Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Lazanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno Lazanje

    Trebaju mi recepti. Svakakvi: mesni, vegetarijanski, sirni, gljivno-razni...
    Sve mi opišite. Od početka do stola. Tenx.
    Nisam ih nikad radila a baš mi se jedu.

  2. #2
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Lazanje, moje omiljeno jelo!!!!

    S njima ti je najbolje sto unutra mozes staviti sta god hoces! Mozes napraviti obican bolonjez, a mozes u njega utrpati i raznog povrca, trebas nekoliko puta probati pa ces vidjeti sto ti najbolje pase.

    Ja obicno radim od povrca i tunjevine i to tako da napravim umak bolonjez od tunjevine, a unutra jos ubacim graska, kukuruza, puno mrkve, paprike, sampinjona i sta vec imam u frizideru. Slaze se red tijesta, red umaka, red besamela i tako u redove dok ima materijala, a po vrhu naribam sir. Pece se oko 40 minuta.

    Druga omiljena verzija mi je od spinata. Slaze se samo tijesto, malo odkuhani spinat, besamel i tako u redove. Na vrhu, naravno, naribani sir.

    Treca omiljena verzija mi je od raznolikog povrca (mrkva, celer, grasak, sampinjoni, kukuruz, mahune, cvjetaca, brokula...) pomijesanog sa besamelom - to budu bijele lazanje...

    Mogucnosti su bezbrojne, samo dugo traje, pa to treba isplanirati unaprijed, i jos je bolje ako se dio posla odradi dan ranije...

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo moj recept:

    Na sitno sjeckanom luku i ulju malo prodinstam mljeveno meso. Dodam sol i papar te origano. Zatim dodam mrkvu naribanu na sitno i sos od rajčice(iz tetrapaka ili koncentrat ili pelate). Sve to ostavim dinstati.

    Za to vrijeme napravim bešamel umak s malo brašna na maslacu i mlijekom i to dosta rijedak. Stavim i malo muškatnog oraščića. Pa slažem kore prokuhane u vodi, bešamel, meso s umakom. I tako redom dok mi gore nisu kore na koje onda stavim ostatak bešemela i naribam neki tvrdi sir(trapist npr.).

    Verzija sa sojom: umjesto mesa, dinstam sojine ljuskice prethodno namočene u vreloj vodi. Ponekad i skuham malo povrća(graška, mrkve i sl.)te dodam u umak i soju.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Meni je bolje ak je tijesto valovito (teško se nađe kod nas). I onda stavljam prvo bešamel, pa onda drugi umak (bolonjez ili šta već).
    Tijesto ne kuham nego se ono dobro natopi bešamelom pa nije sirovo nakon pečenja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Ja ti radim definitivno kao i Ivančica, samo što poviše bolonjeza još naribam i neki meki sir (npr. edamec). Kupujem obavezno bariline lazanje, koje se ne moraju kuhati, ali ih ja uvijek doslovce provučem kroz kipuću vodu. Što se tiče samog nadjeva, tu doista treba samo mašte..

  6. #6
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Evo me opet, lazanje su mi omiljena tema. Na tijestu sam doktorirala, a i nasla najjednostavniji i najjeftiniji oblik - tijesto za strudle umjesto tijesta za lazanje. Odlicno je, a nikad nitko nije primjetio "prevaru". Kad radim s tijestom za lazanje onda je najbolje sve lijepo posloziti i ostaviti nekoliko sati da se tijesto nasafta, pa onda peci - tada tijesto ne treba kuhati. 8)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    anchi ovo je s tijestom za štrudel dobra ideja, ali..ima jedan zez..
    Ja i njih radim sama (kore), pa onda mi to dođe još kompliciranije. Nisam nikada kupila već napravljene, ima li razlike?

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    MajaMajica, daš recept za kore? Ja sam ispočetka sama radila, ali je neki bez veze recept pa bi mi uvijek ispale nekako tvrde. :/

  9. #9
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj MajaMajica prvotno napisa
    anchi ovo je s tijestom za štrudel dobra ideja, ali..ima jedan zez..
    Ja i njih radim sama (kore), pa onda mi to dođe još kompliciranije. Nisam nikada kupila već napravljene, ima li razlike?
    Zeno, svaka ti cast!!!

    Naravno da ima razlike, tvoje su sigurno bolje, ali moje su brze. Za lazanje je bolje uzeti brze jer kad ih radim to mi je kao da radim dva rucka odjednom - traje duuugo!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Ivančice meni su ti super! Da ne bi šta fulala napisat ću ti kad dođem doma (naravno da sam na poslu) :cer:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Zvala sam sad doma da mi nađu recept, ali ništa od toga, pa evo ivančice iz moje glave:
    ovo ti je za 4 kore-
    35-40 dkg brašna
    prstohvat soli
    2 žlice ulja (obično, npr. suncokretovo)
    pola-do cijela žlica kvasine (naravno zavisi koji beštek koristiš:cer
    tople vode (toliko dolijevati da dobiješ tijesto kao za valjanje)
    Priprema-umijesiš tijesto, pa razvaljaš na npr. 40x40 cm,
    margarin omekšao (ne rastopljen) izgrataš po tijestu (gratakažom ko' kad poslije grataš jabuke), pa se tijesto preklopi, pa se valja, pa se opet preklopi....i tako 4,5 puta, a onda se zamota u foliju i stavi po'ure u frižider da se stisne (i da ne dobije koricu). Ja ga obično onda zaledim i kad mi triba izvadim, isječem na komade, otopim i razvaljam..
    Ne moraš ga uopće tanko razvaljati, svejedno ti bude mekano i ukusno za poludit! ):aaaa, gladnaaaaaaa sam:

  12. #12
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja ne kuham tijesto od lazanja. slazem red lazanja, po njima umak od mesa(na kapuli zdinstam 10 minuta mljeveno sa malo soli, klincicima, petrusimul,vod sa malo konserve), onda salsa od poma, pa naribani mekani sir.tako par redova i na vrh stavim besamel ( brasno na maslu sa mlijekom, parmezanom i muskatnim orascicem)...mljaccc.bas danas to pravim kad dodem kuci
    ove nove barilla lazanje sa jajima(tako pise na kutiji) su doslovno bez kuhanja prije, gotove nakon 20tak minuta pecenja na max.temperaturi....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    i ja radim kao i cure i takodjer kupujem one lazanje koje se ne kuhaju. Mozes kupiti i zelene od spinata izgledaju ful fora sa bijelim besamelom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    isti postupak kao kod svih,ali ni jedno tijesto za lazanje ne kuham,a probala sam valjda od svih proizvođača.bitno je puno nasaftati.kad nemam tog tijesta,stavim široke valovite rezance(oni se moraju skuhati ).

    kak moji ukučani vole razne nadjeve,svako dobije porciju po želji koju punim u zasebne aluminijske posudice.jeftine su,a mogu se prati.

    meni su omiljene sa špinatom.

    odmrznuti špinat(ili kuhani sviježi) pomiješam sa sviježim sirom,jajetom,te dodam malo nasjeckane kobasice i začinim.s time premažem tijesto pa prelijem sa dinstanim povrčem koje propasiram(paradajz,luk,mrkva,paprika).slagati do vrha,te zadnji red tijesta preliti tim umakom od povrča.
    s tim se mogu puniti i kaneloni,čak je još finije.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    MajoMajice,jel to onda lisnato?

    Ja kore za štrudle i savijače radim bez margarina.

    brašno,sol,malo ulja i mlake vode koliko je potrebno.
    tijesto umijesiti i podijeliti na 5 komada (od cca pola kg brašna).
    svaki taj komad podijeliti na 4-5 kuglica.kuglice razvaljati na promjer čaše,malo nauljiti i slagati jednu na drugu.tako da se dobije 5 hrpica od 4-5 razvaljanih loptica.pokriti krpom na 15-ak min.
    svaku hrpicu razvaljati na što tanje naravno i nadijevati.
    ispadne super,jer se tijesto fino lista.

    jednostavnije no što se čini iz opisa,jer ja neznam ništa opisati jednostavno

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam napisala jedan recept za lazanje sa povrćem tu na forumu, taj recept mi je super; a radim i sa špinatom, slično kao dolega, napravim bešamel i u njega dodam skuhani i nascjeckani špinat, napravim umak od paradajza pa slažem red lazanja, red bešamela sa špinatom, red paradajza itd. Lazanje isto kupujem one koje se ne kuhaju, samo treba paziti da budu dobro pokrivene umakom po vrhu da tijesto ne ostane hrskavo. I na dno posude treba staviti tanki sloj bešamela. Radim još jednu vrstu umaka, sa patdližanima, tikvicama i paradajzom, pa slažem lazanje s tim umakom i bešamelom, a obično stavim i mozzarelu.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Inače, mi smo prije dok baš nije bilo gotovih lazanja za kupiti lazanje s mesom radili sa debelim palačinkama.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Mima, mlim te pojasnjenje kako radis umak od paradajza? jel moze tu kupljeni? koliko spinata? 1/2 kg?

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moj recept za lazanje sa špinatom potječe iz Večernjeg lista ; ) - iz Pddravkine kuhinje, pa sam se dosjetila da sigurno postoji na Coolinariki i bila sam u pravu, evo ga:

    http://www.coolinarika.com/recept/lazanje_sa_spinatom/

    samo što ja špinat dodam u pola količine bešamela, a pola ostavim bez i koristim lazanje bez kuhanja pa na dno stavim tanki slo bijelog bešamela, pa tijesto, špinat, paradajz, sve još jednom a na vrh opet bijeli bešamel. I ne stavljam jaja u ovu smjesu sa špinatom, ne sjećam se da je toga uopće bilo u mom receptu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Moji doma najviše vole lazanje sa mesom i špinatom!Izdinstaš mljeveno meso na luku,špinat samo stavim u Zepter da se zafuri i dodam ga narezanog u prethodno napravljeni bešamel.Tijesto za lazanje malo stavim u ključalu vodu samo par minuta.Slažeš lazanje na njih meso i smjesu špinata,opet lazanje na njih samo špinat i naribani sir,lazanje meso i špinat ,na vrh lazanje malo ribanog sira sve preliti jajem i vrhnjem.Njami!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Oho. nisam bila par dana... a recepata k'o u priči. Jupiii. naravno da ćemo sve probati, da se nitko ne uvrijedi .
    Sutra ćemo najvjerojatnije u Jasku, pa bi mogla ujutro složiti sve, stavi da se natopi pa kad se vratimo staviti u pećnicu. To ne treba biti dugo u pećnici? Na 150 je dovoljno? Ili vi stavite na jače?
    A možda ipak ne stignem... vidjet ću. Akome mali probi u 6 kao danas, stignem. Mada bi malo i spavala...
    Tnx svima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    ja pravim sa testom bez jaja..gotovim.
    sledeci put isprobavam sa testom za strudle ali bez margarina.
    lazanje pravim vegetarijanske uvek ..jer su mi sa mesom..malo preteske..
    ja valjda iako sam u srbiji ..imam neki mediteranski stomak.. vucem korene iz dalmacije..pa ce biti da je to..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Nedjelju su bile lazanje. Sa patlidžanom, tikvicama, gljivama, lukom i svježim sirom, vrhnjem i parmezanom. Jako fino.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •