Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Mjesečni jelovnik za studeni

  1. #51
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Isto tako Bosanci se provale kad na pizzu stave komadinu suhog mesa.

    hahaha
    moja mama ne stavlja komadinu nego fino sitno isjecka.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    Za martinje - vino. vino. jos vina.
    Moze i VINSKI gulas. Iako nemam pojma kako se radi.
    Ili kunic u VINU.
    ima jos tih varijanti s vinom.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ma ja sam ovu temu mozda pogresno shvatila.
    A shvatila sam je tako, da svi predlozimo mjesecni jelovnik kako bismo sebi olaksali zivot.
    A ovakve specijalitete (od kojih mi ide voda na usta) mogu naci u svim ovim knjizurinama (citaj kuharima) koji mi kupe prasinu po stanu, jer tokom dana se ne mogu tri - cetiri debela sata posvetit kuhanju.

  4. #54

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ma dille valjda zna
    Kakve su sad ovo provokacije?! :beeeeeelj i tebi:

    Lijepo molim sve Bosanke i one koje se takvima osjecaju da mi ne zamjere sto sam se usudila spomenuti pire uz njihovo nacionalno jelo. Ipak moram naglasiti da je Snorki, kao autohtona Bosanka, kao glavni razlog za neukljucivanje pirea u menu navela - da joj se ne da, jer nije ona profesionalni kuhar... tek poslije se potegnulo pitanje autenticnosti!

  5. #55
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    da ponovim, moja baka je slavonka i nema da joj se oko jela nesto "ne da", al nikad nismo jeli pire uz papriku.
    samo kruh

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ma dille valjda zna
    Kakve su sad ovo provokacije?! :beeeeeelj i tebi:

    Lijepo molim sve Bosanke i one koje se takvima osjecaju da mi ne zamjere sto sam se usudila spomenuti pire uz njihovo nacionalno jelo. Ipak moram naglasiti da je Snorki, kao autohtona Bosanka, kao glavni razlog za neukljucivanje pirea u menu navela - da joj se ne da, jer nije ona profesionalni kuhar... tek poslije se potegnulo pitanje autenticnosti!
    Ja racunam i na jednu, a i na drugo. Ima zena koje rijetko ili skoro nikako ne /prave punjene paprike, pa onda pomisle kako uz njih pod obavezno ide i pire krompir, pa se jadne satru kahajuci.
    Ja sam slicna sa ovim tradicionalnim austrijskim jelima , pa u njih gurnem sve i svasta. Naravno, da dodje zet Austrijanac, profesionalni kuhar, garant bi se obandacio.
    Ili kad mi Austrijanci podju pametovat da se Ajvar jede iskuljucivo uz meso :shock:

    Primjerice, ja fakat nisam znala sta su mlinci, ali sam bila mudra, pa sam kontaktirala Marelicu i to putem PP-a.

    REF: Marelice, izvini vec 2X

  7. #57

    Početno

    Kao sto rekoh...
    Citiraj dille prvotno napisa
    Lijepo molim sve Bosanke i one koje se takvima osjecaju da mi ne zamjere sto sam se usudila spomenuti pire uz njihovo nacionalno jelo.
    Pa dobro, zar je moja obitelj (sira i uza) jedina koja uz paprike radi pire? Mozda je to neka zagrebacko-zagorska inacica...

    Sad sam se sjetila - pa i sveki Dalmosica radi s pireom!?!?!

  8. #58
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Dille, uz tebe smo. Pire rulz!

  9. #59
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    E, Dille, Dille, mogle bi ti zamjeriti jedino Turkinje, a takvih nemamo na forumu, cini mi se, jer su sve ove dolme zapravo njihova nacionalna jela...

    btw. i mi sve ove dolme jedemo bez pirea, s puno safta i jos vise hljeba...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Meni je fino kad pored glavne informacije dobijemo i dodatnu.
    Recimo sad da nadjemo text u kojem samo pise da je sinoc u 24 sata satran Ludi Milojko.
    Znaci, mi ne saznadosmo ni ko je Ludi Milojko, ni sta je radio u noci na sred ulice, ni sta ga je satralo (auto, konjska kola, svemirski brod...), ni je li koga doticni imao ( je li bio samac, udovac...)

    E sad, da ne bih ispala ko Gagina sveki, objasnit cu kakve veze ima Ludi Milojko sa punjenim paprikama.

    Dobila sam ideju da bih do kraja sedmice mogla napravit punjene paprike. Naucila sam Dille, da punjene paprike fakat ne idu uz pire krompir. Dille je naucila da su punjene paprike tradicionalno bosansko jelo. Dille je takodjer saznala da ja nisam profesionalni kuhar, a ja sam saznala da Dille super kuha i da bi iznenadjenje za moj zeludac bila njena punjena paprika (naravno bez pirea)
    I naravno, Dille je takodjer saznala da sam ja definitivno luda cim ovakve gluposti valjam poi Forumu.

    zato, Marelice izvini po 100 put (smajlic koji se do poda klanja)

  11. #61
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Kako ko - u nasoj se obitelji nikad nisu jele s pireom, meni s pireom to nije TO.
    mislim da se u dalmaciji obicno jedu bez pirea.
    barem sam ja to prvi put vidjela u zagrebu. (ne jela, samo gledala jer mi to nikako ne pase)
    mislim da je u kontinentalnom dijelu uobicajno sa pireom.

  12. #62
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo jeli cijelo djetinjstvo s pireom. Sad ih ne kuham jer je MM alergican na paprike.

  13. #63
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja moram reci da se kod mene u Slavoniji paprika NE jede BEZ pirea

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Kod mene u Slavoniji se paprika jede BEZ pirea!

  15. #65
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Izgleda da to bez i sa pireom nema veze s zemljopisnim dijelom hrvatske

  16. #66
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja se ponadala da je adminica došla zaključati, a ona se naglavačke bacila u raspravu

  17. #67
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ovak - moja baka je slavonka sa zagorskim korijenima i s njom sam zivjela veci dio zivota i uzivala u fenomenalnim punjenim paprikama BEZ pirea. mjesto radnje je zagreb.
    kod svih mojih zg prijatelja sam jela punjene paprike S pireom.
    kod moje sveki dalmatinke takodjer S pireom (mjesto radnje - sibenik)
    dapace, do ovog topica sam se dala uvjerit da samo mi jedemo bez.
    I, nikad nisam nigdje jela niti jedne punjene paprike koje bi bile makar do koljena onima moje bake.

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa kak uopće možete jesti punjenu papriku.... fuuuj, bezukusna mljackava paprika sa žilavom kožicom...

    SARMA je zakon!

    a punjena paprika samo ovako: fila od riže i gljiva, pune se polovice paprike i onda peku. e, TO!

  19. #69

    Početno

    Ma od cega god da je, glavno da se Snorki ne ljuti na mene...

    A ti, ajvice (od tamo nekih gljiva, mislim stvarno ), sad si gotova...

  20. #70
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa još ako je crvena paprika (rogovi), mmmljac!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Dille, a kakvo je to prisiljeno zelje?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jednostavno.... volim punjenu papriku, ali ne jedem papriku
    Moja mama recimo za sarmu i papriku uvijek stavlja i dio suhog mesa tako da ja te stvari kada se rade samo sa svježim mesom baš i ne šmekam kao kad ona napravi. Sve je stvar navike. Kao i to jesti uz pire ili ne!

  23. #73
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mi isto oduvjek jedemo s pireom. Meni su napr. punjene paprike malo "jake" i onda ih obožavam neutralizirat sa pomalo "ludim" pireom. Mljac!

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Jao meni!
    Kuku meni! (za Bosanke)
    Leleee! (za istočniji dio regije)

    Odem na nekoliko sati, a ovdje... paprike i krumpir padaju!

    Ovako, u našoj kući su se punjene paprike paprike jele same sa sobom. Ko voli s kruhom, jede s kruhom.
    Ako bi se zapekle u pećnici, polile bi se kiselim vrhnjem. I opet jele s kruhom.

    U MM-ovoj obitelji (stara zagrebačka) su se jele s krumpirom (pire ili kuhani). On je jeo samo s kruhom. I bez paprike.

    Meni je sve fino i sve mi je super!

    A vi se sada koncentrirajte i vidite šta ćemo "objaviti" pod mjesečni jelovnik, jer nam je još malo ostalo do popunjenja druge stranice.
    A otvarati part two... nećemo.

  25. #75
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Dakle, moja mama je Slavonka (po rođenju), a njema mama čista Talijanka, a moje mame tata (deda) polu Slavonac - polu Njemac. Stoga, imam apsolutno pravo za reći da se FILANA PAPIRKA JEDE SA PIREOM! (ja jedem meso, papriku ne, ali pire sa restl safta ožobavam).

    Sarma: kako se delala kod maminih obično sa zaprškom, paradajzem i suhim (dimljenim) kobasama ili mesom. Danas moja mama napravi najbolju sarmu i to na lički način (moj tata je Ličanin) i to bez zaprške, domaće kiselo (neisprano) zelje, suha (domaće dimljena) rebarca ili drugo dimljeno meso ili domaće prodimljene kobase....a uz to se klopa u kori skuhan LIČKI krumpir. :smajlić se oblizuje:

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Dille, a kakvo je to prisiljeno zelje?
    To je ono zelje koje prisiliš da se skuha i bude fino sa mesekom i nekim paradajz umakom i tak nekak

  27. #77

    Početno

    Ninet, prvo preprzis malo sjemenki kima, pa izdinstas luk, pa dodas narezano zelje (bijeli kupus), dinstas dok ne omeksa, zalijes s paradajzom (pelatima, koncentratom, passatom - kako volis), dodas malo Vegete i to je to. Mozes raditi i sa i bez zaprske... (ja OSOBNO radim bez, a ostali kako vole). MM voli ljuto, pa mu uvijek dodam i jednu papricicu (ljuti feferon). Jede se (MI jedemo) uz restani, kuhani ili pire krumpir i neko meso (mi obicno jedemo fasirance).

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mmmm super zvuci. Kim sam stavljala kao zacin jedino sa pilecim krilcima. Nikad s kupusom. A super je. Probacu.

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Kim sam stavljala kao zacin jedino sa pilecim krilcima. Nikad s kupusom. A super je. Probacu.
    Paaa, kupus nadima, a od kima se fino prducka.

  30. #80
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    e ja vala zbog vas kokoši neću jesti punjene paprike do božića koliko ste mi ih zgadile - sa ili bez pirea.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Dakle, moja mama je Slavonka (po rođenju), a njema mama čista Talijanka, a moje mame tata (deda) polu Slavonac - polu Njemac. Stoga, imam apsolutno pravo za reći da se FILANA PAPIRKA JEDE SA PIREOM! (ja jedem meso, papriku ne, ali pire sa restl safta ožobavam).

    Sarma: kako se delala kod maminih obično sa zaprškom, paradajzem i suhim (dimljenim) kobasama ili mesom. Danas moja mama napravi najbolju sarmu i to na lički način (moj tata je Ličanin) i to bez zaprške, domaće kiselo (neisprano) zelje, suha (domaće dimljena) rebarca ili drugo dimljeno meso ili domaće prodimljene kobase....a uz to se klopa u kori skuhan LIČKI krumpir. :smajlić se oblizuje:
    Pa kakve veze ti mas sa punjenim paprikama.
    Dille, kako cu se naljutit i to na podforumu Recepti

  32. #82
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja skuham pire i ostavim u loncu posebno. Pa si svatko uzima kako hoće; sa ili bez paprike-dobiš ćufte, dodaš pire ili samo kruh. Kome kako volja.

    Nema me neko vrijeme i vi već skoro napuniste cijele dvije strane...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    pa moram i ja nešto reći o punjenim paprikama.u mojoj obitelji je nezamislivo jesti ih bez pirea ili kuhanog krumpira.

    što se tiče mj.jelovnika...trenutno nemam inspiracije da nešto dodam. ustvari,svakako probajte piletinu i povrče u dizanom tijestu.mislim da sam stavila negdje recept,ak nisam napisat ću.

  34. #84

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    pa moram i ja nešto reći o punjenim paprikama.u mojoj obitelji je nezamislivo jesti ih bez pirea ili kuhanog krumpira.
    Mislim da je neprikosnoveni autoritet rekao svoje.

    Samo jedan mali detalj - 1.11. je Dan mrtvih ili Svi sveti (popularno zvan Sisvete, a negdje cak i Sesvete :/ ), a Dusni dan je 2.11. E sad, sto je tradicionalno za prvi, a sto za dugi dan - ja stvarno ne znam...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Pa koliko frke oko punjene paprike...
    Svako kuha kako mu volja...
    Ja sam za pire
    A što se tiče mjesečnog jelovnika nije loša stvar...ovako moram svaki dan misliti šta ću kuhati...
    Svaki dan provedem 2-4 sata kuhajući ručak,a ujutro sat razmišljajući šta ću kuhati...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •