Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Molim savjet - smještaj u hotelu i dohrana

  1. #1
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno Molim savjet - smještaj u hotelu i dohrana

    Drage mame,

    prije svega, slobodno me preusmjerite ako već postoji ovakva tema, ja je nisam pronašla.

    Dakle, uskoro idemo na put od 4 dana u Portugal gdje ćemo biti smješteni u hotelu. E sad, junior ima 10 mjeseci i dohrana je još u punom tijeku, zanimaju me vaša iskustva i savjeti kako ste se vi snalazile u takvim situacijama. Da napomenem - do sada nisam nikada koristila gotovu hranu iz staklenki, nemam ništa protiv, ali ako ikako mogu, uvijek radim svježe pripremljene obroke.
    U hotelu, koji nije family hotel, nemam mogućnost korištenja njihove kuhinje. Jedino što mogu ponijeti sa sobom eventualno je kuhalo za vodu za raditi voćne kašice za obroke, ali što i kako da radim za ručak?

    Hvala

  2. #2
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Ja sam u takvoj situaciji u bio i bio kupila nekakvo meso u staklenci za male klince.to nije bila kasica vec kuhano meso.imala sam pristup luhinji pa sam mu skuhala malo povrca i to izmjesala.probaj pitati uhotelu da li bi ti sluhali malo povrca

    Poslano sa mog GT-I8190N koristeći Tapatalk 4

  3. #3
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A jel možeš ponijeti mali rešo, pa skuhaš sama kašicu?

  4. #4
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A jel možeš ponijeti mali rešo, pa skuhaš sama kašicu?
    O tome sam i razmišljala, jedino ne znam da li bi imala problema na aerodromu? Možda zvuči smiješno ta moja sumnja, ali danas se puše i na hladno, možda bi mislili da je majka s djetetom i bebom teroristica zato što nosim rešo U hotelu bi to spremila kada nismo u sobi, tako da ne bi bilo uočljivo.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    ja bih dala gotovo iz staklenke /kutije ili hotelsku hranu koja je prilagođena dobi kuhano povrće i sl.
    ne bih si uopće komplicirala zivot za ta četri dana.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    a zašto misliš da ti nebi izašli u susret i skuhali nešto kaj mali smije, možeš naravno tražiti nešto slično za veće pa jedan čuperak više nije nikakva šteta.

    ako je slučajno ponuđen švedski stol za neki obrok, vjerovatno ima i čiste hrane sa strane.

    inače sam nedavno bila smještena s klincem alergičarem, koji jede jako malo stvari i točno pripremljene, dogovorila sam točnu prehranu kako i s čime.
    Čak sam i u jednom hotelu ( nismo tamo bili smješteni) pitala kolko je problematično nekaj posebno napraviti, rekla mi recepcionarka, da se može sve dogovoriti s kuharicama, možda se može i u tvom slučaju ( vjerovatno je klinac gratis, ali se može svašta dogovoriti).

    Inače kad mi je najstariji bio 2 godine star tete su kuhale ponekad ono kaj je on htio, i čak donosile mlijeko za maloga.

  7. #7
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Istina, za malu bebu zapravo ne treba ništa posebno kuhati, samo neku namrnicu skuhati u običnoj vodi i gotovo. Najbolje da tako i napravim, probam zamoliti da mi naprave tako nešto, neće valjda odbiti tako malu uslugu za bebača A za svaki slučaj, uzet ću koju staklenku i gotovo. Neće mu se ništa dogoditi, osim što može odbiti to jesti - budući nikad nije ni probao kupovne kašice...

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Uvijek imas vruce vode za dorucak kad netko zeli caj. Tako sa mozes neke pahjice umjesati ujutro , zgnjecis neko meko voce unutra ,i eto obroka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja si ne bi komplicirala zivot za ta 4 dana. Kakav reso...ne bih se s tim gnjavila. Vazno je da inace jede zdravo i kuhano, 4 dana nece nista promijeniti.
    Uzela bih staklenke za rucak, a dorucak i veceru ako jede dohranu bih iskombinirala sa svedskog stola u hotelu, tople vode i voca uvijek ima, eventualno bih ponijela svoje pahuljice jer su u hotelima nekad samo one zasladjene. Za veceru mozda nadjes i leso ili povrce na pari, rizu i sl. sto ces moci kombinirati. Sretan put

  10. #10
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I ja bi uzela staklenke/kutije..ali nikako one s mesom i gotovim obrocima tipa pašta ili tako nešto..nego samo voće/povrće i žitarice..ništa mu neće biti ako 4 dana ne jede meso

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prvo, zavidim ti na Portugalu i utakmici. U Žilini sam bila, ali sad ne mogu do Portugala, no bit će Lyon, pa...

    A bebi neće ništa biti ako jede žitarice iz kutije i voće iz staklenke tih par dana. Pa i ti ne jedeš isto doma i na putu. Glavno da se putuje, hrana je manje bitna.
    Ako si u Portu, evo gdje možeš kupiti sve http://www.virtualtourist.com/travel...alls-BR-1.html, ne moraš ni nositi staklenke od kuće ako brineš da se ne razbiju u prtljazi u avionu.

    Ja samo o nogometu i gradovima vezanim uz.

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja se nikad nisam nasla u situaciji da za obrok dam te gotove kasice... Uvijek je bilo necega jestivog za bebu. Banane, npr. Ima ih svugdje a bebe obicno jedu bez problema. Obican jogurt u casi, isto se nadje u svakom ducanu. Moji su s 10 mjesec iobicno vec jeli kruh i tjesteninu. Znaci u restoranu bi pojeli tjestenine s malo umaka ili samu, ili ako je bilo rize kao prilog, ili pire. Ujutro banana, kasnije jogurt, rucak, navecer isto najcesce voce ili opet izbor iz nasih tanjura. Ako smo bili negdje gdje nema niceg i nismoponijeli nista, onda bi dojili i nisu se bunili zbog toga...

    Neki dan shvatila da moram baciti neke tri staklenke koje sam kupila pred godinu i kusur jer kao puno putujemo pa da uvijek imam sto dati ak nema niceg, no nikad nije bilo da se nesto nije naslo.. I moji uvijek 100x radije jedu iz mog tanjura nego te "djecje" obroke.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Priznajem da cu uvijek radije dati djetetu prave spagete pa nek se malo muci i zabavlja, vjerojatno i nesto manje pojede, nego ono nesto cudno smiksano do neprepoznatljivosti a zove se isto spageti bolonjez.

    tako da sam kupila vocne kasice, ali svejedno ih nismo uspjeli potrositi...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 13.09.2013. at 22:29

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tjestenina (pašta) je zakon. Moji su to jeli od početka dohrane, mi smo ionako blizu Italije.

  15. #15
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Moji iz teglice nikada nisu hteli da jedu. One voćne bih na kraju ja pojela, greota je da se baci slane su sve odreda završile u smeću jer je ukus stvarno grozan. Isto sam kupovala za slučaj da nikakve hrane ne bude i uvek je bilo.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    može li pitanje kaj u familly hotelima imaš pravo na kuhinju, pitam samo iz znatiželje.

  17. #17
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    može li pitanje kaj u familly hotelima imaš pravo na kuhinju, pitam samo iz znatiželje.

    Osobno, nisam bila ni u jednom hotelu do sada s djecom, ali prijateljica je bila u Vesperi na M. Lošinju i tamo u njihovoj kuhinji imaš "Mom's Corner" gdje dođeš kada god želiš, a da je u radno vrijeme njihove kuhinje, i kaže da tamo imaš sve što ti za primpremu kašica treba - kuhalo za vodu, štapni mikser (ako ga koristiš), sokovnik i sl. Mislim da su i sve njihove namirnice na raspolaganju. Za ostale familly hotele ne znam, ali lako se da provjeriti.

    I samo da napišem kako sam samo za probu kupila jednu staklenku gotove kašice i prvi puta moje je dijete odbilo jesti! MIslim, i ja bi nakon što sam je probala... Uglavnom, odlučila sam, uz vašu pomoć i savjete, da si neću komplicirati život, nego ću tamo u kuhinji zamoliti da mi na lešo skuhaju neko povrće, meso i sl., a sve ostalo nije problem.

    Uglavnom, hvala vam puno na savjetima, a sada nas već pomalo trese putna i navijačka groznica.

    Još samo da nam Rijeka pobijedi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •