Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 113

Tema: Hoću samo kupovne kašice!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno Hoću samo kupovne kašice!!!

    malena mi ima 1 god. i 7 dana. i ne želi ništa jesti osim kupovnih kašica voćnih i mesnih... ok juha prolazi...ali ostalo teško... svježe voće ..više pobaca nego proguta a smiksano nikako... sad je na odvikavanju od dojenja ( duga priča...) i ne želi jesti niti čokolino, i sl. izvedenice.. usput dali ona smije piti obično kravlje mijeko?? što da radim.. da i dalje kuham i baca i strahujem jer je vjerojatno gladna ili da popustim i dam kašicu??


    frida editirala spominjanje proizvođača koji krši međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    U svakom slučaju dijete ne može biti gladno, ali na tvom mjestu bi ustrajala nogama i rukama i borila se do zadnje kapljice snage da joj uguram svježe.

    Probaj joj domaće staviti u staklenku kašice i pravi se da je ispred nje otvaraš, možda pomogne, jer ako voli raznovrsne ukuse kašica pa čak i meso (osobno ga rađe ne bi davala nego iz kašice) onda bi je mogla možda zavarati.

    Ako ne ide onda napravi 2-3 kašice, stavi na mjesto gdje ih može dohvatiti i reci joj da izabere što bi jela, možda se tu malo zezne.

    Ovo pišem, jer je to spasilo moju prijateljicu kojoj cura već šest mjeseci jede "kupovne" kašice, a ustvari je unutra sve domaće i zdravo
    Ona njoj ponudi dvije kašice i pita je koju će danas papiti i cura izabere i pojede, a u obe isti sadržaj, jednu poslije pojede mama ili je ostavi za malo kasnije.

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pepita ovo je super. Vidiš takve fore je dobro znati, izgleda da su ovakvi malci još uvijek dovoljno mali da ih možemo "prevariti" na ovakav način.
    Ni ja osobno joj ne bi davala kupovne kašice, ajde povremeno kad si na putu i nemaš izbora ok, ali inače... ne znam što misliti o namirnicama koje mogu stajati 2 godine u staklenoj bočici :/

    A da, spomenula mi je jedna frendica da se ne zeznem kad van kuće bebici dajem iz stalno iste bočice od kašice (kupila sam 2 voćne kupovne kašice samo zbog bočica u koje ću staviti domaće kašice kad idemo van) da se ne bi navikla da mi jednog dana ne želi ništa drugo osim hranu iz takve bočice. Doma joj naravno (i prije nego mi je to rekla frendica) dajem iz raznobojnih zdjelica i raznobojnim žličicama tako da ne može povezati hranu s nekom specijalnom posudicom/žličicom

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Probaj joj domaće staviti u staklenku kašice i pravi se da je ispred nje otvaraš, možda pomogne, jer ako voli raznovrsne ukuse kašica pa čak i meso (osobno ga rađe ne bi davala nego iz kašice) onda bi je mogla možda zavarati.
    meni je ovo... nedobar savjet :/
    nemojmo varati djecu, oni vide i osjete iskrenost u svakom našem postupku.

    ako hoće samo kupovne kašice, znači da ih je negdje morala probati.
    pa onda polako... kako si ih polako uvodila, tako ih polako i izbacuj. ako treba - jednu tjedno, ali svejedno ćeš jednom doći na svoje i potpuno ih izbaciti.

    normalno je da ih djeca vole jer su u njima umjetna sladila i pojačivači okusa; napravljene su tako da ih djeca traže, a proizvođaču povećevaju zaradu.

    samo polako i strpljivo; potrudi sa da hrana na tanjuru bude što šarolikija, daj i njoj žlicu u ruku, možda i još jedan tanjurić, pa se paralelno hranite.
    uglavnom, što god da radiš, neka bude usmjereno na hranu, bez dodatnih stimulacija kako bi je privoljela.
    i što više temeljnih okusa.

    projest će jednom, vidjet ćeš.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    meni se veoma svidja sto je apricot napisala ..
    takodjer, nema sanse da ti dijete nece s vremenom potpuno se "prebaciti" na prirodne kasice ako je tvoj unutarnji stav nikako ne kupovno .

    jednostavno je nepojmljivo kakva je ukupna razlika izmedju onog spravljenog kod kuce i onog sto se deklarira kao zdravo, iz trgovine.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i, još nešto...
    čini se da je bolje maknuti djecu iz hranilica i postaviti ih da sjede s nama za stolom, pa makar s enciklopedijama pod guzom.
    neka postanu dio obitelji koja ruča, a ne dijete koje ruča i ostatak obitelji koji bulji.

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    projest će jednom, vidjet ćeš.
    Tu je razlika između naših postova, što kod mene ova rečenica nema smisla i nikad se ne mirim na način "jednom će".
    Ja sam drugačijeg stava.

    Svakako ne bi pristala na činjenicu dijete hraniti na kupovnim kašicama dok se jednom ne sjeti da je i ovo drugo lijepog okusa.

    Ali naravno, to su naša mišljenja pa ne možemo razgovarati o pravom ili krivom načinu, već o onom koje je za majku koja je postavila pitanje prihvatljivo.

    Tako da je majka ta koja mora odlučiti koju alternativu će prihvatiti, da dijete ponekad zavara ili mu na raspolaganje da da bira što i kako želi jesti.

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih rekla da je najveća razlika u sagledavanju "rokova".
    moji su jako dugoročni i tako se postavljam.

    ali, kako kažeš, svaka će donijeti odluku za sebe.

  9. #9
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    djeca padaju na ambalažu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Moja djeca su se najela kupovnih kašica jer je meni bilo tako jednostavnije - to se nije pokazalo lošim jer em ja nisam bila frustrirana, em su dečki bili siti, zadovoljni i zdravi. Nije nam bio problem prelazak na hranu koju i mi odrasli jedemo kad je za to došlo vrijeme, a i danas su skroz zdravi, nema nikakvih alergija i sve 5.

    Inače, potpisujem Apricot. Ako djeca skuže i nauče da nam u tako ranoj dobi ne mogu vjerovati, kako će tek biti kasnije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    i, još nešto...
    čini se da je bolje maknuti djecu iz hranilica i postaviti ih da sjede s nama za stolom, pa makar s enciklopedijama pod guzom.
    neka postanu dio obitelji koja ruča, a ne dijete koje ruča i ostatak obitelji koji bulji.
    potpis i pod ovo.

  12. #12
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Sad mene zanima nešto. Što stavljaju u te kašice da se djeca tako "navuku". Po sastav navedenom na etiketi unutra ne bi trebalo biti ništa upitno tipa 99%mrkva i 1% voda. A opet, nešto mi govori da to nije baš tako. Ima li netko neka pouzdana saznanja što ne piše čak ni sitnim slovima (iako su već i ova tako sitna da ih je gotovo nemoguće pročitati bez pomagala).

  13. #13
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    i, još nešto...
    čini se da je bolje maknuti djecu iz hranilica i postaviti ih da sjede s nama za stolom, pa makar s enciklopedijama pod guzom.
    neka postanu dio obitelji koja ruča, a ne dijete koje ruča i ostatak obitelji koji bulji.
    Moja sa skoro dvije godine još uvijek sjedi u hranilici. I uvijek je dio obitelji koja ruča- hranilica je privučena uz stol i svi zajedno sjedimo za stolom i jedemo.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa
    Po sastav navedenom na etiketi unutra ne bi trebalo biti ništa upitno tipa 99%mrkva i 1% voda. A opet, nešto mi govori da to nije baš tako.
    pokušaj naribati mrkvu, dodati kap vode, hermetički zatvoriti i... u mobitelu staviti podsjetnik da je otvoriš za dvije godine

    luci07, i moja starija je sjedila do 3 i pol i mislila sam kako je to super.
    mali je sjedio do godine dana, sada je na običnom stolcu.
    ovo je slađe.
    a sam je odabrao, ne bih ni pomislila sama...

  15. #15
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ma sjedi i moja ponekad na običnoj, ali to je sve samo ne normalno jedenje onda. Ona je puno preživa da bi to funkcioniralo, svaki čas silazi i juri okolo, moram gledati hoće li pasti s nje... U hranilici je puno mirnija, valjda je navikla da tu sjedi dok ne pojede.
    Ali htjela sam samo reći da ne mora dijete biti isljučeno iz obiteljskih obroka ako je u hranilici, lako se namjesti uz stol pa sjedi s ostatkom obitelji. Pogotovo ako se može skinuti pladanj s hranilice, onda je dijete skroz za stolom, a dovoljno je visoko i sigurno.

  16. #16
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    djeca padaju na ambalažu
    Ovo moram jako potpisati!!!

    apri slažem se ja s tobom, nemoj misliti da nisam, samo što sam ti ja malo strožija mama, kod mene se voće mora pojesti i tu je točka!!!
    Za nekog sam nemajka, za nekog brižna majka, za nekog dosadna, ali što ću takva sam

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    ovo sa ambalažom kod moje ne pali, ak joj je nešto fino i sa poda će jesti ...al trudim se izmučim ju sa svi i svačim al još uvijek joj dam bar jednu kašicu kupovnu da bar zanm da je neš pojela taj dan konkretno ( osim ručka)

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    samo što sam ti ja malo strožija mama, kod mene se voće mora pojesti i tu je točka!!!
    Za nekog sam nemajka, za nekog brižna majka, za nekog dosadna, ali što ću takva sam
    ovo ne razumijem :/

  19. #19
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,417

    Početno

    kod mene se voće mora pojesti i tu je točka!!!
    Pepita, ovo ti je jedan jako dobar nacin da za dijete omrzne voce, i da ono postane nesto sto se mora pojesti bez obzira na sve, a ne nesto sto je fino, zdravo i moze se jesti uvijek i svugdje

  20. #20
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    samo što sam ti ja malo strožija mama, kod mene se voće mora pojesti i tu je točka!!!
    Za nekog sam nemajka, za nekog brižna majka, za nekog dosadna, ali što ću takva sam
    ovo ne razumijem :/
    To znači da se trudim na načine da glumim psa po kući, lajem, zavijam ko vuk na mjesec, plešem na Fifi&cvijetno društvo, glumim dvorsku ludu, stavljam krpe na glavu, glumim da kišem, kašljem i da ne spominjem što još...

    Nipošto dijete ne silim na način da joj guram u usta ako je nekom to palo na pamet.

    Moja L je imala krizu voća i nije neko vrijeme htjela ništa osim banane, sada jede sve, jer se valjda naučila na okuse tokom nekog vremena.

    Ja puzim po kući, glumim klauna i ne znam što sve dokle god ne pojede barem par žličica.

  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    E da, zaboravih reći, kada moja L nije htjela jesti bananu davala sam joj je svaki dan dok joj se nije svidjela i sad ne možemo proći dan bez banane.
    Jednostavno se naučila na nju, jer smo svaki da ponavljali jedu do dvije žlice banane.

    E da i moram spomenuti da kod nas ne postoji "zadnja žlica" jooooj to su meni radili kad sam bila mala "ajde pojedi ovo je zadnja" mrzim tu zadnju žlicu pa L nikad, ali baš nikad ne guram zadnju, pojede koliko hoće, potrudim se na sve moguće načine, ali pojede.
    Samo da nije zadnja žlica

  22. #22
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Pepita, mene zanima koliko godina misliš lajati? Sljedećih 7?
    Dajte djeci da se igraju s hranom, da vrte po prstima, da stavljaju po obrazima.
    Kriza nejedenja uvijek dolazi i završava s roditeljima.

  23. #23
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Mene muči ista stvar. Balerina uopće ne želi otvoriti usta ako joj nečim ne odvučem pozornost. Uvijek kad jede ispred nje mora biti slikovnica ili ja moram mahat nekom igračkom ili nešto...Ne vidim koja mi je alternativa. Ona ne želi jesti i ja znam da to nije ispravan način, ali kako da nahranim dijete? A da ne spominjem da ona još uvijek od dohrane ne jede ništa osim voća. Meso, povrće, nema šanse...

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    To znači da se trudim na načine da glumim psa po kući, lajem, zavijam ko vuk na mjesec, plešem na Fifi&cvijetno društvo, glumim dvorsku ludu, stavljam krpe na glavu, glumim da kišem, kašljem i da ne spominjem što još...

    Nipošto dijete ne silim na način da joj guram u usta ako je nekom to palo na pamet.

    ovo gornje mi se čini puno agresivnijim nego ovo dolje

    ako djetetu silom trpaš u usta, ono može biti začuđeno/nesretno, ali će dobiti ispravnu poruku: moja mama od mene želi da ja to pojedem pa ću ja to
    a) pojesti
    b) ispljunuti

    ako glumiš majmunčića, što će malena shvatiti
    a) mama je budala
    b) mama je zabavna
    c) mama je smiješna... ali ja ne razumijem što ona hoće :?

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ne forsam. oboje imaju periode kad ne jedu skoro nista. a sad cete cuti tko je prava nemajka jer ja tada--uzivam, posto mogu jesti na miru

    ok, za malu ne brinem jer ona sisa 100 na sat. a f. vise bas i ne sisa (trazi jednom mjesecno po par gutljaja). ali on opet ima dane kad jede toliko da ja ne mogu vjerovati di mu to stane. osim toga, svaki dan kenja, jeo-ne jeo, i to obilno (to isto ne kuzim, otkud mu kad nis ne jede).

    moja teorija je da kad pokusavas preuzeti odgovornost za djetetovo hranjenje--znaci ne sto ce jesti, nego hoce li jesti i koliko--dijete ti vraca na najgori nacin--pocne ucjenjivati hranom. a to je sra*nje. zato ja pustam. znam da se nece izgladniti do smrti i nisam nikad od klopanja radila big deal (a cak i md, i moji i njegovi jesu ). najbolje mi je bilo kad je sveki pokusavala ono kao "leti avion" pa zlica u usta, ali k. se ne da preveslati, pa je brzo odustala , dok sa f. to nije bilo potrebno, jer je on jeo ko da je sudnji dan. i bio mrsav, uvijek

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Kriza nejedenja uvijek dolazi i završava s roditeljima.
    Ovo debelo potpisujem.
    Kad sam ja objasnila sebi da moje dete zna koliko joj treba i čega, završila se naša agonija sa hranom.
    Pepita, no hard feelings ali meni je prilično strašno ovo što kažeš "voće se MORA pojesti". A i slažem se sa apri za ovo izvođenje cirkusa po kući da bi dete jelo. Meni je OK da je odgovornost na tebi šta će dete jesti, tj da joj ponudiš uvek zdravo, ono što je tebi prihvatljivo da pojede. A na detetu je da izabere kada će i koliko toga pojesti.
    Ja brinem o izboru namirnica, da je uvek na meniju nešto zdravo i po malo od svega (meso, žitarice, povrće), i da u kući imamo voća. A sve ostalo je njena briga. I do 18 meseci njenih smo imali puno dana kada ništa nije stavila u usta osim cice. I sad ima dana kada jede samo npr. proso za doručak, ručak i večeru. Ali kad pogledam na sedmičnom nivou, vidim da je uzela svega sasvim dovoljno (pisala sam) iako mi se neki dan činilo da je jela samo voće, ili samo meso....
    Verujte svojoj deci.

  27. #27
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Zadnje vrijeme na ovom forumu gdje god nešto napišem, uvijek se pokrene rasprava oko mojih postova, ne znam je li to zato što sam odavno mnogima upala u oko kao temperamentna dalmatinka bez dlake na jeziku, kao babaroga ili kao netko tko možda nema ista mišljenja kao većina.
    Ok, cura je postavila pitanje, ja sam rekla svoje mišljenje i objasnila ga.
    I sada se zadnjih deset postova piše o meni i mom stavu, o tome što ja dobro radim, a što ne.

    Ne znam, napisala sam da moje dijete jede sve, da nemam problema s njenim jelom i majmuna sam glumila kada nije niti mllijeko htjela piti.
    Sada bi ja trebala objasniti posebno svaku svoju riječ, da sam to nekad radila i da sada ne radim jer nema potrebe, da je meni osobno bitno da dijete od deset i pol mjeseci jede zdravo i da jede i voće i povrće, da je ne silim da jede, da je ne tjeram, ne guram joj, ako neće pustim je...

    Pa zaista se glupo osjećam što svaki post počima sa Pepita a ja sam samo rekla svoje mišljenje, pretpostavljajući možda da bi cura bila sretna da joj dijete ponekad bar pojede domaće, pa ona će sama ocjeniti da li sam ja dala dobar savjet ili ne.
    Imam osjećaj da većina vas upoće ne čita cijeli topic već piše na račun zadnjih postova.

    I ja se sada moram povući iz rasprave, jer uvijek isto uslijedi, ja pokušam objasniti, većina vas izvlači negativno iz mojih rečenica i zaključuje onako kako nije, ja pokušavam obraniti se, jer mi je jako žao da netko misli nešto drugačije i onda dobijem opomene na pp od moderatorica, upozorenja i topic se zaključa.

  28. #28
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Pepita, nemoj se ljutiti, ali cini mi se da su tvoji stavovi pomalo radikalni, zato nailazis na toliko otpora. Znam da su ljudi na ovom forumu nesto oprezniju (sto se, recimo, tice motorike), ali samo sam od tebe procitala da ti dijete nece na noge sve dok ti ne procijenis da ima dovoljno mjeseci. Znam da je to u najboljoj najmeri i s puno ljubavi, ali djeci se uglavnom dopusta da rade ono sto mogu sami, bez obzira na mjesece koje su napunili.

    Tako i ovo za dohranu- neka djeca su malo kompliciranija po tom pitanju i 'tjerati' ih da jedu kad ona iz nekog razloga nece je za mene izgubljena bitka (i ja skoro svaki dan stojicki podnosim poraz ). Na taj se nacin roditelji (uglavnom) postavlaju pa onda tvoj 'mora' zvuci grubo.

    A zasto se potegne rasprava poslije tvog posta- pa, eto, ima materijala za raspravu .


  29. #29
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    oprosti pepita

  30. #30
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    oprosti pepita


    Mimah moje dijete je hipotono pa samim tim ti ne mogu reći da bi je se usudila pustiti da se motorički razvija kako želi.
    Uz to nisam sama procijenila da joj ne dopuštam da se diže, već mi je to rečeno od strane fizijatra i fizioterapeuta.

    Ako sam kriva što bi rađe dijete lagala da jede kupovnu kašicu (a unutra domaće), nego ga pustila da jede samo kupovne kašice dok samo ne odluči jesti voće, ako se odluči, onda uredu, prihvaćam da sam nemajka, da pričam gluposti i loše utječem na neke mame.

    Ja svoje dijete nikad nisam tjerala da jede, ali sam se trudila. Trudila sam se kao do ničeg do sada. Da li zato, što sam se zaista trudila ona sada jede sve ne znam.

    Ako se i ne slažemo u nekim stavovima onda se to ne mora svaki put isticati, ja sam curi koja je postavila pitanje odgovorila što bi ja, odgovorila sam joj iz srca, isto tako su i drugi mogli dati svoja mišljenja i ja zasigurno ne bi tvrdila da to nije uredu.
    Ako sam pisala nešto njoj neprihvatljivo onda će ona sama to ocijeniti, a nije joj potrebno pročitati između redova "joj ova Pepita i njene metode".

    Mislim, puno ljudi samo čita ovaj forum i meni je zaista više neugodno da svaki put kad nešto kažem ide rasprava ili deset postova započima sa Pepita...

    Ja ću ako se ovo nastavi zbilja prestati pisati, jer već sada imam grč u želucu kad nešto trebam napisati i stoput promislim da li da uopće išta kažem.

    Isto tako kužim već neko vrijeme da sam etiketirana.

    Što se tiče topica motorike, puno su se izokretale moje riječi, što nisam prvi put doživjela općenito na forumima.
    Isto tako, svaka je tema zasebna i ne treba me suditi na račun jedne teme ili rasprave.

  31. #31
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Inače sam izgubila volju za pisanjem o bilo čemu, jer ispada da je moje dijete ovakvo zato što se takva rodila (spava cijelu noć od rođenja, nikad ne plače, jede, igra se sama po sat i pol vremena, hoće svim ljudima, ne plače kad nisam u njenom vidokrugu, ne plače kada je pridrži netko nepoznat, ne plače dok se vozi u autu...), a odgovor na sve to je TAKVA JE.
    Pa nije vrag da niti malo mog truda, mojih pričanja s njom, igranja, provođenja vremena, učenja i da ne nabrajam dalje nema...

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim da ti pretjeruješ

    otvarali su se nekad topici: zašto poslije mene nitko ne komentira?
    sada nas muči ako je previše komentara...

    to je kao i ono: moje dijete ne jede.
    moje dijete previše jede...

    moramo prihvatiti da smo puni ekstrema i znati se nositi s time.

    (a da sam dobila kunu svaki put kad je netko rečenicu započeo s "apri"... prebogata bih bila) :D

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    neću početi s "pepita" , ali ću napisati da je moje dijete imalo krizu "svega što nije voće" koja je potrajala nekoliko mjeseci. nisam lajala na mjesec, samo sam mu svaki dan ponudila ručak... a on ga svaki dan odbio. jednog dana je iznebuha smazao cijelu porciju i otad ponovo jede apsolutno sve. kao i brat mu. uživaju u hrani, kuhanju... jedan sitan i tanak, drugi povelik.

    ponekad se, možda, trebamo malo manje truditi.

  34. #34
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja ne vidim problem 'laganja' kad strpaš pravu kašicu u teglicu

    što se mene tiče može jesti i iz posude za mačke, lonca, vaze .... samo da pojede zdravo

    večina djece nije sposobna donijeti odluku o jedenju iz nutriocističkih razloga
    nego čisto iz okusnih, gurmanskih razloga
    to je odgovornost roditelja, i ta odgovornost će trajati dosta dugo, sve dok dijete ne bude dovoljno veliko da shvati razliku između junka i prave hrane
    do tada je na roditelju da pazi

    nisam za rečenicu: jest će voće i točka
    ali ne vidim u načinu hranjenja Pepite da ona dijete sili
    ona dijete nagovara koristeći igru

    to je uredu
    nije dijete privezano za stolac sa stavom : jedi ili nema mrdanja odatle

    ja sam svoju nagovarala za blitvu, moja mala ju ne jede vilicom, ma jok
    ona ju je prihvatila jesti list po list: uzme jedan stavi iznad glave i onda ,kao ptič, otvori usta i pojede
    što se mene tiče, može ju jesti i naglavačke, bitno je da pojede zdravu kvalitetnu hranu

    sada je dovoljno velika da razumije kad joj velim da ako pojede još čokolade da će joj kakica biti tvrda
    i mala stane, ne jede više
    isto tako zna da ako jede smokve, šljive, blitvu ... da će kakica biti meka

    ima 3,5g

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Inače sam izgubila volju za pisanjem o bilo čemu, jer ispada da je moje dijete ovakvo zato što se takva rodila (spava cijelu noć od rođenja, nikad ne plače, jede, igra se sama po sat i pol vremena, hoće svim ljudima, ne plače kad nisam u njenom vidokrugu, ne plače kada je pridrži netko nepoznat, ne plače dok se vozi u autu...), a odgovor na sve to je TAKVA JE.
    Pa nije vrag da niti malo mog truda, mojih pričanja s njom, igranja, provođenja vremena, učenja i da ne nabrajam dalje nema...
    Evo samo da ti prokomentiram ovo. Dakle tvoja L. je isti moj L. kad je bio mali. Njemu je sve bilo dobro, išao je svima, u jaslicama praktički nije bilo adaptacije, nije plakao skoro nikad, spavao po cijelu noć... Ja sam isto mislila da je to do mene, bar malo.
    E onda se rodila M. i od ovog nabrojanog jedino je spavala cijelu noć. Komplicirano i tvrdoglavo dijete s kojim moraš postupati u rukavicama. Dvoje djece, isto odgajani, a dijametralno različiti. I zbog toga mislim da se djeca s karakterom rode.

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih htjela prokomentirati da je mene ustvari isto zasmetala rečenica tipa jesti će voće i točka, jer ja tako kažem. To mi je totalno neprihvatljivo, jer mi aludira na prisilu, a protiv prisile se borim rukama i nogama.
    Kasnije kad si pojasnila da ta tvoja rečinica ustvari znači "majmuniranje" da dijete pojede, onda mi je mrvicu prihvatljivija. Ja sam recimo osoba koja i danas kad maleni ima 2 g i 3 mj. za njim "trčim za tanjurom", ali "majmunirati" sam se prestala odmah čim sam počela. Ovo "trčanje s tanjurom" mi je prihvatljivije jer onda ipak kuži da ga hranim, ne trpam u njega "na prevaru". Dakle, razlika je što ne jede za stolom (ne uvijek, ponekad i jede), ali svakog zalogaja je svjestan, ne otvara usta bezveze.
    E sad, niti ovo "trčanje s tanjurom" nije moj san snova o hranjenju i nadam se da ću to kod slijedećeg dijeteta uspješno izbjeći, ali eto imali smo razloge koji su doveli do toga, ne smatram zato da je to savršeno ispravno, a opet smatram da će doči dan kad će sve obroke pojesti za stolom.
    A što se tiče spavanja i sličnog i mamine zasluge u tome, ne znam što bih rekla. I moj spava od prvog dana, a ono što smatram eventualno "svojom zaslugom" u tome, je što mu pogoduje da spava blizu nas, što mu od prvog dana nastojim stvoriti mirne uvjete za spavanje i slično,... A opet to nije garancija da će i moje slijedeće dijete biti pod istim uvjetima jednaki spavač. Mislim da su takve stvari jako ovisne o karakteru.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ja ne vidim problem 'laganja' kad strpaš pravu kašicu u teglicu

    što se mene tiče može jesti i iz posude za mačke, lonca, vaze .... samo da pojede zdravo
    Može jesti iz čega god, nije to poanta. No, ako putem posude u kojoj serviraš jelo stvaraš iluziju da djetetu daješ kupovno, a zapravo daješ domaće, onda to za mene jest prevara. Dijete vidi posudu i misli da jede jednu stvar, a zapravo jede sasvim nešto drugo, jer je mama tako odlučila.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Koje rasprave zbog hranjenja... Meni su avionceki, trcanje s tanjurom i slicno itekako poznati i o tome sve najbolje mislim... Doduse, nisam ja ta koja trci i koja se majmunira, vec ona kojoj se to radi... Ne radilo, vec radi!

    Ako su se vec djeca rodila s karakterom, time sto mama u teglice stavlja svjeze voce umjesto kupovnih kasica, dijete nece postati Ronnie Biggs..
    ili hoce? :?

  39. #39
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    (...)
    Ne ulazim ja u tvoje razloge, tvoja slatkica, tvoje odluke (ili one po naputku lijecnika). Samo sam ti htjela reci zasto si ponekad 'neshvacena' i zasto tvoji postovi ponekad izazovu ovakvu raspravu.

    I mislim da bi bila steta da prestanes komentirati, pomagati drugima. Bas bi dosadno bilo kad bi svi svi imali isto misljenje o svemu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Tko je Ronnie Biggs?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ma nema veze tko je Ronnie Biggs; ono što sam ja htjela reći nema veze s karakterom djeteta nego odnosom djeteta i roditelja. A taj odnos, po meni, ne bi trebao biti utemeljen na prevari, ni u najranjoj dobi, ni o tome jede li dijete kupovnu ili domaću hranu.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Provedeno je bilo istrazivanje pa su potpuno isti detergent stavili u razlicita pakiranja... svim zenama je najbolje prao onaj najpoznatiji...

    Ak dijete hoce tu kasicu jer mu se svidja ambalaza, pa nek jede onda iz toga... uopce ne vidim kako bi se iz toga mogli razviti problemi... Ionak nece samo *sto je ocito iz primjera* priznati da jede zbog teglice, a ne sadrzaja...

    Btw Ronald Arthur "Ronnie" Biggs (born 8 August 1929) is a British criminal, famous for his role in the Great Train Robbery of 1963.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    potpuno se slažem, ukoliko dijete zna da jede domaću hranu, iz kupovne teglice. No, ukoliko misli da jede kupovnu hranu zato što ju jede iz kupovne teglice, a zapravo jede domaću, onda je to prevara.

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    Može jesti iz čega god, nije to poanta. No, ako putem posude u kojoj serviraš jelo stvaraš iluziju da djetetu daješ kupovno, a zapravo daješ domaće, onda to za mene jest prevara. Dijete vidi posudu i misli da jede jednu stvar, a zapravo jede sasvim nešto drugo, jer je mama tako odlučila.
    spada li tu i djed Mraz?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    potpuno se slažem, ukoliko dijete zna da jede domaću hranu, iz kupovne teglice. No, ukoliko misli da jede kupovnu hranu zato što ju jede iz kupovne teglice, a zapravo jede domaću, onda je to prevara.
    Fino, a kak to znati? Sto njima u toj dobi znaci kupovna/domaca hrana? Cim jede iz teglice, ocito je stvar upravo te teglice... inace bi odbilo papicu... bez obzira u cemu je...

  46. #46
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Meni je ovo o prijevarama isto malo pretjerivanje, kao i to zna li dijete da je unutra kupovno ili domaće, ili zdravo ili nezdravo ili što već. Jedino što zna u ovom slučaju je da joj je zgodno jesti iz te staklenke, što god bilo unutra. Da se radi o okusu, o tome da mu je kupovna finija, da se navuklo na nju zbog bilo čega što unutra stavljaju, onda mu domaće ne bi valjalo i pljunulo bi ga van. Malo mi je pretjerano gledati na to kao na neko strašno obmanjivanje koje će narušiti povjerenje između djeteta i roditelja.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Loli prvotno napisa
    Može jesti iz čega god, nije to poanta. No, ako putem posude u kojoj serviraš jelo stvaraš iluziju da djetetu daješ kupovno, a zapravo daješ domaće, onda to za mene jest prevara. Dijete vidi posudu i misli da jede jednu stvar, a zapravo jede sasvim nešto drugo, jer je mama tako odlučila.
    spada li tu i djed Mraz?
    :?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Citiraj Loli prvotno napisa
    potpuno se slažem, ukoliko dijete zna da jede domaću hranu, iz kupovne teglice. No, ukoliko misli da jede kupovnu hranu zato što ju jede iz kupovne teglice, a zapravo jede domaću, onda je to prevara.
    Fino, a kak to znati? Sto njima u toj dobi znaci kupovna/domaca hrana? Cim jede iz teglice, ocito je stvar upravo te teglice... inace bi odbilo papicu... bez obzira u cemu je...
    odgovor ti je u prvom Pepitinom postu

  49. #49
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Citiraj Loli prvotno napisa
    potpuno se slažem, ukoliko dijete zna da jede domaću hranu, iz kupovne teglice. No, ukoliko misli da jede kupovnu hranu zato što ju jede iz kupovne teglice, a zapravo jede domaću, onda je to prevara.
    Fino, a kak to znati? Sto njima u toj dobi znaci kupovna/domaca hrana? Cim jede iz teglice, ocito je stvar upravo te teglice... inace bi odbilo papicu... bez obzira u cemu je...
    odgovor ti je u prvom Pepitinom postu
    Na što točno u tom prvom Pepitinom postu misliš?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    odgovor ti je u prvom Pepitinom postu
    Iz tog posta ja nisam uspjela zakljucit zbog cega ne jede... niti da ne jede kupovne kasice upravo zbog ambalaze...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •