Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: emotivni štrajk dohrane?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno emotivni štrajk dohrane?

    Pozdrav!

    Beban ima punih 10 mjeseci. Do 6 mj. isključivo dojen, dalje dojimo najnormalnije, uz dohranu. Ja sam se s njegovih 6,5 mj vratila na posao i momak je protestirao tako što je zadržavao stolicu, odbio dudu, odbio bocu na kljun (pije otad samo iz čaše), ispočetka je cicao po cijele noći. Nakon mjesec dana prestao je nacicavati cijelu noć i stolicu smo regulirali uz tutu.
    Radim u školi pa nije nikad bez mene duže od 5 sati. Za to vrijeme čuva ga tata, mislim da imaju super odnos.
    Nakon povratka s ovih praznika, nakon što je bio 3 tjedna stalno sa mnom, opet je počeo protestirati (barem mislim da je u tome stvar). Naime, ne jede ništa od dohrane. Odnosno, otvara usta samo na kruh, rižine krekere i bebi kekse (koje koristim izuzetno rijetko u cilju kupovanja mira), na vitamin D i na cicu. Probala sam miksati kašice, samo ih gnječiti, ostaviti u većim komadima, hraniti ga žlicom, svojim prstima, pustiti da sam "jede". Ništa ne pali, momak neće ništa da jede. Trenutno živi od cicanja jer mu ovih "gluposti" (kruh, keksi, krekeri) dajem malo jer neću da se na to navikava i ne mislim da je hranjivo bez ostalih stvari.
    Noćas je cijelu noć, ali doslovno cijelu noć bio na prsima i/ili plakao. Nema temperaturu, ne vidim da ga išta boli, sumnjam da su zubi, ali ne isključujem. Ja nekako mislim da imam malog žifka emotifka i da je u tome stvar.
    Da li se trebam brinuti da:
    1. ne dobiva dovoljno kvalitetnu hranu?
    2. će prestati jesti što je dosad tako dobro jeo (povrće, žitarice, voće, meso)?
    3. će mi stradati san i kičma od noćnog nacicavanja?

    I sve ostalo što mi imate za reći, savjetovati i pomoći. Tenjku unaprijed!

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    1. za ovo ne trebaš brinti; djeca do godine dana mogu živjeti i isključivo na majčinu mlijeku
    ti pripazi da unosiš kvalitetne namirnice, ne zbog djeteta, već zbog sebe

    2. eh, to ti nitko sa sigurnošću ne može reći, budući da djeca i odrasli prolaze kroz različite prehrambene faze; ono što danas vole, sutra pljuju... i obrnuto

    3. hoće ali nije to trajno "oštećenje". čim dijete poraste i kada se navike promijene, i to će se riješiti


    kako se on inače ponaša, kako napreduje psihomotorički?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno

    On je psihomotorički sjajno, super napreduje. Kilažom je malo usporio, ali s obzirom na njegovu fizičku aktivnost, to me i ne čudi.
    Veseo je, aktivan, sve je ok. Samo kad se ja vratim s posla, zalijepljen je za mene.

    Znači, što kažu "bottom line" - to je faza koja će proći?

    Hvala puno!

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A što jede kad ti nisi s njim?
    Ne znam što ti napisati, ali imajući dijete koje je odlučno odbijalo (i odbija) jesti sve što neće, došla sam do zaključka da joj treba davati da jede najbolje što može u okvirima koji je ona postavila, jer MORA jesti. Kad dođeš do toga da neće jesti ništa drugo, daš bilo što, samo da nije gladna. Može se napraviti dobra hrana i sa ograničenim namirnicama, samo treba volje i mašte.
    Izmisli novu hranu, da liči na onu koju ti jedeš. Ustvari, kuhaj svima hranu koju i beba može, jedite svi za stolom, ako možete, neka hrana bude zabava. Lako ćete vi sebi dosoliti ili dopapriti. Ili ćete s vremenom naučiti jesti manje slanu, i napraviti i sebi bolje Sve sam to prošla. I prolazim.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ruzhi prvotno napisa Vidi poruku
    On je psihomotorički sjajno, super napreduje. Kilažom je malo usporio, ali s obzirom na njegovu fizičku aktivnost, to me i ne čudi.
    Veseo je, aktivan, sve je ok. Samo kad se ja vratim s posla, zalijepljen je za mene.

    Znači, što kažu "bottom line" - to je faza koja će proći?

    Hvala puno!
    pa, tako nekako
    sve dok dobro napreduje, dok ne gubi na težini... ja ne bih brinula

    postoji li neko drugo malo dijete u susjedstvu?
    pa da vidite bi li mu odgovarali obroci u društvu?

    Beti je dala ok savjete; ja samo nikada ne bih pristala na ono "daj bilo što", ako je to "bilo što" nešto što trajno nije dobro ili korisno
    prehrambene navike se stvaraju od prvoga dana

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno

    jako, jako gužvovit tjedan pa me evo tek sad.
    i dalje smo na istoj shemi - ništa ne jede kad sam ja doma. kad ga tata čuva (a ja radim), njemu pojede nešto sitno.
    utješile ste me u principu. zapravo mi je drago što još dosta doji pa vjerojatno tu nemam brige jer i pazim kako se hranim.
    ne bih htjela da mi počne stalno jesti samo kruh, krekere i kekse jer je to jedino što hoće.

    nažalost, nemamo beba u susjedstvu pa onda nema opcije da skupa jedemo. mi nastojimo njega hraniti u isto vrijeme kad mi ručamo, ali to više puta ne uspije nego što uspije. bitno da se trudimo!
    Hvala vam cure!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •