Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 497

Tema: Kada ste počeli s dohranom?

  1. #51
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prije 5 godina čekala sam skoro 6 mjeseci da počnem s dohranom prve bebe. njegovi vršnjaci su već jeli, a naša pedijatrica je smatrala da mogu početi između 4.mj i 6.mjeseci prema svojoj odluci. tad me jedna od mama koje su ranije počele s dohranom pitala gdje samja to pročitala i molila da joj posudim knjigu. moram priznati da ni danas (očito da za drugo dijete nisam nabavljala nikakvu novu literaturu) nemam ništa gdje bi to jasno pisalo; u literaturi se svagdje navodi 4-6mjeseci. molim vas ako imate knjigu i autora, voljela bi pročitati više o opasnostima prerane dohrane(može i stučno, ne mora biti "priručnik za roditelje").

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj little-susane prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ste im rekle istinu (da niste još krenuli) ili ste legale?

    svakako reci istinu; zašto pedijatrica ne bi znala da si se educirala i da informirano brineš o svome djetetu?

  3. #53
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Što se tiče "prešućivanja" doktoru. Ja doktoru ne prešutim ništa, pa mora biti upoznat sa svime što radim ili ne radim sa svojim djetetom po njegovim uputama.
    Ja sam dr. rekla i svoje mišljenje o sokovima, čajevima, čokolinima, i objasnila zašto tako mislim i zašto ih djetetu ne dajem.
    Konzultirala sam se s njim i objasnila zašto ne prelazim na viši broj AD - a, koje su razlike u sastavu,...
    Isto tako ako "na svoju ruku" otiđem s djetetom kod nekog specijalista, npr. dermatologa, obavezno za dan dva donesem kod dr. nalaz da si upiše u karton i da prokomentiramo nalaz.
    Meni je to ključno za dobar odnos s doktorom.

    Isto tako što mnogi spominju, ako ti se ne sviđa, promijeni dr.
    To je divna i krasna mogućnost u Zgb., i u večini gradova, ali mi npr. "na selu" nemamo niti pedijatra, jer je dao otkaz i otišao raditi u jednu zgb. bolnicu, nego imamo dr. opće prakse koji uglavnom liječi djecu, ali prima i odrasle. Dakle, nema mogućnosti promjene, prihvatiš kakav je i s tim se nosiš najbolje što znaš. Vidiš koje su mu jače strane, gdje je "slabiji" i tako surađujete.

  4. #54
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    mi smo započeli sa dohranom sa točno 6 mjeseci
    mene zanima nakon koliko ste vi uvele drugi obrok??

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    svakako reci istinu; zašto pedijatrica ne bi znala da si se educirala i da informirano brineš o svome djetetu?
    Ma već sam odlučila da ću reći istinu, ali zanimala su me vaša iskustva. Sa pedijatrom sam inače zadovoljna, za sada mu je neinformiranost o dohrani jedina mana, a to mu možemo oprostiti .

  6. #56
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    prije 5 godina čekala sam skoro 6 mjeseci da počnem s dohranom prve bebe. njegovi vršnjaci su već jeli, a naša pedijatrica je smatrala da mogu početi između 4.mj i 6.mjeseci prema svojoj odluci. tad me jedna od mama koje su ranije počele s dohranom pitala gdje samja to pročitala i molila da joj posudim knjigu. moram priznati da ni danas (očito da za drugo dijete nisam nabavljala nikakvu novu literaturu) nemam ništa gdje bi to jasno pisalo; u literaturi se svagdje navodi 4-6mjeseci. molim vas ako imate knjigu i autora, voljela bi pročitati više o opasnostima prerane dohrane(može i stučno, ne mora biti "priručnik za roditelje").
    imam ja mali prospekt koji sam dobila od patronažne ses. s koliko mj. se što daje i počinje se od 6 mj.

  7. #57
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    ne mislim mu ništa davati barem do 6 mj, baš mi je lijepo ovako kad siki.... i dok god ne vidim da je spreman za više papat će moje mlijeko. (čak i pedijatrica tako misli, vau!)
    babica mi je na prvom podoju rekla da je dojenje hranjenje s ljubavlju (ako se može, naravno, hoću reći time me još više motivirala)

  8. #58
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Prvi put sa 6mj, iako sada mislim da nije bio potpuno spreman, tako da drugi put mislim čekati i više.

  9. #59
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    i nas je pedijatrica savjetovala da sa 4mj uvedemo dohranu, prvo voćne sokove iza svakog obroka, pa onda nakon par dana kašice. al ništa od toga

  10. #60
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo danas bili kod pedijatra, imamo 4mj i savjetovala nam je da s 5mj krenemo sa sokom od mrkve, jabuke i kruške te kašicama, mi nismo mislili davati ništa do 6mj jer isto smatram da nije potrebno i da djetetov organizam nije spreman, tako da ćemo ignorirat pedijatričin savjet, ni inače mi se nije sviđalo što mi je svaki puta rekla da mi dijete zasad dobro napreduje na isključivom dojenju, ali da ćemo slijedeći put vidjet da li ćemo uvest adaptirano mlijeko, ne znem ćemo takve obeshrabrujuće izjave za dojenje, kad je beba svaki puta dobila i na težini i visini baš koliko je trebala prema svojoj liniji
    zanima me kako ste počele sa 6mj, ja planiram svaki tjedan jedna namirnica, npr. prvi tjedan kad krenemo samo sok od jabuke, da li je to u redu, koliko puta taj prvi tjedan, jedan, dva dana?
    voljela bih čuti koji savjet o tom početku
    neki danas su me isto pitali da li ćemo joj to davat na flašicu ili? kakvu flašicu? pošto dojimo, ja sam joj mislila sve to davat na žličicu

  11. #61
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    tina 55, moje mišljenje je da je sok nepotrebna namirnica, a kamoli sok na flašicu.
    Najjednostavnija "tehnika" za započeti dohranu jabukom je uzmeš jabuku, prerežeš ju na pola i žličicom stružeš "kašicu" od jabuke i tako daš djetetu da proba. Siguro će netko dati i pametniji savjet.

  12. #62
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    mi smo počeli kad je tin imao 6,5 mj, sad ima 7,5.

  13. #63
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    tina 55, moje mišljenje je da je sok nepotrebna namirnica, a kamoli sok na flašicu.
    Najjednostavnija "tehnika" za započeti dohranu jabukom je uzmeš jabuku, prerežeš ju na pola i žličicom stružeš "kašicu" od jabuke i tako daš djetetu da proba. Siguro će netko dati i pametniji savjet.
    pa meni se ta teorija sa sokovima isto čini bezveze, još nam je pedijatrica rekla da možemo i kupit te sokove, al kao u početku malo pije pa je šteta bacat ostatak, a ja sam se zgrozila na te kupovne sokove, ko zna čega tu sve nema u sastavu, a ionako pije mlijeko, čemu sok?
    za uvođenje hrane se planiramo držat one Rodine tablice, samo nas muči način uvođenja
    ja sam isto mislila s kašicom, znači naribam jabuku žličicom i dajem na žličicu, da li moram prije prokuhat tu jabuku (negdje sam vidjela takav savjet), i s kakvim ste jabuka vi počele, onima iz nekog supermarketa? mi ćemo krenut sredinom travnja i tad još ne mogu ubrat nešpricanu sa stabla, a bojim se čim su sve tretirane one iz supermarketa
    drugo što me muči je kad joj moramo dat dodatnu tekučinu?pretpostavljam da je na početku uz koju kašicu voća ne treba dodatna tekučina, iako se već sad svi čude što ne pije vodu, čaj i slično

  14. #64
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i još sam se sjetila jednog pitanja: da li da joj kašicu jabuke razrijedim sa svojim izdojenim lijekom?
    malo sam vas zatrpala pitanjima , al volim se detaljno informirati

  15. #65
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    oprostite na grešci u prethodnom postu, nije mi uhvatilo m, izdojenim mlijekom, a ne lijekom

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    tina 55, ako počinješ jabukom, na žalost, kao i s drugim namirnicama, uzmeš kakva ti je dostupna. Idealno bi bilo da je netretirana, ali jako teško da ćeš takvu pronači. Ako uspiješ, super.
    Ovo kako sam ja navela samo uzmeš polovicu jabuke i sa žličicom ju stružeš, dakle nema niti ribanja niti ničega. Čista jabuka. To sam napisala, jer obično na početku dohrane beba ionako samo kuša, pa da se ne moraš gnjaviti s ribanjem i sličnim stvarima.
    Što se tiče kuhana/sirova jabuka, to je više tvoja odluka. Ja sam na početku ponudila kratko kuhanu, jer mi se činila sirova preteška, ali može i sirova.
    Što se tiče miješati s mlijekom ili ne, svejedno je. Ja nisam miješala, jer više volim da voće konzumira kao čisto voće. Nisam mu nikad voće miješala sa mlijekom, žitaricama,... ali i to se može, i to je zdrav i kvalitetan obrok. Znači ovisi samo o tome što se tebi čini ispravnije.

  17. #67
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    više nisam sigurna točno koliko je imao kad smo počeli sa dohranom znam da je bilo iznad 6 mjeseci, 6,5-7-7,5 znam samo da je imao bronhitis sa 6 mjeseci kad smo kao trebali početi i njegova pedijatrica, kao i specijelisti na srebrnjaku su mi rekli da mu ne dajem nikakvu novu hranu niti ništa dok je bolestan i pod terapijam. da ne bi još neku alergijsku reakciju na sve to imao pa da se ne desi da se ne zna od čega- hrane ili lijekova. ništa miu nije bilo, sisao je kao i uvijek, svi sretni, nikakvih alergija i sve 5.

  18. #68
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ja sam morala s 4 mjeseca posto joj mlijeko (AD) vise nikako nije bilo dovoljno, i htjela je jesti svaka dva sata cak i preko noci iako je uvijek bila beba koja spava cijelu noc. Sada papamo rucak i veceru i super štima!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    Meni je isto pedijatrica savjetovala da počnemo sa dohranom tj. sokićima ako se to može nazvati dohrana ali moja bebolina ne podnosi ništa osim vode i čaja tako da smo probile led prošli tjedan sa kašicom od mrkve i ona joj je mljac ali tu još uvijek stojimo,ne žuri mi se previše s ničim više joj može naškoditi nego učiniti dobro,i da,sokiće ne mislim davati.

  20. #70
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    E vidis, zaboravila sam napisati u vezi sokica da moja bebica sokice nikakve doslovno NE PODNOSI, gade joj se skroz! Ali zato obozava sve moguce baby cajeve sto je po meni jos bolje nego da pije sokove.

  21. #71
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj BebaBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E vidis, zaboravila sam napisati u vezi sokica da moja bebica sokice nikakve doslovno NE PODNOSI, gade joj se skroz! Ali zato obozava sve moguce baby cajeve sto je po meni jos bolje nego da pije sokove.
    Nemoj misliti da te samo napadam po svim temama, ali moram pokušati dati ti dobronamjeran savjet inače ću kako se kaže "na guzicu progovoriti".
    1. ne trebaju joj apsolutno nikakvi čajevi, niti sokovi, voda je sasvim dovoljna, čak što više poželjna

    2. mislim da si jako rano krenula s dohranom i moje dijete je bilo i je još uvijek na AD - u. Kako joj je bilo slabo mlijeko? Da li ste prešli na veči broj? Da li ste pravilno slagali obroke? Možda ju je u tom trenutkumučilo nešto sasvim stoto pa je zato svaki čas tražila (zubi npr.,...)

    3. dohranu si započela i sad što je tu je, nema povratka, ali mislim da jako žuriš. Djetetu od 5 mjeseci koliko je tvoja stara, ne treba i ručak i večera, mislim da je to preveliko opterečenje za maleni želučić i komplatni probavni sustav.
    Da li poštuješ pravilo o uvođenju namirnica. 1 namirnica 4 dana, pa druga,... da se lakše primjete alergijske reakcije? Ako poštuješ to pravilo, onda nije moguće da bi več dogurale do dva kompletna obroka,...

    4. na Forumu imaš odličnih tekstova o dohrani, postoji i odlična tablica dohrane, nije kasno, pokušaj još korigirati što možeš. I prije svega uspori, dijete ima cijeli život pred sobom da isprobava nove okuse, pričekaj, pusti da joj probavni sustav sazrije.
    Sretno!

  22. #72
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Da pojasnim jos jednom, to je pocelo sa 3 mjeseca i trajalo je i dalje kad je navrsila 4, trazila je jesti svaka 2 sata s time da smo presli i na prijelazno mlijeko ali efekt maltene isti, izdrzala bi eventualno 2 i pol sata i opet gladna.
    A vezano za obroke vjerojatno sam se jaaaako krivo izrazila pa je ispalo da papa 2 kompletna obroka - evo za rucak papa nesto od ovog il kombinaciju dvoje od toga: spinat, mrkvica, blitva ili vocnu varijantu npr bananu, jabuku pomjesanu eventualno s baby keksom ili industrijske kasice od kojih jede samo marelicu i krusku. Dakle nije da ima neki bog zna kako opsiran jelovnik i zasad smo na tome i stvarno idemo polagano.
    Sto se tice vecere - iskljucivo mlijecnu kasicu sa zitaricama i prijelaznim mlijekom!

    Njen raspored je ovaki otprilike plus-minus pol sata: 8h mlijeko - 11 i pol/podne rucak - 16/17h mlijeko - 19h mlijeko - cca 03h opet mlijeko

  23. #73
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    ispravak 19h - mlijecna kasica!!

    btw ne ljutim se uopce, ne brigaj!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja mojoj bebi jos nisam uvela nista, tek mu je 5 meseci, ali mislim da je za gabi prerano da jede bebi keks. takodje, banana je sama po sebi dovoljno slatka da bi se dopunjavala i sladila keksom.
    tako ja mislim i toga cu se i drzati tj. necu hraniti bebu na taj nacin. ima vremena da jede slatkise, sto kasnije to bolje.
    ako pravis slatku kasicu, daj joj proso sa slatkim vocem npr.
    Posljednje uređivanje od frost : 13.02.2010. at 17:25

  25. #75
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    jabuka s baby keksom, i to jednim cisto zbog ukusa. banana svjeza samo vilicom napravim pire od nje, s keksom nebi mjesala jer i sama mislim da bi joj bilo preslatko.

  26. #76
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj BebaBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Da pojasnim jos jednom, to je pocelo sa 3 mjeseca i trajalo je i dalje kad je navrsila 4, trazila je jesti svaka 2 sata s time da smo presli i na prijelazno mlijeko ali efekt maltene isti, izdrzala bi eventualno 2 i pol sata i opet gladna.
    A vezano za obroke vjerojatno sam se jaaaako krivo izrazila pa je ispalo da papa 2 kompletna obroka - evo za rucak papa nesto od ovog il kombinaciju dvoje od toga: spinat, mrkvica, blitva ili vocnu varijantu npr bananu, jabuku pomjesanu eventualno s baby keksom ili industrijske kasice od kojih jede samo marelicu i krusku. Dakle nije da ima neki bog zna kako opsiran jelovnik i zasad smo na tome i stvarno idemo polagano.
    Sto se tice vecere - iskljucivo mlijecnu kasicu sa zitaricama i prijelaznim mlijekom!

    Njen raspored je ovaki otprilike plus-minus pol sata: 8h mlijeko - 11 i pol/podne rucak - 16/17h mlijeko - 19h mlijeko - cca 03h opet mlijeko
    Ovo kaj si napisala da tvoje dijete jede, je ustvari manje "zasitno" od mlijeka. Ako je pojela malo mrkvice ili špinata, bila bi sitija da je popila mlijeko.
    Isto tako u jutro ti je razmak veči od 3 sata od mlijeka do obroka, još jedan pokazatelj da izdrži bez problema, i dalje mislim da je ono bila samo faza.
    Baby kaks u toj dobi je sasvim suvišan.

    E da, moje dijete na AD je po dogovoru s pedijatrom jelo svaka 2 sata po danu i svaka 3 sata po noći do 4 mjeseca. U principu sam ga hranila na zahtjev, ako je htip jesti nakon 1,5 sati, ok, jeo je, nikad mi nije palo na pamet da mu nije dovoljno.

    Koliko ti je dijete dobivalo na kilaži po mjesecima do sad?
    Posljednje uređivanje od Anemona : 13.02.2010. at 21:07

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    moje dete je na mom mleku pa evo sa 5 meseci nikada nije spavao u komadu duze od 3 sata, uglavnom uvek se na 2 sata budi i sisa. cele noci. danju spava najduze 40 minuta i pre i posle spavanja sisa.
    ja mu nudim pa ako hoce sisa, ako nece odbije ili samo malo gucne tek da okvasi usta i nastavi da se smejulji i igra.
    mislim da je normalno da beba jede na 2 sata. ima kada ce jesti.

    baby keks je po meni totalno suvisan pa sa cime god. prvo nemaju oni ukus kao i mi, mi smo nasa cula iskvarili bas na taj nacin. sutra nece hteti da jede voce bez keksa dodatko zbog ukusa. lako se na takve stvari covek navuce. ne treba bebi rafinirani secer i hidrogenizovane biljne masti koje se nalaze u keksu.
    njima je hrana samo hrana za sada a nije culno uzivanje.
    Posljednje uređivanje od frost : 13.02.2010. at 21:36

  28. #78
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Isključivo dojena 6 mjeseci, sa dohranom smo počeli sa točno navršenih šest mjeseci. Najmanje 5 dana razlike pravim između uvođenja nove namirnice, nekada i više.
    Svu hranu joj nastojim sama pripremati i ne miksati, kupovne kašice je probala par puta kada je to zaista bilo neizbježno.
    U hranu joj ne stavljam ni sol ni šećer i nastojim da to zaista bude zdrava hrana - žitarice, voće i povrće bez ikakvih pahuljica, lina, keksa i sl. - smatram da je to zaista nepotrebno i da će se toga najesti u životu. Zdrave prehrambene navike se stvaraju u ovoj dobi.
    Sada, sa 7 mjeseci i tjedan dana, ima dva obroka dnevno - doručak i večeru, i jako je lijepo prihvatila dohranu.
    Obično kada proba novi okus, pojede samo par žlica, ali svaki idući dan je puno bolje, na kraju završi da tako da pojede čitav obrok te namirnice.
    Priznajem da nisam pobornica produženog dojenja i to čisto radi sebe, npr. noćna buđenja i dojenja su me zaista počela previše iscrpljivati, iako se ona uopće ne budi često - jednom ili, sada već rijeđe, dvaput, ali nastojat ću je do godine dana dojiti (sa izbačenim noćnim podojima, nadam se ).
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 14.02.2010. at 10:05

  29. #79
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a s kakvom rižom ste počele? kojom palentom (običnom iz trgovine)?

  30. #80
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja sam i rizu (kupila sam neku slatku, ali mislim da je obicna bijela pozeljna) i palentu kupila u Bio&Bio, ali mislim da ima i u DM-u od Alnature, isto bi trebale biti iz organskog/ ekoloskog uzgoja.

  31. #81
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Tina, vidim da imaš puno nedoumica u vezi početka dohrane. Takva sam i ja bila, ali lakše je nego što se čini.
    S obzirom na to da je baš tada u meni dostupnom DM-u nestalo Alnaturine riže i palente, a Bio&Bio mi je daleki san, jednom posjećen u Zg, kupila sam svojoj curici najobičniju bijelu rižu i instant palentu. S obzirom na to da ona puno doji, nije bilo velikog straha od glutena.
    Prvo sam joj dala palentu. I nju i rižu jednostavno skuham - šaku riže/palente ubacim u lončić vode i kuham dok se ne skaši i to je to. Nikakvo mudrovanje. Rižu ne gnječim dalje, dam joj je u izvornom obliku, samo dosta mekanu, raskuhanu.
    Negdje si pitala i za jabuku - jabuku sam bila malo prokuhala da omekša i onda naribala. Danas joj je narežem na kockice i onda se ona muči sa kockicom po kockicom , a rado i žulja krišku jabuke.
    Samo pojednostavi!

  32. #82
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ma moja je izasla iz bolnice s 3 kile (cak malo manje) a sad s 5 mjeseci ima 9 ipo (danas bili kod pedijatrice). Rekla pedijatrica da nastavimo tako s dohranom jer ce kako kaze manje dobijati na tezini na taj nacin a dobijati sve sto joj treba, posto ocito nema nikakvih problema s podnosenjem hrane, bar za sada.

  33. #83
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    BebaBeba, ma sve 5, ti si se konzultirala s pedijatricom, tako postupaš, dobro, ali da li kužiš nelogičnost? Bebi je mlijeko bilo "slabo", a dobiva nadprosječno na kilaži. Znači nije logično.
    Isto tako što se tiče problema kod prerane dohrane. Najmanji problem je trenutna alergija na neku namirnicu, ozbiljni i veliki problemi se javljaju u kasnijim godinama.

  34. #84
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj BebaBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma moja je izasla iz bolnice s 3 kile (cak malo manje) a sad s 5 mjeseci ima 9 ipo (danas bili kod pedijatrice).
    Moja sa sedam i nešto mjeseci ima 7 i pol kg, kakve komentare tek ja dobivam

  35. #85
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    BebaBeba, ma sve 5, ti si se konzultirala s pedijatricom, tako postupaš, dobro, ali da li kužiš nelogičnost? Bebi je mlijeko bilo "slabo", a dobiva nadprosječno na kilaži. Znači nije logično.
    Isto tako što se tiče problema kod prerane dohrane. Najmanji problem je trenutna alergija na neku namirnicu, ozbiljni i veliki problemi se javljaju u kasnijim godinama.
    Kontam, a danas nam je pedica rekla da nastavimo tako da bi manje dobijala jer se previse deblja.
    Sad smo na 70 cm i 9 i pol kila a kaze da je to porpilicno!
    Dakle sad joj je prica da mi djetetu mlijeko nije preslabo nego "prejako".........hm...

    @*mamica* - jaoooo zar je moje dijete toliko predebelo
    Posljednje uređivanje od BebaBeba : 15.02.2010. at 12:26

  36. #86
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj BebaBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kontam, a danas nam je pedica rekla da nastavimo tako da bi manje dobijala jer se previse deblja.
    Sad smo na 70 cm i 9 i pol kila a kaze da je to porpilicno!
    Dakle sad joj je prica da mi djetetu mlijeko nije preslabo nego "prejako".........hm...

    @*mamica* - jaoooo zar je moje dijete toliko predebelo
    Pa to ti pričam od početka. Pedijatri obično nisu baš previše informirani o prehrani beba (čast izuzecima) i onda istu informaciju izokrenu kako im odgovara.

  37. #87
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Al ovo sto mi je danas rekla mi ipak ima smisla posto fala bogu dobro vidim svoje dijete i definitivno mislim da nebi bas trebala toliko nastaviti s tezinom!

  38. #88
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Beba, nemoj se bedirati! Vidjela sam ja puno (čak i dojene) djece i sa debljim omjerom starosti, centimetraže i kilaže nego što je tvoj bebač. Samo ipak više slušaj svoju majčinsku intuiciju i izbaci sokiće, keksiće i sl.!

  39. #89
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Drugačije je ako dijete puno dobiva a samo je dojeno i ako je na adaptiranom. Ne gleda se to isto. Stoga Beba, ja bih ti svakako preporučila da sve slatko izbaciš djetetu iz prehrane. Ne samo da mu šteti, to su mu i totalno nepotrebne kalorije.

  40. #90
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Sokiće ionak ne voli piti, zapravo ne da ne voli nego joj se dize zeludac od njih, a keksice DEFINITIVNO izbacujem, makar i taj jedan jedini koji se tu i tamo "zalomio"!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    svakako izbaci slatko pa taman se i ne debljala od toga. to su prazne kalorije, tu nema nista.

    ali da te utesim oko kilaze.

    moja beba ni dana na AD, samo moje mleko na zahtev. rodjen sa 3600/54 , evo ga sada 5 meseci napunio pre nedelju dana, ima 9 kg/72 cm

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    i da, nikada nije jedan salcic ni slauf nije imao. znaci nije debeo niti malo. gradje su drugacije, nije svako debeo kad ima odrejden br. kilograma
    Posljednje uređivanje od frost : 19.02.2010. at 10:30

  43. #93
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    mi smo još jako mali (4 tjedna) pa nismo još ni blizu dohrane...

    ali kako već imam sve potrebno i pripremljeno (smjernice, plan itd..) kada jednog dana krenemo sa dohranom primjetila sam da mnogi ovdje počinju sa voćem, dok bi prema smjernicama i WHO i europskih pedijatra trebalo krenuti sa povrćem (brokula, mrkva, bundeva, tikvice..), pa žitarice, meso, a upravo bi voće i voćne kašice trebale biti ostavljene za zadnje od negdje 8 mjeseci.

    eto samo primjećujem...
    Posljednje uređivanje od moia : 21.02.2010. at 12:03

  44. #94
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    ja mislim da vrste namirnica s kojima počinje dohrana ima dosta veze i sa podnebljem a i sa tradicijom. neće istu dohranu imati naka naša beba i ona iz Indije ili sa Aljaske.

    mi smo opet startali s jabukom, sa 6 mjeseci i 1 dan, nakon vakcine. već treći dan mali mazinja dva puta po pola jabuke i doslovce se baca na kašiku, vrti vilicom kao da žvače i nema plaženja jezika ili pljuvanja, po tome zakčljučujem i da mu se sviđa jabuka ali i da je zaista zreo za uvođenje krute hrane.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja cu poceti sa zitaricama pomesanim sa mojim mlekom. javicu kako nam ide za jedno 20-tak dana krecemo

  46. #96
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Moj maleni ima 4 mj. i jos ne planiram dohranu jer odlicno napreduje na mom mlijeku. Ali, ubrzo bih ga htjela poceti upoznavati s novim okusima na nacin da mu ponudim malo razlicitih kasica na zlicici. Dakle, samo da upozna novi okus, a ne da se najede. Razlog tome je sto smatram da treba stimulirati sva bebina osjetila, a jedno od toga je i okus. Njemu ce biti super otkriti jos nesto novo , a mislim da mu zlicica kasice svaki drugi ili treci dan nece nastetiti. Ili?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    mi počeli tjedan prije 6 mj. Imam osjećaj da nisam djete trebala upoznavati sa okusima s 4 mj jer je super reagirala i sa 6 mj. Dapače.....malena jakooo voli jesti apsolutno sve kaj joj skuham. isle smo polako tak da sam jučer prešla na treći obrok s njezinih skoro deset mjeseci. na Ad-u je od rođenja ...ali ni zbog toga mi se ne čini da sam trebala žuriti. iz ove perspektive nakon 4 mj dohrane imam osjećaj da sam dobro postupila..... djete je sretno veselo zdravo i kaj je jako važno veseli se obrocima i uživa u njima. Ja ju uživam hraniti i kuhati jer sve smaže s užitkom.... a iskreno i prvih 6 mj mi je bilo lakše spremat mlijeko nego nakuhavat ali srećom i to mi se jako svidjelo... čini mi se da ljudi previše gledaju sebe i pitaju se da kak bi meni bilo da mjesec dana jedem par namirnica.....ali bebe su nekaj drugo nisu one mi. ja sigurno ne bi jela mrkvu 5 dana ali se nisam tako postavila prema svom djetetu...

  48. #98
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj maleni ima 4 mj. i jos ne planiram dohranu jer odlicno napreduje na mom mlijeku. Ali, ubrzo bih ga htjela poceti upoznavati s novim okusima na nacin da mu ponudim malo razlicitih kasica na zlicici. Dakle, samo da upozna novi okus, a ne da se najede. Razlog tome je sto smatram da treba stimulirati sva bebina osjetila, a jedno od toga je i okus. Njemu ce biti super otkriti jos nesto novo , a mislim da mu zlicica kasice svaki drugi ili treci dan nece nastetiti. Ili?
    Dohrana i upoznavanje s okusima ti je ista stvar. Čim beba jede nešto osim mlijeka (majčinog ili AD - a) znači da je započela dohranu, bez obzira što se radi o pola žličice.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Eto i nas pedijatrica savjetovala da uvedemo dohranu s 5 mj. , što je napredak jer je prije savjet bio s 4 mj. Ah, ah...

  50. #100
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Zar bi mu kasice u tim malim kolicinama mogle negativno djelovati na nedovoljno razvijen probavni sustav?

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •