Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Ručak na poslu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno Ručak na poslu

    U sjećanju mi je jedan topic sa sličnim naslovom, ali ne mogu ga pronaći, pa otvaram novi.
    Dakle: puca mi film od ove naše institutske "kantine" ili "restorana" ili kako da ga nazovem, na stranu loša hrana i prljavi stolovi, ali sad je još i gužvetina koja me izluđuje. Pa razmišljam o alternativi, tj. čime bih se prehranila u toku dana - imate li kakve recepte za jednostavnu hranu koja se može jesti hladna ili eventualno podgrijana u mikrovalnoj, koja se može pripremiti unaprijed i nositi u kutiji kroz grad, itd, itd. Ako imate preporuke...

    (mogu tu i tamo kupiti sendvič, ali ne mogu iz tjedna u tjedan jesti samo sendviče :/ )

  2. #2
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da probaš ona Podravkina jela, gotova u mikrovalnoj za 2 min, nisam probala, ali sam čula da nisu loša...

  3. #3
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Ovak,ja se sjecam da sam u skolu volila nosit rizu i grasak,fino se moze nosit u kutiji,ne razljeva se, a ukusno je i hladno (bar je meni). Nekad bi u rizu ubacila i kukuruz,za promjenu Sad MM-u takoder spremam rizu s povrcem,nekad saftove,nekad mu samo ogulim mrkvu i tak sirovu mu dam za grickanje uz dodatak nekog sendvica i tak..nemrem se sad sjetit..hm..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Hladne salate sa tjesteninom...

  5. #5
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja se trudim nositi rucak u ured najmanje 3 puta tjedno.

    najcesce je to:
    -zelene salata sa svim i svacim (pored prvrca koje imam u hladnjaku rajcice, krastavci, mrkvica, kupus....stavim sta imam...kuhana piletina iz juhe ili kockce fiela na naglo, mozarella, kuhano jaje...ovisi od inspiracije i onoga sto mi je na raspolaganju) uz to integrlno pecivo i/ili jogurt.

    - kuhane mrkvice, brokula i cvjetaca sa persunom i maslinovim uljem ( ne grijem u mirovalnoj) uz to pecivo (ovisnik sam o pecivima integralno ili cak sedvic sa malo purece sunke)

    - rizoto sa pilecim prsima i dosta povrca ( integrlana riza, dosta povrca kojeg imam u hladnjaku) lako se podgrije u mikrovalnoj ( to obicno napravim vise za veceru pa dio ostavim za rucak)
    - povrce u woku sa mesom (koje imam najcesce piletina) (isto noaravim vise za veceru, ako ti nije bed jesti istu hranu, meni nije)
    - salata od paste (skuham pastu, i stavim povrce koje imam, malo mozarelle ili kuhano jaje, doma stavim maslinove ulje na poslu par kapi limuna).
    - sendivc od integralnog kruha, mldog sira sa bilcicama ( nasjeckam sve sto imam bosljak, persun, vlasac...suhe trvcice koje volis) i sunkica po zelji ( moze i bez).

    nadam se da ces dobiti ideje

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja skoro svaki dan nosim ručak na posao i to obično jela na žlicu. Donesem si u plastičnoj posudici i držim u frižideru do podne. Tada si podgrijem u kuhinji i pojedem. Obično su to variva od kelja graška, graha, mahuna, kiselo zelje ili repa, čufte, rižota razna, gulaši razni. Hladne salate nosim jako rijetko zato jer volim topli ručak.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    Ja sam "kao"na Montignacu,pa pazim kako jedem,uglavnom je to tuna u vodi i zelena salata,svježi sir i jogurt,kuhana piletina i salata,kuhana integralna riža i neko povrće........Meni skoro sve odgovara i hladno tako da nemam problema sa tim.

  8. #8
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Palacinke,eto tog se jos sjetih! Sam ne znam kolko je to prakticno radit ujutro prije posla.. :/
    MM radi popodne pa meni onda nije bed.

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja doma skuham ručak, spakiram ga u jednu rajnglicu i ponesem ga na posao .

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    osim salata i šerpica - možeš nositi i štrudle .

    meni je jednom ostalo kuhane tjestenine, pa sam u koru od štrudle stavila tu tjesteninu, naribala sira za topljenje, i narezala na kockice špek hamburger... mljac!

    ja sam već pisala o salatama s rižom:

    ulje, ocat, senf, majoneza - zbućkati (može i u bočici)
    riža

    u rižu po želji:

    kukuruz i paradajz
    ostaci pečenog mesa, kiseli krastavci
    svježi paradajz i krastavci
    sve drugo kaj ti padne na pamet

    ili

    možeš narezati paradajze, preliti ih zbućkanom smjesom, skuhati jaja - i pomiješati

    ili

    u jogurt dodati malo hrena (iz bočice ili ribanog) i u to narezuckati kuhana jaja

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Lola24, gdje nabavljaš tunu u vodi? Koja marka?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Lola24, gdje nabavljaš tunu u vodi? Koja marka?
    Znam da nisam ja pitana, ali ja tunu u vodi kupujem i Bili.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E super, hvala, to mi je jedna od uobičajenih lokacija za kupovanje.

  14. #14
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Da probaš ona Podravkina jela, gotova u mikrovalnoj za 2 min, nisam probala, ali sam čula da nisu loša...
    Joj nemojte cure molim vas, to je jos jedno zlo koje vidim da sa "razvijenog zapada" nadire na nase prostore, izgleda da ce Hr morati sama proci citav krug ispocetka umjesto da nauci na nekim lekcijama. Ovdje pokusavaju tu gotovu hranu oplemeniti svim mogucim etiketama koje valjda trebaju dokazati da je ta vrsta hrane odlican izbor - ali nije. Konzervansi i aditivi svih vrsta, namirnice cije porijeklo ne znate, hrana spremana na veliko. To ne moze biti dobro. Investirati malo vremena u planiranje gableca je zaista mala zrtva.

    Ja uglavnom napravim veceru (to nam je doma zajednicki obrok) u vecoj kolicini, pa da sutra imamo za ponijeti na posao. Tjestenine s umacima raznim, jela na bazi punjenih palacinki i tortilja, rizota, doma mastovito slozeni sendvici , guste juhe koje podgrijem na poslu pa popijem iz salice (opet: nemojte nasjedati na one male instant vrecice koje se samo razamute u vreloj vodi, cini mi se da sam i to vidjela da sad ima za kupiti).

    I naravno salate.
    Od prijateljice sam dobila odlican savjet: u plasticne kutije se pripreme salate od raznovrsnog povrca, za neka 2-3 dana unaprijed (eto male ustede vremena). Jeste da se dio vitamina izgubi stajanjem, no ipak znam sta je sve unutra i da sam ja to sve oprala. Umak se stavi tek u jutro pred polazak na posao, jer preko noci bi namocio salatu previse i sva bi se razgnjecala.

    I naravno, ima dana kad samo nosim nesto svjeze za grickanje, mrkve, jabuke, voce opcenito, sjemenke.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Lola24, gdje nabavljaš tunu u vodi? Koja marka?
    U Konzumu,oko 7,5 kn a fina je jer su komadi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •