Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Gdje kupiti organske sokove i kašice?

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Gdje kupiti organske sokove i kašice?

    Ja živim u Šibenik i nisam vidila neke organske sokove i kašice u Konzum-a ili Plodine. Jeli se to može negdje naručiti ili negdje drugo kupit?

  2. #2
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Evo našla sam nešto o marka 'H****' što je organsko ali gdje se to može kupiti?

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    riba, marka o kojoj govoriš može se kupiti u dućanima bio&bio; ne znam ima li u Šibeniku, u Zagrebu ih ima nekoliko.
    mi, međutim, ne dopuštamo spominjanje tog branda jer proizvodi i hranu namijenjenu djeci mlađoj od šest mjeseci.
    ali, nova si pa ćemo ti oprostiti

  4. #4
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Jeli ima koja marka što je organska a da ne proizvodi hranu za djecu mlađe od 6 mj.?

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda ti je jednostavnije kupiti organski uzgojeno voće i povrće pa sama nastrugati ili skuhati.
    teško da ćeš drugačije nešto pronaći :/

  6. #6
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    E, apricot, da bar to ima ovdje... nigdje nisam vidila u Šibeniku da ima organsko voće i povrće. Mislim malome praviti kašice kad napuni 6 mjeseca ali sve iz vrta.. za ostalo bi stvarno volila da je organsko jer ono kupovne je puno pesticida i tko zna šta još.

    U ovakvim situacijama, volila bi da sam u veči grad kao Zagreb gdje je lakše to nači... baš šteta

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A meni se, opet, cini bolje kupiti koliko-toliko provjereno povrce i voce nego davati cak i organiski uzgojenu hranu iz teglica. :/

  8. #8
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A meni se, opet, cini bolje kupiti koliko-toliko provjereno povrce i voce nego davati cak i organiski uzgojenu hranu iz teglica. :/
    Šta smatraš kao provjereno povrce i voce?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima tih buckurisa u Gospinoj travi.

  10. #10
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Možeš probati na nekoj od stranica eko imanja pitati da li bi ti poslali autobusom u Šibenik ili tako nešto dogovoriti. Dosta često naručujem s imanja eko Sever (samo upiši sever eko na google i naći ćeš ih). Povrće i je uvijek svježe i stvarno se osjeti razlika (to čak prizna i moja mama koja se inače grozi viših cijena organski uzgojene hrane). Također možeš pitai i na zrno.hr.
    Sretno s potragom!

  11. #11
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A meni se, opet, cini bolje kupiti koliko-toliko provjereno povrce i voce nego davati cak i organiski uzgojenu hranu iz teglica. :/
    slazem se samo ako je doista koliko-toliko provjereno, a tko to danas moze doista znati, osim ako imas "svog" uzgajivaca/prodavaca

  12. #12
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A meni se, opet, cini bolje kupiti koliko-toliko provjereno povrce i voce nego davati cak i organiski uzgojenu hranu iz teglica. :/
    slazem se samo ako je doista koliko-toliko provjereno, a tko to danas moze doista znati, osim ako imas "svog" uzgajivaca/prodavaca
    x + dodajem: i samo u slučaju da ti je taj uzgajivač/prodavač dobar prijatelj ili rod rođeni.

    Ma ne brini, nije tak špricano da ne možeš oprati dobro, oguliti koru i ajmo.
    Osim jagoda, to se pazi ali jako. Špricaju sa svim i svačim. I kupuj namjernice koje su u sezoni jer ako nisu nemaš pojma na koji način ih sad ima, ali ti čista logika kaže da ne može biti dobro.
    Meni je u principu zima bila najgora, a baš je u zimu počela naša dohrana jer je moja mala ljetna beba: nema ničega, za što je sezona:? A ne možeš tako malo dijete hraniti kiselim kupusom, kiselim krastavcima i sl. Osuđen si dakle ili na gotove kašice ili kupiš na placu nekaj kaj je dobavljeno od bog te pita kud i kako je uzgajano (vjerovatno u onim teglama sa vodom bez zemlje) ili je stajalo u skladištu od ljeta ili je zamrznuto pa odmrznuto ili nešto još gore. A možeš i malo pomaknuti dohranu, eto proljeća pa će biti voća i povrća svježeg.

  13. #13
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    makar smo odavno izašli iz faze dohrane javljam se da kažem da sam probala Alnaturinu (DM) kašicu od jabuke, iz bio uzgoja i bez ikakvih dodataka, veliko je pakiranje (misim cca 400 ml) po cijeni 16,50 kn

    meni i curama je ukusna

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni su sve te kasice bile nekako preslatke. (iako u njima nema secera) Zato sam kasnije skuzila da ih se moze koristiti kao zamjena za marmeladu. (jedini nedostatak je sto se moraju brzo pojesti, u roku od dva-tri dana, ako se ne varam)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •