i htjela kupiti (na policama zdrave hrane)! su iza na deklaraciji pisale da imaju gluten i da sadrže tragove kikirikija, oraha i sl stvari.

    S obzirom da sam ja kao dijete bila alergična na sve i svašta, i danas sam na ambrozije, korove, trave... Htjela sam malčice odgodit uvođenje tih namirnica koje bi mogle izazvaz alergiju.
    Možda griješim i to nema nikakve veze, al eto. mater uvijek hoće najbolje

  44. #94
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma ja mislim da i ove u kutiji, ciste pahuljice valjaju i nakon 14 dana. imala sam jedne, trosila ih 3mj. nis im se nije dogodilo. ni djetetu. mislim, to su samo pahuljice. zitarice.

  45. #95
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kad kupujete te u kutiji (na njima to i onako pise jer tada prestaje vakuum pa se mogu pojaviti moljci, sto ako pravilno drzis, nece.
    potpis .

  46. #96
    Nina79 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Da malo podignem temu!

    Da li je bolje davati rižine pahuljice kao večernji obrok ili kao dnevni obrok pomiješan za kašicom povrća/voća?

  47. #97
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim da je najbolje zasebno
    a doba dana odredi prema vašem obiteljskom ritmu

  48. #98
    Platica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    82

    Početno

    Danas smo bili kod pedice na pregledu, bebac ima 4 mj. i 8 dana, kada sam pomenula da s poceo buditi puno vise puta nego prije, sa2 podoja, dođemo i na 5 nocnih podoja sto mene sa aktivnom stitnjacom (sto sam nedavno otkrila, idem na hitne pretrage) totalno slomi. Sve u svemu predlozila mi je da mu oko 19h pripremim obrok od rizini pahuljica i moga mlijeka i da ga papa na zlicu, pa + podoj pred spavanje, da bar spava do 2h (inace zaspe oko 21h).

    Definitivno nisam mislila uvodit nista do 6 mj., sada sam na cudu sta napravit, mozda probat pa ako se i dalje bude cesto budio, prekinut s tih pahuljicam da ne bi nabubrio i on :D, inace ima 7 i pol kg.

    Moguce da ima ovakvih pitanja ali nema vremena trazit, pa eto sta iskusne mame kazu?

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da pricekas s dohranom bebinih 6mj jer uvodjenje dohrane nije garancija za cijelonocno spavanje i prestajanje/smanjenje broja nocnih podoja.
    mnoge bebe se bude i doje po noci puno puta, imaju razne faze zbog kojih to cine ili su naprosto takve bebe, a dohrana/nocni obrok nemaju veze s time. naprosto je to tako.

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moguće je da će jako zasićeno dijete dulje, ali ne i bolje, spavati
    kada je želudac pun, sva krv se slije u probavni sustav, pospanost je veća, spavanje dulje

    ali, što time činimo djetetu?
    koliko je dobro opteretiti njegovu probavu da bismo mi spavali duže u komadu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •