Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Dnevni meni vaše bebe

  1. #1
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno Dnevni meni vaše bebe

    Kako izgleda meni vaše bebe?

    Npr. moja beba sada ima 7 miseci, i ovako izgleda njezin dnevni meni:
    9h - cika
    11,30 h -cika
    13h - voćna kašica (190gr)
    onda zaspe do nekih
    15h, 16h i onda joj dam skuhanu mrkvicu, kumpir i piletinu (ili ribu)
    19h - cika
    22h - voćna kašica (120gr)
    23h - cika
    4h - cika

  2. #2
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Voćna kašica u 22h? Sedmomjesečnoj bebi je dovoljan jedan obrok dohrane ostalo cikanje. Čak i ako ste krenuli ranije s dohranom, mislim da su tri obroka u toj dobi puno previše. I duga je ovo razlika od cikanja ujutro pa tek predvečer.

  3. #3
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo sa 7 mjeseci imali samo jedan obrok dohrane.
    Sada sa skoro 9 mj imamo dva obroka dohrane, ostali obroci su sve dojenje, dosta cesto (svako 2-3 sata podoj od par minuta), iako bi radije da doji duze a rjedje... No sto je tu je...

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i mi smo sa 7 imali jedan obrok dohrane

  5. #5
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mi smo s drugim obrokom krenuli u njezinom sedmom mjesecu i to samo zato jer je kao, jako malo dobivala na težini, a odlično je prihvatila dohranu.
    Prvi obrok joj je tada bio ujutro, jabukica, bundeva sa žitaricama, a večernji (predvečer, oko 18 h) žitarice.
    Sve ostalo sika, puno puta i dnevno i noću.
    No, da sad moram ponovo, mislim da ju ne bih još gnjavila s tim drugim obrokom nego možda više forsirala siku. Sada znam da je tada slabije sikila jer se počela dizati na nogice, sve ju je zanimalo...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja vise ne znam sta bi bebi dala papati. Ima 11 mjeseci i imam osjecaj da cesto jedemo slicno ili isto. U biti i nije samo sto nam je okosnica jos uvijek palenta u svim kombinacijama

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo s drugim obrokom krenuli u njezinom sedmom mjesecu i to samo zato jer je kao, jako malo dobivala na težini, a odlično je prihvatila dohranu.
    i jel je tad počela dobivat više?

  8. #8
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    jelena.O, ne znam... tada sam bila toliko nesretna zbog toga, no onda sam rekla, što Bog da, nastojala sam joj još više dati sike i normalno se razvijala
    vagala sam ju, dobivala je normalno, no možda bi bilo tako i da ju nisam šopala, tko zna
    no, ona je općenito sitnije dijete, a nema mira ni sekunde, kao ni tada, sa 6,5 mjeseci se dizala na noge, sa 7 puzala
    no, dva puta u životu je imala temperaturu, tri puta začepljen nos, nikad antibiotici
    sada jede sve, baš voli klopati, ali po malo
    i da nju pitaš, nikada ne bi tražila jesti, a ako je gladna, traži siku

  9. #9
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Moja bebi će sada 7 mj. i unazad 3 tj. imamo jedan dan voćnu kašicu, ujedan dan povrtnu, između dojenje. Još će sigurno neko vrijeme tako i ostati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    13

    Početno

    moja beba ima 7 i pol mjeseci i već 6 dana imamo drugi obrok pa to izgleda ovako:
    ujutro sisa, voće oko 9, sisa, ručak ( povrće i žitarice, a od danas će piletinu), sisa, sisa i sisa do besvjesti cijelu noć.
    Nadam se uskoro i trećem obroku pa će možda, možda bolje spavati.
    A po mojoj pedici bi trebala imati 5 obroka: ujutro(6.00) mlijeko, voćna kaša ( 10.00), povrće, meso, ili riba, žutanjak (14.00), voćni sok (18.00), žitno-mliječna kaša
    (22.00). I to je to. Meni je to skroz glupo i neću tako

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Jok zutanjak do iza godine dana

    A sto se spavanja tice: 11 mjeseci, 3 obroka (zadnji rped spavanje), sisanje po noci do besvijesti....

  12. #12
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    moja ima skoro 9mj i jos uvijek imamo samo dva obroka ,sada sam vec pocela razmisljati bi li stavila i treci....

  13. #13
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Možda je previše ovo što dajem tri obroka već sa 7 mjeseci, ali ja svoju bebu na ništa ne forsiram, nego sam joj ponudila kašicu i davala joj dok je otvarala usta... tako je ona sama odabrala veću kašicu.
    Pedica mi je rekla da joj mogu davati piletinu i ribu, ništa ja to nisan na svoju ruku...
    a navečer joj ne dajen uvik voćnu kašicu, nekada joj dajem i ****-ov probiotik, a nekada ništa... a to što pojede voćnu kašicu u 22h, ne znači da je kasno, jer zaspe tek u ponoć (a vrlo je aktivna, tako da mislin da ona to razradi do tada) i spava do 4h, pa posisa i nastavi do nekih 9...
    otkad san počela sa dohranom ništa više ne dobiva na težini, dapače, jako je ''vitka'' i živahna... ista kakva je bila i dok je bila samo na ciki...

    ovu temu san otvorila upravo iz razloga da se čuju mišljenja više mama... možda ja griješim, ali sve je to ljudski, zato i jesmo tu da jedna drugoj damo savjete, a ne da se čudimo kako neko drugi radi... a ujedno razlog otvaranja ove teme je što smo mi roditelji često zbunjeni svim informacijama koje pročitamo, čujemo kad tražimo i ne tražimo pa san mislila da bi bilo bolje da iznosimo svoja iskustva, da olakšamo budućim mamama, da na kraju krajeva, ako smo mi pogriješili u čemu, da oni ne prave iste pogreške! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Z. ima 9 mjeseci, krenulli smo s dohranom sa 5 mj.

    Sad ima 3 obroka: voćni, povrtni (tu i tamo s mesom, danas je jela žumanjak prvi put), i navečer žitarice s mlijekom. Ona od početka vrlo rado jede, tako da sam bez puno razmišljanja uvela drugi pa treći obrok. Kako ja radim, ona po danu uglavnom siše jedan put, a po noći koliko želi (obično 2-4 buđenja).

    Zanimljivo je da je, bez obzira na jako dobar start dohrane,, ona potpuno usporila s prirastom težine od kad jede na žlicu (dobila 1 kg u 3,5 mjeseca, dok je prije dohrane dobivala 1,5 kg mjesečno). U njenom slučaju to je super, jer i ovako ima 10 kg.

    Trenutno me više izluđuje dnevno dojenje - cura nema vremena za to, taman mlijeko krene, ona povuče 2 puta, okrene se i otpuže...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    39

    Početno

    10mj

    6:00 mlijeko
    9:00 voćno-žitna
    12:00 povrće,žitarice,meso,riba...
    15:00 mlijeko
    17:30 žitarice i malo voća
    19:30 mlijeko
    00:00mlijeko

    ovaj u 15 mislim zamijenit jogurtom kad ga uvedemo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moj bebač ima 13 mjeseci
    7:00 kozje mlijeko
    10:00 par komada voća (nekada u kombinaciji sa žitaricama), kruh/stiropor od 7 vrsta žitarica ili amarantha/integralni keks s grožđicama, palenta+jogurt
    12:00 kozje mlijeko
    15:00 povrće + krompir/riža/tjestenina + meso/žumanjak, juhice
    Užina - voće/kruh/stiropor/integralni keks/jogurt
    19:00 kozje mlijeko

    Nisam sigurna griješim li, čini mi se da jede jako puno voća, može li zapravo voća ikada biti previše? On dosta kasno ruča, a za ručak pojede porciju za odrasle (pun veliki tanjur), zato mi se čini previše dati mu ostatak od ručka za večeru. Čini li vam se ovaj jelovnik previše jednoličan?
    Namaze za kruh ne voli, u obzir dolazi samo kora kruha. Alergičan je na KM pa mu ne nudim sireve i slično (srećom, na jogurt nema reakciju). Od tekućine pije samo vodu, eventualno jednom dnevno malo domaćeg soka od šipka.
    Imate li neke prijedloge, savjete?

  17. #17
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Opet ja, zabrinuta...
    Brine me sad to što moja beba voli toliko puno papati... sad ima skoro 9 miseci i još uvik ima 3 obroka dohrane dnevno...

    Ovako izgleda njen meni:
    8h cika
    11h voćna kašica

    popodnevni odmor od 13h do 14, 14:30h

    15h blitva s palentom, ili piletina (ribica) s mrkvom i krumpirom
    19h cika
    22h grisolino ili čokolino s vodom
    i u 23h cikica za laku noć
    zaspe tek oko 23:30h (u najboljem slučaju) ili u ponoć (najčešće) i spava do 8h bez buđenja...

    Brine me da li ona možda puno papa jer joj je moje mliko malo, tj. možda je njoj cika postala samo ''sredstvo'' utjehe i bliskosti?
    To me muči zato što ako je zbilja tako onda joj moram uvesti drugi mliječni obrok, ako joj nije dosta mlika iz cike..

    Što vi mislite?
    Dok je dojim, osjetim da nakon minute mlijeko krene i par minuta aktivno sisa i osjetim da guta i refleks otpuštanja mlijeka..
    Možda samo voli papati? Bez obzira kad popapa i što popapa, čim neko drugi jede, gleda i negoduje!

  18. #18
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ima cijeli topik na istu temu, čak i s istim naslovom DNEVNI MENI VAŠE BEBE

    ima 6 stranica, pa kome se čita...ima štiva

  19. #19
    arkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Nemam baš vremena čitti cijeli podforum pa za iskusne mame imam jedno pitanje:

    imam 7. mjesečnu bebu koja jede 3 obroka adaptiranog (u 4h, u 12h i u 21h) i 2 obroka "krute" hrane (u 8h i u 16h);
    zadnje vrijeme imam feeling da je noću gladna (često se budi i smiri je jedino mlijeko; nisu zubi); da li postoje neke
    žitarice koje mogu smutiti s adaptiranim i dati joj na bocu prije spavanja?!?!?!

    Unaprijed hvala!!!

  20. #20
    dolores avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1

    Početno

    pozdravi svima! =)

    moja cura ima 5 ipo mj., do sad je iskljicivo i samo dojena. danju papa svako sat ipo po 20-ak minuta. navecer oko 21h siki malo duze, pustim je i preko 45min i spava sve do 6-7 ujutro... ALI....zadnjih dana(tj.noci) budi se vise puta, dam joj papat i nastavi pajkiti, ali se zna desiti (kao sinoc npr. ) da se probudi tijekom noci, dam joj papati u nadi da ce nastavit spavat a ono nakon papice oci sirom otvorene, trpa nogice u usta, smije se...i tako ostane budna po dva-tri sata, dok se ne izmori, opet papa i zaspe.. E SAD...mislim se da joj prije spavanje osim sike dam i bocicu, tako da noc prespava u komadu... neznam dali je to ok??? i dali da je prvo podojim pa onda jos i bocica ili obrnuto...?? :/ svi savjeti su dobrodosli.......

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Bok,moja malena ima 7 i pol mj.ujutro papa mlijekeco(****) nažalost ja nemam mlijeka
    oko 11h papa voćnu kašicu,za ručak oko 14-15 h papa kpovrtnu kašicu(mrkvica,krumpir,riža,piletina,riba,tikvic a ili nešto slično)
    naravno uvjek nešto kombiniram od toga,ne sve zajedno)
    zatim oko 19h dobi keksiće kašicu i pred spavanje oko 23h mlijeko.
    Dali je to previše kašica za jedan dan i tako malu bebu?
    Hvala

  22. #22
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    šmudlica, meni se čini da je previše, ali nek me iskusnije isprave. obično se oko 8. mj. uvodi 2. obrok dohrane, a sve ostalo je mlijeko.

  23. #23
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    11,5 mjeseci
    9h.....zobebe pahulje sa pola kruške ili griz+pola kruške+AD mlijeko
    međuobrok....banana komadići ili jabuka nastrugana i sok od jabuke, ili sok od naranče (sve friško cijeđeno ništa kupovno)...puno običnog jogurta od vindije ili kefir
    13h ručak....,file, batak, teletina,(dinstano ili kuhano) inćuni ili oslić(kuhani al dente), itd u kombinacijama sa raznoraznim povrćem (sve povrće jede) al dente sa maslinovim uljem
    međuobrok....voće, jogurt obični, ili kefir i friško cijeđeni sokovi(ništa kupovno)
    16h mlijeko AD 210ml boca
    19h večer.....palenta sa mlijekom ili proso +amarant +mlijeko ili kvinoja čista ili riža sa mlijekom+ jabuka ribana sinto ali odvojeni na tanjuru ili gotova kašica kupljena(good night) ili u prahu gotove kašice griza
    oko ponoći boca 210ml AD(eventualno još oko 4h ujutro ovisno koliko jede po danu...ako je menu laganiji traži i po noći)
    puno vode kroz dan i obavezno pranje zubiju navečer sa kaladontom(ima 6 zubi)

  24. #24
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    i da...sve slatko izbjegavamo...ponekad mu dam da se zanima sa smokićima od kukuruza koji nemaju šećere ili rijetko sa integralnim kruhom..kupljeno za bebe iznad 10.mj

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i moja ima 6zubi i samo cetkamo koliko dopusti. mislim da je premala za pastu :/
    Posljednje uređivanje od leonisa : 22.04.2013. at 23:20

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •