Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: koje kasice dajete?

  1. #1
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno koje kasice dajete?

    prije tri dana smo zapoceli sa nadohranom i kako sad nema nekog voca i od ekoloskih uzgajivaca nema pa gotovo nicega pitam se dal je bolje da malom dajem kupovne kasice. :?
    sve se zderem da bi bilo bolje da mu kuham (sta mi nije problem jer svaki dan kuham),ali gledam u konzumu jabuke sve pise godina proizvodnje 2004, pa mi mm govori da je bolje dat npr **** jer su u toj kontrolirane sirovine pa bolje nego neke jabuke sta su stale u hladnjaci par mjeseci....a i citam neki dan u koliko je voca i povrca nadjeno pesticida vise nego je dozvoljeno.
    sta vi mislite??

  2. #2
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    htjela sam stavit anketu koje kasice dajete, ali mi ocito nije uspjelo!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam za gotova kašice,dok nam ne narastu domaće voćke.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Mi smo počeli s dohranom prije mjesec i pol i nije nam baš neki meni ali odlučili smo od početka nedavat kupovne kašice, pronašli smo neke eko - ljude i od njih kupujemo voće i povrće- na 2 mjesta pa je izbor nešto veći ali to je svega par namirnica koje vrtimo i kombiniramo sa žitaricama. Ipak bolje to nego kupovno - mislim, to je stvar izbora - i MM i ja dosta pazimo na ishranu pa se to prebacilo i na Lu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    Ja sam za gotova kašice,dok nam ne narastu domaće voćke.
    Potpisujem.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja isto dajem **** jer kod eko proizvođača nema ničega osim mrkve, pa mrkvu kuham sama a drugo dajem ****; tj. dajem jabuku i krušku za sada.
    Sad sam kupila i neku brokulu s rižom jer mi se čini da Lei mrkva baš i ne paše. E da, možda bude jabuke kod eko proizvođača, pa ću joj kuhati pire od jabolke.

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj zanza prvotno napisa
    Ipak bolje to nego kupovno - mislim, to je stvar izbora - i MM i ja dosta pazimo na ishranu .
    ma da i mi tako pa se zato i mislim....ali kako ovi nasi eko ljudi sad nemaju, tj ima mrkve i nesto povrca ali voce ima samo u konzumu pa sam mislila kombinirat. voce gotovo a povrce ili vec sta ima domace.

    pa se onda pitam jesu li i gotove kasice sigurne? sta ako lazu sve sta pisu i nije sve tako provjereno?
    ma kad u danasnje doba ne mozes vise uopce bit siguran u hranu! nikad ne znas sta jedes. osim ako je bas iz tvog vrta.

  8. #8
    lidac2004

    Početno

    mi jos nismo na dohrani ali skupljamo informacije pa imam pitanje za one koji ne daju kasice nego svjeze voce i povrce kako ih pripremaju?
    da li se jabuka,recimo,samo oguli i oriba ili....?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj lidac2004 prvotno napisa
    da li se jabuka,recimo,samo oguli i oriba ili....?
    Jabuku ogulim i naribam, mrkvu skuham pa je zgnječim vilicom, ciklu isto tako. Inače imamo doma neki zepterov mixer koji je i za kašice(vjenčani poklon) ali ga ne koristimo jer Lu normalno jede i ovako

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    jabuku obavezno malo prokuham (stavim u mikrovalnu na 5 minuta) i zgnjecim vilicom
    jer od svjeze mi mala dobije grceve i dan danas.
    znam joj jabuku dodavati i u povrtne kasice s mesom, uostalom u mnogim stranim receptima dodaju voce u meso, jabuka se ionako i ne osjeti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    mi jedemo nekupovne uglavnom, ponekad ako smo dugo vani kupimo neku vocnu kasicu ali definitivno ove sto ih doma smixam su boljeeee...
    posebno je fina kombinacija: smixana kruska (ili jabuka..)+1 zlica rizolina ili skuhanih rizinih pahuljica !!! Prefino!
    A, povrtne kasice su prava delicija: povrce (mrkva, brokula, tikvica, kelj...) skuhano i smixano + palenta, proso, smedja riza... ma super!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Zasad mu dajem svježe voće (hm, voće: dosad je probao samo jabuke i kruške). Povrće baš i ne voli (prošvercam mrkvu, korabica je zasad kamen spoticanja). Ali imamo prednost što živimo na 5 min od Trešnjevačkog placa i nije mi problem izabirati. U Konzumu već dugo ne kupujem ni voće ni povrće, jer je to sve uvoz i ne znam ni otkud je uvezeno ni kada, niti bilo što drugo.
    Sveki mi je neki dan donijela jednu tikvicu, naravno, iz Konzuma, kao, za dijete (pa, bolje i to nego da mu nosi čokoladu ). Naravno, tikvica iz uvoza. Nisam sigurna da ću mu je skoro dati - radije ću pričekati one s placa, kad im dođe sezona.
    Inače, jabuku i krušku ogulim, operem i naribam na one najsitnije rupice na ribežu - dobije se fini pire, bez grudica.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Baš na trešnjevačkom sam našla jednu tetu iz Škabrnje koja ima sve domaće neprskano i ima izbora

  14. #14
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    zanza, jel to ona sa pofarbanom plavom kosom u rep, malo kao jače zna biti našminkana, tak 35- 40 god ?

    ja sam prije kod nje dosta kupovala, sad sam neki dan bila na trešnjevci i vidim da još prodaje, sve mi se čini OK kod nje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Je, ta je - Ana iz Škabrnje, meni je baš simpatična iako priča sto na sat. Sve šta ima je prva klasa, bila je čak i na TV - u - njena polja su ful daleko od civilizacije, od bilo kakve ceste - ja sam uzela broj od nje, možeš je nazvat i pitat kad dolazi friška roba, naručit da te čeka tamo... Kupujem kod nje godinama

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    A zar vi mislite da na tržnici u ovo vrijeme kupujeta domaće?Možda kod 10% prodavača,a sve ostalo je sa zelene tržnice,čak i kumice sad nabavljaju tamo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Ja znam da kupujem domaće - Dolega, da nisam 100% sigurna ne bih davala svom bebachu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Zanza, ja isto kupujem povrće kod tete iz Škabrnje i jako sam zadovoljna.
    Za svaku preporuku! A osim toga, ima je i preko tjedna (nije samo za vikend, kad je najveća gužva).

  19. #19
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    da, da, bila je iks puta na TV-u, sada će uskoro imati fiiiineeee šparoge, mljac

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Staklenke definitivno ne dajem jer nemaju veze s 'pravom' hranom na koju moram priviknuti dijete. Počeli smo prije 3.4 tjedna. Povrće mu skuham u blago posoljenoj vodi (manje od prstohvata), a voće jede sirovo. Ne mixam, nego trajbam vilicom. I obožava jesti.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    I ja kupujem kod tete Ane iz Škabrnje :D . Sve joj je prefino, i vrijedno svake kune.

    Da preprodaje sa zelene trznice sigurno sad ne bi imala tako mali izbor.

    Kupujem i kod Severa, ali cini mi se da ih u zadnje vrijeme nema na tresnjevackom :? .

    Ovo sve je iskljucivo povrce, s vocem se krpamo iz staklenki i nesto spremljenog domaceg.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Nemojte se odmah ljutiti.Nisam rekla da ta teta ne prodaje domaće,već da ih je mali broj koji trenutno imaju domaće proizvode.

  23. #23
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ma to je meni problem..u zgb imam dvoje koji su 100 % ekoloski ali tu u hvaru ima za sad samo i iskljucivo konzum. a nekako me strah da zeleci mu napravit dobro ne napravim losije sa kuhanim kasicama. bog zna kakvo je to voce iz konzuma. mi smo jos samo na vocu...tek par dana, zitarice su drugo...a i povrca nesto ima, to cu naravno kuhat...ali u biti voce je to koje me brine?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    dosta dobar izbor ima Sever (eko) na placu u Utrinama , naručiš što trebaš telefonom i sve ti donese ( inače su mislim iz Ivanić grada ).

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kod Severa ima samo mrkve. Barem za malo dijete, inače imaju još i prokulicu, kelj, kupus, imali su i jabuke ali zadnji put ih nije bilo.

  26. #26
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lu, ja andrejčeku sve voće osim banane dajem (kršitelj koda)ovo. tu i tamo jabuke... kruške su neke talijanske, tkoznakakve... ostalo što se može naći na placu ionako još ne smije. do ljeta smo na (kršitelj koda)u!

  27. #27
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    e pa mislim da je Sever taj kod kojeg ja kupujem. mi ga zovemo minimalist jer uvijek ima zapravo po nesto malo od svega.

    e ms.ivy to ti je meni sta gledam to voce doslo od ko zna kud, na kutiji pise godina proizvodnje 2004 pa se pitam di je to bilo do sad?? kruske tvrde ko kamen sazrijevaju na polici...a za sad jede samo voce. dobro rizu i te stvari cu mu kuhat i povrca se nesto nadje kojem znam porijeklo...ali fakat voce je uzas!

    a s druge strane pitam se jel u (kršitelj koda)u sve tako ko sta pise. nazalost u ovo doba ak nemas nesto svoje u vrtu...moras birat od dva zla manje.
    koliko sam se veselila dohrani i gust mi ga je gledat kako s gustom papa dok dohrane nije bilo bar sam bila sigurna da je to sta jede tj sisa ekoloski i kvalitetno.

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nikad ne možeš biti sasvim sigurna, ili će ti dijete jesti samo blitvu iz maminog vrta. tako ti je to. :/

  29. #29
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    kako me mm nasmijao sinoc...dodje mi sav ponosan kako se sjetio da ce posijat sjeme, da je nasao u konzumu i da ce za cas narast mrkva za marka...a onda se sjeti...mozda je i sjeme vec GMO!

  30. #30
    mali ante

    Početno

    a daj da vas pitam- je li vama normalno da kašica bez ikakvih dodataka može trajat mjesecima?

  31. #31
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    a isto kao i jabuke koje su ubrane prosle godine a izgledaju ko da su sad sa stabla. nazalost nema garancije da je bilo sta sta jedemo dobro.
    zato sam se i tako slatko nasmijala sinoc...i kad sam posadis ne mozes bit siguran da samo sjeme vec nije modificirano.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ima konzervans.

  33. #33
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Nama ispred kuce raste stablo kakija . Kaki je sladak, mene okusom podsijeca na med, i svi su mi sugerirali kako je to izuzetno dobro i zdravo za dijete i da joj od toga napravim papicu. Nije mi to niti u jednom trenu palo na pamet i budilo je u meni neki "fuj" osjecaj buduci da stanujemo u prometnom i naseljenom mjestu i uz kucu nam svakodnevno prolazi bezbroj automobila i ostalih prometala :/ . Onda znate sto mislim i o blitvi, mrkvi i sl. koju bi kao "jako zdravu" i iz svog vrta trebala dati djetetu . Ja radije kupim na placi pa barem ne vidim gdje to raste i nadam se. A iz svog vrta se ne nadam nicemu nego hrpetini smoga i olova :/ .
    Staklenke takodjer ne volim i ne zelim time hraniti dijete. One su mi pak totalna kemija, ma sto oni (proizvodjaci ) pricali o tome. Dovoljno mi je bilo samo jednu otvoriti , s puno boje, cudnog okusa i neugodnog mirisa :shock: .
    Dakle, ja kuham povrce s place .

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Ma ja te staklenke odbijam, pa ne bih ni ja to jela a kamoli da dajem Luci. Odem na plac, kupujem na 3 različita mjesta(na 3 kraja grada) po namirnicu ili dvi kod ljudi u koje imam povjerenja. Luce je probala samo par stvari s placa, ali nismo ni samo na to osuđeni : ima žitarica, kuham joj žgance - pa spoji se tu čak i raznoliki tjedan . A u totalnoj nestašici radije nek ona meni jede svega dvi-tri stvari nego hranu iz staklenki.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni je staklenka koja je prošla brojne kontrole i ima certifikat sigurnija od hrane s placa nepoznatog porijekla. Zato, dok nema provjerene hrane dajem gotove kašice.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Poštujem Mima svatko radi onako kako misli da je najbolje za njegovo dijete. Ja možda imam tu sreću da sam našla provjereno. Kod nas u RH je situacija s eko hranom stvarno dobra, imaš je na svakom koraku - samo se treba malo uputiti u sve to skupa. Ipak smo mala zemlja uz more koja se još nije iskomercijalizirala. Ima svega, to je istina - i prskanog i uvoznog, ali i prave domaće spize

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nisam baš sigurna da je situacija tako dobra, ja znam svega nekoliko proizvođača koju proizvode eko hranu, i jedino ono što kupim od njih se usuđujem dati djetetu. Ne znam što se točno podrazumijeva pod domaćom hranom, da bi se nešto nazivalo eko hranom mora zadovoljavati točno propisane uvjete, a to po mojim skromnim saznanjima ne zadovoljava baš previše proizvođača hrane u Hrvatskoj.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Meni je staklenka koja je prošla brojne kontrole i ima certifikat sigurnija od hrane s placa nepoznatog porijekla. Zato, dok nema provjerene hrane dajem gotove kašice.
    Slažem se.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja se slažem s Mimom. Ono što znam da je sigurno domaće dam djetetu, nažalost toga u ovo doba godine nema previše, a za ostalo mi se čini sigurnije neka staklenka (kršitelj koda)a koja je morala proći razne kontrole nego prekrasno voće i povrće od tko zna kud, od kojeg i meni nekad zna biti loše. Znalo nam svima u kući biti muka od prekrasnih jabuka i krušaka. Ja sam prvo mislila da umišljam, ali baš nam je svima bilo muka nakon što bi pojeli to voće.

    Kad smo već kod kašica, zanima me koristite li mlječne kašice i koje? Ja sam kupila neku od (kršitelj koda)a, (kruške) i nije htjela jesti... I da li ste probali dati (kršitelj koda)ov baby muesli?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Pa zar vam nije dovoljno tih par namirnica s placa u čije ste porijeklo sigurne, dok ne dođu lijepi dani ? Ili ćete i onda kupovati staklenke voća i povrće kojeg nije sezona? Ne želim nikoga uvrijediti, ali zar to nije malko puno nepovjerenja spram naših uzgajivača - ako i postoje tih par koje poznajete i kojima vjerujete zar vam to nije dosta za jedan manje više raznolik meni...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Već je bilo o ovome puno govora, evo jedan link http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...a%9Aice+(kršitelj koda)

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Eko uzgajivači od kojih ja kupujem u ovom trenutku od onoga što Lea može jesti imaju mrkvu i ništa drugo. Mrkva Lei i ne paše previše jer joj stvrdne stolicu. Dakle, mrkvu joj baš i ne mogu davati. Imaju još prokulice koje ne bih davala do 8,9 mjeseca, a bojim se da će ju i tada napuhavati. Dakle, nema par namirnica nego jedna. Prije su imali i jabuke a sad ih zadnjih par puta nije bilo. Btw., ne radi se o proizvođačima koje poznajem i kojima vjerujem nego o proizvođačima koji imaju eko certifikat, za što nije dovoljno da bude domaće, nego je određeno kakva je zemlja u kojoj se uzgaja, kakvo se gnojivo koristi, čime se rješava nametnika, kakvo je sjeme itd. itd. Domaće i eko jednostavno nije ista stvar. Zapravo baš i ne znam što se podrazumijeva pod domaće.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    A kašice se rade od eko uzgojenog voća i povrća ??? Eko je sa certifikatom, jel da?! A domaće po meni (pošto se ovdje očito brkaju definicije) je neprskana svježa hrana, bez konzervansa ... Možemo argumentirati do prekosutra, hvatati se za riječi i pojmove... Treba samo malo protegnut noge, potrudit se i pronaći namirnice i to je to. Kasnije se isplati

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, rade se od eko povrća, tj. imaju certifikat da zadovoljavaju bio smjernice EU. Da, i eko proizvođači kod nas (Severi, Zlata Nanić npr.) imaju eko certifikate. To što je hrana neprskana ne daje garanciju u kakvoj je zemlji rasla ili čime je gnojena - a i to što onaj tko je na placu prodaje kaže da je neprskana meni ne daje baš nikakvu garanciju, iako za svoju prehranu igram na kartu povjerenja i kupujem od ljudi kojima vjerujem. Btw., koliko god ne želiš nikoga uvrijediti ovo što pišeš o protezanju nogu i ulaganju truda zvuči uprao tako, uvredljivo.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Btw., koliko god ne želiš nikoga uvrijediti ovo što pišeš o protezanju nogu i ulaganju truda zvuči uprao tako, uvredljivo.
    Oprosti Mima, to je bilo jaaaako daleko od moje namjere. Stvarno mi je žao šta si to tako shvatila, samo sam iznijela svoje mišljenje o tome...ništa osobno..

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Treba samo malo protegnut noge, potrudit se i pronaći namirnice i to je to.
    Pa nismo mi lijeni ni otići kupiti ni skuhati, nego u ovo doba godine stvarno nema skoro ničega. Ako znaš gdje se može nać, reci nam. Svima bi nam bilo draže da nađemo namirnice i sami kuhamo ali pošto nema bolje kupit staklenku koja ima garanciju da je bio, nego nešto neprovjereno. To je bar moje mišljenje. Ustvari sam ja došla pogledat za mlječne kašice i ne bi se htjela prepucavati, ali ovo o protezanju nogu mi baš upalo u oči.
    Dakle, još jednom pitanje:
    Kad smo već kod kašica, zanima me koristite li mlječne kašice i koje? Ja sam kupila neku od (kršitelj koda)a, (kruške) i nije htjela jesti... I da li ste probali dati (kršitelj koda)ov baby muesli?

  47. #47
    lidac2004

    Početno

    ajmo cure na sunce sa popisom tih eko i inih proizvodjaca/uzgajivaca kod kojih kupujete voce i povrce!!
    da i mi imamo gdja kupovati kad nam dodje vrijeme...

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Kad smo već kod kašica, zanima me koristite li mlječne kašice i koje? Ja sam kupila neku od (kršitelj koda)a, (kruške) i nije htjela jesti... I da li ste probali dati (kršitelj koda)ov baby muesli?
    Evo, mi se javljamo, probali (kršitelj koda)ove mliječne kašice. Prvo smo probali **** rižu i smazao ju je kao mahnit (sve mu se slijevalo niz bradu, a on je tražio još). Sad smo probali i tu od kruške, i nju isto voli (ali jede on i krušku samu, naribanu, pa mu valjda odgovara okus). Muesle nismo probali.

  49. #49
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Kad smo već kod kašica, zanima me koristite li mlječne kašice i koje? Ja sam kupila neku od (kršitelj koda)a, (kruške) i nije htjela jesti... I da li ste probali dati (kršitelj koda)ov baby muesli?
    ja sam bojanu davala mliječnu kašicu od marelice i breskve i još nekoliko puta od jabuke; pojeo je bez ikakvih problema, s tim da sam mu u to znala zgnječiti banenu ili još dodati još nekakvog voća iz staklenke.

    što se tiče baby- musli, nedavno sam kupila i onda doma pogledam u onu tablicu nadohrane i tam piše da se to smije davat tek sa navršenih godinu dana.

    znači, još neko vrijeme ništa od toga

  50. #50
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    evo nakon teskih muka i razmisljanja ja sam odlucila da cu mu za sad davat samo jabuke, kruske smo zaobisli...pa ce tako jest samo doma pripremljenu hranu.
    s obzirom na to da tek pocinjemo nece mu nista bit ako od voca jede samo jabuku dok krene neko sezonsko a do tad ce vec bit stariji pa ce moc papat i dosta drugih stvari.
    e sad me zanima s obzirom da smo rizu vec apsolvirali...krenuli bi na korabicu. raskuhala bi mu integralnu rizu i leso koracbicu pa me zanima mogu li mu stavit kap dvije maslinovog ulja u to s obzirom da ima 6 ipo mjeseci? jel to prerano?
    ja se drzim tablice iz sretne bebe ali me tanima ako neko ima iskustva mogu li mu prosirit jelovnik i sa necim drugim (prvenstveno me zanima voce) jer sad nema skoro niceg od onog sta je dozvoljeno (osim mozda iz staklenika ili staklenki..a to pak necu)???

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •