Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Dohrana i grčevi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    3

    Početno Dohrana i grčevi

    Evo imam jedno par pitanja za vas moj bebeač ima 6 mjeseci za 9 dana i od rođenja je imao grčeve koji su se pogoršali sa neka 3 mjeseca odnosno počeli mu smetati po noći bi se budio nebi plakao nego jednostavno se izvijao, previja, nogice stiskao, širio i sl. Sa 4 mj. doktorica preporučila nadohranu kao pomoć za prestanak grčeva međutim od toga je bilo još gore pa smo je zvali ona rekla promjenite kašicu ali sve jedno je bilo grozno, pošli kod drugog pedijatra koji mu je izvadio krv radio test na alergije, kontolirao mu krvnu sliku,stolicu, mokraću i svi nalazi u redu i rekao da ne dajemo dohranu do 6 mj. nego samo eventualno malo rižinih pahuljica. I tako smo mi se vratili isključivo dojenju i bilo je bolje i onda sam prije par dana dala mu svaki drugi dan po 5-6 žličica rižinih pahuljica sa mojim izdojenim mljekom i opet ista stvar opet nespavanje, grčevi i sl. Jeli iko imao slična iskustva bojim se tih 6mj. kad trebamo početi svaki dan sa dohranom help please

  2. #2
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    U tom slučaju ja se ne bih žurila sa dohranom, kad već lijepo dojite. Jednostavno je osjetljiviji. Slično je bilo i nama, no izbjegli smo grčeve samo zato što nisam smjela jesti ništa sirovo od voća i povrća. Jedna jabuka i bilo mi mu grozno, poriluk nam je uzrokovao strašno vrištanje. Možda mu nešto smeta iz tvoje prehrane. Možda da uzmete neke probiotike. Jadničak.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ne morate sa 6 mjeseci svaki dan imati kruti obrok

    možete početi vrlo polako i s jako malim količinama; pola žličice npr.

    moja curka je imala super probavu na isključivom dojenju, ali je isto dobila grčeve s uvođenjem dohrane pa smo odgodili cijelu priču. za koji dan će 7 mjeseci i još uvijek smo samo na jabuci, vrlo malim količinama. dam joj četvrt jabuke da drži 10-ak min i koliko uspije pohrdati sa svoja 2 zubića, to je sve od dohrane za čitav dan

    jučer je prvi put probala proso, oko 1 žličicu sve skupa (davala sam joj prstima jer žlicu ne voli)

    uskoro planiramo tikvicu pa palentu...ali nigdje ne žurimo, nema potrebe

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Uzimamo svaki dan Biogaia ujutro 5 kapi natašte ja sam 5mj jela samo lešo, kruh i eventualno rižu na bijelo i nisan primjetila ništa ekstra da mu je bolje ili gore još uvijek izbjegavam piti mlijeko jer sam primjetila da mu to baš ne paše. Ne jeden baš ni svježe voće tu i tamo bananu ili 1 fetu jabuke od povrća san tek nedavno počela salatu tu i tamo. Ali sve je ok dok dojimo, problem je nadohrana ali imate pravo neću se nigdje žuriti za tamo 10-ak dana provati ću ili batat pošto je on sladak ili ću prokuhati krušku ili jabuku svaki drugi dan po žlicu dvije maksimalno. Javim vam kako prolazi sve to mene samo strah da to nije neka bolest probavnog trakta inače sam paničar i po, njegova pedijatrica mi je to preporučila nadohranu sa 4 mj kao od toga će grčevi proći i sad kad smo bili zbog upale uha ja sam joj rekla da opet samo dojimo a ona je rekla pa probajte malo nečega da mu posije nebi bilo kasno pa nebi uopće htio jesti pa šta ćete onda i ja luda u panici odmah je poslušala od sad ću svaku njezinu tri put izvagati prije nego je poslušan pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •