Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: što uz/na kruh

  1. #51
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    ajvar i majonezu ni pod razno ne bih davala djetetu, bar dok ja još mogu komandirati . doći će vrijeme kad me neće htjeti slušati i kad će jesti taj užas (ajde ajvar može i proć za stariju djecu ako je domaći i nije jak) al' majoneza na kruh pa to jesti, užas. sorry curke, nisma ni gledala tko je predložio ajvar i majonezu tako da nije nikome osobno upućeno već stvarno sam šokirana s činjenicom da netko dje djetetu majonezu na kruh...inače ne znam neki dobar savjet za dijete koje ne smije mliječne proizvode... ja bembu dajem sve vrste sira i sirnih namaza, riblju domaću paštetu, maslo i med (sad ga i mi već koristimo).
    Zašto je majoneza užas? Moji klinci (kao i velika većina djece) nemaju problema s prekomjernom težinom i kolesterolom, zašto jednom ili dvaput tjedno ne bi pojeli malo majoneze na kruhu? Jesam li nemajka što ih već sad ne treniram na posnu prehranu, nego im dajem punomasne mliječne proizvode, majonezu i špek? A trebala bih valjda jogurt s 0,05% mliječne masti, margarin bez kolesterola i dijetalnu posebnu?
    Mislim da je kod klinaca ključ u raznolikosti i količinama, niti jedna namirnica (osim onih industrijski generiranih) nije sama po sebi nezdrava. Kruh s majonezom i svježom paprikom jednom ili dvaput tjedno je po meni zdrava i uravnotežena prehrana. Namaz od slanutka svaki dan nije. Ak me kužite.

  2. #52
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Namaz od slanutka svaki dan nije. Ak me kužite.
    Slažem se s raznolikošću, al namaz od slanutka koji sama napraviš, i kupovna majoneza od jaja čije koke nicu vidjele svjetlo dana, već se sa 50 drugih kljucaju u boksu i nesu jaja, pa ta jaja začine sa nekolicinom e- brojeva te rafiniranim uljem...
    Naravno da djetetu neće biti ništa od malo majoneze, al usporedba sa domaćim domaćim namazom od slanutka ne stoji.

  3. #53
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Bilo što što kupiš u dućanu ima e-ove. Naravno da je kupovna hrana puna konzervansa i boja nezdravija od domaće napravljene od namirnica iz bio uzgoja, pa se slažem da nije baš za uspoređivati majonezu iz vrećice i domaći namaz.
    A što reći za majonezu od domaćeg maslinovog ulja i domaćih jaja, je li i to nezdravo? Za nekog s trostrukim bajpasom, tlakom 200 i 30 kila viška sigurno jest, ali za aktivnog 3-4-5-godišnjaka?

    A da se na ovoj temi spomenutu hranu iz dućana vratim:
    abc sir (s rokom trajanja maltene beskonačnim)
    dukatino (što je uopće to- maslac nije, margarin nije)
    pekmez (šećer, boje, voće u tragovima i tko zna otkud)
    majoneza
    - od svih njih zašto baš majonezu bije najlošiji glas?

  4. #54
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ove primjere koje si navela ja ne bi nikome dala za jesti, ali to sam ja.

    Ali nema sve što kupiš e brojeve. Zavisi što jedeš. I zavisi gdje kupuješ. No to nije tema ovog topica.

    Ali dobro je čitati deklaracije.

    I dobro bi bilo klince naučiti, a bome i odrasle da se doručak ne mora svesti na kruh. Tu je mnogo žitarica, cjelovitih, pa prerađenih u pahuljice, svježeg i sušenog voća. alternativnih vrsta mlijeka...

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa

    Ali nema sve što kupiš e brojeve. ...
    i nisu svi e brojevi štetni...

  6. #56
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    e a kad smiju jesti tunu iz konzerve?ja volim kad se onako napravi pašteta od tune,pa sam mislila i njemu neku inačicu toga dati,ali ne znam da li bi isto funkcioniralo sa šniclom od tune (malo me frka konzervi i inače,a pogotovo zbog njega). :?

  7. #57
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    kad ste vi dali lješnjake/tj.proizvode koji ih sadrže?

  8. #58
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    e a kad smiju jesti tunu iz konzerve?ja volim kad se onako napravi pašteta od tune,pa sam mislila i njemu neku inačicu toga dati,ali ne znam da li bi isto funkcioniralo sa šniclom od tune (malo me frka konzervi i inače,a pogotovo zbog njega). :?
    Ma i mene je frka tih kon. jer su večinom od velikih tuna s vel. kon. olova pa ni je koristim kon. tunu a ni druge konzerve 8)
    Ja napravim temeljac od slanutka u koji dodam ostatak ribe od ručka i super bude

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mene isto muči što s kruhom. P. ima alergiju na kravlje mlijeko, pa maslac i sireve ne smije jesti. Paštetu, eurokrem i ostalo joj uopće ne mislim davati, marmeladu baš ne voli. Za sad jede margo olive, a sad vidim neki pišu da se ni margarin ne bi trebao davati. Orašastih plodova se bojim jer dobije reakciju kad ja pojedem kikiriki, pa takvi namazi isto ne dolaze u obzir.
    U zadnje vrijeme odbija jesti ručak, kruh voli, a ne znam više kaj da joj dam osim tog marga.

  10. #60
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    hm,a ja jedem abc sir na kojem nije naveden ni jedan konzervans ni aditiv tog tipa,samo ono sir,mlijeko,sol.a baš sam išla pogledati rok trajanja i stvarno ono predug za jedan sir friški...hm.... :?

  11. #61
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    pa mogla bi i domaća pašteta, ako dijete jede meso....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    najljepši grad Hrvatske
    Postovi
    67

    Početno

    To mi nikad nije postalo jasno - na Dukatovom sirnom namazu naveden sastav pun e-ova, a na ABC namazu samo vrhnje, mlijeko i sol.

    Pa zar je moguće da ABC nema nikakav E i sl.zla?

    Ako netko zna, baš me zanima...možda Davor ?

  13. #63
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj dorostina prvotno napisa
    To mi nikad nije postalo jasno - na Dukatovom sirnom namazu naveden sastav pun e-ova, a na ABC namazu samo vrhnje, mlijeko i sol.

    Pa zar je moguće da ABC nema nikakav E i sl.zla?

    Ako netko zna, baš me zanima...možda Davor ?
    Da, ovo i mene zanima.
    Nekako mi je to nevjerovatno - a rok trajanja cca 3 mj :?

  14. #64
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Domaca pileca pasteta...skuhas piletinu s povrcem npr mrkva. Zacini po zelji, mixas i gotovo. Samo sto ja ovo papam s majonezom...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •