Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: čudesne pločice

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno čudesne pločice

    slika je ovdje:

    http://www.babababies.com/images/pic...659_3-7861.jpg

    Recept:

    Za 12 pločica:

    100 g rastopljenog maslaca i još malo za nauljiti
    125 g keksa, razmrvljenih
    175 g čokolade, natrgane na sitne komadiće
    75 g kokosovog brašna
    125 g nasjeckanih miješanih lješnjaka, badema i oraha
    400 g zaslađenog kondenziranog mlijeka

    1. Zagrijati pećnicu na 180 stupnjeva 10 minuta prije pečenja
    Maslacemo bogato premazati pladanj za pečenje promjera 23 cm i na dno staviti papir za pečenje.

    2. Ulijati maslac u pripremljen pladanj i ravnomjerno posipati mrvicama keksa. Dodati komadiće čokolade, kokos i mješavinu lješnjaka, oraha i badema u podjednakim slojevima i preko toga preliti kondenzirano mlijeko.

    3. Staviti pladanj u zagrijanu pećnicu i peći 30 minuta, do zlatnosmeđe boje. Neka se malo ohladi pa narezati pločice i poslužiti.

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    aaahhhh kak to fino zgleda..... aaaahhhh kak to debljaaaa....

    Kondenzirano mlijeko? Ne sjećam se baš da sam to vidjela po trgovinama. U čemu je njegova fora, je li možda masnije od običnog, mogu li onda staviti slatko vrhnje? Ili napravim malo gušće mlijeko u prahu?

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    E, ja nisam našla to kondenzirano pa sam stavila obično vrhnje za kavu (ima 10% mliječne masti), a kak mi se pred kraj pečenja činilo da je kolač malo suh, malo sam još prelila s običnim mlijekom (odokativno). S obzirom da je to kondenzirano mlijeko zaslađeno, a vrhnje za kavu nije, nije baš nešto kolač bio sladak, ali nije bio ni nesladak :lol

    Inače, mislim da bi bilo bolje da idu neki keksi koji nisu obični Petit beure, nego da su makar integralni i da bi bilo ukusnije.

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja ovo ne smijem ni pomisliti da jedem, pa sumnjam da cu i praviti, ali da dobro zvuci - zvuci...
    nego, ja vec godinama trazim kondenzovano mlijeko, ali ne mogu da nadjem. a tako bih ga voljela stavljati u kafu, buaaaaaaaaaa...

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Inače, mislim da bi bilo bolje da idu neki keksi koji nisu obični Petit beure, nego da su makar integralni i da bi bilo ukusnije.[/quote
    ]Kupila ja lari da oštri zubiće integralne petir buere no nisu joj se dopali,meni su ok

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    lari=Lari

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •