Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Keks torta?

  1. #1
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno Keks torta?

    drage moje forumasice,

    ima li nek mozda dobar recept za keks tortu ,sa Petitom,MM je jako voli, pa bi da bude iznenadjenje,

    ali mi treba do iduce nedelje(godisnjica )

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam sad za uskrs radila kolač sa bebi keksima. Neznam jel te zanima baš taj recept koji sam ja radila, ali jako je jednostavan.

    KOLAČ SA BEBI KEKSIMA
    Skuhaš crnu kavu (nemoj šećeriti) i kad se ohladi izliješ u tanjur. U tanjuru namočiš kekse i slažeš na poslužavnik jednog do drugog , premažeš kremom, pa preko kreme slijedeći sloj namočenih keksi. Slaže se više slojeva tako da potrošiš svu kremu. Ja odozgo premažem kremu u nešto tanjem sloju i posipam naribanom čokoladu.

    Krema:
    1/2 l mlijeka
    4 žlice šećera
    5 žlica brašna
    2 vanilin šećera
    1 margarin

    Pomješaš brašno i šećer i od mlijeka unutra uliješ toliko da dobiješ tekuću glatku smjesu. Ostatak mlijeka zakuhaš. Kad zavri makni s vatre i pusti pola minute da se mrvicu ohladi, a zatim uz stalno miješanje ulijevaj smjesu od brašna. Vrati na vatru i na laganoj vatri mješaj dok se ne stisne. Makni s vatre i dodaj vanilije. Stavi hladiti.

    Ohlađenu na sobnu temperaturu umiksaj žlicu po žlicu u zmiksani margarin. I margarin i krema moraju biti sobne temperature prije miksanja da bi se lijepo sjedinila krema.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Može li puter umjesto margarina i može li malo čokolade u krem?

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja nikad ne pravim kolace s margarinom, tj. ako izuzmemo one suhe, sitne. slobodno stavi puter

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Može li puter umjesto margarina i može li malo čokolade u krem?
    Ja puter uopće ne koristim jer mi užasno smrdi(tjera me na povraćanje) pa nemam pojma, ali wewa misli da može.

    Što se tiče čokolade sigurna sam da će kolač i dalje biti dobar, ali moram naglasiti da je upravo ovakav savršen. Ja sam pravi ljubitelj čokolade, ali je ne stavljam u kremu jer to nije potrebno. Odozgora se nariba malo čokolade za ukras i to je sve.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    I mene puter tjera na povraćanje ako se prži na njemu, ali u kolačima, samo on dolazi u obzir, inače mi nekako liče na one slastičarske. Hvala. Probaću već u subotu.

  7. #7
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Meni je ovaj odličan (već sam ga stavila na topic o krempitama), nema margarina ni masnoće, a okusom podsjeća na "krempe":
    5 žumanjaka
    5 žlica brašna
    5 žlica šećera
    1 l mlijeka
    vanilin šećer, korica od limuna
    Miješaju se žumanjci, brašno, šećer, limunova korica i vanilija s malo mlijeka, uliti smjesu u ostatak zakuhanog mlijeka i miješati na laganoj vatri dok se zgusne. Vruću kremu slagati između redova petit keksa (3 sloja keksa, 3 sloja kreme, čokolada).

    Za Uskrs sam radila jedan "izmišljen u hodu", bio je super:
    Uzela sam grožđice, suhe marelice, krem bananice, kinder jaje i žele bombone (ono što sam našla doma i sve izrezala ili smrvila u male komadiće i pomiješala).
    Izradi se Podravkina smjesa za parfe kremu po uputi na kutiji, i u to ubace gore navedeni sastojci. Slaže se red keksa, red kreme dok se ne potroše sastojci, te se na kraju prelije čokoladnom glazurom. Treba sve raditi brzo jer se krema, kad se stuče, brzo stisne. Nama je bilo super!! Tako lagano, pjenasto, topilo se u ustima. A za čas gotovo. Može se napraviti i sa samom kremom, bez dodataka, a imaju i onu čokoladno verziju (Podravka).

    ako vas koji slučajem zanima, jednom sam skinula recepte s "Plazma" keksima s ove stranice
    http://www.plazmakeks.co.yu/recepti/recepti.htm
    ja još nisam našla vremena da ih isprobam, pa ko voli nek izvoli, samo javite kakvi su

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Ova torta je "specijalitet moje kuće" (čitaj, jedino nju radim). I Zari sam je radila za rođendan, u obliku i bojama bubamare, sa jestivom travicom okolo (bez šlaga, naravno).
    600 g plazma keksa
    250 g šećera u prahu
    200 g mljevenih oraha
    1 margarin
    8 žumanjaca
    2 dcl gustog soka
    2 vanilin sećera
    3 žlice kakao
    3 žlice ruma

    na vrh šlag

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    ops, zaboravih napisati, sve se pomiješa (može rukama), nema kuhanja na laganoj vatrici i ostalih kompliciranih radnji)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •