Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: koje mlijeko je najbolje

  1. #51
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    mi u zadnje vrijeme baš ne jedemo kašice,ne pašu mu,ali kad ih je jeo, jeo ih je na zobenom i rižinom mlijeku i nisam primjetila promjenu u ponašanju,osim što mi je-ali fakat(iako znam da to nema načelno veze)-kad god bi prije spavanja pojeo kašicu niti jednom se nije budio po noći.a inače ovih "drugih" mlijeka ima za kupiti i bez soli i dodataka.mada ih je meni bilo malo teže za naći.
    moram priznati da je meni zobena kašica bolja bez mlijeka,kao i palenta,ali griz mi je bljak.mada nekima paše samo na vodi.doduše može se kašica ukuhati i na vodi od kompota,bude baš fina.recimo meni je bila jako fina zob na kompotu od jabuke sa grožđicama.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    a meni hvala?
    I tebi ,posebno hvala ,kao i na onim postovima podrške na drugoj temi,puno mi znači

  3. #53
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    jel smije bebe od 6 i pol mjeseci rižino ili zobeno mlijeko, ako neće moje izdojeno dok me nema? nekako bi radije to nego adaptirano... ako išta bude htio...

  4. #54
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    i zobeno mlijeko pojačava hiperaktivnost. opet, uguglajte: zob i hiperaktivnost- izbacit će vam mnoge tekstove. sva ta 'mlijeka' sadrže sol, što se ne preporuča dodatno davati djeci mlađoj od godine dana... ne razumijem zašto bi se to dodavalo djeci kad mogu lijepo žitarice kuhane jesti na vodi, sa voćem ili povrćem...
    za sve koji žele mlijeko od žitarica bez soli i ostalog toplo preporučujem.

    http://www.soymilkquick.com/soyquick...kmaker930p.php

    u konačnici uštedite novac i točno znate što pijete.

  5. #55
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj lasica prvotno napisa
    ja baš danas čitam izvješće austrijske FDA i lijepo se u renomiranim adaptiranim koje se i kod nas prodaju nalaze enterobacter sarkozii,salmonela,ešerihija....majku im ljubim.pa neka od tih mlijeka su i ona za refluks kad bebice (navodno-to ne znam pouzdano,nek me neko ispravi) moraju piti takva mlijeka,ako imaju teški slučaj refluksa. :/
    mora se samo umrijeti
    a umrijeti se moze i od gladi

  6. #56
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    sori moderatorice, ali svatko ima granicu nakon koje malo propisti

  7. #57
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    jel smije bebe od 6 i pol mjeseci rižino ili zobeno mlijeko, ako neće moje izdojeno dok me nema? nekako bi radije to nego adaptirano... ako išta bude htio...
    može rižino, riža se daje odmah na početku dohrane

  8. #58
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Kupovna mlijeka zitarica imaju dodanu sol najcesce pa ti vidi je li ti to ok i prihvatljivo.
    Koliko mlijecnih obroka dijete preskace jer tebe nema, tj. koliko puta bi pilo mlijeko zitarica?

    Meni osobno ne bi bilo prihvatljivo mlijeko zitarica kao potpuno mlijecni obrok jer nema dovoljno masnoca niti vecinu drugih djetetu vaznih nutrijenata. Kao pomoc u spravljanju zitne kasice ili dodatak nekom drugom jelu, da (ako bih nasla neko mlijeko bez dodane morske soli).

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    kahna i ostale cure, ja sam sebi uvijek griz radila na kravljem, ali maloj sam radila na vodi sa sitno ribanom jabukom. Probajte, jako je dobro.

    Rižino i zobeno mlijeko mislim da nisu potrebni, ali nije da će škoditi. Premda za ona kupovna mlijeka čak ni to ne mogu sa sigurnošću reći.

    boba, vjerujem da ti imaš dosta mlijeka, samo je bebica malo porasla i ima skok u razvoju. Treba je samo malo češće stavljati na prsa kako bi sisanjem potakla stvaranje veće količine mlijeka i ne gubiti živce.

    Ako ti trebaju savjeti o ad, ja bih preporučila prie svega savjetovanje s pedijatrom, umjesto eksperimentiranje prema savjetima s bilo kojeg foruma. Ne znam smijem li to reći na ovom forumu (brišite ako smeta), ali koliko vidim kod djece koja su na ad pojačanjo bljuckanje je prilično česta pojava i ne znam da li će ti promjena proizvođača pomoći.

  10. #60
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Ja Mašici griz, palentu i proso kuham tako sa sitno ribanom jabukom, kruškom, bučom i fiino je, (a skuham i više jer sam se i ja navukla ), samo na vodi ne želi ni prismrditi a ovako ga pojede da mislim da će povratiti!!

  11. #61
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    povratiti* od količine

  12. #62
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ako ti trebaju savjeti o ad, ja bih preporučila prie svega savjetovanje s pedijatrom
    Ovo je, na zalost, poprilicna zabluda jer je vecina pedijatara neinformirana o vrstama i namjeni pojedinih formula. A najcesce ce kao "najbolje" preporuciti ono cijih naljepnica i promo materijala ima najvise.
    Naravno, cast informiranim izuzecima.

  13. #63
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Kupovna mlijeka zitarica imaju dodanu sol najcesce pa ti vidi je li ti to ok i prihvatljivo.
    Koliko mlijecnih obroka dijete preskace jer tebe nema, tj. koliko puta bi pilo mlijeko zitarica?

    Meni osobno ne bi bilo prihvatljivo mlijeko zitarica kao potpuno mlijecni obrok jer nema dovoljno masnoca niti vecinu drugih djetetu vaznih nutrijenata. Kao pomoc u spravljanju zitne kasice ili dodatak nekom drugom jelu, da (ako bih nasla neko mlijeko bez dodane morske soli).
    hvala svima na savjetima! pokušat ću pronaći rižino bez soli, čisto za probu - i meni. ma jedan obrok, ako uopće. ja se uvijek izdojim, a na kraju on uopće neće, ni ne fali mu valjda nego jede kad dođem, ali strah me ostaviti ih bez ikakvog mlijeka, ako baš ogladni, a nekad izdajanje ne ide tako glatko... :/

  14. #64
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj beba128 prvotno napisa
    Citiraj litala prvotno napisa
    a meni hvala?
    I tebi ,posebno hvala ,kao i na onim postovima podrške na drugoj temi,puno mi znači

  15. #65
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da ne radimo kašice na izdojenom mlijeku i da čak ne nudimo da doji odmah poslije kašice jer se onda minerali i vitamini iz kašice vežu na kalcij iz mlijeka i idu van bez da se apsorbiraju
    tak da za sad sve radimo na vodi. ili na iscijeđenom soku jabuke

  16. #66
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    nama je pedijatrica rekla da ne radimo kašice na izdojenom mlijeku i da čak ne nudimo da doji odmah poslije kašice jer se onda minerali i vitamini iz kašice vežu na kalcij iz mlijeka i idu van bez da se apsorbiraju
    tak da za sad sve radimo na vodi. ili na iscijeđenom soku jabuke
    Baš razmišljam o ovome što si ti napisala. Zašto onda na uputama piše da se radi sa mlijekom? Ima li možda razlike između izdojenog i AD mlijeka? I zašto npr. mi odrasli jedemo žgance s mlijekom, gris na mlijeku? Ispada da bi se mlijeko smjelo konzumirati uvijek samo. U nedoumici sam jer mi ta teorija malo klimava

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Manal, ja sam rižino mlijeko pravila sama, nije teško, imaš recept u brošuri ''Okus ljubavi''.
    Onda si sigurna da nema soli ili konzervansa

  18. #68
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Zašto onda na uputama piše da se radi sa mlijekom? Ima li možda razlike između izdojenog i AD mlijeka? I zašto npr. mi odrasli jedemo žgance s mlijekom, gris na mlijeku? Ispada da bi se mlijeko smjelo konzumirati uvijek samo. U nedoumici sam jer mi ta teorija malo klimava
    teorija stoji
    to što mi odrasli jedemo sve i svašta u kombinacijama , nije nikakav dokaz, jer ono što nas vodi je okus, a ne iskoristivost sadržaja

    da bi željezo iz špinata bilo lakše apsorbirati, trebali bi žvakati ga svježeg
    no recepti su sa vrhnjem ili mljekom, koje usput na sebe veže dio željeza iz špinata, i u toj kombinaciji nema vitamina C jer je u pitanju skuhana hrana, a vitamin C ne trpi iznad 40-ak °C

    zašto se rade na AD? pa da prodaju
    neke čak sadrže u sebi ad
    gotove kašice su bljak , ako ih napraviš na vodi
    pokušaj
    čula sam za par bezuspješnih pokušaja čokolina na izdojenom
    bljak

    poanta dohrane nije trpanje hrane
    nego ulazak u svjet krute hrane, i pri tome je bolje držati se što više prirodnosti namirnice: riža, palenta, griz ... sve na vodi
    proso skuhan sa jabukom
    ....

  19. #69
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ako ti trebaju savjeti o ad, ja bih preporučila prie svega savjetovanje s pedijatrom
    Ovo je, na zalost, poprilicna zabluda jer je vecina pedijatara neinformirana o vrstama i namjeni pojedinih formula. A najcesce ce kao "najbolje" preporuciti ono cijih naljepnica i promo materijala ima najvise.
    Naravno, cast informiranim izuzecima.
    Ajde da konačno ovo čujem i od člana Rode, k time i glavne urednice Portala...Možda se krečemo prema micanju "Posiši to" teksta s portala, makar i mišjim koracima...

  20. #70
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a možda bi se trebalo pitati farmaceute
    to bi bilo ka njihovo područje

    na kraju ti ipak ostaje experimentiranje

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ako ti trebaju savjeti o ad, ja bih preporučila prie svega savjetovanje s pedijatrom
    Ovo je, na zalost, poprilicna zabluda jer je vecina pedijatara neinformirana o vrstama i namjeni pojedinih formula. A najcesce ce kao "najbolje" preporuciti ono cijih naljepnica i promo materijala ima najvise.
    Naravno, cast informiranim izuzecima.
    Da, zbilja, a gdje da onda čovjek nađe savjete o ad?

  22. #72
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Da, zbilja, a gdje da onda čovjek nađe savjete o ad?
    Mozda bi farmaceuti mogli pomoci, ali iskreno vjerujem da su najmotiviranije da pomognu majke koje su same prosle agoniju trazenja i biranja onoga sto ce nadomjestiti majcino mlijeko njihovim bebama pa su se jako dobro informirale, pretrazivale i usporedjivale sastave i iskopavale najnovije smjernice (zapadne) sto novije formule sadrze u sebi, sto bi trebale sadrzavati, a sto je suvisno, a imaju i iskustvo koristenja pa mogu dati savjet iz prve ruke o koristenju pojedine formule.

  23. #73
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ako ti trebaju savjeti o ad, ja bih preporučila prie svega savjetovanje s pedijatrom
    Ovo je, na zalost, poprilicna zabluda jer je vecina pedijatara neinformirana o vrstama i namjeni pojedinih formula. A najcesce ce kao "najbolje" preporuciti ono cijih naljepnica i promo materijala ima najvise.
    Naravno, cast informiranim izuzecima.
    slažem se u potpunosti!

  24. #74
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Da, zbilja, a gdje da onda čovjek nađe savjete o ad?
    Mozda bi farmaceuti mogli pomoci, ali iskreno vjerujem da su najmotiviranije da pomognu majke koje su same prosle agoniju trazenja i biranja onoga sto ce nadomjestiti majcino mlijeko njihovim bebama pa su se jako dobro informirale, pretrazivale i usporedjivale sastave i iskopavale najnovije smjernice (zapadne) sto novije formule sadrze u sebi, sto bi trebale sadrzavati, a sto je suvisno, a imaju i iskustvo koristenja pa mogu dati savjet iz prve ruke o koristenju pojedine formule.
    potpisujem bb. na forumu "mame i bebe" stvarno imate jako dobar pdf. ako se zna griješiti prilikom dojenja, kako se tek zna griješiti i biti nesiguran davajući adaptirano (počev od pribora, preko određenih vrsta formule). a radi se o osjetljivoj dobi djeteta i nije se s tim šaliti. naravno uvijek ostaje (dodatna) kontrola kod pedijatra.

    eto, nekad se na ovom forumu unisono davao savjet da se po pitanju ad pita pedijatra, a sad smo i tu polako došli.. do novih spoznaja. neka, neka!

  25. #75
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Da, zbilja, a gdje da onda čovjek nađe savjete o ad?
    Mozda bi farmaceuti mogli pomoci, ali iskreno vjerujem da su najmotiviranije da pomognu majke koje su same prosle agoniju trazenja i biranja onoga sto ce nadomjestiti majcino mlijeko njihovim bebama pa su se jako dobro informirale, pretrazivale i usporedjivale sastave i iskopavale najnovije smjernice (zapadne) sto novije formule sadrze u sebi, sto bi trebale sadrzavati, a sto je suvisno, a imaju i iskustvo koristenja pa mogu dati savjet iz prve ruke o koristenju pojedine formule.
    Farmaceutima ne bih vjerovala...

    Nekad mi se čini da bi ipak bilo dobro da se smije na forumu govoriti o tome, ali opet bi moglo doći do situacije koju sam vidjela na jednom drugom forumu, gdje je žena nahranila dojeno dijete adaptiranim, dijete je završilo na hitnoj, kaže da je klonulo ( :? onesvijestilo se?) a savjeti počeli pljuštati - ja koristim to i to ad, pokušaj da li će vam odgovarati. Ne znam koje bi bilo rješenje.

  26. #76
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    postoje drugi forumi

    pričati o ad-u bi bio sukob interesan aovom forumu

    tko traži taj će i neći
    ali ne mora sve biti na jednom mjestu

  27. #77
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Nastavno na vezanje hranjivih tvari na Ca iz mlijeka, može onda jedan savjet: znači one famozne rižine pahuljice ne treba radit na izdojenom mlijeku, već na vodi?

  28. #78
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Nastavno na vezanje hranjivih tvari na Ca iz mlijeka, može onda jedan savjet: znači one famozne rižine pahuljice ne treba radit na izdojenom mlijeku, već na vodi?
    pa ako baš pitaš najbolje ti je skuhati rižu i propasirati ju (ili ne, ovisi koliko je dijete)
    što se pahuljica tiče, ja ih radim na vodi
    a i riža mi uopće nije neki br. 1, draže nam je proso. dobro je i za ovo godišnje doba, jer grije organizam

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •