Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: odbija izdojeno mlijeko i bilo kakvu dohranu

  1. #1
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno odbija izdojeno mlijeko i bilo kakvu dohranu

    Kao što sam napisala bebač odbija izdojeno mlijeko na bilo koji način, krutu hranu također. Nešto mu se sviđa par dana i onda više danima neće ni da otvori usta, čim vidi žlicu zatvori usta jedva da mu uspijem D3 kapi dati.

    Ima 6 i pol mjeseci... jedva sam čekala da malo naraste da počnem s dohranom jer imam regade na obje dojke i nije bilo dana da ih nisam imala barem na jednoj dojci.

    Još je i alergičan na kravlje mlijeko.

    Za 20 dana idemo na put u USA i neću biti u mogućnosti vjetrati dojku često kao sada.

    Postoji li neki trik kako da ga nahranim ili izdojenim ili krutom hranom.

    Volio je špinat par dana ali sada ga neće, volio je i krušku ali više ne. Jabuku, rižu i mrkvu uopće ne voli.

  2. #2
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Treba ga nekako zabaviti da ne skuzi da ga hranis. Ja obicno imam pri ruci dve tri zanimljive, plasticne (da se poslije lako operu) igracke za hranjenje koje on gura u usta , okrece, baca na pod....prije nego gurne igracku u usta ja uguram zlicicu....nije da ga šopam, uvijek pojede razlicitu kolicinu kasice, nekad par zlica, nekad skoro sve. Vazno je da mu je zabavno i da je sve igra, a ne hranjenje...

  3. #3
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    crnarupa u kojem položaju dojite?
    Mora biti razlog tvojim konstantnim ragadama?

    Zašto se izdajaš?

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I da. Nisu sve bebe u isto vrijeme spremne na dohranu.
    Napravi pauzu od tjedan dana pa mu ponovno ponudi.

    Moj malac nije htio ništa da cca 8 mj.
    Odbijao je sve miksano, gnječeno, kuhano, pareno, sirovo...
    Jednostavno nije bio spreman.
    Jedino kaj je popapao je bilo griz dva, nečega, ovisi što bi mu ponudila prema ovome.
    Odličan je topic i savjeti, vrijedi pročitati.

    I evo par tekstova:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2501
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2478
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1468
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2119

  5. #5
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    crnarupa u kojem položaju dojite?
    Mora biti razlog tvojim konstantnim ragadama?

    Zašto se izdajaš?
    Ma to je priča za sebe o regadama već sam postala dosadna.
    Moram se nekada izdojiti jer ne mogu maknuti nigdje, pošteno ni kod doktora otići (nedavno sam se zadržala kod doktora a on je skapavao od gladi i tek kada sam došla kući nahranila ga)

    OK sve ali zbilja je iscrpljujuće postalo... nedavno je dva dana povraćao ali ono baš "momački" jer se nadojio krvi, smatram da se u takvim situacijama bolje ručno izdojiti i ponuditi čisto mlijeko nego mučiti i njega i sebe.

    Pokušavam ga sada učiti na čarobnu čašu, dam mu je malo da se igra.

    Mislim da je dobra ideja to kroz igru
    A kakve su to igračke za hranjenje?

  6. #6
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    e da i ja pravim pauze od 2-3 dana pa bude ok 2-3 dana i onda opet neće.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    necu te utjesiti - F ima 9,5 mjeseci i odbija, kategoricki, svu nadohranu, izojeno mlijeko takodjer nece. No, ona bez ojenja moze izdrzati 3, u frci i 4 sata pa ja ipak uspjevam obaviti ono sto trebam.

    Ja bi se na tvojem mjestu usmjerila na rjesavanje tih ragada. Gljivice?

  8. #8
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    ajde bar mi je lakše da nisam sama

    Ma regade su tu iz više razloga, beba grize pred kraj dojenja, zna biti jako nemiran dok doji, bradavice katastrofa ravne, smeta mi i bura. Položaj je ispravan on jadničak zine koliko god može. Mlijeko mi i non stop curi pa moram nositi umetke tako da preko noći bude uvijek gore.
    Kada sam bila u rodilištu čak mi je prvi i drugi dan sestra rekla da neću uopće moći dojiti (zamislite kako sam se bila razočarala stvarno znaju biti gadure) zbog veličine i ravnoće bradavice pa sam u početku koristila šeširiće, nekih 20 dana.
    Da barem nemam regade bilo bi mi puno lakše.

    A i zbog puta bi mi bilo lakše da ima barem jedan obrok jer ipak je to putovanje od 20 sati. U gostima ćemo biti mjesec dana, ne bi bilo lijepo izvaditi dojku i landarat s njom pred drugim ljudima
    Jučer sam ludila od bola nakon podoja, evo i jutros je opet krvavo

    Sada razmišljam da sam ranije trebala uvesti dohranu jer je on sada veliki i dobro kuži što voli što ne. Kada je imao 5 mjeseci 5 dana sam ga hranila kašicom i baš je volio, a onda me pekla savjest i prestala sam i sada mučim muku.
    Kuham mu svaki dan, rendam, gnječim, probam sa sokićem, probam sa kašicom, ali on neće. Kada mu stavim jedan zalogaj fino ga izmljacka vidim da mu je fino, ali neće ponovo da otvori usta pa neće.

  9. #9
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Danasnji dorucak je stvarno bio katastrofe, zapravo cijelo jutro je pekmezav. Jedva je pojeo desetak žlicica. Banana,jabuka, avokado.

    Kao sto imamo igracke za setnju i auto (kad mu postane dosadno), tako mi to zovemo imamo igracke za hranjenje. Obožava cesljic i kefu, neke zvecke onog tipa koje grizu kod rasta zubi. Glavno da mu nije dosadno, cak i kad cica igra se mojom kosom i mumlja, druzi se samnom. Kad mu nudim narezane na komadice (predhodno namocene) suhe marelice, nisu potrbne igracke jer mu je to samo po sebi zabavno - primiti prsticima, staviti u usta, grickati, pljeskati rukicama kad uspije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •