Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Beba 5 mj - Stetnost kravljeg mlijeka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    27

    Početno Beba 5 mj - Stetnost kravljeg mlijeka

    Buduci imam vrlo tvrdoglavu poznanicu koja bebu od 5 mj hrani kravljim mlijekom u kombinaciji s svim mogucim Linima, znaci nema cike, nema niti AD, molim pomoc, ukratko - mozete li mi navesti sto je moguce vise razloga zasto NE kravlje mlijeko?

    Ljuta sam k'o ris jer nikako ne prihvaca odgovornost da moze nastetiti svom djetetu, na trik sam je nagovorila da kaze pedijatrici cime hrani bebu, dobila je "jezikovu juhu", ali nista konkretno..

    Voljela bih joj tocno navesti kako moze nastetiti djetetu, za alergije sam rekla, rekla sam da je to mali probavni sustav koji nije dovoljno zreo preraditi takve namirnice i da je osnovna hrana djeteta do godinu dana mlijeko i to majcino ili AD, uz dodatke kako slijede prema spremnosti djece za dohranu i tablicama dohrane.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Problem je u krvarenjima koja mogu nastati u crijevima i u anemiji kao posljedici

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    "Kravlje mlijeko, razrijeđeno ili ne, nije dobar izvor mlijeka za dojenče do l. godine života. Dokazano je da djeca koja piju kravlje mlijeko unutar prvih 12 mjeseci života redovito imaju oskudno, ali trajno krvarenje iz probavnog trakta koje polagano dovodi do gubitka željeza. Tako izbor mlijeka za dojenče svakako ostaje ili majčino mlijeko ili adaptirano kravlje mlijeko koje je u drugoj polovici prve godine obogaćeno željezom."

    http://www.plivazdravlje.hr/print.php?id=4384

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Zahvaljujem na brzom odgovoru..

    Sada sam jos nesto pronasla i preko pretraznika, , moderatorice molim za oprost..

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    može li koja pronaći zašto djeci nikako ne smijemo davati mlijeko sa manje posto masnoće?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Našla sam ovo na drugoj temi

    quote="Davor"]Puno toga ovisi o izvoru informacije. Najveća prednost (kravljeg) mlijeka u prehrani je sposobnost emulgiranja masnoća - to je prirodna emulzija. Dakle, nemasno mlijeko je ćorak jer tu osobinu nema. Drugo odlično svojstvo je kao podloga za uzgoj jogurta. Ostala svojstva su uglavnom zanemariva u usporedbi s drugim namirnicama.

    Za izradu jogurta koristim trajno punomasno mlijeko.[/quote]

    I ovdje nešto
    http://www.centar-zdravlja.net/index...esti&ispis=204

  7. #7
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    u tom clanku su "zaboravili" da su masnoce majcinog mlijeka potpuno druge kvalitete (mislim da se tu radi o omega masnim kiselinama) i one su nuzne za razvoj mozga.
    masnoce kravljeg mlijeka su drugog tipa, pogotovo mlijeka dukata i co.

    inace postoje istrazivanja koja pokazuju da je u mlijeku i mlijecnim proizvodima od mlijeka krava koje pasu travu, te se opcenito hrane tradicionalnim nacinom ispase (dakle organski, bio nacin) koncentracija omega 3 kiselina tako vaznih za nase zdravlje je puno veca, nego u mlijeku i proizvodima od njega od krava na konvencionalnim farmama, koje se hrane mjesavinama, za koje je bolje da ni ne znamo kakve su.
    koga zanimaju tocni podatci - nabrojeni su u knjizi davida servanta schreibera "kako pobijediti rak" ili "sve o raku" - ne znam tocno kako je naslov preveden na hrvatski.

    uz to u mlijeku smanjene masnoce ima manje vitamina.

    inace cini mi se zbog ovog opcenitog porasta djecje pretilosti u svijetu, da se sada odtupa od tog pravila da djeca trebaju piti samo punomasno mlijeko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •