Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Jelovnik za proslavu 1. rođendana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno Jelovnik za proslavu 1. rođendana

    Dakle, blizu nam je 1. rođ. Ne baš jako blizu ali već razmišljamo što ćemo, polako se planiraju pripreme. Ne znam kako vi ali mi smo jako uzbuđeni i želimo da svima bude super, da sve bude savršeno i da svi pamte...
    Zasad sam odlučila ovako. Slavit će se na vikendici (20ak min od Zg), vikend nakon rođendana. U subotu bi pozvala male i mlade, u nedjelju velike i stare da ne bude gužva, a i svima ugodnije, ipak je razlika u godinama, temama... Pripremit ćemo roštilj i u sub i u ned. No to je jedino što zasad smislih... I mislila sam djeci napuniti bazenčić da se malo bučnu...
    Ali muči me što sve ponuditi za klopu, najviše što da djeca jedu... Bit će ih od oko godinu i pol nadalje... Nemamo baš nekog iskustva, znali smo nekad malo poroštiljat s frendovima ali nikad nismo sami radili veliku feštu... Muči me i torta, znam da će bake raditi, možda bude i koja kupljena, ali ja bi njoj napravila i sama jednu... Nekak mi je to ono, da budem ponosna sebe... Zadnjih godina nisam baš previše boravila u kuhinji pa bi mi dobro došao savijet... Neka fina, lijepog izgleda, a ne prekomplicirana za napraviti...
    Sve ideje, savjeti su dobrodošli...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    napravi jogurt-tortu, lagana je, ljetna, većina je voli a nema šanse da ti ne uspije. pošalji mail na pp pa ti šaljem recept ako hoćeš

  3. #3
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    lidija_33 oću i ja recept please

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ima je i na "receptima", evo linka
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ghlight=jogurt

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Hvala za tortu!
    Eh, što otvaram nezanimljive topice da nitko ne odgovara... Ili ljudi ne kuže što želim... Zar nitko nije slavio rođendan na viksi?
    Mene još uvijek muči jelovnik za djecu. Možda sam tako trebala nazvati topic...

    Dakle ljudi, što ste nudili djeci na rođendanu, što djeca vole, kako im učiniti dan zabavnim... Ne želim da to bude roditelji se zabavljaju, jedu, piju, a djeca na drugom mjestu...

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    A da probate sa ražnjićima od povrća raznih boja? Mi kada roštiljamo Sven obično poludi za ražnjićima od lungića. Sam ih skida sa štapića i onda prstima jede. To je jedino od hrane što hoće primiti u ruku.
    Možete im i narezati razno voće (isto raznih boja) na tanjuriće, ili voćnu slatu.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hmmm, ja ću ovo premjestiti na recepte, ne spada mi tema baš ni tamo, ali nije joj ni ovdje mjesto :/
    i promijenit ću malo naslov, možda bude više odaziva!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Hvala Lutonjice!

    Ovo s povrćem je super ideja, bit će možda i jedni roditelji koji ne jedu meso i baš sam mislila što njima

    Razmišljala sam možda i o nekim maštovitim sendvičima za djecu ali bit će vjerojatno vruće pa da se pokvari

  9. #9
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Evo moj recept za najbolju tortu na svijetu:
    -kupiš tijesto (ako baš hoćeš možeš i ispeći, ja to sebi nikako ne želim priuštiti :he he he i prerežeš na pola ili trećine
    -kupiš voće po želji (ja volim s jagodama kojih je sve manje ili nikako)
    -kupiš 5 slatkih vrhnja i istučeš šlag
    Polovicu (trećinu) tijesta premažeš šlagom i nafilaš voćem, pokriješ drugom polovicom, sve prekriješ šlagom, ukrasiš preostalim voćem i eto najbolje i najjednostavnije torte na svijetu.

    Što se roštilja tiče za djecu možete staviti piletinu. Nema ga tko ju ne voli. I ražnjići su dobri. Još malo pomfrija i eto gozbe.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Bijelo pileće meso začini, nareži na komadiće, napikaj na štapiće, stavi u zdjelu i prelij jogurtom (ne da se kupa u jogurtu).
    Dobit ćeš meso toliko mekano da ćeš pasti u nesvijest!
    To je recept ivane7997 (jučer isproban).
    Fan-ta-sti-čno!

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    mina, ja sam veteran dječjih rođendana jer imam 13 komada malih nećaka pa mi se nekad čini da sam svaki vikend na nekom rođendanu. Ali, evo, baš se pokušavam sjetiti što oni vole jesti, no ne vole ništa. Zapravo, kad se iznosi torta uglavnom uglas viču 'Ja ne jedem tortu' u panici da će ih netko tjerati da jedu. Jedino što ih fascinira je kad je torta napravljena u nekom obliku - npr. zec, Barbie torta, Noina arka i slično. I vole pizzu.

  12. #12
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    meni frendica pričala da su hrenovke u tijestu planule

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ali hrenovke su mi tako grrrrrrrozna i nezdrava stvar za dati djeci za jesti :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •