Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Raditi kašice s vodom umjesto ad-om?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    2

    Početno Raditi kašice s vodom umjesto ad-om?

    Beba je 6 mjeseci isključivo dojena, a zadnja 3 tjedna uz majčino mlijeko jede voćne kašice i večernji žitno-mliječni obrok nakon kojeg ju dojim, konkretno riža-kukuruz kašicu.

    Zanima me smijem li joj te kupovne žitne kašice, kojima se dodaje adaptirano mlijeko, raditi samo s prokuhanom vodom? Gube li značajne nutritivne vrijednosti u tom slučaju? Izdajala za kašice ne bih, a smatram da dovoljno mlijeka dobiva od mene, čemu joj davati formulu u prahu.

    Najvažnije- hoće li ju boliti želudac i općenito griješim li ako smatram da bih joj kašice mogla raditi s prokuhanom vodom umj.adaptiranim? Napominjem da to još nisam napravila, prvo bi se informirala na forumu, a onda zblesirala pedijatra upitom
    Hvala unaprijed na info.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa imaš kupovnih žitnih kašica koje se rade sa prokuhanom vodom. Stani kraj polica i proučavaj sastave. Trebala bi naći nešto što će odgovarati i tebi i tvojoj bebi.
    A možeš i skuhati pravu rižu, pravu kukuruznu krupicu, na vodi. Pa dodati voće. Pa sve napraviš u obliku kašice. Već ćeš vidjeti kakva gustoća tvojoj bebi paše.

  3. #3
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ako dojiš, ne treba ti adaptirano u nikakvom obliku

  4. #4
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    bebi je na pocetku dohrane dovoljan jedan obrok,
    a kupovne muckalice bi ja zamijenila zgancima, rizom itd...
    kuhanim na vodi.

  5. #5
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Možeš kuhati kašice na naribanoj jabuci ili kruški, zgusneš sa grizom ili palentom ili čak rižom...super je, moja je jela samo takve stvari, jednom sam probala napraviti kašicu sa AD-om, ma kakvi, smrdi ijako je slatka, a imaš i kašice koje se rade s vodom...ma to ti nije nikakav okus...fino doma malo ribaš i sve ti je puno bolje, a i zdravije

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    sve što su ti cure rekle stoji
    plus: tek ste počeli s dohranom (3 tjedna, jel?) a već si na voćnim kašicama (koje sve voćke?) i na večernjem žitno-mliječnom obroku - zar ne misliš da malo puno previše žuriš? tek si počela a već 2 obroka, i svašta si joj/mu već dala

    stani malo na loptu
    pročitaj topike o tablici dohrane...

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a večina tih kašica u prahu koja se rade s vodom zaprav u sebi imaju već mlijeko

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Te kašice koje se miješaju s vodom imaju AD u sebi. Moji ih baš ne vole. A skupe su ko sam vrag.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Te kašice koje se miješaju s vodom imaju AD u sebi. Moji ih baš ne vole. A skupe su ko sam vrag.
    Na nekima čak ni ne piše da je adaptirano mlijeko, nego samo "mlijeko", pa se ti misli kakvo (čini mi se da sam to na nekom -linu koji se radi s vodom vidjela. nigdje se na deklaraciji ne spominje kakvo mlijeko).

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možeš. One kašice na kojima piše da bi se trebala raditi s mlijekom, radi ih s vodom. I općenito, sve ono što inače se radi s mlijekom, ti radi s vodom jer umjetno joj sigurno ne treba a tvog dobiva dovoljno dojenjem. A one kašice na kojima baš piše da se rade s vodom, te ne kupuj jer u njima ima umjetnog mlijeka

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!Nova sam ovdje pa se baš i ne snalazim najbolje a trebam savjet. Moja curica ima 7mj i u zadnjih 1,5 mj otkako sam počela sa dohranom(prvo sokići
    a onda voće) na težini je dobila 200g. Ritam dojenja i broj podoja nismo smanjivale(još uvijek ih je 7 u 24h, 5 dan i 2 noć) ali bebica je dosta nezadovoljna nakon podoja a baš ni sa kašicama nije oduševljena. Pedijatar mi je rekao da bih trebala uvesti adaptirano mlijeko ali meni se to baš i neda. Što da radim?

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Možda je više konkretan tip, pa joj voće i nije nešto.
    Da pokušate povrće i žitarice?

    Da li joj kuhaš ili kupuješ gotove kašice? Kod mene te gotove baš i nisu bile prihvaćene. Ustvari, ove od žitarica što se smiješaju s vodom još su i prolazile na samom početku dohrane, ali ove od povrća-ni slučajno. Jedino (kršitelj koda)ova breskva s rižom i marelica su bile izbor.
    I bebe imaju svoj ukus.
    Pa isprobavaj- možda voli tikvicu, ili palentu, ili krumpir ili što se već može u osmom mjesecu.

    edit. Vidi, vidi i Slovenci imaju kršitelja koda. Zašto fru krši kod?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 30.10.2012. at 20:21

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Curke, hvala svima na savjetima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •