Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Ideje za doručak (bez mliječnih prerađ.)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno Ideje za doručak (bez mliječnih prerađ.)

    Tonkica ima 16 mjeseci i ponestaje mi ideja za doručke.
    Prvo je odbijala jogurte... ajde kiselo je.. pa kiselo mlijeko.. ajde i to je kiselo.. ali sada odbija sve mliječno (i vrhnje i sirni namaz).

    Nemam više ideja što da joj dajem za doručak i večeru za jesti!
    Palenta i voće i dalje pali.. puter štangica.. kruh i putar... kuhani kukuruz voli.. voli masline...

    Još uvijek ju dojim i ne želim kupovati adaptirano zbog nekih kašica (tipa Lino i sl.).

    Molim ideje!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    kruh i marmelada/pekmez ili med.

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    proso sa jabukom i malo cimeta

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    upravo danas kupujem pekmez!

    kakvo proso? gdje se to kupuje? s čime se pravi? detalja molim!!!

  5. #5
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi (cijela obitelj) često jedemo kašice od zobi ili integralnog grisa. Doduše to kuham na kravljem mlijeku ali mislim da bi bila fina i neka druga kombinacija ako baš ne voli mlijeko(skuhati na vodi pa dodati sok, naribanu jabuku, putar, maslinovo ulje... )

    Usput, Sunčica obožava kruh i pekmez, zna se probuditi, otvoriti oči i reci: "ja mojam kuh i pekmez".
    (ne razlikuje "moram" i "želim")

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    prosa ima kupiti u velikim dućanima (I DM-u) na policama zdrave hrane

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    proso je puno željeza, a ima blagi okus po orahu

  8. #8
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    I ja si često predbacujem što mi mala nema malo veći izbor za doručak/večeru, sad ima 13mj, pa eto:

    doručak: voćne kašice: skoro uvijek jabuka+suhe marelice ili jabuka+kruška (abata ili williams, sad su skupe ko vrag jer im nije sezona ) , koji puta banana. Jedino bananu ne kuham a ovo prije navedeno sve moram prokuhat.

    užina: banana ili neko drugo voće (ako je ranije od 6 popodne) ili kiselo mlijeko

    večera: palenta (sama ili s kiselim mlijekom), zobene pahuljice kuhane u rižinom mlijeku, sir i vrhnje, Lino keksi ili Plazma k. smrvljeni u Ciciban čaju. Tamo do 10. mjeseca starosti sam joj davala i voćne kašice za večeru, ali mi je pedijatrica rekla da navečer bolje ne davati voće jer je teško na želudac, da je najbolje za to doba žitarice, voće može ujutro i popodne.
    Inače malu i dalje dojim, ne mislim uvoditi kravlje mlijeko što je dulje moguće (najradije ni ne bih)
    Moram priznati da mi je puno lakše odnedavno kad smo uveli mliječne proizvode (ono, samo otvoriš sir i vrhnje i promiješaš i eto večere... )

    Jasna, probaj s rižinim mlijekom, dosta je slatko, ne vjerujm da bi ti to odbila

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    u sve žitarice može voće, zob, kus-kus, amaranth, bulgur..probaj ih smiksat skuhane na vodi i tome dodat voće-napravit kašicu, ne treba bit skroz smiksano ako ne želiš.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    može malo detaljnije kako se te žitarice (proso, zob.. ) kuhaju? (koliko dugo? da li se dodaje masnoća?)

  11. #11
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Zob se kuha vrlo kratko, kao bijeli gris. Ja i jedno i drugo stavim u mlijeko/vodu kad zakipi (ili ranije ako mi se ne da čekati), pustim da prokuha minutu/dvije i gotovo. Ponekad ne dodam ništa unutra, ponekad malo cimeta ili krašekspresa. Sunčica i ja jedemo tako, moj tata još zasladi tekućim natrenom (ne smije šećer a voli da je slatko), a muž doda šećera.

    Za proso bih i ja voljela neki dobar recept, zanima me koliko dugo kuhate?.

  12. #12
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Evo ja nemam ideje nego sam htjela samo reči da D zadnjih dana odnosno tjedana za doručak uvijek jede čokolino.
    Jednostavno neče niš drugo.
    Nudim mu sve i svašta ali on hoče samo čokolino i uvijek govori kak on obožava čokolino.
    Ne znam kaj da radim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    75

    Početno

    nemam neku ideju jer sam ti ja nasla dobar fazon koji kod mene jos prolazi.moj M ujutro obavezno pije mlijeko pa kasnije ide dorucak a obzirom da strasno voli da birka hranu ja sam ti pocela uciti pjesme sa reklama i onda ako nece recimo keks ja pocnem pjevati "noblice noblice sidijte sa police......." a kod nas u BiH ima reklama za hrenovke "kako kako uzmi hrenovke ovako ......" i nekako upali pa pojede ako ti treba tekstova javi se mozda upali

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja u Gardenu ili Bio-Bio kupujem integralne žitarice, zob, proso, riža... To se ne mora kuhati, a prema potrebi dodam jabuku, krušku... Super sui XXX kašice koje se miješaju s vodom, imaš puno okusa-voćne, griz, za jutro, za večer, sa mueslima... kupujem ih u City Centru-Muller. Za večeru često napravim palačinke od integralnog brašna koje jede sa pekmezom.

    čokolada editirala ime proizvođača koji krši kod

  15. #15
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Evo ja nemam ideje nego sam htjela samo reči da D zadnjih dana odnosno tjedana za doručak uvijek jede čokolino.
    Jednostavno neče niš drugo.
    Nudim mu sve i svašta ali on hoče samo čokolino i uvijek govori kak on obožava čokolino.
    Ne znam kaj da radim.
    Hm... Čokolino je jednostavno bolji od zobenih pahuljica. I od kruha s pekmezom, i od ABC sira, i od voća. Meni je bolji, i Sunčica i MM se slažu. Zato ga ne kupujem, ima ga u kući samo kad nam ga netko pokloni.

    Ne znam neki pametni savijet, osim da ga probaš zaboraviti kupiti

  16. #16
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Mi gotovo uvijek doručkujemo ABC sir ili tvrdi sir jer on to obožava. Jedemo zajedno, pa njemu dam u jednu ruku sir, a u drugu kruh i sam jede. ABC mu dajem na žlicu. Od žitarica samo ponekad doručkuje 7 korn. Ne znam na koji bih mu način dala mermeladu jer on ima nekakav običaj da odgrize, prožvače, izvadi iz usta, pa vrati ???

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Kupih jučr pekmez (od šljiva bez šećera.. meni omiljeni) i ima super prođu!!! Pojela je dvije šnitice kruha s putrom i pekmezom!!!

    Klara... čisto da budem ziher.. ono o čokolinu je s opakom dozom ironije?!?

    Jednostavno ne želim ići linijom manjeg otpora i dati čokolino "jer ništa drugo neće".. Ako neće jogurt i vrhnje ok.. ali mora dobiti neku zdraviju alternativu.

    O čokolinu inače imam vrlo loše mišljenje.. i sama sam sklona u trenutku gladi pribjeći čokoladi. Jednostavno mislim da nije ok djeci servirati čokoladu i na taj način ih učiti od malih nogu na taj ukus (najest će se već čokolade u kasnijoj dobi).. a i imam grozan primjer u svojoj okolici - klinca od 8 godina koji ISKLJUČIVO za doručak i večeru jede čokolino (voće, povrće, juhe ne jede!!!).. meni je to koma! To ide do te mjere da je neki dan bio kod nas na večeri i pitao što je to kajgana? što su to masline?

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,652

    Početno

    moji su nešto stariji ali puno hrane ne jedu. Nama uvijek prolaze palačinke. Punimo ih džemom ili nutelom (tu sam ja pogriješila i otkrila im čar nutele).

    I sada aš zato što palačinke uvijek prolaze, više ne radim klasičnu smjesu nego stalno mijenjam vrste brašna: od crnog, kukuruznog, heljdinog, zobenog- što god nađem. Samo to brašni nikada ne stavim samo, ipak prevladava bijelo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja isto više ne znam kaj s doručkom.

    P. ima 16 mj. i isto ju još dojim i ima alergiju na kravlje mlijeko. I ima samo 4 zuba pa to dosta smanjuje izbor hrane.

    Ujutro kad se probudi oko 7, odmah traži jesti i onda jede hipoalergeno mlijeko sa zobenim pahuljicama, pahuljicama od riže i par žlica lina ili 7-korn žitarica koje su bez šećera. Ne jede čokolino nego lino kukuruz ili riža, ili grisolino, i to joj onda ima puno bolji okus. Same zobene pahuljice neće jesti.

    Ujutro pojede punu zdjelicu, ali već oko 9-9:30 traži kruh. Ne znam više kaj da jede s kruhom jer ga obožava, a ne smije jesti mliječne namaze. Za sada jede margo olive i u zadnje vrijeme malo pikove kuhane šunke.
    Jede ponekad i pekmez bez šećera, ili joj baka skuha meko kuhano jaje koje neće jesti ali joj podvali s kruhom.

    Oko 11 pojede mandarinu ili 1/2 voćne kašice, ili popije (kršitelj koda) ili home made voćni sok.

  20. #20
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Jasna prvotno napisa
    ...

    Klara... čisto da budem ziher.. ono o čokolinu je s opakom dozom ironije?!?
    ...
    Recimo... U svakom sličaju ironija nije bila usmjerena prema tebi, ispričavam se ako je tako ispalo. Alergična sam na Čokolino jer ponekad simbolizira zdravu dječju hranu koju ja zbog nekih čudnih razloga ne dajem svom djetetu.

    Moji doma (odrasli) vole stvari kao što su juhe iz vrećice, konzerve i hrenovke, kocke za juhu u svemu redom i slično... Najviše pohvala dobivaju takvi ručkovi. Kad Sunčici skuham čaj ili kašicu svaki puta me iznova netko pita zašto joj ne stavim šećera.
    Usput, danas mi je jedna učenica u školi rekla da ih manje volimo nego prethodne generacije jer su oni za marendu dobivali hamburgere i kolu, a ovi moraju jesti voće i integralna peciva .
    (evo malo njurganja od mene )

  21. #21
    Renatha avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    27

    Početno

    A jaja?
    Moja mala obožava jaja, tvrdo kuhana, kajganu...

    Za doručak jedemo tvrdo kuhani žumanjak s zgnječenom
    bananom i par kapi limunovog ili narandžinog soka.

    Kuhani krumpir s žumanjkom i par kapi maslinovog ulja isto je kombinacija
    koja prolazi.

    Nama je problem što voli slane doručke, tj. slatke kašice nam baš ne prolaze, ali ne voli ni kiselo mlijeko ni jogurt.
    više nemam ideja šta bi mogli jesti.

    Ponekad jedemo kukuruzni kruh sa maslacem...i tako svaki dan pokušavamo smisliti nešto novo i vraćamo se na staro

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Klara.. nisam mislila da je ironija upućena meni. Moje mišljenje o čokolinu je jednako tvojem. Teško mi je povjerovati da postoje ljudi koji čokolino smatraju zdravom hranom. (to valjda po onoj teoriji da je čokolada zdrava jer je biljnog porijekla )

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,652

    Početno

    Jasna, probaj varijacije na temu palačinki. Ima dosta recepata i na forumu. Moji isto ne jedu čokolino, ali palačinke stvarno oduvijek pale. samo ne znam od koje dobi sam im ih počela davati.

  24. #24
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Jasna prvotno napisa
    Klara.. nisam mislila da je ironija upućena meni. Moje mišljenje o čokolinu je jednako tvojem. Teško mi je povjerovati da postoje ljudi koji čokolino smatraju zdravom hranom. (to valjda po onoj teoriji da je čokolada zdrava jer je biljnog porijekla )
    Na kutiji piše koje sve vitamine i minerale sadržava - zato je zdravo
    A i postoji jedna teorija koja je imala smisla u nekim drugim vremenima koja je nama teško zamisliti: hranjivo=zdravo za djecu.

    Evo još dvije ideje za doručak:
    - pašta (tjestenina) s vrhnje, svježim sirom, pekmezom ili slično
    - heljda malo prepržena na putru, pa skuhana u vrlo malo vode i posoljena, može vrhnje i/ili bućino ulje unutra (prije sam znala stavljati Vegetu umjesto soli, ali više je ne koristim )

  25. #25
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zmiksati:
    -bananu
    -naranču
    -par listova špinata
    -kiwi

    odličan okus, čak je i moja mala popila , a inače trenutno mi odbija sve zelene boje

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja mala neće ni probati čim osjeti miris banane.

  27. #27
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    juce sam napravila puding od kus kusa (integralni kus kus, vanlin secer, rzino/zobeno mljeko), sa strane preprzila banane, posula cimetom, i preko svega toga naribala jedan ljesnjak jedan badem.

    L. i MM su se udavili u tome.

    bananu mozes zamijeniti sa jabukom, npr.

    ili u kus kus dodati grozdjce li neko drugo suseno voce.

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    juce sam napravila puding od kus kusa (integralni kus kus, vanlin secer, rzino/zobeno mljeko), sa strane preprzila banane, posula cimetom, i preko svega toga naribala jedan ljesnjak jedan badem.
    aaaaa glaaad

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne volim cimet pa me ne pali

  30. #30
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma daj, da samo zbog cimeta ne jedes ovaj bogovski dorucak, nemoj me :shock:

    ja bi si onda svu hranu trebala s tabaskom posuti, da malo smrsavim

    gle, i nije losa ideja

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ma daj, da samo zbog cimeta ne jedes ovaj bogovski dorucak, nemoj me :shock:

    ja bi si onda svu hranu trebala s tabaskom posuti, da malo smrsavim

    gle, i nije losa ideja
    zapravo je bila vecera. od ostataka

    ja nace obozavam kus kus u salati. jedem ga svaki dan valjda (ok, svaki drugi)

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e da, za puding od kus kusa, kus kus se prvo preprzi

  33. #33
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    e da, za puding od kus kusa, kus kus se prvo preprzi
    Joj nesto sam glupa... kako mislis preprzi?

  34. #34
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    A evo i jedne ideje:integralni griz sa ljesnjakom.
    Saku ljesnjak namocis preko noci u casi vode, ujutro izlijes tu vodu izmiksas uz malo dodavanja vode po potrebi da ne bude bas pregusto.
    Kuvas griz na vodi pred kraj dodas smesu od lesnika.

  35. #35
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    smesu od ljesnjaka (moj hrvatski)

  36. #36
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    e da, za puding od kus kusa, kus kus se prvo preprzi
    Joj nesto sam glupa... kako mislis preprzi?
    kao sezam, npr.
    stavs u tavu na vatru i mjesas 2 min. vidjet ces kako ce lagano promijeniti boju i pustiti aromu. no pazi da ti ne zagori

  37. #37
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    leonisa
    hvala

  38. #38
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj kole prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    e da, za puding od kus kusa, kus kus se prvo preprzi
    Joj nesto sam glupa... kako mislis preprzi?
    kao sezam, npr.
    stavs u tavu na vatru i mjesas 2 min. vidjet ces kako ce lagano promijeniti boju i pustiti aromu. no pazi da ti ne zagori
    Dalje, molim?

    Preprzenog ga kuham u mlijeku (zob, riza, soja, krava.. stogod?)? Koliko dugo?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    za sada sam kupila u bio dućanu neke žitarice (3 korn) i radim ih s rižinim mlijekom. Nije nešto prefino (bar meni), ali dodam još ribane jabuke i hoće jesti!
    Tjesteninu s vrhnjem sa znala davati....

    Neko je na forumu bio spominjao i pileću home-made paštetu.. da li ima netko recept?! (više za Matiju - 5g).

    Ovo sve drugo me prilično zbunjuje.. Kus kus - nikad čula (ja sam stara tradicionalna škola...).. u biti mi je bed davati joj nešto što sama nisam nikad probala (kako ću znati da sam dobro skuhala!?!).. u svakom slučaju malo ću češće proviriti u bio dućan.. pa mi teta možda preporuči još nešto dobro...

    za sada imam par doručaka koji pale:
    - putar pekmez
    - sirni namaz masline (obožava masline.. za masline jede bilo šta.. a princip je zalogaj za zalogaj)
    - žitna kašica i ribana jabuka
    - palenta jabuka

    Jaja ne dajem za doručak jer nekako ispadne da uvijek petkom jede jaje (=jednom tjedno), ali koliko kužim to je otprilike taman dovoljno (jer kao ne bi trebalo pretjerivati s jajima).. voli jaja!

  40. #40
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj kole prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    e da, za puding od kus kusa, kus kus se prvo preprzi
    Joj nesto sam glupa... kako mislis preprzi?
    kao sezam, npr.
    stavs u tavu na vatru i mjesas 2 min. vidjet ces kako ce lagano promijeniti boju i pustiti aromu. no pazi da ti ne zagori
    Dalje, molim?

    Preprzenog ga kuham u mlijeku (zob, riza, soja, krava.. stogod?)? Koliko dugo?
    I ja isto molim da se recepti izdiktiraju do kraja

  41. #41
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Još jedno pitanje u vezi kus-kusa... jedem ga samo ja i sebi ga ne kuham. Samo namočim i uparim onako
    Jel se to tako jede?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ivan neće jesti nikakve kašice, neće jesti palačinke, pekmez, neće piti mlijeko (mlijeko je kod mame a ne u šalici). Obožava kruh i sirni namaz, baka mu je dala špek i sad se navuko, konačno je počeo jesti jabuke ali bananu neće ni u kojem obliku. Doručak i večera nam se svode na isto, kruh s nečim i jogurt. Barem ruča super, voli sve čušpajze i juhe.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Još jedno pitanje u vezi kus-kusa... jedem ga samo ja i sebi ga ne kuham. Samo namočim i uparim onako
    Jel se to tako jede?

    Kuhanje cous-cousa: koliko vode, toliko cous-cousa (za nas troje ja stavim otprilike jednu šalicu). Vodu zakuhaš (u nju staviš malo soli, možeš i začina), skloniš s vatre, sipaš u nju c-c, poklopiš i ostaviš da stoji par minuta. Nakon toga promiješaš, jer inače ostane zgrudvan/kompaktan i možeš staviti ako želiš malo margarina dok miješaš da se rastopi.
    Ja ga volim u svim kombinacijama, a i super je što se tako brzo spremi. Ako ga napravim za ručak kao prilog uz povrće i meso, a ostane mi viška, onda pojedem za večeru ili doručak s jogurtom. I mali ga voli tako jesti.

    Za doručak mi je dobro i skuhati zob pa dodati naribanu jabuku.
    Ili naribani svježi celer, mrkva, cikla, jabuka. Ili samo celer i jabuka.

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Još jedno pitanje u vezi kus-kusa... jedem ga samo ja i sebi ga ne kuham. Samo namočim i uparim onako
    Jel se to tako jede?
    tako ja radim sebi za salatu.
    kadd ga kuham kao prilog onda u vodu stavim soli i putra i kad prokljuca mijesam 2 minute. omjer je obicno 1:1

    a onaj puding, negdje sam vidjela recept ali kako ja nis ne radim po receptu vec od oka tako je i ovo.

    kus kus stavti u teflonsku tavu (ona je najbolja da ne zagori), mijesati cca 2 min dok ne promijeni boju, pazit da ne izgori. stavit mlijeko (kravlje, sojino, rizino, zobeno...) omjer 1:1, vanilin secer i po potrebi jos secera.
    ja sam na vrh istrenicala badema i ljesnjaka a pored servirala bananu (pecenu na putru i zalivenu cimetom) te taj saft koji je ostao u tavi nakon banana prelila preko kus kusa.

    MM servirala i sladoled

  45. #45
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u mlijeku isto kuhati 2 min, vidjet ces jel treba pol min. manje vise zbog gustoce

    a jel ko voli preprzeni sezam mmmmmm kako samo promijeni aromu. jos kad ga se naknadno usitni....odlcno ide na rizu, tjestrninu,umake....

    i preprzeni pinjoli s rizom. al sad smo vec daleko od dorucka

  46. #46
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    tenks
    ja sam sebi pravila onako kako je kokolina napisala, zalila s vodom i uparila
    pa dodavala voće i tako
    nažalost, sama sve pojedem :/

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja kad sebi radim (i integralne i neintegralne- iako vidim razliku kad ih tako pripremam) sipam u zdjelicu kus kus i zalijem vrucom vodom. kad upije, a upije brzo dodam hladnu. za to vrijeme narezem puuuuuno persina, na sitno, 2 paradajza, jedan krastavac, pola paprike, sve na stne kockice. pomijesam u zdjeli, dodam soli, maslinovo ulje i dva limuna i eto moje vecere

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    prebačeno na dohranu

  49. #49
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Ako limac voli kruh, možda da probaš namaz tahini (putar od sezama, ima varijanta s soli i bez) ili putar od suncokreta. Kako je Davor negdje pisao o negativnostima kikirikija, taj ćemo izostaviti. Oba ima za kupiti u Bio i bio. Kad se kupi treba ga promješati jer ulje ispliva na vrh. Zna biti suh zalogaj kada se jede pa mi uvijek jedemo neko vodeno povrče (rotkvica, krastavac(svježi), korabica...), jogurt

  50. #50
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Evo ja nemam ideje nego sam htjela samo reči da D zadnjih dana odnosno tjedana za doručak uvijek jede čokolino.
    Jednostavno neče niš drugo.
    Nudim mu sve i svašta ali on hoče samo čokolino i uvijek govori kak on obožava čokolino.
    Ne znam kaj da radim.
    a da probaš napraviti griz i staviti u njega cimeta. Moja mala obožava griz, ne voli čokolino uopće i na kraju završim tako da ga ja pojedem. Also, vidjela kod moje tete koja je na djeti da čokoladu zamijeni sa cimetom, pa eto probaj.

    Te žitarice se mogu skuhati i u soku, zar ne?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •