Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: jela bez povrća!!

  1. #1
    Mali princ

    Početno jela bez povrća!!

    Drage mame molim pomoć!!!

    Naime MM ne jede povrće,pa me to ponekad jako muči,vrtim mu stalno iste namirnice na različite načine. Dakle,dajte mi neke recepte, mesne po prilici, dodatak riža,krumpir, sve tjestenine, njoke...bla,bla! Naravno u pripremu jela normalno ulaze luk,paradajz (koncentrat) i razni začini!

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    imam 26g i nikad u usta nisam stavila niti mrvicu povrća
    kuham mm-u sve što poželi ali nikad još nisam pojela ništa od povrća
    od začina koristim vegetu i milijardu i jedan začin sa strane u vidu gustih juha...mljac...

  3. #3
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    razvedi se

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    imam 26g i nikad u usta nisam stavila niti mrvicu povrća
    Ovo mi je nevjerovatno :shock: pa šta jedeš?

  5. #5
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Citiraj brane prvotno napisa
    imam 26g i nikad u usta nisam stavila niti mrvicu povrća
    Ovo mi je nevjerovatno :shock: pa šta jedeš?
    milijardu i jednu kombinaciju krompira, tjestenine, riže, leče, graha, prosa, ječma, sušenih žitarica za variva, gulaši, gljive, ..... mini povrće u životu amabaš ništa ne znaći 8) i sasvim normalno kuham bez njega

  6. #6
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ovo mi je nevjerovatno :shock: pa šta jedeš?[/quote]
    milijardu i jednu kombinaciju krompira, tjestenine, riže, leče, graha, prosa, ječma, sušenih žitarica za variva, gulaši, gljive, ..... mini povrće u životu amabaš ništa ne znaći 8) i sasvim normalno kuham bez njega[/quote]



    A krompir, leća, grah, gljive su iz koje skupine namirnica. Pa i to je povrće. Vjerojatno si mislila na zeleno lisnato i glavičasto.

    I mislim da i njie baš za neku pohvalu. Vlakna su nam neophodna za rad crijeva, a i za uravnoteženje kiselosti organizma, koja je inače uzrok masu degenerativnih oboljenja.
    Sve je pet dok smo mladi i snažni, no jednom i tijelu bude dosta.

  7. #7
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    sve je to super...ali ja povrće od prvog dana uzimanja krute hrane nisam prihvaćala ja pod povrće podrazumjevam lisnato povrće, povrće tipa krastavci, paradajiz, cvejatača, brokoli, crveni luk, bijeli luk, papirke...

    s 12 g sam pokušala pojest paradajiz i krastavac...takvo povraćanje nisam doživjela ni u najgorim mućninama tijekom trudnoče...tad sam to probala i nikad više...moj organizam jednostavno ne prihvaća povrće
    par "bezobraznih i drskih" ljudi mi je pokušavalo podvaliti jelo s lukom jednim ili drugim...prisjelo im je što su uopće pokušali...

    moj stariji sin do 3g nije smio uopće jesti povrće (osim krompira) jer mu je sve drugo izazivalo gušenje i povračanje, radili smo i alergo test koji je pokazao ogromnu osjetljivost na "nešto" iz povrća i citrusnog voća osjetljivos t je bila ogromna...na žalost nasljedio je to od mene da ne može jesti povrće...

    srećom uz puno truda teta u vrtiću ta osjetljivos se smanjila i gotovo nestala, u vrtiću pojedne se što mu se da sem salate...salatu NIKAKVu uopće ne jede

    ispričavam se na začatavanju

  8. #8
    Mali princ

    Početno

    Neke ljude nažalost ne možeš promjenit što se tih stvari tiče. Ali ja se nadam da će doći sa godinama želja za povrćem! A do tada....molim recepte!!!
    Evo danas sam radila čufte (recept našla ovdje) i pire...bila sam ponosna sama na sebe,a MM e davio u tome. :D

  9. #9
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja sam danas radila rižu
    pola pileta prehodno malo osoljenog(cca 400gr) sam stavila u pećnicu s 2dl vode i 3 žlice ulja - peče se cca 45min na 200C
    skuhaš rižu i to tako da u vodu u kojoj se kuha staviš 2 žlice ulja, malo vegete, malo soli malo papra
    kad je riža kuhana a pilence pečeno onda rižu ocijediš iz vode u kojoj se kuhala i staviš u posudu u kojoj se peklo pile i staviš cca 15 min da se zapeče u pečnici...mljaaaac


    polpetice od krompira
    u zdjelu naribaš krompir (naravno prethodno oguljen)
    u naribani krompir staviš: malo origana, malo vegete, malo soli, malo papra, i ovisno koliko je krompira jedno ili dva jaja i sve to skupa promiješaš
    u tavu pripremiš vrelo ulje (tek toliko da prekrije tavu)
    žlicom grabiš po malo smjese i pustiš da se zapeče s jednu pa s drugu stranu
    bude jako lijepo i ukusno
    a servirati možeš uz bilo koje meso


    tjestenina s gljivama i piletinom
    skuhaš tjesteninu (bilo koju)
    u dubljoj tavi prodinstaj komadiće piletine na malo ulja s žlicom vegete mediterane ili obične ovisi kako voliš, s malo soli, papra, (ja ih nasjeckam od pilećih prsa ili ako imam junetinu ili govedinu, svinjetinu...svejedno koje je meso...može i mljeveno uvijek na isti naćin ide)
    kad je meso pobijelilo/potamnilo dodaj 2 dl vode i pusti nek ukuha i to ponovi dva puta
    kad je drugi put voda ukuhala dodaj:
    nasjeckane gljive (meni su draže svježe ali ako nemaš dobre su i one Lutece iz limenke)
    neka se sve skupa dinsta cca pola sata uz dodavanje vode
    nakon toga dodaj:
    Knor juhu od piletine/gljiva koju ćeš dobro umiješati u ono što se dinstalo
    zalij sve skupa s 3 dl vode i opet sve dobro promiješaj
    kad je prokuhalo u to dodaj dl vrhnja za kuhanje i nek sve skupa prokuha
    umak prelijevaš preko tjestenine...preukusno i predobro...


    tjestenina s šunkom i sirom

    u jednu zdjelicu ili dublji tanjur umutni dva jaja i jedan dl vrhnja za kuhanje
    u tu smjesu dodaj 100gr sunke nasjeckane na kockice (može bilo koja šunka, najbolja i najljepša je dimljena)
    malo papra, soli, origana

    kad je tjestenina skuhana (meni su najljepše uz ovo špagete) u veliku posudu za kuhanje ( u nju si prethodno otopila žlicu margarina/maslaca/ ili malo ulja) staviš dobro ispranu tjesteninu i sve skupa zaliješ smjesom koju si gore napravila

    miješaš bez prestanka dok ne vidiš da umak nije u tekućem stanju




    musaka
    500 gr mljevenog mesa zdinstaš na malo ulja, žličica vegete, malo para i malo soli
    u to staviš 500gr sitno nasjeckanih gljiva (a mogu i one iz limenke)
    kad se sve dobro zdinstalo u to dodaš jednu Knor juhu od gljiva i u to sve dodaš 2 dl vode i neka kuha cca 10 min
    ako vidiš da je pregusto dodaš vode po potrebi

    oguliš krompir, nasjeckaš ga na kolutiće (tanke)

    i vatrostalnu zdjelu redaš red krompira pa smjesu mljevenog mesa i gljiva i onda opet red krompira

    pečeš u pečnici na 275C sve dok ne vidiš da je krompir jako porumenio

    u zdjelicu ili dublji tanjur umuti 4 jaja s malo soli i dva kisela vrhnja
    kad si to dobro umutila sadržaj u pećnici prelij s ovom smjesom
    jelo je gotovo kad smjesa poprimi rumenu boju uostalom zamirisat će





    lasagne s piletinom

    dinstaš piletinu na isti naćin kao što si za musaku dinstala mljeveno meso, sve isto samo što kad su se piletina (sitno nasjeckana na kockice) i gljive zdinstale dodaješ:
    -4 žlice brašna
    -malo soli, malo vegete
    -sve dobro umijšaš i kad je smjesa jako gusta staviš 2 dl vrhnja za kuhanje i dobro promiješaš tek onda dodaš pola litra tople vode i sve dobro umiješaš
    kad je prokuhalo u to dodaj podravkinu smjesu za lasagne koju si prethodno razmurila u 2 dl tople vode

    kad je sve dobro umiješano i jednom prokuhalo (tj. pustilo ključ, kako neki kažu) onda redaš u posudu za pečenje

    staviš prvo umaka da prekrije posudu pa tek onda redaš listove lasagna pa preko listova staviš komadiće piletine i gljiva pa preko toga naribaš sir "ja stavljam GAUDU od Sirele) preko toga staviš listove lasagna pa opet ide piletina i gljive a onda naribaš DIMSI od Sirele i opet idu listovi lasagna i tako do kraja...
    samo pazi da ti ostane toliko umaka da ti prekrije sve listove tjestenine

    ako ti slučajno zafali umaka dovoljno je da uzmeš jednu juhu od gljiva Knor i umutiš je s pola litra tople vode i pustiš da ti jednom prokuha i time zaliješ lasagne
    lasagne su gotove kad se jako zarumene odozgo...


    mislim da sma ti barem malo pomogla
    ako želiš još javi mi se na pp pa ću ti posalti sve što imam u svojoj kuharici

  10. #10
    Mali princ

    Početno

    Njamiiiiiiiiiiii......već mi sad cure sline! A već vidim i da će dragi biti oduševljen!
    Puno hvala na trudu oko pisanja!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •