Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: recept za ĆUFTE mooolim

  1. #1
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno recept za ĆUFTE mooolim

    dajte cure, molim vas, ak ima neka dobar, provjereni recept, tražila sam po ovim pustim stranicama, al nisam uspjela naći

    nisam to nikad radila, a kad moja mama radi uvijek joj se raspadnu :/

    dajte, pliiiiiiiiiz


  2. #2
    ivarica

    Početno

    sad cu ja opet vjerojatno pogrijesiti ko sa pilecim paprikasem, ali ako su cufte ono sto ja zovem polpete evo ti jedne od povrca:

    izribas nekoliko sirovih krumpira, nekoliko mrkvi, tikvicu, glavicu luka, na sitno persina, a mozes i ostalo sto ti padne na pamet
    dodas jaje, mrvice, soli i eto smjese.
    onda s njom sto zelis, przis, peces... djeca obozavaju

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nisu polpete ćufte su mesne kuglice u umaku od paradajza

    Ja sam ovako radila ćufte

    40 dag mesa + mali luk (popržen) + 5 dag riže + 1 jaje + sol, papar, peršin

    umijesiti, oblikovati kuglice

    Umak - na malo ulja se poprži luk, izvadi se, stavi se brašno, pa kuhana rajčica, to se miješa dok rajčica ne bude 'staklasta', zalije se vodom do željene gustoće za umak, kad prokuha ubacuju se ćufte i kuhaju.

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mima, super za recept. Ja obično ćufte pravim kao i za filanu paprilu, samo ih onda ne stavljam u papriku već ih ukuhavam u kipuću juhu od rajčice s malo vode. Na kraju ukuham malo zaprške da dobije gustoću. Ali baš mi se čini zanimljivo to što prvo dinstaš luk pa onda od toga doradiš umak od rajčice. Moram probati. I da, ja obavezno kao prilog napravim pire krompir ili ga samo skuham u slanoj vodi.

  5. #5
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    THX, cure !!

    Samo još jedan detalj; kolikose dugo kuhaju ?! Znam da ne kuhate točno na minutu, ali bar otprilike ? :/

    ivarica, i ovi tvoji polpeti izgledaju mljac, baš ću napravit jedan dan !

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Meni su isto zanimljive te polpete!

    Ja bi ih rado pekla u pecnici. A kako se peku? Jel se poklope, ili...
    Pitam jer ih pecenje moze dosta osusit, zar ne? :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    I ja radim čufte kao Mima,kuhaju se cca 45 min,ako je svinj.meso.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    ivančica, ja zapravo ne dinstam luk, nego ga malo popržim radi mirisa. Ja u stvari ovako radim paradajz sos, a ćufte bih samo ubacila u taj umak. Inače baš nisam ljubiteljica zaprški, ali paradajz sos radim sa zaprškom - po receptu moje bake

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja ćufte radim s istim sastojcima, samo što ih prije kuhanja uvaljam u malo brašna i popržim minutu na ulju. Onda su stvarno super okrugle i nema šanse da se raspadnu u kuhanju.

    Kuham ih 45 - 60 minuta na jako laganoj vatri.

  10. #10
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Sunce, popržiš ih samo toliko da dobiju maaalo koricu i onda ih dalje normalno kuhaš ?!

    BTW, radila sam danas onaj tvoj banana- kolač; uhhh...napravljeno - pojedeno !! MLJAC !!!

    Joj, curke, dobro da ste mi napisale koliko se to kuha, ja sam mislila 10 - 15 minuta

    mimaaaa , daj malo objasni meni neznalici, kak radiš tu zapršku i jel mogu umak napraviti od rajčice iz tube :/ ?!

    joj, sramote, niš ne znam


  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zaprška za paradajz sos a i ovaj za ćufte se radi tako da se stavi malo ulja u posudu, zagrije, na tome se poprži komad luka, to se izvadi, stavi se brašno i malo se poprži, onda se doda paradajz i miješa - ako je domaći kuhani paradajz miješa se duže da postane 'staklast' tj. pusti 'masnoću'. Ovo su sve upute moje bake smiješno izgledaju napisane. Onda se doda voda, prokuha, dodaju se sol i malo šećera. U to se onda mogu dodati ćufte. Može se raditi i od paradajza iz tube, naravno, možda bolje onaj koji je malo tekuć, iz tetrapaka.

  12. #12
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno


  13. #13
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja radim paradajez sos kao i Mima, samo što ne stavljam luk jer ja stavim i šećer pa mi to nikako ne ide zajedno. Najbolje je ako imaš domaći paradajez iz boce u smočnici, a ja kad mi se istroše zalihe pravim i sa kupovnim iz tetrapaka. Na zapršku stavim paradajez i malo vode(što Mima ne stavlja) da se malo razblaži i ne bude kisel.

    Mima, ni ja inače ne stavljam baš zaprške u jela, ali u sos mora, da dobije gustoću.

  14. #14
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ovaj tjedan ziher radim, pa javim kak je ispalo !


  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    Sunce, popržiš ih samo toliko da dobiju maaalo koricu i onda ih dalje normalno kuhaš ?!
    Da, stvarno na minutu.
    Možeš i staviti paradajz iz tube, al ne pretjeruj s količinom jer je dosta jak. Ja uglavnom stavljam pasirani iz tetrapaka, a u saftove kad mi treba malo, ubacim koncentrata iz tube.
    I ja inače u sve umake s paradajzom stavljam šećer i sol.
    Paradajz ih jako voli. :D

  16. #16
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Ja naribam crveni luk za cuftice. Zacini po ukusu, ali kod mene nista ne ide bez vegete. Da se ne bi raspale ja dodam brasna po potrebi. MM ih voli ali ja nisam bas neki ljubitelj, osim kad ih svekrva pravi.

  17. #17
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    samo da se javim (i pohvalim); ja radila ovak kak su mi cure napisale i ispale su suuuuuuuupeeeeeeerrr !!!

    jedino kaj je pire krumpir bio nekakav slatki, ne kužim zašto, kaže MM da im je možda negdje bio smrznut ?!

    nema veze; ćufte su od sada kod nas na meniju !

  18. #18
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    samo da se javim (i pohvalim); ja radila ovak kak su mi cure napisale i ispale su suuuuuuuupeeeeeeerrr !!!

    jedino kaj je pire krumpir bio nekakav slatki, ne kužim zašto, kaže MM da im je možda negdje bio smrznut ?!

    nema veze; ćufte su od sada kod nas na meniju !
    Ja mislim da ti je stvar u vrsti krompira, ponekad i meni bude sladak, ovisno koju sortu kupim.

    Baš mi je drago da ti se sviđaju ćufte, i dobra ideja, ja ću ih isto raditi sutra, nisam dugo.

  19. #19
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Nisam sigurna 100% ali mislim da je krumpir sladak zato sto je mlad? To sam bar skuzila. Ja inace volim vise kuhati stariji krumpir nego mladi.

  20. #20
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Mima sutra pravim cufte po tvom receptu, za koliko osoba je mjera od 40 dag mesa? Nas ce biti 8 odrasli za ruckom, ja bi napravila duplo, jel dosta? Pire ce biti uz to a i kruh pa ko sta voli nek izvoli!

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mislim da je duplo dosta, ja sam uvijek radila od oko 40 dag i to bi za dvoje (izjelica) bilo za dva dana

  22. #22
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Haribo, za osam odraslih osoba ti treba oko 1,5 kg mljevenog mesa za ćufte. Barem ja uvijek tako uzmem(da nedajbože ne pofali i gosti ostanu gladni).

  23. #23
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Cufte su ispale super ( bilo je dovoljno i 1kg mesa, bilo nas 7, jos ostalo par za sutra, a bilo je i pohanih pilecih snicli, salate... pa torta uz kavu...)! Gosti zadovoljni i siti otisli kuci.

    Jedan gost mi ostaje tjedan dana :D (seka iz Hrvatske).

    Hvala cure.

  24. #24
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Super!

    Pozdrav seki! :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    93

    Početno varivo

    cure , molim vas jer mi možete dati neke recepte za variva....

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Mima, super za recept. Ja obično ćufte pravim kao i za filanu paprilu, samo ih onda ne stavljam u papriku već ih ukuhavam u kipuću juhu od rajčice s malo vode. Na kraju ukuham malo zaprške da dobije gustoću. Ali baš mi se čini zanimljivo to što prvo dinstaš luk pa onda od toga doradiš umak od rajčice. Moram probati. I da, ja obavezno kao prilog napravim pire krompir ili ga samo skuham u slanoj vodi.
    Ovako i ja, samo što ja uopće u ništa ne stavljam zapršku.

  27. #27
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja u ćufte stavljam:
    nasjeckani luk i češnjak (ne poprženi)
    sjeckani peršin
    jaje
    sol, papar, crvenu mljevenu papriku, vegetu
    rižu
    zobene pahuljice

    oblikujem ih u kuglice, uvaljam u brašno i malo popržim i stavim kuhati u rajčicu (za nju radim zapršku), a u rajčicu još dodam malo soli, šećera, vegete, bibera, češnjaka.

    Tek sad kad sam napisala vidim koliko u biti stavljam začina :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •