Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Idealni raspored dnevnih obroka i međuobroka

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Idealni raspored dnevnih obroka i međuobroka

    Kako bi otprilike trebao izgledati idealni raspored dnevnih obroka i međuobroka (mislim prvenstveno na to koliko puta dnevno mlječni obrok, koliko puta povrće, voće ....) :? :? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    i mene to zanima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi nemamo neki idealni raspored. Imamo doručak (uglavnom nešto mliječno - mliječna kašica, žganci, corn flakes, sirni namaz,... - , jaje i sl), ručak, večera (slično kao doručak) i uvijek nešto između - voćkice ili nešto konkretnije, ovisi o njenom raspoloženju i potrebi - nekad nekoliko obroka, nekad još jedan dodatni. I još cica kad god i koliko god poželi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja mrzim hraniti djecu. Posla sam i hranu mrziti zbog svih silnih problema s djecom oko jela. Ono ili nista ne jedem ili se prezderavam od muke.

    Nema idealnog rasporeda. Ako vidis da je djete ok to je IDEALA.

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Nema idealnog rasporeda. Ako vidis da je djete ok to je IDEALA.
    Ma, ja to čisto iz znatiželje pitam, neću mu sad mijenjati raspored obroka zato što je idealno nekaj drugačije... kaj si ja mogu kad sam znatiželjna baba

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    - Doručak (mliječni)
    - Neka voćka (eventualno, najčešće ništa osim štapića sa sezamom, petit beurea ili sl.) kao međuobrok
    - Ručak
    - Popodne neko voće sa svježim sirom ili jogurtom, cornflekes, rižine ili pšenične pahuljice s voćem
    - Navečer još uvijek mlijeko s nečim unutra na bočicu

    Btw, kako vaši stoje s bočicama?
    Kod nas je to navečer jedino što se još uzima na bočicu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    e, i mene ovo jako zanima. mi jos nemamo pravog iskustva, pa me zato zanima kak bi to trebalo zgledati, onak, da se imam po cemu voditi.

    moja cura za deset dana ima 8 mj. jos uvijek nismo niti jedan obrok zamijenili. pojede jaaako malo ili do 60 g necega, pa onda cica. zanima me, kad jednom uvedemo tri obroka, kad ide cicanje? mislim kako to zgleda kod vas di ste zadrzale cicanje ujutro i navecer. to su dva obroka, onda jos ide dor, ruc i vec, jel, bez medjuobroka?

    znam da filozofiram, al kad nemamo jos nikakav red, cak ni sa spavanjem :/

    pa onda me muci i...mi nemamo bocicu, ni dudu, ni nista toga, pa mi se cini da bi mogli imati problema s naprimjer mlijekom navecer, jednom, kad dodjemo do toga. mislim, vidim ja frendice koje imaju klicne s tim bocicama, bez problema navecer smazu 250 ml. pa ja mogu samo sanjat da toliko popije iz salice? kaj onda, da joj tad serviram bocu? kako vam popiju neku znatniju kolicinu?

    imam jos puno nedoumica, al polako...

    pusa svima

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi nemamo nikakvih bočica jer večera obično neke pahuljice/žitarice s vodom/mlijekom/jogurtom (obično to bude 'gusta' klopa, a za doručak rijetka mlječna klopa - e jesam objasnila ), tak da nemam pojma kaj s tim :? ... nakon večere i kupanja dobije cicu i to je to

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi nikad nismo ni imali bočicu, osim kratko vrijeme malo čaja :/ , ali ćemo zato cicu još dugo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Tvoja djevojcica ima osam mjeseci i nema apsolutno nikakve potrebe da joj sada nudis bocicu. Na jednom drugom topicu se razglabalo o mlijeku i stvarnoj potrebi za mlijekom u ljudskoj prehrani i generalni je zakljucak da kravlje ili neko drugo zivotinjsko mlijeko djeci, a ni odraslima nije potrebno. Naravno da joj mozes dati da pije mlijeko, ali onda iz soljice ili case. Moj malisa je sa 7 mjeseci pio na slamku. Sada vise ni to, jer je u potpunosti savladao casu. Ima 19 mjeseci.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    ma da, ni ja ne bih dala onak klasicno sad bocicu, fakat od prvog dana pricam kaj ce joj, nego me zblesila sogorica koja svojim klincima tak davala i daje kao ziher je da ce joj popit puno, a iz case nece.

    a ne znam kaj mi bilo, da si nekaj oko toga gruntam, pa sad sam se osvijestila...umrijet cete od smijeha...pa najmladja joj ima prek 5 godina!!!

    ono kaj me zapravo zanimalo je da ak ujutro cicamo i pred spavanje, onda ce nam jednom jos falit samo tri obroka, jel tak? i, meni je pedij. rekla da kad usvojimo 125 g za npr.rucak, ili sto vec uzmemo kao pocetak, ukinem cicu u tom obroku, pa tak za drugi i treci obrok, dok ne dodjemo na samo ono cicanje ujutro i nevecer. jel to bas tak nuzno, mislim da joj ne nudim cicu prek dana ili nakon papice. malo me to zbunjuje?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    U 7:10 sati cicka (znam točno vrijeme jer majka ide na posao)
    Oko 9 sati kruh i mliječni namaz,žganci,hrenovkica (u to vrijeme baka i deda piju kavu i jedu pa nema smisla da ih moj mali ždero samo gleda )
    Oko 11 sati voće (u međuvremenu joj dajemo bioaktiv)
    Oko 15 sati ručak
    U 19:30 - medolino,ili medolinmo extra ili sl.
    I cicka!
    U 20 sati i ranije spavanac do 6:30 kada se spremamo za na "posao"!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    ma mojoj je najvaznija bocica,
    bez nje nema spavanja
    kuhano na jedvite jade,
    voce pola salice malo vece za kavu
    danas sam uspjela ugurat u nju
    ma uglavnom ovisnik o (kršitelj koda)u

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    70

    Početno

    adela ima skoro 16 mjeseci i ne znam ni kaj bi jela da nema bočicu
    sve ovo drugo je na jedvite jade.
    hrana i sve u vezi s njom i mojom curicom mi je strašna muka - nisam mislila da to može biti tako frustrirajće. pogotovo kad bi i mama i tata slona pojeli za dorucak, rucak i veceru.
    ona je, hvala bogu, zdrava - neću puno coprat, ali hrana je živa muka. mislim si, valjda joj ne fali...

  15. #15
    mmmil

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    e, i mene ovo jako zanima. mi jos nemamo pravog iskustva, pa me zato zanima kak bi to trebalo zgledati, onak, da se imam po cemu voditi.

    moja cura za deset dana ima 8 mj. jos uvijek nismo niti jedan obrok zamijenili. pojede jaaako malo ili do 60 g necega, pa onda cica. zanima me, kad jednom uvedemo tri obroka, kad ide cicanje? mislim kako to zgleda kod vas di ste zadrzale cicanje ujutro i navecer. to su dva obroka, onda jos ide dor, ruc i vec, jel, bez medjuobroka?

    znam da filozofiram, al kad nemamo jos nikakav red, cak ni sa spavanjem :/

    pa onda me muci i...mi nemamo bocicu, ni dudu, ni nista toga, pa mi se cini da bi mogli imati problema s naprimjer mlijekom navecer, jednom, kad dodjemo do toga. mislim, vidim ja frendice koje imaju klicne s tim bocicama, bez problema navecer smazu 250 ml. pa ja mogu samo sanjat da toliko popije iz salice? kaj onda, da joj tad serviram bocu? kako vam popiju neku znatniju kolicinu?

    imam jos puno nedoumica, al polako...

    pusa svima
    Mislim da ne postoji idealni raspored hranjenja. Svako dijete ima svoj ritam. Imate li i vi isti ritam hranjenja kao i ja. Vjerujem da nemate, pa tako nema ni vaše dijete kao moje. To su gluposti i kosa mi se diže na glavi od toga. Primjerice moje dijete od 8 mjeseci ne želi jesti mlijeko. Neće pa neće ni 50 ml., a svugdje piše da mora piti pola litre. Pola litre!!! Pa ja toliko nisam u životu popila, a i da popijem ne bih cijeli dan ništa okusila. E zato ona voli meso, povrće, voće malo manje, ali luda je za kruškama (kada ih ja jedem). I tako vam ja po cijele dane trčim sa bočicom mlijeka, a ona neće i neće, a kada joj ponudim piletinu, poludi od sreće. Pametno dijete zna što je dobro. I što bi na to rekli pedijatri???

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Mene zanima moze li klinac od 17 (nepunih) mjeseci jesti previse mlijeka i mlijecnih proizvoda, odnosno, moze li to biti stetno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •