Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Kozje mlijeko

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Kozje mlijeko

    Našla sam temu iz 2007 al me zanima dal ima nekih novih saznanja. Kad mogu malcu dati to mlijeko? Imam priliku dati mu domaće, od poznate žene, dakle znam kako se te koze hrane. On ima 13,5 mj i još uvijek doji, probao je kravlje, nije da ga redovno pije nego tu i tamo nešto malo, uz starijeg brata.
    Da li je prerano, čitam da se čeka i do 5 godina. Zašto?

  2. #2

    Početno

    ja nemam osobnog iskustva, ali moja prijateljica čiji malac imao bronhitis, davala kozje mljeko uglavnom u kašicama jer nije htio na flašu, dojila je do treće, kravlje počela davati s godinu i pol, i ona tvrdi da je bronhitis prošao

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Zhabica je pocela pit domaće kozje mlijeko sa nekih godinu ipo dana (samo zato jer nismo bili blizu bake), nikakvu reakciju nije imala i pije ga bez problema.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Čitala sam da je puno teže za želudac od kravljeg, da li ga onda treba razrijediti, barem za početak? Prokuhala bi ga svakako, baš zato jer je domaće.

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Mi ne razrjedjujem, obavezno ga prohuamo i pomijesamo sa cokolinom na žlicu jer tako voli jest mlijeko, nedavno je počela pit na šalicu sa vrlo malo čokolina.
    Mi smo ga isto pili ko djeca al nam se nije sviđao miris, doduše ja teško probavljam mlijeko pa mi ni kravlje ni kozje nije bilo po guštu.

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Da me ne shvatiš krivo, pišem svoje iskustvo, možda bi trebalo još malo proučiti više o tome, al ja nisam, pouzdala sam se u usmenu predaju i iskustvo naših predaka
    Dali bi joj vjv još i ranije samo nismo bili u prilici zbog udaljenosti.
    Zhabac recimo nije htio piti, al ni kravlje ni kozje, ni dan danas uopce ne pije mlijeko, nisam ni inzistirala na tome da ga pije, a zhabica je odmah prihvatila.
    Posljednje uređivanje od zhabica : 14.09.2012. at 13:56

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    moje iskustvo sa kozjim mlijekom je odlično! curka ga pije od 4 mj i super je. razgovarala sam sa pedijatricom o tome, jel ona je nažalost isključivo ne dojeno djete i rekla mi je da joj slobodno dajemo kozje, ali ne pretjerivat, jel je puno natrija i u većim količinama opterečuje bubrege. što se tiće prehlada, prolazimo ih u hodu, ako poćne curiti nosić pojačam joj kozije mlijeko na 0,5l dnevno neka dva dana, ali onda pazim da ne jede ništa previše slano, ona sada sa 2,5 god. pije kozije već 2 god bez prestanka, ali i kravlje domaće ili ad (to je nezamjenjivo u našem slučaju) a u vašem slučaju (hvala Bogu) majčino

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji veliki sad piju kozje mlijeko, mala je bila alergična na kravlje, pa bila na testiranju za kozji s 3.5godine, ali se osula, polse je bila na testu i s kravljim i isto se osula,ipak sad dve godine nakon toga počeli su pit kozje mlijeko, nabavljamo ga tu blizu nas i prokuhavamo. Sad da mi je klinka mogla pit mlijeko s godinu dana ja bi joj dala, ali nije i tak je to.sdad ja ga stvarno nisam pila ( jer najmanji je isto alergičar i ne podnosi mlijeko, a još cica), ali moji kažu da nema razlike, pili su prije i domaće kravlje mlijeko, a da mlijeko smrdi baš i nije istina. Kaj se tiče razređivanja, samo mi je jedan čovek reko da bi ga trebalo razrediti s 1/3 vode,a drugi se ne slažu, ipak mali klinci bi trebali pit punomasno mlijeko.
    Moj savjet ti je da probaš dat detetu, neka djeca teško prihvačaju nova mlijeka, pa je najbolje to odradit polako preko slamčice ( bar sam ja tak svojima kad su bili mali uvodila mlijeka), ovo s čokolinom mislim da je bezveze, osem ako nisi i prije kaj mučkala. Moja djeca nikad nisu htjela ( a ja kasnije nisam ni nudila) mučkalice.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiće prehlada, prolazimo ih u hodu, ako poćne curiti nosić pojačam joj kozije mlijeko na 0,5l dnevno neka dva dana,
    a kolko inače pije,moji piju cca 2.5 deci na dan,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.09.2012. at 14:09

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sve u svemu mogu mu davat? Inače ne jede čokolino, ne samo što nemam naviku davat nego ga ni ne voli. (a ni stariji ) Al ako neće drukčije stavit ću mrvu Kraša pa probat tako.
    A kozje sam mislila uvest zbog imuniteta sad kad je zahladilo, jer obojici pomalo cure nosići a tek je 2 dana hladnije. A i pružila se prilika za domaće pa mi žao to propustit.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ipak radije daj prvo na slamčicu, malo pomalo, ostatak ti slisti. Smisli kak ćesto bi trebala i kolko, najbolje ak je friško pomuženo.

  12. #12
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Sve u svemu mogu mu davat? Inače ne jede čokolino, ne samo što nemam naviku davat nego ga ni ne voli. (a ni stariji ) Al ako neće drukčije stavit ću mrvu Kraša pa probat tako.
    A kozje sam mislila uvest zbog imuniteta sad kad je zahladilo, jer obojici pomalo cure nosići a tek je 2 dana hladnije. A i pružila se prilika za domaće pa mi žao to propustit.
    Nisam ni ja neki ljubitelj čokolina, tome smo pribjegli iz nekih drugih razloga, nije sad to važno, samo sam htjela reći kako to kod nas izgleda.

    Od viška kozjeg mlijeka ako ti eventualno ostane možeš umutit puding, ta je recimo kombinacija kod zhapca prolazila bez problema. Nije mu smetao ni miris.

    Ja sam razmišljala da mi je bolje dat im domaće kozje mlijeko, od koza koje drži njihova vlastita baka, nego iz tetrapaka kravlje koje je ko zna kakvo i ko zna od kud.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko inače pije,moji piju cca 2.5 deci na dan,

    tako i moja do 0,3 dl najviše, na dan

  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ipak radije daj prvo na slamčicu, malo pomalo, ostatak ti slisti. Smisli kak ćesto bi trebala i kolko, najbolje ak je friško pomuženo.
    Ne zna još na slamku, samo na čašu i šalicu, ni na bočicu ga nikad nisam učila. Dat ću mu iz šalice pa vidjet.

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    bas me cudi to da je kozje teze probavljivo od kravljeg....
    ja N. davam zasad samo domaci kozji sir,racunam da je bolji i blazi od kravljeg....
    da provas onda radije sa sirom?

  16. #16
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam mojem ponudila kozje negdje iza godine dana, ali mu se ne sviđa... pedica je rekla da mu mogu ponuditi, ali da osnova mora biti kravlje
    No sir je druga priča, guši se u kozjem siru
    Posljednje uređivanje od Ares : 14.09.2012. at 18:15

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eh, provjereni sir nemam di nabavit, mogu uzet od bakica s placa al opet, nisu ni one više šta su bile...
    Ova žena od koje bi mlijeko uzela ima to za sebe, tu i tamo bude viška za prodaju, tako da ne radi sir.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ak ti skupiš vuiška možeš i malo sira napravit ili
    uzmi bioaktiv ( ili nekaj slično), skuhaj mlijkeo malo ohladi u veliku flašku ( ja od krastavca) stavi mlijeko ( polumlako) i bioaktiv ( 1 na 1l mlijeka ili više, za manje koju žlicu manje), i promješaj stavi na frižider kzoz 4-8 sata i dobiš jogurt. nije čisti kozji ali je probavljiv.

  19. #19
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak ti skupiš vuiška možeš i malo sira napravit ili
    uzmi bioaktiv ( ili nekaj slično), skuhaj mlijkeo malo ohladi u veliku flašku ( ja od krastavca) stavi mlijeko ( polumlako) i bioaktiv ( 1 na 1l mlijeka ili više, za manje koju žlicu manje), i promješaj stavi na frižider kzoz 4-8 sata i dobiš jogurt. nije čisti kozji ali je probavljiv.
    ovo mi super izgleda, jel može s bilo kojim mlijekom, mislim na kupovni?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno, to je davorov recept a ne moj

  21. #21
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    budem probala

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam onaj tip kojem treba sve crtat...Stavim na frižider ili u frižider?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    na frižider, tj . izvan možeš i na gredenc,ali na frižideru ti ne smeta nikad

  24. #24
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Aha, ma bojala sam se da si krivo napisala.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mora bit na stalnij temperaturi kroz par sati, ali sobnoj ili malo višoj

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo dobila večeras toplo, friško izdojeno. Popila sam gutljaj, preeeefino je. Sad sam ga prokuhala, dodala sam i malo vode, tako mi je savjetovala vlasnica koze i sutra ću dat malenom a i velikom.
    I da, mali je danas naučio piti na slamku

    Neću sad radit ovo s bioaktivom jer imam svega pola litre.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    ja sam isto veliki ljubitelj domaćeg kozjeg mlijeka ali sad kad imam dijete nemam prilike nabaviti domaće. Pa kad je malešna napunila godinu dana smo počeli davati kupovno kozje i kravlje. Oboje je mala dobro prihvatila. I na pjaci kupujem domaće kozje/kravlje sireve. E sad kakvo je vaše mišljenje što se tiše kupovnog kozjeg mlijeka. Ista priča kao i kravlje ili ima neki (pozitivne) razlike?!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj PikiViki prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isto veliki ljubitelj domaćeg kozjeg mlijeka ali sad kad imam dijete nemam prilike nabaviti domaće. Pa kad je malešna napunila godinu dana smo počeli davati kupovno kozje i kravlje. Oboje je mala dobro prihvatila. I na pjaci kupujem domaće kozje/kravlje sireve. E sad kakvo je vaše mišljenje što se tiše kupovnog kozjeg mlijeka. Ista priča kao i kravlje ili ima neki (pozitivne) razlike?!
    i nama se dogodi da ne uspijemo nabaviti domaće pa dajem kupovno, i ja iskreno ne vidim razliku.. kad je prehlada u pitanju smanjimo kravlje i pojačamo kozje i svejedno je jel domaće ili kupovno, sekreta u nosu ima manje! po tome znam da i kozje kupovno je ok!

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Stariji je popio punu šalicu uz doručak, nije ni primjetio razliku, inače pije kravlje. A malac je popio 3 gutljala i ne želi više. Još ću mu kasnije ponudit.
    Uzela sam i kozji sir u dućanu pa ću probat i s tim.
    Posljednje uređivanje od koksy : 17.09.2012. at 15:55

  30. #30
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    A kakva su vam iskustva sa kozjim mlekom po pitanju alergija? Moj sin je imao ekceme, bukvalno od dolaska iz porodilišta, i na kraju sam shvatila da je alergičan na kravlje mleko koje ja popijem. On je, naime, isključivo dojen i sad ima 4 i po meseca. Nakon što sam ja potpuno izbacila KM iz svoje ishrane njegovi ekcemi su se potpuno povukli. Inače sam mlekoholičar, i ova ishrana mi je užasna, prosto ne znam šta da jedem, a najgore mi je što ne mogu da
    koristim mleko ni u jelima i testima, pa sam mislila da probam sa kozjim. Ima li neko da je alergičan na kravlje, a nije na kozje?
    JelenaO koliko si čekala sa ćerkom pre nego što si ponovo pokušala da joj daš mleko?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji su isto od rođenja alergični na mlijeko, savjetujem ti da pričekaš, ako je on reagirao na već prerađeno mlijkeo , reagirat će i na čisto, tak ak misliš dojiti nastavi bez mlijeka, ja nisam baš bila za mlijeko , ali bi ubila za sir, što reć, ja sam s malom bila na dijeti 2 godine, a ona je počela jest mliječno s 5 godina, a sad s 6 i mlijeko. S malim sam još na dijeti, jer i on ima baš ružan atopiski.
    Mala je bila s 3 goine na testiranju za kozje, i pala je. Tak da to sve ovi+si o njihovoj akumulaciji ( ne znam kaj bi tu napisala).

    Ali svakak da si vremena, bit će još i mlijeka i sira i za tebe.

    Si radila kakve testove, ak da bilo bi lijepo vidjet u kakvim ste razredima ( mislim na risteve)

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ošlo mi vrijeme, pa evo nastavka monologa

    Mala je bila s 3.5 godine na testiranju za kozje, i pala je. Tak da to sve ovisi o njihovoj akumulaciji ( ne znam kaj bi tu napisala). JAli ja u tvom slučaju ne bi prije njegove godine i pol, i to onda dala tek neku prerađevinu, jogurt, sir , a ne čisto.

    Ali svakak da si vremena, bit će još i mlijeka i sira i za tebe.

    Si radila kakve testove, ak da bilo bi lijepo vidjet u kakvim ste razredima ( mislim na risteve). JA u ja u tvom slučaju ne bi prije njegove godine i pol, i to onda dala tek neku prerađevinu, jogurt, sir , a ne čisto, ali velim sve ovisi o tim razredima, moj klinac s 2godine je u 4 razredu, ni u snu mi nije za dat mu tak nekaj, a mala je bila u 1. razredu kad je bila na testiranjima, i nije prošla. Svakak testiranja napravi i radi sebe i radi klinca.

  33. #33
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Hvala na odgovoru, i pretpostavila sam da mi predstoji par godina bez mleka . Nisam još sina vodila na testiranje, sad mu je tek 4 i po meseca i ustvari još nismo ni počeli sa dohranom. Pretpostavljam da ću krenuti tek oko 6m i to sa pirinčom ili tako nečim, neproblematičnim. Odvešću ga na testiranje malo pre nego što krene u jaslice jer će mi za njih trebati papir na kome će pisati šta ne sme da jede. Pravo da ti kažem i žao mi je da ga bockaju sada, a i nadam se da ću do tada iskristalisati na šta sve reaguje, pa ću i znati na šta sve da tražim testiranje.

  34. #34
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    U toj dobi ti je prerano za testiranje, saćekaj barem godinu dana.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    i nama se dogodi da ne uspijemo nabaviti domaće pa dajem kupovno, i ja iskreno ne vidim razliku.. kad je prehlada u pitanju smanjimo kravlje i pojačamo kozje i svejedno je jel domaće ili kupovno, sekreta u nosu ima manje! po tome znam da i kozje kupovno je ok!
    Moja je evo drugi tjedan u vrtiću i naravno da joj je odmah procurio nos i da kašljuca dok spava. Pojačat ću joj sad kozje, baš me zanima hoću primjetit razliku. Iako sam na par mjesta čula da se ne preporučavaju mliječni proizvodi dok dijete kašlje jer još više nadražuje i tjera na kašalj.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    U toj dobi ti je prerano za testiranje, saćekaj barem godinu dana.
    iz mog iskustva nikad nije prerano, ali ponekad može bit i prekasno, treba ciljat, da su nama na vrijeme ciljali krumpir, gdi bi nam bio kraj.

  37. #37
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma kužim ja tebe Jelena ali znaš i sama da kad se prerano testira rezultat jednostavno nije pouzdan.

    Da se vratim na kozje, ne znam dal sam umislila ali mojim dečkima je prehlada za 50% bolje. Noćas su tako fino zaspali, nitko nije imao pun nos (osim mene) i baš sam se iznenadila. Nastavljam s kozjim definitivno.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda da i ti nastaviš s kozjim?

    ali ako je rano pozitivan test bolje je to izbjegavati, nego čekati famoznu godinu dana.

  39. #39
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    i mi se borimo s prehladom, iako smo zadnja dva dana mnogo bolje, i ja i mali, pojma nisam imala da kozje mlijeko može pomoći pri prehladi, kao i pri podizanju imuniteta.... morat ću mu opet ponuditi, možda upali

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj PikiViki prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je evo drugi tjedan u vrtiću i naravno da joj je odmah procurio nos i da kašljuca dok spava. Pojačat ću joj sad kozje, baš me zanima hoću primjetit razliku. Iako sam na par mjesta čula da se ne preporučavaju mliječni proizvodi dok dijete kašlje jer još više nadražuje i tjera na kašalj.
    ne preporuća se kravlje.. ono potiće izlučivanju sluzi dok kozje radi totalno suprotno.. probaj, ja zbilja vidim rezultate, ja ih vidim i 10 min nakon kravljeg, nosić se napuni i baš je nadražuje na kašalj, ali nisam sigurna da joj tih dana skroz ukinem kravlje, kad nam je pedijatrica rekla da je kravlje nezamjenjivo u odnosu na kozije, a i bojim se da bi litra kozijeg dnevno joj zbilja opteretila bubrege..

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da je kozje mlijeko baš tako učinkovito, prodavalo bi se kao lijek

    došla sam napomenuti da je na ovome topiku napisano puno osobnih iskustava od kojih su neka i jako loša
    pa molim sve one koji čitaju, da dobro provjere

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    voljela znat koja su tu loša osobna iskustva? jel meni je zbilja bitno pošto nije mi djete dojeno da joj pružim najzdravije što mogu..

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    davanje neadaptiranog mlijeka djetetu od 4 - 5 mjeseci je jako, jako loš primjer.
    na čast pedijatrici koja ti je to odobrila.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    ok! jel mogu reć da si me zabrinula?! ali nitko nam nije rekao da je to loše.. mogu li znati zašto loše?

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemoj sada više brinuti, što je bilo - bilo je.
    životinjsko mlijeko nije prilagođeno djeci do 18 mjeseci, kaže Svjetska zdravstvena organizacija.
    može biti uzročnikom alergija, izazvati kapilarna krvarenja i time uzrokovati anemiju, opterećuje bubrege, jetru... sve organe probavnog sustava... jer je prilagođeno malim životinjama, a ne malim ljudima.

    ako tvoje dijete nema problema, odlično , ali nikako ne bih voljela da se na našim stranicama pročita kako je to u redu.
    jer nije.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    a moram reći da sam i tu već negdje pisala da zbilja imamo problema sa probavom.. mislim imali smo taj problem od početka i kada je bila samo na adaptiranom, moguće je da se to sve produžilo zbog davanje kozijeg mlijeka.. ali kako kažeš šta je tu je.. kravlje sam joj dala prvi puta sa 18 mj..

  47. #47
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Nama je dr rekla da joj ne dajem kozje mlijeko nikako ( ovoj najmanjoj, starijima slobodno) jer zbog njega djeca imaju problema sa nedostatkom željeza. Imam svoju kozu, mlijeko je super, inače je samo cca 4 % ljudi alergično na kozje mlijeko za razliku od onih alergičnih na kravlje. Meni dosta teško pada na želudac, imam refluks i gastritis i izaziva mi gadno podrigivanje i težinu. Sir mi je prefin i ne stvara mi probleme.

  48. #48
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja isto imam gastritis ali me ne muči to mlijeko. Ok, nisam ga puno popila, možda 2 dcl.
    I sad ste me skroz ubile u pojam...da dajem i dalje malom il ne?
    Nikad nije imao problema sa željezom, čak štoviše super mu je krvna slika al nebi htjela to sad upropastit.
    Ne vidim na njemu nikakve fiziološke promjene tipa proljeva, zatvora, vjetrova, grčeva...sve je najnormalnije kao i dosad.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne znam ja bi na tvom mjestu nastavila, ne vidim veliku razliku između kravljeg i kozjeg ( mada moji sad piju kozje, ovi veliki), a klincu ( najvećem) sam kravlje počela davat s 13 mjeseci.

  50. #50
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mislim da umjereno uzimanje nema štetnosti, svakodnevno ima, ali povremeno sigurno ne, još ako je od provjerene koze
    Kombinacija jogurta, sirnog namaza i povremeno šalice kozjeg mlijeka, čist dosta. a kalcij nadoknađujte sa sjemenkama i ostalim povrćem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •